Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804696 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23115 Dátum: 2012.12.17 16:20:52 »
Bocs mindenkitől csak a gyerekkel egyedül vagyok itthon,és hát egész embert kíván a kis örökmozgó.Tehát akkor az 1,6-osba (amelyikben van) való jó lehet az enyémhez is.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23116 Dátum: 2012.12.17 16:43:29 »
Carinám egy álom, csak tankolom meg tankolom, meg olajcsere jön megint, semmi baja kivéve azt a  :censored: flexi kipufogódarabot amit háromnegyed éve tetettem bele újat. Na az eddig bírta. Holnap kicseréltetem fix csőre, én nem kínlódok tovább ezekkel. Mindig a sz@r új alkatrészekkel van a baj...
Az olaj (Mobil Super 2000 X1 10W-40) nekem bevált, maradok ennél. Kb. 1 litert kellett csak utánatölteni  10ekm alatt.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23117 Dátum: 2012.12.17 16:49:19 »
Carinám egy álom, csak tankolom meg tankolom, meg olajcsere jön megint, semmi baja kivéve azt a  :censored: flexi kipufogódarabot amit háromnegyed éve tetettem bele újat. Na az eddig bírta. Holnap kicseréltetem fix csőre, én nem kínlódok tovább ezekkel. Mindig a sz@r új alkatrészekkel van a baj...
Az olaj (Mobil Super 2000 X1 10W-40) nekem bevált, maradok ennél. Kb. 1 litert kellett csak utánatölteni  10ekm alatt.

Nekem még a rugós csuklós megoldás van, ha a tiedben ilyen volt gyárilag akkor lehet megérné valahonnan szerezni egy ilyet. Nekem még bírja. Ezek tartósabbak. Én ugyanennek az olajnak az 5W40-es változatát használom, 1 hét múlva már megy bele ebből a friss, de utána el fogok gondolkodni azon, hogy visszatérek 10W40-re. Abból kevesebb fogyna, szerintem olyan 1 liter/4-5000km-en, talán még a motornak se lenne rosszabb semmivel.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23118 Dátum: 2012.12.17 18:05:07 »
Nekem is ezt hozza...
Nekem is ezek a cikkszámok.94'1.6 no szegénykeverék,és az enyémben van ilyen a szívósor alatt.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #23119 Dátum: 2012.12.17 18:09:27 »
Carinám egy álom, csak tankolom meg tankolom, meg olajcsere jön megint, semmi baja kivéve azt a  :censored: flexi kipufogódarabot amit háromnegyed éve tetettem bele újat. Na az eddig bírta. Holnap kicseréltetem fix csőre, én nem kínlódok tovább ezekkel. Mindig a sz@r új alkatrészekkel van a baj...
Az olaj (Mobil Super 2000 X1 10W-40) nekem bevált, maradok ennél. Kb. 1 litert kellett csak utánatölteni  10ekm alatt.
Vigyázz a fix csővel!Ha nem tud mozogni,nehogy a kipufogóöntvényt törje el.Nem lehet valami minőségibbet kapni,a flexicsőböl?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23120 Dátum: 2012.12.17 18:38:28 »
Kedves Kollégák!

Akinek kell, nézze meg ezt  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23121 Dátum: 2012.12.17 18:39:44 »
Vigyázz a fix csővel!Ha nem tud mozogni,nehogy a kipufogóöntvényt törje el.Nem lehet valami minőségibbet kapni,a flexicsőböl?

Szerintem az tud mozogni/csuklani, amennyit meg hosszirányban kell, annyit engednek a gumibakok, nem törhetne el semmi sem  :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23122 Dátum: 2012.12.17 18:41:31 »
Nekem még a rugós csuklós megoldás van, ha a tiedben ilyen volt gyárilag akkor lehet megérné valahonnan szerezni egy ilyet. Nekem még bírja. Ezek tartósabbak. Én ugyanennek az olajnak az 5W40-es változatát használom, 1 hét múlva már megy bele ebből a friss, de utána el fogok gondolkodni azon, hogy visszatérek 10W40-re. Abból kevesebb fogyna, szerintem olyan 1 liter/4-5000km-en, talán még a motornak se lenne rosszabb semmivel.
Attól függ, mitől fogy nálad, szerintem egy még vékonyabb olaj (akár 5w40-ből is) is eredményezhetne olajfogyasztás-csökkenést, ha pl. a visszavezető nyílások beszűkültek, de még átjárhatók. De előtte egy öblítést meg lehetne kockáztatni, előírás szerint. De ezért még egy 5w30-at sem zárnék ki (ha horrornak is hangzik).
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.17 19:07:33 írta vd1234 »

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23123 Dátum: 2012.12.17 19:03:05 »
Nekem is ezek a cikkszámok.94'1.6 no szegénykeverék,és az enyémben van ilyen a szívósor alatt.
Na akkor megyek bontóba is.így már biztos lesz koppszenzor.18 16v szegénykeverékesből egyik bontó se tudott segíteni(budapesten)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23124 Dátum: 2012.12.17 20:07:41 »
Kedves Kollégák!

Akinek kell, nézze meg ezt  ;)
Köszönöm!  :clap:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23125 Dátum: 2012.12.17 20:10:40 »
Vigyázz a fix csővel!Ha nem tud mozogni,nehogy a kipufogóöntvényt törje el.Nem lehet valami minőségibbet kapni,a flexicsőböl?
Majd tesztelem és beszámolok róla, ha valami gond adódna...
Már vagy 4-5 flexicsövet elhasználtam csak a Carinában, elég volt.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23126 Dátum: 2012.12.17 20:11:45 »
Nekem még a rugós csuklós megoldás van, ha a tiedben ilyen volt gyárilag akkor lehet megérné valahonnan szerezni egy ilyet.
Nincs időm vadászni most egy olyat, de köszönöm az ötletet.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23127 Dátum: 2012.12.17 20:17:51 »
Hát nem tudom FUBA, nekem lassan 2 éves, de hibátlan a flexim.  :whistling:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23128 Dátum: 2012.12.17 20:19:01 »
Hát nem tudom FUBA, nekem lassan 2 éves, de hibátlan a flexim.  :whistling:
Lehet az állandó padlógázt nem bírja?  :hmmmm:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23129 Dátum: 2012.12.17 20:19:58 »
Attól függ, mitől fogy nálad, szerintem egy még vékonyabb olaj (akár 5w40-ből is) is eredményezhetne olajfogyasztás-csökkenést, ha pl. a visszavezető nyílások beszűkültek, de még átjárhatók. De előtte egy öblítést meg lehetne kockáztatni, előírás szerint. De ezért még egy 5w30-at sem zárnék ki (ha horrornak is hangzik).

Azért jobb az 5W40 mert téli hidegekben lehet akár -20C körüli hőmérsékleű is az olaj és ekkor a 10W40-el feltöltött motort már nem érdemes beindítani, ha a cél a motor kopás hosszú távú megelőzése. Melegoldali ugye meg mindkettőnek 40-es, talán ez elég is Carináknak mégis csak viszonylag régebbi konstrukció nem az a kihegyezett, nagy precizitású motor mint a mai egyedek.
Igen ebbe belegondolva meg mindig oda jutok, ahol most vagyok, hogy jó ez az olaj :) 1 literrel több kell dupla utántöltés miatt na de mindegy annyival meg nem drágább. Akkor nem fogok gondolkodni jövőre, max kipróbálom az LM csodaolaját :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -