Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791315 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23415 Dátum: 2013.01.10 00:03:48 »
Carina E összes variáció adatai a lengyel toyotaclub oldaláról:

http://www.toyotaclub.hg.pl/carina.htm

Angolra fordítva:

http://translate.google.hu/translate?sl=pl&tl=en&js=n&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.toyotaclub.hg.pl%2Fcarina.htm&act=url

[a csatolmányt egy admin törölte]
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23416 Dátum: 2013.01.10 08:57:22 »
Üdv!

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

A helyzet az, hogy a környéken egy normális gumis van, és a Marso-val áll kapcsolatban. A szerelésre nem kér külön semmit, ha nála veszem meg a gumikat, és talán még az árból is enged garnitúra esetén, de még beszélnem kell vele róla. A garanciát is simán intézi, ha gond van a gumival.
Ha máshonnan veszem, akkor intézhetek mindent, még a szerelésért is fizetek nem is keveset, ezért néztem a Marso listát. Azért is írtam ezt a két gumit, a Kumho meg sajnos nincs rajta.

Ezen a listán meg (ha nem tévedek...) tényleg ekkora a különbség a Barum és a Hankook között:
http://www.marso.hu/gumi/termekek/kereso/?category_id=1&main_separator=values&block=0&filter=gumi_szelesseg|185||gumi_per|65||gumi_coll|14||gumi_tipus|Ny%C3%A1ri%20gumi%20szem%C3%A9lyaut%C3%B3kra||gumi_marka|null

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23418 Dátum: 2013.01.10 09:37:56 »
Üdv!

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

A helyzet az, hogy a környéken egy normális gumis van, és a Marso-val áll kapcsolatban. A szerelésre nem kér külön semmit, ha nála veszem meg a gumikat, és talán még az árból is enged garnitúra esetén, de még beszélnem kell vele róla. A garanciát is simán intézi, ha gond van a gumival.
Ha máshonnan veszem, akkor intézhetek mindent, még a szerelésért is fizetek nem is keveset, ezért néztem a Marso listát. Azért is írtam ezt a két gumit, a Kumho meg sajnos nincs rajta.

Ezen a listán meg (ha nem tévedek...) tényleg ekkora a különbség a Barum és a Hankook között:
http://www.marso.hu/gumi/termekek/kereso/?category_id=1&main_separator=values&block=0&filter=gumi_szelesseg|185||gumi_per|65||gumi_coll|14||gumi_tipus|Ny%C3%A1ri%20gumi%20szem%C3%A9lyaut%C3%B3kra||gumi_marka|null

Automax leszállítja a gumikat 2800Ft/garnitura. Ez is egy lehetőség.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23419 Dátum: 2013.01.10 10:33:16 »
Üdv!

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

A helyzet az, hogy a környéken egy normális gumis van, és a Marso-val áll kapcsolatban. A szerelésre nem kér külön semmit, ha nála veszem meg a gumikat, és talán még az árból is enged garnitúra esetén, de még beszélnem kell vele róla. A garanciát is simán intézi, ha gond van a gumival.
Ha máshonnan veszem, akkor intézhetek mindent, még a szerelésért is fizetek nem is keveset, ezért néztem a Marso listát. Azért is írtam ezt a két gumit, a Kumho meg sajnos nincs rajta.

Ezen a listán meg (ha nem tévedek...) tényleg ekkora a különbség a Barum és a Hankook között:
http://www.marso.hu/gumi/termekek/kereso/?category_id=1&main_separator=values&block=0&filter=gumi_szelesseg|185||gumi_per|65||gumi_coll|14||gumi_tipus|Ny%C3%A1ri%20gumi%20szem%C3%A9lyaut%C3%B3kra||gumi_marka|null
Akkor én a Barum gumit választanám a Marso-nál, mert az jó áron van ott is, de a Hankook viszont nem, az ott drágább, mint máshol.
Idézet
     Amit a(z) BARUM márkáról tudni kell:
A Barum a Contental gyár kedvező áru márkája. Gyártási helye: az európai Continental gyárak. Középkategóriára jellemző minősége és kedvező ára miatt a Barum Magyarország legnagyobb darabszámban értékesített gumiabroncs márkája.

A Barum személy és 4x4 abroncsokra cégünk a Continentallal közösen kiemelt garanciális feltételeket nyújt. Az úgynevezett teljes garancia keretében nem csak a gyártási hibákra vállalunk garanciát. 4 db személy vagy terepjáró abroncs egyidejű megvételekor, a vásárlástól számított két évig a garancia defekt, padkának vagy kátyúba hajtáskor keletkezett sérülés, szándékos rongálás esetén is érvényesíthető.

Amit a(z) BARUM Brillantis 2 termékről tudni kell:
Az új Brillantis 2 a kis- és középkategóriás autók ideális abroncsa. A Brillantis 2 hosszú életetartamot, rövid fékutat és megbízhatóságot ötvözi, miközben az ára igen kedvező. Modern, aszemmetrikus mintázatának külső része a biztos irányíthatóságot, belső része pedig a tapadást és rövid fékutat segíti elő. Az új mintázat vízelvezető képessége is jelentősen javult a korábbi Brillantis abroncshoz képest.

A Brillantis 2 kiváló tulajdonságait a Német Autóklub legújabb nyári gumi tesztje is visszaigazolta. A 165/70 R14-es méretben a teszten szereplő abroncsok között a legjobb minősítésű csoportba került, a teszt szerint legfontosabb ismérvek alapján hasonló eredményeket produkált, mint a Continental vagy Michelin.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23420 Dátum: 2013.01.10 21:10:19 »
Jelentem, hogy a két első Kayaba lengéscsillapító be lett szerelve, futómű beállítva, minden OK!
Jó lesz ez, érződik, hogy a hátsók puhábbak. Kézzel alig lehet lenyomni az elejét, de menet közben azért nem kényelmetlen, nem túl kemény.
Kicsi kocsi újra száguld!  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23421 Dátum: 2013.01.10 22:37:22 »
Szuper, akkor újra indul a verseny FUBA!!  :devil:
 :clap: :clap: :clap:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23422 Dátum: 2013.01.10 22:45:19 »
Szuper, akkor újra indul a verseny FUBA!!  :devil:
 :clap: :clap: :clap:
Ne is mond. Az utolsó 1300 km-en (egy hónap) az átlagfogyasztásom most számoltam ki: majdnem pont 10 liter/100km (egy icipicit több), 130.52 litert égettem el...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23423 Dátum: 2013.01.10 23:41:07 »
Ne is mond. Az utolsó 1300 km-en (egy hónap) az átlagfogyasztásom most számoltam ki: majdnem pont 10 liter/100km (egy icipicit több), 130.52 litert égettem el...

 :eek: :eek: :eek:

Akárhogy is számolom, 130,52 literből én elgurulnék 2200-2300km-t kb.  :yes:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23424 Dátum: 2013.01.11 00:10:45 »
:eek: :eek: :eek:

Akárhogy is számolom, 130,52 literből én elgurulnék 2200-2300km-t kb.  :yes:
Az igen  :eek:, végül is csak kb. 1000 km-rel mennél többet ugyan annyi benzinnel...  [rohog]
Viszont kb. négyszer annyi ideig tartana neked elégetni 130.52 liter benzint. :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23425 Dátum: 2013.01.11 12:38:20 »
Igen az alacsony fogyasztáshoz idő kell! Az idő pénz és ez igaz is! :)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23426 Dátum: 2013.01.11 15:19:38 »
Hát a fene se tudja.
Ha sokat dolgozok, van pénzem, nincs időm. Ha keveset dolgozok, nincs pénzem, de van időm.
Ha sokat dolgozok a többlet pénzt arra költöm, hogy időm legyen.
 :wacko:
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23427 Dátum: 2013.01.11 15:35:55 »
Carina E összes variáció adatai a lengyel toyotaclub oldaláról:

Azért az az 5,0 fogyasztásnak még Kamikaze is örülne.
Tőlem meg olyan messze van, hogy ....
FUBA mester meg gyalog is többet fogyaszt. [rohog]
Prius 2 - a mosolygós autó.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Carina
« Válasz #23428 Dátum: 2013.01.11 20:47:02 »
Cinkelt kockakkal jatszatok  :cool2: 1.6 motorral konnyu  :yes: Deee azert partiban vagyok! 2012.01.01-09.01 kozti idoszakban 6700
km re 6.1 volt az atlag fogy. Vegleges az elmult evre meg nincs kiszamolva.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.11 20:50:37 írta Bundi »
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23429 Dátum: 2013.01.11 21:47:00 »
Ha tudtok valakitől jó állapotú váltót please szóljatok :excl:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -