Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6785507 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #20565 Dátum: 2012.05.15 07:54:47 »
Remek, köszönöm!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #20566 Dátum: 2012.05.15 07:56:38 »
Sziasztok!

4A-FE motor szelep állítását valaki le tudná írni nekem?

Vagy van erre valahol leírás (hézagok, állítás, stb), esetleg szerelési könyv?

Köszönöm

a szelepállítás lapkás. Meg kell mérni a hézagot és ki kell matekolni, hogy milyen lapka kell hozzá. Már, ha cserés.
Még az életbe nem hallottam, hogy erre szüksége lett volna bárkinek. 2004-től vagyok/voltam carinas, azóta foglalkozom a géppel.

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20567 Dátum: 2012.05.15 11:37:04 »
Alatt vagy előtt? Ha szélvédő lenne, akkor a pedáloknál is meg kell nézned, mert ott is vizesnek kellene lennie a szőnyegnek. Lehet, hogy az ajtókédereknél folyik be: ellenőrizd le az ajtók alját, a küszöböt.
Én egyszer rosszul ragasztottam vissza a párazáró fóliát a bal hátsó ajtónál, és az vezette be az esőt a vezetőülés mögé/alá.

néztem, de az a furcsa, hogy csak a padlólemeznél vizes, nem látok sehol máshol a kárpiton vizes foltot, hogy oldalról merről folyhatna be a víz. jó, nyilván a víz lefolyik a legmélyebb pontra, de gondolom azért egy nedves csíkban nyomot hagyna ott, ahol befolyik. ha az ajtó alatt folyna be, akkor lábrész oldalán, a küszöbnél lévő peremen lévő kárpit is vizes lenne. vagy a pedáloknál, ahogy írod. de nem. csak lent a padlón vizes. mintha fentről csöpögne rá, de viszont a lábszőnyeg nem vizes, csak alatta a kárpit.

a szelepállítás lapkás. Meg kell mérni a hézagot és ki kell matekolni, hogy milyen lapka kell hozzá. Már, ha cserés.
Még az életbe nem hallottam, hogy erre szüksége lett volna bárkinek. 2004-től vagyok/voltam carinas, azóta foglalkozom a géppel.

nekem csörög, úgyhogy lesz ez a móka hamarosan. :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.15 11:43:18 írta bsh »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #20568 Dátum: 2012.05.15 13:07:46 »
a szelepnek jellegzetes csattogó hangja van, nem csörgés!

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #20569 Dátum: 2012.05.15 13:44:14 »
Azt meg tudja valaki mondani, hogy mi a mérete a hézagoló korongoknak? Nekem sajnos ez lesz a következő mutatvány. Ha egy méretes csavarhúzót a fülembe dugok és a másik végét a szelepfedélre teszem hallom, hogy  a 4. hengernél két szelep csattog és fordulaton a kerregő hang is onnan jön.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20570 Dátum: 2012.05.15 14:05:37 »
Szelephézag-állításhoz:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/engine/em.pdf

Több motor benne van, a 4A-FE is.
Nagyjából ezzel kezdi a leírás.

Ajánlom mikrométert használjunk a méréshez.

Otthon van pár darabom kint, a korong átmérőjét meg tudom mérni, ha nem felejtem el. Ha venni akar az ember, először kell a külső átmérő, aztán a szükséges vastagság, ami 0,05mm-enként megy. Szakálmetálnál van elvileg ilyen korong.

Meg nem árt egy jó hézagmérő sem ;)

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #20571 Dátum: 2012.05.15 14:15:20 »
vd1234!
Köszönöm!
A szakálmetál 28mm-est ír. Sajnos akkor nem jó a VW és ezért 2x kell szétszedni. (kimérni, beszerezni, kicserélni) Örültem volna ha megúszom egy menetben.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20572 Dátum: 2012.05.15 16:59:38 »
vd1234!
Köszönöm!
A szakálmetál 28mm-est ír. Sajnos akkor nem jó a VW és ezért 2x kell szétszedni. (kimérni, beszerezni, kicserélni) Örültem volna ha megúszom egy menetben.
Ezt most nem teljesen értem.
Megméred a szelephézagot, ha nem jó valamelyik, akkor kiveszed és kiszámolod, hogy mekkora kell bele. Újat megveszed, beteszed, kész. Hogy gondolod ezt egy menetben? Mondjuk közben másik járművel kell beszerezni.
Mindjárt mérek egyet

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #20573 Dátum: 2012.05.15 17:04:17 »
Úgy, hogy a másik járművel van a gond. A szakál pedig elég távol van tőlem. Ha a közelemben nem tudok szerezni akkor kb 80km oda vissza a budaörsi üzlet. :(

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #20574 Dátum: 2012.05.15 17:06:28 »
Értem én, hogy szükséghelyzet, de azért annyira nem gond levenni, ideiglenesen visszatenni a szelepfedelet.
Persze bosszantó, de ha egyszer nem megy máshogy...
Bár ez a szelephang utáni valami,amit írtál, az kicsit izgalmasabb a szelephangnál.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20575 Dátum: 2012.05.15 17:31:12 »
Úgy, hogy a másik járművel van a gond. A szakál pedig elég távol van tőlem. Ha a közelemben nem tudok szerezni akkor kb 80km oda vissza a budaörsi üzlet. :(
Ahm...
28mm a korong átmérője, most mértem meg, jól mondtad.
Szakálnál én sem voltam, autósboltba lerendelték.

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Carina
« Válasz #20576 Dátum: 2012.05.15 17:56:04 »
Na ne izgass! Elég lesz akkor megijednem, ha valami más van. :)
Alapjáraton szépen hallani egy kis kopogást, egy kis gázadásra pedig ahogy gyorsul úgy egy kis kerregő hangot ad.
Nem vészes, de elég rég volt már ellenőrizve ismét itt az ideje.

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #20577 Dátum: 2012.05.15 20:26:35 »
Sziasztok!

Szilentet keresek a hátsó futóműhöz, a kitámasztórúdhoz, tud ilyet valaki? Kellett már valakinek cserélni?
A toyotánál csak rúddal van 35 eft/db, kihagynám... utángyártottban nincs tudtommal, de hátha Ti okosabbak vagytok!
Gondolom a másik megoldás a szilentes, de itt a fórumon olvastam hogy talán van valami japán szilent bele.
Aki tud segítsen!

Köszönöm!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #20578 Dátum: 2012.05.15 20:52:43 »
Nem, a másik megoldás a bontó.
Garantáltan gyári!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20579 Dátum: 2012.05.15 20:53:43 »
Sziasztok!

Szilentet keresek a hátsó futóműhöz, a kitámasztórúdhoz, tud ilyet valaki? Kellett már valakinek cserélni?
A toyotánál csak rúddal van 35 eft/db, kihagynám... utángyártottban nincs tudtommal, de hátha Ti okosabbak vagytok!
Gondolom a másik megoldás a szilentes, de itt a fórumon olvastam hogy talán van valami japán szilent bele.
Aki tud segítsen!
Köszönöm!
HAli!
HA csak a kitámasztórúdba kell, szerncséd lesz, mert bontott autóból pár ezerből megvan (persze nem akarom Zé BAlázs üzletét rontani...szóval őt keresd privátban akár) rúddal együtt - nem érdemes szétnyírni. Ennyit röviden.
 DE! ha a csonkállványba kell (és cserénél sanszos, hogy megsérül, ahogy az enyém is anno), akkor orbitális sz@pás emlékét idézed föl...
Azt csak nagyon óvatosan, mert hiába létezik elvileg gyári alaktrészszáma, senki a világon nem forgalmazza (szó szoros értelemben, még a kínaiak sem :censored: Angol, lengyel, orosz fórumok tapasztalatai), valószínűleg csak a gyárba szállították, és a csonkállványba préselve együtt forgalmazzák. Végül egy mazda 323-as szilentjét lehetett befaragni...