Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6809523 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21615 Dátum: 2012.08.29 22:54:34 »
De voltatok többen is akik zajszigateltek. Van valami tapasztalat a különböző zajszigatelési technikák és anyagok között?

Bár csak a szemem kívánja, (azaz a fülem) ahogy mondani szokás, de zsé nincs rá egyelőre.

OFF, de megosztom a jóhangulatomat:
10 év után kifizettem a házamat az OTP-nek. :) :) :) :) :) :)
Egy kis számtan:
Felvettem 6100000,- ft-ot. 10 év alatt befizettem 5040000,- Ft-ot. és maradt hátra 4500000,- Ft meg további 15 év. Összesen mintegy 12˙500˙000,- Ft-ot fizetten volna vissza a hatmillió helyett.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #21616 Dátum: 2012.08.29 22:55:19 »
FUBA!
Hihetetlenül hajtod a géped, már így az elmondásaid alapján.
Becsületesen bevallom, hogy én sajnálom, illetve féltem- félek attól hogy megfeküdne. Mindezért így 100000PI fele amúgy komótosan járok vele.
De minden hozzászolásodból az sugárzik, hogy bírja gép.  :)

Szerintem nem tudnék még egy ilyen jó autót venni, ha akarnék sem. A másik dolog meg az, hogy érzelmileg is kötődök a géphez, annyi közös jó élményem van vele ezalatt a majdnem 19 év alatt (275eKm), hogy nem is bírnék már megválni tőle és remélem lesz még sok-sok közös évünk együtt.
A hajtást bizony nagyon bírja, kivéve a fék (tudom már mondtam  :D), de a dupla munkahengeres féknyereg már itt figyel a polcon...
Csak azt sajnálom, hogy a teljes kasztni felújítás tolódik, idén már nem lesz belőle semmi  :cry:
Én ha szeretem sem bírom kímélni az autót, de legalább rendesen karbantartom. Ma is előztem egy pár finomat a Carinával, mindig konstatálom, hogy igazából elég is ennyi teljesítmény az utcára, így ha kell jól fogyaszt, ha kell jól megy, igazán jó kompromisszum és elférek benne én is rendesen, meg a család is, ami nagyon kevés autóra igaz! Vezettem pár napig egy kis női autót. Na amikor végre visszaültem a Carinába és le akartam engedni az első ablakot, nyomom a kapcsolót és a hátsó megy lefelé, nézem, hogy mi történt, hát megszoktam a kis autóban, hogy sokkal közelebb volt az ablak kapcsoló, de nem csak az, hanem minden... [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21617 Dátum: 2012.08.29 22:57:53 »
Én egy tempomatra vágyom nagyon 45-ért lehet kapni, 10-ért beletennék tán.
Nekem komoly odafigyelést jelent, hogy mindig 100-105 között tartsam. ha több, fotóznak, ha kevesebb, később érek oda.
De ez 2013-as projekt lesz talán. De lehet már sosem ha túl drága lesz az üzemanyag, elmaradnak a hobbi autókázások.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #21618 Dátum: 2012.08.29 22:58:16 »
OFF, de megosztom a jóhangulatomat:
10 év után kifizettem a házamat az OTP-nek. :) :) :) :) :) :)
Egy kis számtan:
Felvettem 6100000,- ft-ot. 10 év alatt befizettem 5040000,- Ft-ot. és maradt hátra 4500000,- Ft meg további 15 év. Összesen mintegy 12˙500˙000,- Ft-ot fizetten volna vissza a hatmillió helyett.
Gratula, akkor most ünnepelsz gondolom. Nekem van még 16év törlesztés...én is a dupláját fogom visszafizetni :cry: :cry: :cry:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #21619 Dátum: 2012.08.29 23:02:39 »
De lehet már sosem ha túl drága lesz az üzemanyag, elmaradnak a hobbi autókázások.
Na még csak az hiányzik, hogy az is elmaradjon! Nem iszom (alkoholt), nem dohányzom, nincs káros szenvedélyem az autókázáson kívül, azt már ez se legyen?  :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21620 Dátum: 2012.08.29 23:04:56 »
FUBA!
Érdekes én szinte kivétel nélkül a hátsót mozgatom, ha odafigyelés nélkül érzésből nyúlok oda. A karomnak az esik éppen optimális távra.
És milyen érdekes, 2004-ben adtam el a citroen bx-emet, annak középen a kéziféknél volt a hátsó ablakemelő kapcsolója. És ebben az autóban is gyakran odanyúlok először.
A karina fürgeségére az a tapasztalatom, és várok is tőled valami magyarázatot, hátha lesz, hogy az 1998-as corollám 1,3-as motorral 100 kg val könnyebb de sokkal fürgébb volt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21621 Dátum: 2012.08.29 23:09:00 »
Na még csak az hiányzik, hogy az is elmaradjon! Nem iszom (alkoholt), nem dohányzom, nincs káros szenvedélyem az autókázáson kívül, azt már ez se legyen?  :lol:
Igen érdekes amit mondasz. Én sem költöttem sose egy fillért sem alkoholra, cigire, kávéra. Számomra egyszerűen érthetetlen hogy lehet ezekre költeni a mai munkavállalói fizetésből. Ezek hárman biztos kitesznek 30ezret. De érdekes, nekem ez a pénz sosem maradt meg. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #21622 Dátum: 2012.08.29 23:16:46 »
A karina fürgeségére az a tapasztalatom, és várok is tőled valami magyarázatot, hátha lesz, hogy az 1998-as corollám 1,3-as motorral 100 kg val könnyebb de sokkal fürgébb volt.
Jó a Corolla 1.3-as motorral is, öcsémnek volt ilyen autója 2E a motorkód ha jól emlékszem. 100ig nagyon jól gyorsult az is.
Szerintem mivel finoman jársz, nem nagyon mész 100 fölött max. autópályán, ezért gondolod/érezted azt is fickósnak, vagy még a Carinánál is fickósabbnak, pedig szerintem ez csak az érzet, ami becsapós. Ezért jártunk gyorsulási versenyekre, amikor finomhangoltuk a motort, mert az idő mutatta pontosan, hogy jobb lett-e vagy sem, érzetre sokszor rosszul saccoltam meg. 100 fölött a Carina 1.6 tuti odaveri a Corolla 1.3-at, de szerintem alatta is.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #21623 Dátum: 2012.08.30 07:30:03 »
Egyetértek! Érzetre sógorom E11-es 1.3-as Corija nagyon fürge, meg fickós, meg minden, de mikor külön-külön megyünk, én megyek elől, és mindig izzadt a homloka, mire odaérünk  :D. És ami nála 100, az nálam még csak 90....(nekem nem csal az órám). Pár hete mentünk pályán teli kocsival mindannyian: 1.3-as, 1.4-es vvti Cori (a családban négy Corolla van), meg én, siettünk, előzgettünk, na ott lehetett érzékelni, hogy ami nekik teljesítmény volt, az a Carinának még torokköszörülés. Aztán bevártam őket. :hug:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21624 Dátum: 2012.08.30 10:15:05 »
Az biztos, hogy az én corollám is 12 km/órát csalt 100-nál.
Abban igazatok lehet, hogy érzéki csalódás, én nem tudtam egyszerre megtesztelni. Pedig lehetett volna, mert volt 1 hónap amikor mind a kettő megvolt.

A corolllának kis gázpedál lenyomásra jobban pörrent a motor, gyorsuláskor nem kellett fizikailag annyira nyomni. ez okozhat érzéki csalódást, hogy jobban kell nyomni a gázt a gyorsuláshoz.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #21625 Dátum: 2012.08.30 10:31:56 »
Az érzet becsapós a méretbeli különbség miatt. Közelebb vagy a szélvédőhöz stb. A Coriban már a 60 km/h is nagyobb sebességnek tűnik, a Carinában ez tötymörgés. Az érdi emelkedőn kiderül az igazság.  :hug: Másra vannak tervezve, a Carina inkább utazóautó szerintem. Amit irigylek bennük, az a Cori feszesebb futóműve. De lehet, hogy csak azt a 2-300 e. km mínuszt érzem. ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #21626 Dátum: 2012.08.30 13:51:05 »
A corolllának kis gázpedál lenyomásra jobban pörrent a motor, gyorsuláskor nem kellett fizikailag annyira nyomni. ez okozhat érzéki csalódást, hogy jobban kell nyomni a gázt a gyorsuláshoz.
Ez igaz, kisebb motort könnyebb felpörgetni, sógorom városi tempós haladáshoz 3000-nél vált. Ehhez nekem elég 2200-2500 körül, ha én is kihúzatnám 3000-ig, azt gondolnák, h. bojrészerkedni akarok (pedig, mint tudjuk, az 4000 fölött kezdődik).

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #21627 Dátum: 2012.08.30 15:25:13 »
...Az érdi emelkedőn kiderül az igazság.  :hug: ...
Annyit emlegetitek azt az érdi emelkedőt. Meg lehetne tudni pontosan, hogy melyik ez? Esetleg térképrészlet, vagy valami...M6-on haladva érinti az ember? Kíváncsi lennék rá, néha szoktam arra járni (ritkán, évente néhány alkalommal).

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21628 Dátum: 2012.08.30 15:48:08 »
Az érzet becsapós a méretbeli különbség miatt. Közelebb vagy a szélvédőhöz stb. A Coriban már a 60 km/h is nagyobb sebességnek tűnik, a Carinában ez tötymörgés. Az érdi emelkedőn kiderül az igazság.  :hug: Másra vannak tervezve, a Carina inkább utazóautó szerintem. Amit irigylek bennük, az a Cori feszesebb futóműve. De lehet, hogy csak azt a 2-300 e. km mínuszt érzem. ;)
Az E11-esnek stabilabb a futóműve az biztos
Prius 2 - a mosolygós autó.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #21629 Dátum: 2012.08.30 16:24:07 »
Annyit emlegetitek azt az érdi emelkedőt. Meg lehetne tudni pontosan, hogy melyik ez?
M1-M7 közös kivezető szakaszától (Budaörsről nézve) az Érd lehajtóig tartó rész.