Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791330 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23400 Dátum: 2013.01.06 23:17:35 »
Köszi a címet, elrakom, mert még nem aktuális egyelőre. 1 éve mérettem ki akkor 50% körülire jöttek ki, tapasztalatom nincs még, hogy milyen érzés rossz lengéscsillapítós autóval menni, de gondolom azért feltűnne. Jó lenne még egy 100ezret elmenni ezekkel :) (szerintem gyári még mind)
Lengéscsillapítót nehéz észrevenni, ha kezd gyengülni,mert hozzászokik az ember, kicserélés után szoktunk rádöbbenni, hogy mekkora a különbség.
Nagy tempónál hamarabb észre lehet venni, ha valaki normálisan közlekedik akkor nehezebben. Azon csodálkozom, hogy 0%-os bal elsővel is egész jól elmászkálok, én is azt hittem, hogy ennyi tapadás sem lesz mondjuk jobb kanyarban. Most jutott eszembe, hogy régen az "N"-es Zsiguli versenyautómban sem vettem észre, hogy a bal hátsó Bilstein gátló eltört, annyira kemény volt, hogy a többi három még mindig csillapított rendesen.
Érdemes figyelni, hogy olajos-e a lengéscsillapító tengelye, folyik-e, mert ha igen, akkor nem sok van hátra.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23401 Dátum: 2013.01.07 14:44:41 »
Csak 1 észrevétel.Nézegettem a neten is Carinákat.feltünt, soknak a vezető oldali ülés szét van szakadva.Vagy több a km mint amit az óra mutat,vagy sűrűn ugráltak ki-be belőle.az enyémben 245 ezer van,de szerencsére még kopást sem látni.használ valaki Mobil 10w 40 es olajat a motorba? Jó az bele?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Carina
« Válasz #23402 Dátum: 2013.01.07 15:35:51 »
A tiédből ritkán száltak ki és nagyon lassan ez szinte biztos!
Igen vannak akik használnak, pont belefél és jó bele.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23403 Dátum: 2013.01.07 16:13:44 »
Csak 1 észrevétel.Nézegettem a neten is Carinákat.feltünt, soknak a vezető oldali ülés szét van szakadva.Vagy több a km mint amit az óra mutat,vagy sűrűn ugráltak ki-be belőle.az enyémben 245 ezer van,de szerencsére még kopást sem látni.használ valaki Mobil 10w 40 es olajat a motorba? Jó az bele?
Az enyémet is szétülték, bár 317.400 km van benne.
Jó bele ez az olaj, de ha csillaggarázsod van, akkor inkább 5w40, bár amúgy is jobb az 5w40 bele szerintem (az enyémbe olajevősen is 5w40 volt, 10w40-et nem teszek bele, ha egy mód van rá). Többünknek ez van benne, de van, akinek 5w30, de kopottabb motorba az nem megfelelő.

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23404 Dátum: 2013.01.07 19:51:48 »
Ez még nem tünik kopottnak.Nincs kartergáza semmi.Ma du kivágtuk a gömb rezgéscsillspítót.azzal a fogóval,amivel lopni szokták a katalizátorokat.Jó találmány.Bár aknából viszonylag könnyű vplt.simán kocsi alatt fekve,főleg alacsony autóról van szó,küzdős lehet.a helyére a szövetes került.Co val körbeheggesztve.Szinte semmi hangja a kocsinak!A megégett,korrodált csavarokat csak vágni lehetett volna.így hozzá sem nyúltunk.Gyorsabb volt így.Furcsa ennyire alacsonyan ülni.a TLC nél úgy cserltem olajat,hogy aláültem.a motor alá aláfért a 25 literes kanna.Ennél nem fog menni...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23405 Dátum: 2013.01.08 10:48:02 »
Én 280-al vettem. Persze sose tudom meg menni van benne. Most 320-nál járok. Mikor vettem az ülés oldaltámasza foltozva volt, az ülőlap kárpitján a szövetszálak ki volta kopva, így a minta már hiányos volt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

offday

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 222
Re:Carina
« Válasz #23406 Dátum: 2013.01.08 16:59:25 »
Először is BUÉK mindenkinek!

...Így ,hogy tiszta kicsit lehet látni,a rozsda helyenként picit átüt a festéken.
Mit lehet vele tenni,hogy nyárig ne romoljon tovább az állapota?
Szomorú, de nem sok mindent. :no: Ha már nyomja le a festéket akkor régen rossz.
Ha nem volt ott sérülés (parkolási, kőfelverőrés, stb.) akkor valószínű, hogy a nem megfelelő üregvédelem, vagy annak hiánya miatt belülről rohad a felület.
Vizsgáld meg alaposan a kérdéses részt, ha lehet akkor a túloldalt belülről is (elemlámpával bevilágítani a kárpit mögé) aztán pontosítunk.

...Ma du kivágtuk a gömb rezgéscsillspítót.azzal a fogóval,amivel lopni szokták a katalizátorokat.Jó találmány.Bár aknából viszonylag könnyű vplt.simán kocsi alatt fekve,főleg alacsony autóról van szó,küzdős lehet.a helyére a szövetes került.Co val körbeheggesztve...

Üdv! Pont erre készülök én is.
Milyen hosszú flexicsövet raktatok be?
üdv, offday

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23407 Dátum: 2013.01.08 22:44:05 »
Először is BUÉK mindenkinek!
Szomorú, de nem sok mindent. :no: Ha már nyomja le a festéket akkor régen rossz.
Ha nem volt ott sérülés (parkolási, kőfelverőrés, stb.) akkor valószínű, hogy a nem megfelelő üregvédelem, vagy annak hiánya miatt belülről rohad a felület.
Vizsgáld meg alaposan a kérdéses részt, ha lehet akkor a túloldalt belülről is (elemlámpával bevilágítani a kárpit mögé) aztán pontosítunk.

Üdv! Pont erre készülök én is.
Milyen hosszú flexicsövet raktatok be?
Ez a kis rozsdapiszok a bal hátsó sárvédőnél van.Azt még az előző gazdája javította:Méghozzá úgy van ahol a javítóívet hegesztették annak a vonalában.Majd hamarosan teszek fel képet róla.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23408 Dátum: 2013.01.08 23:01:58 »
offday!
50x100-as kell!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23409 Dátum: 2013.01.08 23:02:29 »
Ez mennyire gázos? Hogy lehetne hatékonyan javítani? Első ajtó küszöböknél van.



[a csatolmányt egy admin törölte]
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23410 Dátum: 2013.01.08 23:46:50 »
üdv!

Ez még felületi, de kezd egyre beljebb hatolni. Késleltetni még lehet, ha le van tolva fémig, aztán felületkezelés, passziválás, alapozás, festés, üregvédelem. Nem hangzik jól, de ha máshol nincs gond a küszöbbel megéri, mert ha cserélni kell a gyári küszöböt, több lehetősége lesz a rozsdának megtelepedni..

A küszöbboritást milyen patent fogja? Nem törik el levételnél? Én még nem vettem le, mert nem tünt probémásnak...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23411 Dátum: 2013.01.09 20:44:45 »
Üdv!

A gumis topicban is feltettem a kérdést, gondoltam ide is érdemes  ;)

A segítségeteket kérném.

Nyárigumit szeretnék venni a kocsira, 185/65 R14 (gyári ajánlott) méretben.

Két jelöltem van, eddig:
Barum Brillantis 2
Hankook k425

Utóbbi olyan 4200Ft-tal drágább darabonként.
Az abroncsjelölés szerint a Hankook jóval üzemanyagtakarékosabb, jobban tapad nedvesen, és picit halkabb is.

Tapasztalat érdekelne velük, illetve melyik a tartósabb? Évente 5000 és 10.000 km között fut a gép legfeljebb.

Esetleg más tipp?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23412 Dátum: 2013.01.09 22:35:33 »
Üdv!

A gumis topicban is feltettem a kérdést, gondoltam ide is érdemes  ;)

A segítségeteket kérném.

Nyárigumit szeretnék venni a kocsira, 185/65 R14 (gyári ajánlott) méretben.

Két jelöltem van, eddig:
Barum Brillantis 2
Hankook k425

Utóbbi olyan 4200Ft-tal drágább darabonként.
Az abroncsjelölés szerint a Hankook jóval üzemanyagtakarékosabb, jobban tapad nedvesen, és picit halkabb is.

Tapasztalat érdekelne velük, illetve melyik a tartósabb? Évente 5000 és 10.000 km között fut a gép legfeljebb.

Esetleg más tipp?
http://gumi.kapu.hu/tyresearch.php?w=185&h=65&d=14&b=0&t[]=1&s[]=1
Én csak 500Ft különbséget látok a darabár között:
185/65 R14   
13 490.- (akció)     BARUM Brillantis 2     86 T (Német Autóklub 2012: ajánlott nyári gumi)
13 990.- (akció)     HANKOOK K425        86 T

Szerintem jó mindkettő, de még ezt is belevenném az esélyesek közé:

14 753.- (akció)     Kumho Solus KH17   86 T (Német Autóklub: különösen ajánlott nyári gumi)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23413 Dátum: 2013.01.09 22:48:12 »
üdv!

Ez még felületi, de kezd egyre beljebb hatolni. Késleltetni még lehet, ha le van tolva fémig, aztán felületkezelés, passziválás, alapozás, festés, üregvédelem. Nem hangzik jól, de ha máshol nincs gond a küszöbbel megéri, mert ha cserélni kell a gyári küszöböt, több lehetősége lesz a rozsdának megtelepedni..

A küszöbboritást milyen patent fogja? Nem törik el levételnél? Én még nem vettem le, mert nem tünt probémásnak...

Köszi, majd nyár elején ráállok a témára, nehogy rosszabbodjon. A patentek erősek kipattannak könnyen nyugodtan próbáld majd.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23414 Dátum: 2013.01.09 23:11:03 »
http://gumi.kapu.hu/tyresearch.php?w=185&h=65&d=14&b=0&t[]=1&s[]=1
Én csak 500Ft különbséget látok a darabár között:
185/65 R14   
13 490.- (akció)     BARUM Brillantis 2     86 T (Német Autóklub 2012: ajánlott nyári gumi)
13 990.- (akció)     HANKOOK K425        86 T

Szerintem jó mindkettő, de még ezt is belevenném az esélyesek közé:

14 753.- (akció)     Kumho Solus KH17   86 T (Német Autóklub: különösen ajánlott nyári gumi)

Ezek közül a mintázat alapján a Hankook és Kumho között vacillálnék, de mivel úgy olvasom, hogy a Kumho jobban teljesít vizes úton (nálam ez a fontos) így ez lenne a befutó. Igaz nem feltétlen pontos támpont de valamire ez is jó:
http://www.gumiteszt.com/nyari_gumik/kumho/kh_17/index.html
http://www.gumiteszt.com/nyari_gumik/hankook/kinergy_eco_k425/index.html
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -