Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791430 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23250 Dátum: 2012.12.24 15:16:14 »
Én nem olvastam hanem használom.Minden eddigi autómon alapfelszereltség volt a direktszűrő,a sportkormány,és a sportkipufogó,vagy átalakitott gyári dob,egy méretes véggel.A direktszűrő,ha fent van,kis fordulaton nyomatékosabb,nagy fordulaton jobban tol,és a Opel gsi-m számitógépe szerint,kb,0.5-1 literrel kevesebbet eszik.Akkor érezhető nagyon a mikor tisztitás (3500km)után újra felrakod.
Képek:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_24_sig96wnf9t.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_24_op2q5sb2pd.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_24_oacznl2a1c.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_12_24_3kx1q3jbhp.jpg
És a kormány mögött a ledes műszerfalvilágítás,nappali fényben!
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.24 15:22:48 írta veres2 »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23253 Dátum: 2012.12.24 16:08:33 »



Kellemes, békés, boldog, meghitt ünnepeket kivánok minden kedves fórumozónak!!!




kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23255 Dátum: 2012.12.24 17:16:36 »
És a rezonátor hiányát nem érzed az autón?Vagy ebben nem volt???
Van benne,de nem hiányzik!Rendben működik az autó.Viszont a Celicámon,a gyári szívócső végére,volt feltéve a szűrő,és nem ilyen fémcsővel volt megoldva,ott rajtamaradt a rezonátor.Szerintem ha a gyári cső van arra kell!

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23256 Dátum: 2012.12.24 17:18:30 »
Utolsó képen bal oldalt van az a kis piros led.
Annak mi a szerepe?Az enyémbe is van.
Van benne egy riasztó,ami már nem működik,illetve ki van kapcsolva,mert nem kaptam hozzá távirányítót.Annak volt a visszajelzője!

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23257 Dátum: 2012.12.24 17:25:03 »
A sport kormányért lemondtál a légzsákról vagy az nincs?  :eek: :hmmmm:
Ebben nincs,de lemondanék!1990-től van jogsim,és azóta csak sportkormányt tekergetek!Már úgy megszoktam!Amúgy az övem,mindig be van kötve,és ha nagyon sietek,van egy bukósisakom! :D :D :D

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23258 Dátum: 2012.12.24 17:25:38 »
Van benne egy riasztó,ami már nem működik,illetve ki van kapcsolva,mert nem kaptam hozzá távirányítót.Annak volt a visszajelzője!
Köszi!
Gondolom az enyémbe is azért van ott.Bár riasztó tudtommal nincs.

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23259 Dátum: 2012.12.24 21:41:18 »
Boldog,  örömteli karácsonyt kívánok mindenkinek!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23260 Dátum: 2012.12.25 01:29:31 »
Ebben nincs,de lemondanék!1990-től van jogsim,és azóta csak sportkormányt tekergetek!Már úgy megszoktam!Amúgy az övem,mindig be van kötve,és ha nagyon sietek,van egy bukósisakom! :D :D :D
Én Carinámban sincs légzsák, nekem is 1990-től van jogsim, nekem is az övem mindig be van kötve és bukósisakom is van, bár a Carinában még nem használtam!  :D
Jó a ColinMcRae-s link amit betettél, hogy én hogy utálom azóta a helikoptereket!  :banging:

 :hug: Boldog Karácsonyt Mindenkinek!  :hug:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23261 Dátum: 2012.12.25 18:17:52 »
Hát uraim,nem lettem túl elégedett a fogyasztással.
110 km-re tankoltam 10.35 litert!
Ebből kb 30 km autópálya.Mostmár van rezonátorom is.Bár ez valami tök üres "doboz"nem hiszem,hogy valamit befolyásolt volna a hiánya.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23262 Dátum: 2012.12.25 18:48:08 »
Hát uraim,nem lettem túl elégedett a fogyasztással.
110 km-re tankoltam 10.35 litert!
Ebből kb 30 km autópálya.Mostmár van rezonátorom is.Bár ez valami tök üres "doboz"nem hiszem,hogy valamit befolyásolt volna a hiánya.
Üdv!

Valóban soknak tűnik ez a 9,4 literes fogyasztás, de a 15-höz képest már sokkal jobb  :otlet: Már spóroltál kb. 2500 Ft-ot ennyi úton   ;)
Lássuk csak: Koppszenzor, lambdaszonda, gyertyák, rezonátor cserélve. Mitől lehet ez, lássuk csak. Olajakat nem mondom, mert azért több litert az nem dob rajta  :no: Hibakód nincsen, ha jól emlékszem. Légszűrőt nézted már, esetleg cserélted? Keréknyomás mennyi? Fékek nem melegszenek? Üzemanyagrendszer nem szivárog valahol? Ha letekered a tanksapkát, és figyeled, hogy szisszen-e, akkor valószínű, hogy nem szivárog, de szemrevételezni célszerű azért.
Ami sokat számít(hat), ha az alapelőgyújtás nem jó véletlenül. Kiadást tekintve ez már nem nagy tétel, főleg, ha az ember magának csinálja  :yes:
A Haynes-ben jól leírják, 10 fok kell legyen diagnosztikai csatlakozóban az E1-TE1 pontokat rövidre zárva. Esetleg már beállítottátok ezt is?
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.25 18:53:51 írta vd1234 »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23263 Dátum: 2012.12.25 19:24:08 »
Üdv!

Valóban soknak tűnik ez a 9,4 literes fogyasztás, de a 15-höz képest már sokkal jobb  :otlet: Már spóroltál kb. 2500 Ft-ot ennyi úton   ;)
Lássuk csak: Koppszenzor, lambdaszonda, gyertyák, rezonátor cserélve. Mitől lehet ez, lássuk csak. Olajakat nem mondom, mert azért több litert az nem dob rajta  :no: Hibakód nincsen, ha jól emlékszem. Légszűrőt nézted már, esetleg cserélted? Keréknyomás mennyi? Fékek nem melegszenek? Üzemanyagrendszer nem szivárog valahol? Ha letekered a tanksapkát, és figyeled, hogy szisszen-e, akkor valószínű, hogy nem szivárog, de szemrevételezni célszerű azért.
Ami sokat számít(hat), ha az alapelőgyújtás nem jó véletlenül. Kiadást tekintve ez már nem nagy tétel, főleg, ha az ember magának csinálja  :yes:
A Haynes-ben jól leírják, 10 fok kell legyen diagnosztikai csatlakozóban az E1-TE1 pontokat rövidre zárva. Esetleg már beállítottátok ezt is?
Az tutti,hogy jobb mint volt.Motorolaj,váltóolaj cserélve.Hibakód nincs.Bár az osztófejet kiszedtük és lehet,hogy nem teljesen a helyére tettük vissza,azzal még lehet játszani.keréknyomás 2,3 bár .Frissen ellenőrizve.Üzemanyagcsőt cseréltem amikor a szűrőt is(el volt öregedve és elrepedt(azt a kb 20 centis darabot))Légszűrő Újnak tűnik,de azért kifújtam a cégnél.Fék nem melegszik.A legenyhébb lejtőn-emelkedőn is egyből gurul az autó.Hát a tanksapka nem szisszen.Az biztos!!!Sajnos a stroboszkóp nem működik,mert a haver kollégája elejtette.Egyenlőre tutti gyújtást nem tudunk ellenőrizni.
Itt nem tudom mire gondolsz"A Haynes-ben jól leírják, 10 fok kell legyen diagnosztikai csatlakozóban az E1-TE1 pontokat rövidre zárva. Esetleg már beállítottátok ezt is?"

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23264 Dátum: 2012.12.25 19:35:59 »
Az tutti,hogy jobb mint volt.Motorolaj,váltóolaj cserélve.Hibakód nincs.Bár az osztófejet kiszedtük és lehet,hogy nem teljesen a helyére tettük vissza,azzal még lehet játszani.keréknyomás 2,3 bár .Frissen ellenőrizve.Üzemanyagcsőt cseréltem amikor a szűrőt is(el volt öregedve és elrepedt(azt a kb 20 centis darabot))Légszűrő Újnak tűnik,de azért kifújtam a cégnél.Fék nem melegszik.A legenyhébb lejtőn-emelkedőn is egyből gurul az autó.Hát a tanksapka nem szisszen.Az biztos!!!Sajnos a stroboszkóp nem működik,mert a haver kollégája elejtette.Egyenlőre tutti gyújtást nem tudunk ellenőrizni.
Itt nem tudom mire gondolsz"A Haynes-ben jól leírják, 10 fok kell legyen diagnosztikai csatlakozóban az E1-TE1 pontokat rövidre zárva. Esetleg már beállítottátok ezt is?"
Motorolaj, váltóolaj milyen került bele?
Az egész elosztóházat vettétek ki? Mert az elosztófedelet elvileg egyféleképpen lehet(ne) visszatenni.
Ezt a benzincső dolgot  nem értem, lehet egy kép jobb lenne  :helpsmilie: Elképzelhető, hogy ott is van egy árulás?  :hmmmm: :?:

A 10 fokos dolgon az előgyújtási szöget értettem (főtengely 10 fokkal a felső holtpont előtt van), vagyis a beállítási értéket.