Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796526 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23220 Dátum: 2012.12.21 16:29:59 »
47 litert tudtam bele tankolni.Holnap úgy néz ki lesz egy Győr oda vissza.Lesz adat :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #23221 Dátum: 2012.12.21 20:17:57 »
Szerintem most használd egy kicsit, ne akarj mindent egyszerre! Hagy menjen, hagy tisztuljon, ha már nem ömlik bele a benzin, lehet sok mindent helyrehoz.
Utána piszkáld, ha nem változik a helyzet egy hétig sem. Ezek a napok egyébként sem alkalmasak a szerelésre.
Lehet, hogy az alapjáratod is visszaáll.
Ha minden áron csikol a dolog, akkor olvass előbb utána, hogyan kell helyesen az alapelőgyújtást beállítani!!!
Fontos!
A fordulatszámjelző hiba szerintem a műszeregységen lévő csatlakozó kontakthibája lehet. Mondom én innen.
Egyébként meg én is gratulálok, ügyes vagy!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23222 Dátum: 2012.12.21 20:42:26 »
Üdv!
Múlt héten teletankoltam az autót és lenulláztam a km számlálót. Tegnap, 320 km megtétele után újra teletankoltam ugyanannál a kútnál, és kissé meglepődtem amikor a pisztoly 34 l-nél kattant.   :hmmmm:  Azután visszaidézve a megtett útaka már nem is furcsálltam annyira. Volt ebben -21 fokon indítás, reggeli előmelegíttés (gyereket kellett vinni oviba), többnyire rövid, pár km-es távok, átlag napi 10-20  indítással. Nagy hidegben beindítás után  enyhe benzinszagot éreztem az autó körül.  Ez idő alatt picit bedadogott a motor kb 10 mp(1600 rpm) utána kisimul a járása(1900 rpm), és innen egyenletesen csökken amíg beáll 850 rpm. Nóóórmális?   :hmmmm:

üdv favágó!

Napi 10-20 inditás???   :eek: :eek: :eek: Taxizol???
Ez nagyon baráti fogyasztás!!

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #23223 Dátum: 2012.12.21 21:27:02 »
üdv favágó!

Napi 10-20 inditás???   :eek: :eek: :eek: Taxizol???
Ez nagyon baráti fogyasztás!!
Á dehogy, csak a szokásos program. Reggel ovi-bevásárlás-kávéház(japánautópártiatulaj)-műhely meló-kiszállás(2-3klienshez)- ovi-további ügyintézés meg ami belefér.  :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23224 Dátum: 2012.12.21 22:45:59 »
Nagyon király,hogy  jó lett , épp időben kari elött és világ vége után.Garutálálok nagy meló volt a többi is sikerülni fog!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23225 Dátum: 2012.12.21 23:53:18 »
Van ám.Nem is kicsi.Meg még az a rezonátorom sincs.
Üdv!

Szerintem Zé Balázsnak csak van ilyen  :hmmmm:

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23226 Dátum: 2012.12.22 12:39:31 »
Köszi srácok!
Egyenlőre pihenek.Nem tervezek szerelést.Tegnap céges bulin voltam. :sorcerer:
Most meg teljesen kész vagyok.

Karádi Miklós

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Carina
« Válasz #23227 Dátum: 2012.12.22 17:59:48 »
Nagyon király,hogy  jó lett , épp időben kari elött és világ vége után.Garutálálok nagy meló volt a többi is sikerülni fog!
Bocs:Ezt Fityonak írtam volna.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23228 Dátum: 2012.12.23 15:11:28 »
Hú de jót autóztam ma reggel 9 órától, akkor még nem sóztak. Mindenki akit megelőztem dudált, villogott, de a belső sávból nem ment le azért.  :lol: Mentem 30km-ert tükörjégen, havon, latyakon, aztán délután vissza 30km-ert, de a só sajnos már pár helyen megolvasztotta a jeget. Kétszer teljesen beterített a sószóró autó, szegény Carina már csak ez hiányzik a kasztninak...
Szerintem kinyírtam a bal első lengéscsillapítómat, mert elkezdett dübörögni. A jégbordákon elpattogott a kipörgő kerék és ez megadta neki a kegyelemdöfést. Vihetem majd Dömsödre Katona Gáborhoz felújíttatni. Itt a jó idő, csapassatok!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23229 Dátum: 2012.12.23 15:38:14 »
Hú de jót autóztam ma reggel 9 órától, akkor még nem sóztak. Mindenki akit megelőztem dudált, villogott, de a belső sávból nem ment le azért.  :lol: Mentem 30km-ert tükörjégen, havon, latyakon, aztán délután vissza 30km-ert, de a só sajnos már pár helyen megolvasztotta a jeget. Kétszer teljesen beterített a sószóró autó, szegény Carina már csak ez hiányzik a kasztninak...
Szerintem kinyírtam a bal első lengéscsillapítómat, mert elkezdett dübörögni. A jégbordákon elpattogott a kipörgő kerék és ez megadta neki a kegyelemdöfést. Vihetem majd Dömsödre Katona Gáborhoz felújíttatni. Itt a jó idő, csapassatok!
Üdv!

Gondolom, nem tudtad kihagyni  ;) :D De jó, hogy csak az autó szenvedte meg  :flowers:
Megmaradok az óvatoskodásnál, és nemcsak azért, mert az egyik oldalon tudtam eddig kicserélni a lengéscsillapítót.
Tegnap mentünk vele olyan 80-90 km-t, hát nagyon kemény lett, tetszik! Feleségem elég érzékeny, főleg most,  és azt mondta, hogy jobban bírta az utat. Szóval javult a futómű hála Istennek  :yes: Ha mindkettőt cseréltem, lehet, hogy méretek rajta egyet  :hmmmm:
Mikor reggel kicsit járattam az udvaron, hogy ne legyen olyan hideg benne, már jött a víz a kipufogóból  :)
Visszafelé egy emelkedőn megeresztettem neki egy kicsit neki, elmentem 6.000-ig 3-ban (talán kicsit fölé is), de zöldben volt a fogyasztásjelző, max. harmadgáz, és négyben ment így 10-el kevesebbet, mint gyűrűzés előtt padlógázon. Ha így halad tovább, durva motor lesz ez  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.23 15:40:26 írta vd1234 »

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23230 Dátum: 2012.12.23 17:20:48 »
Hú de jót autóztam ma reggel 9 órától, akkor még nem sóztak. Mindenki akit megelőztem dudált, villogott, de a belső sávból nem ment le azért.  :lol: Mentem 30km-ert tükörjégen, havon, latyakon, aztán délután vissza 30km-ert, de a só sajnos már pár helyen megolvasztotta a jeget. Kétszer teljesen beterített a sószóró autó, szegény Carina már csak ez hiányzik a kasztninak...
Szerintem kinyírtam a bal első lengéscsillapítómat, mert elkezdett dübörögni. A jégbordákon elpattogott a kipörgő kerék és ez megadta neki a kegyelemdöfést. Vihetem majd Dömsödre Katona Gáborhoz felújíttatni. Itt a jó idő, csapassatok!
Megjöttek a szűkitők,igy visszakerült végre a direktszűrő.Sokkal jobban megy!Havon akartam kipróbálni,de itt szabolcsban nyoma sincs az igért hónak!Pedig mennék keresztben!Még az idén nem tudtam egy jót csapatni! :cry: :cry:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23231 Dátum: 2012.12.23 17:25:14 »
Megjöttek a szűkitők,igy visszakerült végre a direktszűrő.Sokkal jobban megy!...
Valahol azt olvastam, hogy Carina gyári szűrő és direkt szűrő között nincs olyan nagy különbség. Ezek szerint mégis van  :hmmmm:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #23232 Dátum: 2012.12.23 18:57:28 »
Hú de jót autóztam ma reggel 9 órától, akkor még nem sóztak. Mindenki akit megelőztem dudált, villogott, de a belső sávból nem ment le azért.  :lol: Mentem 30km-ert tükörjégen, havon, latyakon, aztán délután vissza 30km-ert, de a só sajnos már pár helyen megolvasztotta a jeget. Kétszer teljesen beterített a sószóró autó, szegény Carina már csak ez hiányzik a kasztninak...
Szerintem kinyírtam a bal első lengéscsillapítómat, mert elkezdett dübörögni. A jégbordákon elpattogott a kipörgő kerék és ez megadta neki a kegyelemdöfést. Vihetem majd Dömsödre Katona Gáborhoz felújíttatni. Itt a jó idő, csapassatok!
Te FUBA, soha nem volt olyan gondolatod, h. háttal húzz el a tötymörgők mellett?  :D
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23233 Dátum: 2012.12.23 20:32:14 »
A puntóval egy kicsit egyszerűbb volt a kézifékes mint ezzel a nagy döggel,de megoldható :lol:
Igaz csak itt a parkolóba "csapattam" neki  egy kicsit de tetszik.

Túléltem a másnaposságot is,pár nap múlva rezonátorom is lesz!!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23234 Dátum: 2012.12.23 20:38:38 »
A puntóval egy kicsit egyszerűbb volt a kézifékes mint ezzel a nagy döggel,de megoldható :lol:
Igaz csak itt a parkolóba "csapattam" neki  egy kicsit de tetszik.

Túléltem a másnaposságot is,pár nap múlva rezonátorom is lesz!!
Üdv!

Akkor megy a gép jól azóta is? Rezonátort mennyiért kaptad? Akkor még jobban megy majd gondolom :)