Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791391 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23340 Dátum: 2012.12.31 11:23:13 »
fityo, miért hiszed, hogy ha más típusról ugyanilyen őszinteséggel leírnák, hogy mire lehet számítani rövidebb lenne a lista?
Mondtam már, hogy a te eseted miatt ne a carina-t hibáztasd. Az előző tulaj rontott el mindent, te csak annyiban vagy a hibás, hogy előbb cselekedtél, és csak utána kérdeztél. De mintha már látszana a fény az alagút végén.
Ha nem értesz ezzel egyet, vegyél légy szíves egy "jó német autót", legyen egy G astra, vagy passat, és maradj itt velünk és mesélj.
A hajad tépnéd állítom.
Szerinted a fentiek közül melyik lenne legalább csak járóképes annyi kókányolástól, mint amit a te géped elviselt eddig az előző gazdától?
Jól döntöttél hidd el, csak még lehet egy kis rész az alagútból. De ez nem az autó hibája!!!
Jó kis autó ez.Már alig várom,hogy itthon legyen.El is megyünk vele gyorsan az Auchanba!Meg le is mosom(ha a bratyóm nem tette meg)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23341 Dátum: 2012.12.31 12:54:39 »
Hi!
Igen az a rangatas szűnt meg a gyujtasallitassal. Mostmár sima 95ös benyaval is jó. Fogyasztás 7l mindig, az nem változott. Csak ezen a valtoprobleman kell mar túl lennem (na meg majd az olajfogyi de az még bőven ráér). -  :clap:

Neked váltócsapágyak hogy vannak? Kakucson mondtad hogy kicsit búgnak.

Tettem a váltóba egy tubus Xado revitalizálót, de még tesztüzem van, mintha egy hangyányit csendesebb lenne, majd kiderül. Maximum még egyet teszek majd bele, továbbra nem foglalkozom vele, ha nem hangosodik...

radler

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Carina
« Válasz #23342 Dátum: 2012.12.31 13:27:12 »
Szia Kamikáze!

Őrbottyánban lakom!
Üdv!

radler

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Carina
« Válasz #23343 Dátum: 2012.12.31 13:35:45 »
Szia!
vd1234 leirta(helyesen) a műszaki dolgokat,de van még pár apróság.Nem tudom mennyire értesz az autókhoz,de jó lenne ha lenne veled ,lehetőleg akinek van tapasztalata a Toyotákkal,szerelő.ezek az autók jellemzően 200e km fölött futottak,de ettől nem kell megijedni.200-250e km nél egy megkimélt autónak a belső tere szép kell hogy legyen.Ha szét van ülve szakadva a vezetőülés,le vannak kopva a pedálgumik,jó eséllyel több km van benne.A műanyagok,szövetek tartósak,maguktól nem repednek,törnek,szakadnak.Ha szét van verve,azzal az autóval nem nagyon törődtek.Egyedül a kormánykerék karimája tud nagyon hamar elkopni,főleg ha gyűrőben vezetik az az autót.Ez akár már 100E km,előtt is lehet csúnya.Illik a csomagtartónak is egyben lenni.Koszos,foltos szőnyeg,karcos,horpadt lemezek a csomagtérben,sem arra utalnak hogy kímélték az autót.Egy koszosan,sárosan fotózott autó,sem biztató.Vigyázni kell a kereskedésben árult autókkal is,mert a kereskedő dumája,és a csilli- villi autó,elhomályositja a hibákat.Át kell látni a szilikonon,karcokat,szakadásokat,nem fedi el.Az olyan dumák,hogy csak gáz kell a klimába,pár ezer az egész,és csak egy olajcsere és csendesebb lesz,nem nyerők.ha ilyen olcsó,akkor miért nem csinálja meg???Nem szabad elsiklani apróságok felett sem,mert a mai árakon egy motornak a nagyszervize,min 50e ft.Négy gumi 50Eft.Könnyen el lehet sok pénzt költeni a z eladó által,csak apróságnak mondott dolgokra.Az hogy ez meg az volt csinálva,csak akkor hihető,ha számla van legalább az alkatrészekről,Azért is jó ha megvannak ezek a papirok,mert egy precíz tulajra vall,aki valószínűleg az autóval is precíz volt,A számlán szereplő alkatrészek márkája árulkodik egy szerelőnek,hogy mennyire volt spórolós a tulaj,vagy adott a minőségre.Én megpróbálom mindig elérni mutassa meg milyen olajat használ a tulaj.Nagyon beszédes,hogy a garázsból,egy teszkós flakon kerül e elő,vagy egy márkás olaj.Lehet egy olcsó autó is jó,mert esetleg sűrgős,vagy egy drága is szar,mert csak balekot keresnek vele.Nagyon jó döntés a Toyota,de vigyázz mert nehéz lesz jó autót találni,sajnos nagyon sokat elpusztítottak az előző tulajok,csak akkor jó autó ha megfelően karban van tartva,DE AKKOR NAGYON!
Hirtelen ennyi jutott az eszembe,remélem segítettem!

Köszönöm szépen!Remélem találok egy jó állapotban lévőt! (AMÚGY BUÉK!)

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23344 Dátum: 2012.12.31 15:10:36 »
Nos 6,1 literes volt az országúti fogyasztása az autónak.Szerintem az nagyon jó.3 emberrel csomagokkal. :D
Le is mostam.A bal oldali hátsó sárvédőívet már javították.Így ,hogy tiszta kicsit lehet látni,a rozsda helyenként picit átüt a festéken.
Mit lehet vele tenni,hogy nyárig ne romoljon tovább az állapota?

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Carina
« Válasz #23345 Dátum: 2012.12.31 15:33:28 »
Nos 6,1 literes volt az országúti fogyasztása az autónak.Szerintem az nagyon jó.3 emberrel csomagokkal. :D
:clap:
mesti

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23346 Dátum: 2012.12.31 15:51:39 »
Nos 6,1 literes volt az országúti fogyasztása az autónak.Szerintem az nagyon jó.3 emberrel csomagokkal. :D
Le is mostam.A bal oldali hátsó sárvédőívet már javították.Így ,hogy tiszta kicsit lehet látni,a rozsda helyenként picit átüt a festéken.
Mit lehet vele tenni,hogy nyárig ne romoljon tovább az állapota?

Akkor gyógyult a kicsike?  ;)
Mennyit spórol így az ember 100-on? 2-3000 Ft-ot az eredeti adathoz képest? Hamar visszajöhet, amit ráköltöttél, utána meg tiszta haszon  :yes:

Karosszériában offday az illetékes tudtommal  :)

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23347 Dátum: 2012.12.31 16:10:48 »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23348 Dátum: 2012.12.31 16:15:05 »
Akkor gyógyult a kicsike?  ;)
Mennyit spórol így az ember 100-on? 2-3000 Ft-ot az eredeti adathoz képest? Hamar visszajöhet, amit ráköltöttél, utána meg tiszta haszon  :yes:

Karosszériában offday az illetékes tudtommal  :)
Mondjuk úgy,hogy jelenleg nem beteg.Azért még van mit csinálni rajta de az ráér nyáron is.
Kasznin jelenleg nem akarok nagyon beavatkozni.Olyasmire gondolok,hogy pl:WD-40 befújni,vagy rozsdamarózni stb stb
Csak valami egyszerű gyors olcsó ideiglenes megoldás érdekelne....
Ha a városi fogyi beáll 8,5 alatt akkor már lényegesen spórolósabb lesz:)

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23349 Dátum: 2012.12.31 16:16:06 »
Mondjuk úgy,hogy jelenleg nem beteg.Azért még van mit csinálni rajta de az ráér nyáron is.
Kasznin jelenleg nem akarok nagyon beavatkozni.Olyasmire gondolok,hogy pl:WD-40 befújni,vagy rozsdamarózni stb stb
Csak valami egyszerű gyors olcsó ideiglenes megoldás érdekelne....
Ha a városi fogyi beáll 8,5 alatt akkor már lényegesen spórolósabb lesz:)
De az majd csak jövőhéten derül ki.A héten még szabin vagyok :clap:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23350 Dátum: 2012.12.31 18:32:33 »
Békés Boldog Sikeres Új Esztendőt Mindenkinek Sok Sok Boldog Carina km-el!


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.31 18:52:01 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #23351 Dátum: 2012.12.31 19:40:36 »
Boldog Új Évet mindenkinek!!!  :sorcerer:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23352 Dátum: 2012.12.31 20:39:36 »
Immár 19 éve nagyon jó együtt a Carinával. BUÉK Mindenkinek!
Fiam már csak egy kis idő és te is padlózhatod neki!  :yes:


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.31 20:41:52 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23353 Dátum: 2012.12.31 20:52:40 »
Mindenkinek BOLDOG ÚJÉVET KíVÁNOK!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23354 Dátum: 2013.01.02 19:31:07 »
...
Mlyen gyertát illik tenni a carinába? szerintem az enyémben jó lenne cserélni.Ha a féktárcsát nem cserélték,akkor a gyertyát sem...

Ezen az oldalon körül lehet járni a kérdést:
http://www.denso-am.eu/catalogue1.asp?catid=20&srchType=3&isFirst=1

Mivel nem tudom pontosan, milyen autód van, ezért olyat állítottam be, ami az enyémbe jó.
Egyébként jó még az NGK is, nekem most BKR6EYA van benne, 0,8mm-es gyertyahézaggal, de van készleten 4 db Denso K20R-U is.
Csereperiódus 30.000km (vagy 1 év  :eek: ). Nálam azért 2 évet el fog menni, addig is csak olyan 10.000 km kerül bele elvileg.

Szegénykeverékesbe drágábbak kellenek, platina, vagy iridium. Ebben pl. mesti, fityo az illetékesek.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.02 19:32:45 írta vd1234 »