Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804663 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23070 Dátum: 2012.12.16 19:54:12 »
Nem kell ész nélkül cserélgetni mindent. Pont ez volt a gond, az eddigi beavatkozásokkal is!
Ami biztosan rossz az a lamdaszonda. Illetve az ECU rossznak látja! ez nagy különbség. Szerencsére ennek í típusnak remekül hozzáférhető a szondája. El kell menni bontóba és beépítési garival ott rögtön belepattintani. Ha jó, akkor jó, ha nem akkor tudod, hogy más a gond!

Ugyanis, ha belegondolsz ha van egy eldörzsölődött vezeték és le-letestel, már megzavarja az "agyát".
Szóval ésszel mester. Vagy, ha ennyi a zsé, akkor lehetett volna egy működőt is venni 50 eft-tal drágábban!
Bocs, ez durva volt, de a lényegben van valami, nem?
A gyertya konvencionálisba való, a lambdaszonda 99%, hogy univerzális, tehát az sem belevaló, koppszenzor kibelezett, az sem belevaló ;)
Ez eddig szerintem nem ész nélküli cserebere  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23071 Dátum: 2012.12.16 19:56:31 »
Hát jó pár oldallal visszább valaki linkelt pdf formátumot.Aminek a 180-dik oldalától volt a lambdaszonda.Ha jól emlékszem 248 oldalas volt.Na az megvan nyomtatott formában.De a fojtószelep robbantott ábrája nem is hasonlított az enyémre. A többit meg őszintén mondva nem is néztem :whistling:
b.c. mester szépen kiokosít  :clap:, de azért szerintem ez nem a Haynes könyv, azt szerintem nem mostanában linkelte senki.
Valami ilyesmit találsz itt:
http://torrent-kereso.hu/kereso/toyota+carina
A nagyobbik méretű a jobb.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23072 Dátum: 2012.12.16 20:04:43 »
Ne menjünk már el a kopp szenzor + állítható előgyújtás mellett. Én is úgy tudtam, hogy a kettő kizárja egymást. Vagy nem tudok még valamit.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23073 Dátum: 2012.12.16 20:10:07 »
Ne menjünk már el a kopp szenzor + állítható előgyújtás mellett. Én is úgy tudtam, hogy a kettő kizárja egymást. Vagy nem tudok még valamit.
Én is úgy tudtam a múltkori tisztázás óta. De remélem, hogy valaki elmondja, mi van ebben az új kontextusban  :yes:

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Re:Carina
« Válasz #23074 Dátum: 2012.12.16 20:15:04 »
Ne menjünk már el a kopp szenzor + állítható előgyújtás mellett. Én is úgy tudtam, hogy a kettő kizárja egymást. Vagy nem tudok még valamit.
Miért zárná ki? Amit mi tudunk allítani a Denso-n, az az alapelőgyútás szöge, üzem közben ehhez képest az ECU  változtat.
A kopp szeznor jelzi az ECU-nak, hogy maximum meddig növelheti (kopogásos égés) az előgyújtást, tehát a segítségével jobban feszegethetjük a határokat.
mesti

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23075 Dátum: 2012.12.16 20:15:26 »
b.c. mester szépen kiokosít  :clap:, de azért szerintem ez nem a Haynes könyv, azt szerintem nem mostanában linkelte senki.
Valami ilyesmit találsz itt:
http://torrent-kereso.hu/kereso/toyota+carina
A nagyobbik méretű a jobb.
Jómagam is torrentezek de ezt valami okból kifolyólag nem tudom letölteni.
b.c mester építő kritikáit és mindenki másét szívesen fogadom.Bármit kicserélek autón motoron,de az ecu-k,szondák,érzékelők,egyszóval az elektromosság nem az én asztalom.Vizuális ember vagyok.Ha valami lóg kopog,stb stb azt simán cserélem legyen az kuplung vagy fék.
De azért bírom a kritikát csak nem szeretem :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23076 Dátum: 2012.12.16 20:18:41 »
Jómagam is torrentezek de ezt valami okból kifolyólag nem tudom letölteni.
b.c mester építő kritikáit és mindenki másét szívesen fogadom.Bármit kicserélek autón motoron,de az ecu-k,szondák,érzékelők,egyszóval az elektromosság nem az én asztalom.Vizuális ember vagyok.Ha valami lóg kopog,stb stb azt simán cserélem legyen az kuplung vagy fék.
De azért bírom a kritikát csak nem szeretem :D
Akkor küldj privátban e-mail címet, és nézd meg a napokban, mit kapsz rá  ;)

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23077 Dátum: 2012.12.16 20:19:57 »
b.c. mester szépen kiokosít  :clap:, de azért szerintem ez nem a Haynes könyv, azt szerintem nem mostanában linkelte senki.
Valami ilyesmit találsz itt:
http://torrent-kereso.hu/kereso/toyota+carina
A nagyobbik méretű a jobb.
jo
ncore,microbit,beload,majomparade,diablo,valahova töltsd már fel légyszi.egyszerűen nem tudom letölteni

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23078 Dátum: 2012.12.16 20:28:31 »
jo
ncore,microbit,beload,majomparade,diablo,valahova töltsd már fel légyszi.egyszerűen nem tudom letölteni
Több éve megtörtént, így ncore-on fennt van, csak a kisebbik. Szerintem az is jó lesz, akkor nem küldök semmit. Addig is tartsd a sorban ezt a nagyobbikra mutatót, hátha nekiállnak seed-elni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 20:30:43 írta vd1234 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23079 Dátum: 2012.12.16 20:38:39 »
Egyszerűbb lenne feltölteni valami ingyenes fájlmegosztóra vagy még az is lehet, hogy gmail-ben is átmenne. Na meg lehet priviben kellene ezeket intézni, lesz itt pár hsz törlés :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23080 Dátum: 2012.12.16 20:44:22 »
Több éve megtörtént, így ncore-on fennt van, csak a kisebbik. Szerintem az is jó lesz, akkor nem küldök semmit. Addig is tartsd a sorban ezt a nagyobbikra mutatót, hátha nekiállnak seed-elni.
Ment a pü.Nem szeretnék várni.Minden infót szeretnék az autóról :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23081 Dátum: 2012.12.16 20:49:51 »
Egyszerűbb lenne feltölteni valami ingyenes fájlmegosztóra vagy még az is lehet, hogy gmail-ben is átmenne. Na meg lehet priviben kellene ezeket intézni, lesz itt pár hsz törlés :)
Ez igaz, bocs. Töröltem volna, de nekem már késő erre. Majd Trotter vagy valaki  :whistling:

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23082 Dátum: 2012.12.16 20:50:29 »
Egyszerűbb lenne feltölteni valami ingyenes fájlmegosztóra vagy még az is lehet, hogy gmail-ben is átmenne. Na meg lehet priviben kellene ezeket intézni, lesz itt pár hsz törlés :)
A moderátor is ember.Tudatlan vagyok aki várja a megvilágosodást.Ezzel ő(k) is tisztában van!Pláne ha toyota fan!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #23083 Dátum: 2012.12.16 20:50:46 »
Ment a pü.Nem szeretnék várni.Minden infót szeretnék az autóról :)
Mire várni? Ott van már 2 éve  :otlet:

fityo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 474
  • Ifj
Re:Carina
« Válasz #23084 Dátum: 2012.12.16 20:54:24 »
A moderátor is ember.Tudatlan vagyok aki várja a megvilágosodást.Ezzel ő(k) is tisztában van!Pláne ha toyota fan!
De azért megkérném a moderátor urakat,hölgyeket(ha vannak),hogy a követhetőség szempontjából legyenek szívesek elnézni nekünk a ......