Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6809446 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában


FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #21646 Dátum: 2012.09.01 21:10:47 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #21647 Dátum: 2012.09.01 21:17:05 »
 :yes: Hát még eredeti fényében! Ez ugyan már 14-es, de még mindig hátul hajt :wheelchair:  :devil:  ;)

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #21648 Dátum: 2012.09.01 21:37:28 »
Nagyon szép! Főleg a letisztult belső tetszik. :D
El sem tudom képzelni, hogy hogy lehet ilyen állapotba tartani. Gondolom nem 2 pénz alkatrészt beszerezni hozzá.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #21649 Dátum: 2012.09.01 21:51:59 »
Elkészültem az alvázvédelemmel. A sárfogó gumikban rengeteg iszapos földet találtam. Főleg a hátsókban.  Érdemes időnként lecsavarozni és kitakarítani. Az alsó részén alul van egy kis nyílás, ha ez eltömődik, nem tud kijönni a mocsok.
Ha az elsőkben gyűlik össze ez az iszap simán elrohadhat a sárvédő alja. A hátsónál nincs ilyen veszély mert műanyaggal találkozik.
Egy másik dolog. A múltkor írogattunk a különböző üzemanyagrendszer  tisztító löttyökről.
Addig olvasgattam ezekről, hogy végül  belekerült a tankomba egy kevés hígító.
Az eredmény megdöbbentő.   Csendesebb és erősebb lett a gépezet.  :clap:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #21650 Dátum: 2012.09.01 21:56:38 »
Elkészültem az alvázvédelemmel. A sárfogó gumikban rengeteg iszapos földet találtam. Főleg a hátsókban.  Érdemes időnként lecsavarozni és kitakarítani. Az alsó részén alul van egy kis nyílás, ha ez eltömődik, nem tud kijönni a mocsok.
Ha az elsőkben gyűlik össze ez az iszap simán elrohadhat a sárvédő alja. A hátsónál nincs ilyen veszély mert műanyaggal találkozik.
Egy másik dolog. A múltkor írogattunk a különböző üzemanyagrendszer  tisztító löttyökről.
Addig olvasgattam ezekről, hogy végül  belekerült a tankomba egy kevés hígító.
Az eredmény megdöbbentő.   Csendesebb és erősebb lett a gépezet.  :clap:
Mi volt az, nitrohigító?  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #21651 Dátum: 2012.09.01 22:01:26 »
Igen. De a Cell Special Nitró Annak nagyobb a toluol tartalma, mint a normál nitrónak.  1dl 50 liter benyába + 1 deci petróleum. A barátom mazdája is kapott 0,8 nitrót. Ott is jött a várt eredmény :D

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #21652 Dátum: 2012.09.01 23:04:22 »
Elkészültem az alvázvédelemmel. A sárfogó gumikban rengeteg iszapos földet találtam. Főleg a hátsókban.  Érdemes időnként lecsavarozni és kitakarítani. Az alsó részén alul van egy kis nyílás, ha ez eltömődik, nem tud kijönni a mocsok.
Ha az elsőkben gyűlik össze ez az iszap simán elrohadhat a sárvédő alja. A hátsónál nincs ilyen veszély mert műanyaggal találkozik.
Egy másik dolog. A múltkor írogattunk a különböző üzemanyagrendszer  tisztító löttyökről.
Addig olvasgattam ezekről, hogy végül  belekerült a tankomba egy kevés hígító.
Az eredmény megdöbbentő.   Csendesebb és erősebb lett a gépezet.  :clap:

Ha jól emlékszem, én kifúrtam nagyobbra a lukakat, hogy ne tudjon tudjon eltömödni!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21653 Dátum: 2012.09.01 23:29:28 »
Igen. De a Cell Special Nitró Annak nagyobb a toluol tartalma, mint a normál nitrónak.  1dl 50 liter benyába + 1 deci petróleum. A barátom mazdája is kapott 0,8 nitrót. Ott is jött a várt eredmény :D
Ennyire kevés kell bele? Az 2 ezrellék. És ez képes ennyi tisztítóhatást elérni? Amúgy mit pucol ki? Had ne kelljen visszaolvasni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21654 Dátum: 2012.09.01 23:30:35 »
Ennyire kevés kell bele? Az 2 ezrellék. És ez képes ennyi tisztítóhatást elérni? Amúgy mit pucol ki? Had ne kelljen visszaolvasni.
Kezd kellemetlenné válni, hogy langyos levegő jön be akkor is amikor végre este kinn lehűl a levegő.
Prius 2 - a mosolygós autó.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #21655 Dátum: 2012.09.01 23:54:51 »
Ennyire kevés kell bele? Az 2 ezrellék. És ez képes ennyi tisztítóhatást elérni? Amúgy mit pucol ki? Had ne kelljen visszaolvasni.
Az injektort tisztítja, de nem ez a lényeg. A benzin tartalmaz toluolt xilolt és benzolt. Ezekkel is javítják a benzint, mert alapból kevés az oktánszám is. A cataclean pl 50-60% xilolt tartalmaz ami egyébként oktánszám növelő is.
A spuriban is benne vannak ezek az anyagok. Ennek a mostani mutatványnak nagyobb hatása volt mint a kék spurinak.
Azt nem tudom még , hogy a fogyasztásban mennyit javít, mert nem bírtam megállni, hogy időnként ne nyomjam neki. Bitangul megy! :D
Egyébként sok oldalt elolvastam az utóbbi napokban és meglepődtem, hogy milyen sokan használják. 

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #21656 Dátum: 2012.09.02 00:08:40 »
ITT egy írás. Van benne minden. Guminyomás, vezetéstechnika és a benzinadalék (48. oldal)


 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #21657 Dátum: 2012.09.02 13:26:37 »
...
Egy másik dolog. A múltkor írogattunk a különböző üzemanyagrendszer  tisztító löttyökről.
Addig olvasgattam ezekről, hogy végül  belekerült a tankomba egy kevés hígító.
Az eredmény megdöbbentő.   Csendesebb és erősebb lett a gépezet.  :clap:
Igen. De a Cell Special Nitró Annak nagyobb a toluol tartalma, mint a normál nitrónak.  1dl 50 liter benyába + 1 deci petróleum. A barátom mazdája is kapott 0,8 nitrót. Ott is jött a várt eredmény :D

Annak idején több helyről hallottam, hogy Simsonba nitróhigítót tettek, és nagyon ment vele. Az arányt nem tudom, mennyi volt, sosem próbáltam.
Viszont kikráteresedett tőle a henger  :eek:
Hát most 2 ezrelékes arányban nem gondolom, hogy ez lenne (+2 ezrelék petróleum), de várnék vele, mit tapasztaltok.
Ez a "csendesebb, erősebb"  hatás attól van, hogy ez benne van a benzinben, vagy később is megmarad belőle valami, mivel tisztított a rendszeren?
Amit linkeltél leírást, elég érdekes, van olyan, hogy ott a képen a motorolajszűrő, és üzemanyagszűrőről beszél  :surrender: Üzemanyagszűrőt is kell majd cserélni?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #21658 Dátum: 2012.09.02 13:41:59 »
ITT egy írás. Van benne minden. Guminyomás, vezetéstechnika és a benzinadalék (48. oldal)

üdv!
Kösz a leirást, kicsit átbogarásztam, vannak benne jó dolgok, bár érdemes itt is szelektálni!
Azt néztem, hogy Carinába be lehet-e szerkeszteni valami fogyasztásmonitort, ami nem csak disz?!

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #21659 Dátum: 2012.09.02 14:47:04 »
http://peswiki.com/energy/Directory:Acetone_as_a_Fuel_Additive
Annak idején több helyről hallottam, hogy Simsonba nitróhigítót tettek, és nagyon ment vele. Az arányt nem tudom, mennyi volt, sosem próbáltam.
Viszont kikráteresedett tőle a henger  :eek:
Hát most 2 ezrelékes arányban nem gondolom, hogy ez lenne (+2 ezrelék petróleum), de várnék vele, mit tapasztaltok.
Ez a "csendesebb, erősebb"  hatás attól van, hogy ez benne van a benzinben, vagy később is megmarad belőle valami, mivel tisztított a rendszeren?
Amit linkeltél leírást, elég érdekes, van olyan, hogy ott a képen a motorolajszűrő, és üzemanyagszűrőről beszél  :surrender: Üzemanyagszűrőt is kell majd cserélni?

Igen, erről a kikráteresedésről olvastam, de nem hiszem, hogy ilyen mennyiségtől megtörténne.  A catacleanben pl tízszeres mennyiség van. Az injektor tisztítókban is van és az octan boosterekben is, sőt magában a benzinben is. Erős a gyanúm, hogy a prémium benzinekben is javarészt ezek vannak. Csodák nincsenek.
A nitóhígitó csak egy próba volt és nagyon bejött. :)
Most jön a xilolos adalék. Majd kiderül az eredmény.
Kamikaze!
Szerintem is lehet szelektálni abból az írásból, de vannak benne olyan dolgok amiken érdemes elgondolkodni.
Az arányt pedig ott is írják. 2,5dl xilol 2,5 dl petróleum és 5 dl aceton és ennek a tizede kerül a tankba,
Az acetonról ITT  is íranak.
Nem hiszem, hogy önmagában a tisztításnak volt ilyen hatása, mivel néhány km után jött a hatás viszont folyamatosan halkul a gépezet.  kb. 500 km-et mentem eddig.

A fogyasztásmérőn már sokat agyaltam, de nagyon macerás dolog. Lehet, hogy elég lenne egy ledsoros vákummérő aminek a jelét a MAP szenzorról lehetne levenni.