Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791316 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23385 Dátum: 2013.01.05 19:46:10 »
Na én pont az ilyen okos dolgokat nem szoktam annyira szeretni  :nonono:
Amúgy nálam is kell pár fordulat, mire hidegen elindul. Sőt, még melegen is. Pedig Denso.

Nekem meg indul azonnal, főleg nyáron!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23386 Dátum: 2013.01.05 20:03:35 »
Minnél több érzékelő,jeladó van beépítve,annál nagyobb a hibalehetőség.Az arabok is a régi TOYOTA terepjárókat viszik a sivatagba.Mert azokban semmi elektronika nincs.A régi 60-61 es cruiserekkel akár úgy is lehet közlekedni,ha leveszed az akksisarut.Próbáld ezt megcsinálni a mostaniakkal...a leállítása is vákumos volt,nem elektromos adagoló "elzárása".

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23387 Dátum: 2013.01.06 16:35:58 »
a hőfokjelzőnek hol kell állnia üzemmelegen? Kb középen?Mintha lassan ejtené vissza a fordulatot.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23388 Dátum: 2013.01.06 16:40:44 »
a hőfokjelzőnek hol kell állnia üzemmelegen? Kb középen?Mintha lassan ejtené vissza a fordulatot.
Igen, kb. vízszintesen, középen. Bemelegedés után mindig (leállításig :) )

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23389 Dátum: 2013.01.06 16:45:15 »
Köszönöm a választ.Ma is mentem vele 1 kört itt helyben.Még nincs mszv.Hát nem is tudom megtudom e szokni a 2 es golf után...Lehet hiányozni fodnak a zördések,csörgések stb hangok.Persze azért a golf is marad még,munkás autónak

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23390 Dátum: 2013.01.06 17:49:33 »
Köszönöm a választ.Ma is mentem vele 1 kört itt helyben.Még nincs mszv.Hát nem is tudom megtudom e szokni a 2 es golf után...Lehet hiányozni fodnak a zördések,csörgések stb hangok.Persze azért a golf is marad még,munkás autónak
Mi az az mszv?

Roadati

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 174
Re:Carina
« Válasz #23391 Dátum: 2013.01.06 20:25:37 »
műszaki vizsga...bocsi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23392 Dátum: 2013.01.06 20:35:26 »
műszaki vizsga...bocsi
Köszi, még nem láttam így  :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23393 Dátum: 2013.01.06 22:19:45 »
Elhoztam, öcsém megrendelte nekem a két első lengéscsillapítót. Úgy döntöttem nincs időm elvinni és otthagyni az autót Dömsödön, aztán érte menni pár nap múlva, vagy szabit kivenni emiatt. Vettem két Kayabát előre (Made in Japan  ;) ), aztán ha beválik majd akkor hátra is. A kiszerelt még gyári gátlókat ha lehet még és ha lesz időm rá felújíttatom. Jó lesz tartaléknak. Már csak be kell szerelni/szereltetni, de ebben a hideg időben nem én fogom az biztos garázs nélkül.


[a csatolmányt egy admin törölte]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23394 Dátum: 2013.01.06 22:21:49 »
Elhoztam, öcsém megrendelte nekem a két első lengéscsillapítót. Úgy döntöttem nincs időm elvinni és otthagyni az autót Dömsödön, aztán érte menni pár nap múlva, vagy szabit kivenni emiatt. Vettem két Kayabát előre (Made in Japan  ;) ), aztán ha beválik majd akkor hátra is. A kiszerelt még gyári gátlókat ha lehet még és ha lesz időm rá felújíttatom. Jó lesz tartaléknak. Már csak be kell szerelni/szereltetni, de ebben a hideg időben nem én fogom az biztos garázs nélkül.

Mennyibe van egy ilyen felújítás? Mennyire használódtak el az első csillapítók? (%)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23395 Dátum: 2013.01.06 22:26:56 »
Elhoztam, öcsém megrendelte nekem a két első lengéscsillapítót. Úgy döntöttem nincs időm elvinni és otthagyni az autót Dömsödön, aztán érte menni pár nap múlva, vagy szabit kivenni emiatt. Vettem két Kayabát előre (Made in Japan  ;) ), aztán ha beválik majd akkor hátra is. A kiszerelt még gyári gátlókat ha lehet még és ha lesz időm rá felújíttatom. Jó lesz tartaléknak. Már csak be kell szerelni/szereltetni, de ebben a hideg időben nem én fogom az biztos garázs nélkül.
Te is Kayabát vettél, akkor csak nem rossz az  ;)
A rossz útra valót, vagy a simát?
Nálam érdekes, hogy először lenyomom, gyorsan feljön, aztán másodszorra már tiszta lassan. Ez jó lehet?

Ma kivettem a gyertyákat, benéztem a hengerekbe. Tiszta száraz a dugók teteje, a gyertyák nem kormosak hála Istennek  :) Érdekes, hogy a gyertyahézagok nagyok voltak, volt, ami nem kevéssel volt több, pedig 0,8-ra állítottam őket. Olyan 8000km lehet bennük. Most újra beállítottam a hézagokat. A 2-es henger gyertyája benzines volt, de kipróbáltam, és megy a henger. Szerintem azért volt ilyen, mert előtte csak rövid ideig indítottam el.
Ezt  a lambdaszondát kell megnézzem majd, ha sikerül. Meg a jobb első lengéscsillapítót beépíteni  :whistling:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23396 Dátum: 2013.01.06 22:32:49 »
Mennyibe van egy ilyen felújítás? Mennyire használódtak el az első csillapítók? (%)
180ezer km-rel ezelőtt újíttattam fel a gyári gátlókat amikben akkor 100ezer km volt,  tehát jobb volt a felújított mint a gyári nekem 80ezer km-rel többet bírt ki. Akkor régen 32eFT volt a 4 db felújítása, nem emlékszem, hogy szereléssel vagy nélküle. Most nem tudom hogyan alakultak azóta az árak, de Katona Gáborral nagyon meg voltam elégedve. Hívd fel:
http://aranyoldalak.hu/domsod/autojavitas/37187687/Lengescsillapito_Szerviz_Katona_Gabor/hirdetes.mtt
Kíváncsi leszek mennyit bírnak ki majd nekem a Kayabák. Hogy mennyire használódtak el az elsők?
A bal első teljesen. Semmit sem csillapít, pattog a kerék, dörömböl az úthibákon, teljesen tönkrement. A jobb oldal még tart valamennyit de tuti a végét járja az is.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23397 Dátum: 2013.01.06 22:37:23 »
Te is Kayabát vettél, akkor csak nem rossz az  ;)
A rossz útra valót, vagy a simát?
Nálam érdekes, hogy először lenyomom, gyorsan feljön, aztán másodszorra már tiszta lassan. Ez jó lehet?
...
Nekem még sosem volt Kayabám, majd most kiderül milyen.
Nem is tudtam, hogy van kétféle, rossz útra való is meg sima, fogalmam nincs milyet rendelt öcsém.
A lenti csatolt képből meg tudod mondani melyik fajta az enyém?
A gázos gátlók ilyenek, 1-3 lenyomásra keményedik fel, ez normális.  :yes:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.06 22:47:38 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23398 Dátum: 2013.01.06 23:02:33 »
180ezer km-rel ezelőtt újíttattam fel a gyári gátlókat amikben akkor 100ezer km volt,  tehát jobb volt a felújított mint a gyári nekem 80ezer km-rel többet bírt ki. Akkor régen 32eFT volt a 4 db felújítása, nem emlékszem, hogy szereléssel vagy nélküle. Most nem tudom hogyan alakultak azóta az árak, de Katona Gáborral nagyon meg voltam elégedve. Hívd fel:
http://aranyoldalak.hu/domsod/autojavitas/37187687/Lengescsillapito_Szerviz_Katona_Gabor/hirdetes.mtt
Kíváncsi leszek mennyit bírnak ki majd nekem a Kayabák. Hogy mennyire használódtak el az elsők?
A bal első teljesen. Semmit sem csillapít, pattog a kerék, dörömböl az úthibákon, teljesen tönkrement. A jobb oldal még tart valamennyit de tuti a végét járja az is.

Köszi a címet, elrakom, mert még nem aktuális egyelőre. 1 éve mérettem ki akkor 50% körülire jöttek ki, tapasztalatom nincs még, hogy milyen érzés rossz lengéscsillapítós autóval menni, de gondolom azért feltűnne. Jó lenne még egy 100ezret elmenni ezekkel :) (szerintem gyári még mind)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23399 Dátum: 2013.01.06 23:08:02 »
Most, hogy voltam otthon ünnepek alatt kezembe került véletlen a levegőszűrő amit még az autóval együtt "örököltem". Hááát meglepődtem mikor ránéztem a széleire:

Ezek szerint nem spóroltak az autó karbantartásánál (csak nem gyári :))

[a csatolmányt egy admin törölte]
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -