Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6527413 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #225 Dátum: 2004.04.09 11:46:30 »
Idézetet írta: "music"
Müszakilag mindenképpen jól utána kell nézni - már, hogy milyen állapotú - mert ha egy lestrapált dízelt fel kell újítani, a gatyád is ráfizetheted :!:


Ha egy lestrapált benzinest fel kell újítani , arra is rámegy a gatyád  :wink:  ... De az tény , hogy a dízelekben jellemzően több kilométer van , főleg a nagyobb kocsikban á la Carina .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #226 Dátum: 2004.04.09 11:49:08 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
Sziasztok!

Van esetleg itt valakinek Carina E-ből Diesel kivitel? Találtam egy ilyen autót és lehet elcserélném a mostani Corollámat, csak gyengének találom.  83Le/1300kg  :? Valakinek van ilyen motorral rendelkező Carinával valami tapasztalata?

üdv:

Szabolcs


A lóerőkből ítélve ez TD . Az pedig nem nevezhető gyengének , mert fenemód jól húz alacsony fordulatról is  :)  - nem gyorsulóbajnok , viszont a visszakapcsolás nélküli , dinamikus előzéseknek , és az emelkedők szintén visszakapcsolás nélküli , könnyed legyőzésének a mestere  :)  ! Ha technikailag rendben van és nincs benne 300 ezer vagy még több km , akkor egy ilyen gép nagyon jó vétel ! Csak a szívódízel lomha , de az sem vészesen .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #227 Dátum: 2004.04.09 12:00:39 »
No , tegnap végre visszakerültek Carinára a nyári kerekek , a fincsi kis Uniroyal gumikkal ... Azér' más , mint a Barum Polaris  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Carina
« Válasz #228 Dátum: 2004.04.09 12:06:15 »
A gép rendben van, nincs törve, nincs semmi különösebb baja, nem dől belőle az olaj, nem hangos, stb. Kb 200k van benne a féktárcsák vállából ítélve (óra szerint 123k) Még rábeszélem az embert, hogy találkozhassak a hideg autóvalm és úgy indítsuk be. Van tapasztalatom disel autóval generáloztam is egyet (Daihatsu 1.0l-es szívódiesel) Majd még megnézem mennyire kartergázos, és hogy nem hengerfejes-e. Viszont a karter elülső oldalán van egy érzékelő, amiről le van csúszva a saru. Mit mér az?

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #229 Dátum: 2004.04.09 13:21:59 »
Idézetet írta: "Wartburg311"
A gép rendben van, nincs törve, nincs semmi különösebb baja, nem dől belőle az olaj, nem hangos, stb. Kb 200k van benne a féktárcsák vállából ítélve (óra szerint 123k) Még rábeszélem az embert, hogy találkozhassak a hideg autóvalm és úgy indítsuk be. Van tapasztalatom disel autóval generáloztam is egyet (Daihatsu 1.0l-es szívódiesel) Majd még megnézem mennyire kartergázos, és hogy nem hengerfejes-e. Viszont a karter elülső oldalán van egy érzékelő, amiről le van csúszva a saru. Mit mér az?

Szabolcs


Féktárcsák válla ??? Hát ez igencsak viszonylagos - nem tudhatod , hogyan fékezett(tek) az előző tulaj(ok) , volt-e már cserélve , stb ... Nomeg a dízel egyébként is inkább orrnehéz , ott fokozottan kopnak az első fékek . Inkább az utastér , kezelőszervek állapotából ítélj !

Mondjuk , ha tényleg 200 k körül van , az egy ilyen autóban egyáltalán nem sok  :)

Az érzékelőre nem tudok mit lépni sajnos , fogalmam sincs  :?

Egyébként egy ilyen Carina TD-nek 175 kmh a végsebessége , és 12.3 alatt van százon - magyarul lassúnak azért nem nevezhető  :)  ! Hja , a 2000-es fordulaton jelentkező 174 Nm nyomaték azért megteszi a magáét  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Carina
« Válasz #230 Dátum: 2004.04.09 13:32:41 »
Utastér, kezelőszervek egészségesek, kormány nem fényes, váltógomb sem, nem is kotyog. Viszon a könyöklő zármechanizmusa törött.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Carina
« Válasz #231 Dátum: 2004.04.09 23:03:14 »
Ez eddig jól hangzik, és ezek szerint Te konyítasz is valamit a motorokhoz, úgyhogy nem lesz itt gond.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Carina
« Válasz #232 Dátum: 2004.04.10 00:30:59 »
Palaczk, ma voltam Ósztriába, és láttam pontosan olyan kocsit, (szín, típus) mint a Tiéd! Nem gondoltam volna, hogy a sógorok eddig örizgetnek egy autót :lol:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #233 Dátum: 2004.04.10 01:58:27 »
Idézetet írta: "music"
Palaczk, ma voltam Ósztriába, és láttam pontosan olyan kocsit, (szín, típus) mint a Tiéd! Nem gondoltam volna, hogy a sógorok eddig örizgetnek egy autót :lol:


Ja , hát ha nem is sok , de azért akad belőle egy-kettő :) ... Én pár hete itt Magyarországon láttam egy , az enyémmel megegyező kivitelű Liftbacket , világoskék-metál színben , szintén osztrák rendszámmal !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #234 Dátum: 2004.04.13 08:57:17 »
Palaczk:
Mivel jössz a talira Camryval, vagy Carinával?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #235 Dátum: 2004.04.13 09:52:15 »
Üdv mindenkinek! :)

Mivel elméletileg pénteken a Corollám mellé egy Carina boldog tulaja lehetek ezért kis segítséget kérnék!

Miket érdemes megnézni egy használt Carinán vásárlás előtt?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #236 Dátum: 2004.04.13 10:09:19 »
Idézetet írta: "Profy"
Üdv mindenkinek! :)

Mivel elméletileg pénteken a Corollám mellé egy Carina boldog tulaja lehetek ezért kis segítséget kérnék!

Miket érdemes megnézni egy használt Carinán vásárlás előtt?


Ugyanazt, mint a Corollán. Nézd meg alaposan, mikor volt benne vezérműszíjcsere, szervízkönyv, volt-e törve. Km- függő lehet a lengéscsillapító állapota, illetve a keresztstab gumijainak elöregedése. Szóval a szokásos. A Carinákkal sok baj nincsen, he gondos gazdija volt, és nem volt agyontörve.
Pontosabb kérdésr megpróbálok pontosabban válaszolni. Esetleg a talira is azzal jössz?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #237 Dátum: 2004.04.13 10:38:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Profy"
Üdv mindenkinek! :)

Mivel elméletileg pénteken a Corollám mellé egy Carina boldog tulaja lehetek ezért kis segítséget kérnék!

Miket érdemes megnézni egy használt Carinán vásárlás előtt?


Ugyanazt, mint a Corollán. Nézd meg alaposan, mikor volt benne vezérműszíjcsere, szervízkönyv, volt-e törve. Km- függő lehet a lengéscsillapító állapota, illetve a keresztstab gumijainak elöregedése. Szóval a szokásos. A Carinákkal sok baj nincsen, he gondos gazdija volt, és nem volt agyontörve.
Pontosabb kérdésr megpróbálok pontosabban válaszolni. Esetleg a talira is azzal jössz?


Pontosabb kérdést nem tudok efektíve!
A corollámat ismerős kereskedőtől vettem és hála égnek nincs baj vele azon kívül hogy most eszi az olajat! :(
A talira elméletileg csak a találka helyre mennék vizont mind 2 kocsival! :)
Mármint ha pénteken meg tudom venni Pesten a Carinát!  :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Carina
« Válasz #238 Dátum: 2004.04.13 11:23:27 »
Trotter! A lengéscsillapítóknak - hozzávetoleg - mennyit kell kibírniuk?
Sokat csökkent ebbol, ha az ember fekvorendorös utcában lakik?
music     

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #239 Dátum: 2004.04.13 13:15:36 »
Profy,

Ezt hogy csinálod?

Mi is elmentünk egyszer külföldre autót vásárolni, meg is vettük és ott álltunk ketten három kocsival Prágában.
 :oops:
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______