Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6785515 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #20430 Dátum: 2012.04.29 22:10:41 »
Sziasztok.

Kérdésem lenne Carina kipufogóval kapcsolatban.
Valami összeomlott a hátsó dobban,gázadásra pattog a dob,az autó rángat.
Érdemes felnyitni a dobot,vagy cseréljem le?Nem rohad egyébként,de a katalizátor környékén kifúj.
Milyen gyártmányú kipufogót érdemes venni?Ha cserélni kell,akkor mind a két dobot cserélném.


Köszönöm!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20431 Dátum: 2012.04.30 08:43:56 »
Miért kell megint szelepszár szimering?
Mert a becsiszolás nem tesz jót neki állítólag. Levenni meg nem jó, mert visszarakás után már nem megbízható...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20432 Dátum: 2012.04.30 14:42:13 »
Utólag mindig okos az ember, de elötte is emlitettem, hogy ha egyszerre csinálod, ezt megspórolhattad volna.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20433 Dátum: 2012.04.30 14:48:54 »
Sziasztok.

Kérdésem lenne Carina kipufogóval kapcsolatban.
Valami összeomlott a hátsó dobban,gázadásra pattog a dob,az autó rángat.
Érdemes felnyitni a dobot,vagy cseréljem le?Nem rohad egyébként,de a katalizátor környékén kifúj.
Milyen gyártmányú kipufogót érdemes venni?Ha cserélni kell,akkor mind a két dobot cserélném.


Köszönöm!

üdv!
Valószinüleg a belseje esett széjjel, ami néha úgy fordul, hogy akadályozza a gáz kiáramlását.
Álló motornál alulról kézzel ütögesd meg, esetleg egy erös fényű lámpával nézz bele, hátha látszik valmi.
Ki lehet belezni, de annak sem fojtása, sem hangtompitása nem lesz.
(Irtam privát!)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20434 Dátum: 2012.04.30 15:16:56 »
Utólag mindig okos az ember, de elötte is emlitettem, hogy ha egyszerre csinálod, ezt megspórolhattad volna.
Ja, én is tudtam ezt előre, de bíztam benne, hogy mégis az a baja: a hengerfej levételét meg mindenképpen el akartam kerülni...aztán mégsem jött be. Ki tudja, mit találunk, ha szét lesz kapva  :?:
Az alkatrész így kedvezménnyel nem volt olyan horror, de legalább csináltam valamit, és szereztem tapasztalatot ebben-abban hála Istennek  :yes:
Félig OFF:
Öcsém Nexiáját most gyűrűztük szombaton. A hengerfej is fel lett megint újítva, síkolva, pöccre indult is neki. Szombat reggel 8-tól este 9-ig csináltuk (mert beletört egy csavart a végén). Pécsről egyből haza is jött vele, finomkodva. Ebből a munkából is tanultunk pár dolgot....Egész más szaga lett a kipufogónak. Most Elf Excellium NF 5w40 van benne, én is azt rakok járatásra (aztán ha jó, megy bele az LM). Kipucolta belülről a blokkot, hihetetlen, miket felrak, ha az ember 40.000 km-t megy egy olajjal (előző tulaja)  :censored:
ON
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.30 15:23:39 írta vd1234 »

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #20435 Dátum: 2012.04.30 22:48:20 »
Na talán megtaláltam az ördögöt :devil: ami bujkál az autómban!A hibaüzenet,ami a fordulatszám jeladót jelezte,a jeladó hézagállitása után eltünt,de a hiba nem.Kimértem a trafómat,és a primér áramkörnél,a megadott 1.1-1.7ohm helyett 2.6-ot mértem,a szekunder kör az jó.Elméletileg a megnövekedett ellenállás,szakadásra utal.Úgyhogy szerdán trafócsere,aztán meglátjuk!Bár még melegen,még egyszer rámérek,mert találtam letölthető,Haynes Carina repair Manualt,és abban vannak megadva értékek meleg motorra is.Ha működni fog a biztonság kedvéért kap 4új gyertyát.Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem!Találtam elfogadható árban Beru 4pólusu gyertyát(B1-UKF79).Egy régebbi autómban(Opel Kadett) volt,és észrevehetően jobban működött vele.Nektek valami tapasztalat ilyen,vagy hasonló gyertyával?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20436 Dátum: 2012.04.30 23:00:23 »
Elméletileg a megnövekedett ellenállás,szakadásra utal.

A megnövekedett ellenállás nem utalhat szakadásra, ha szakadt akkor szakadt.
Ez a 2.6-os érték azt mondom szódával elmegy, ettől függetlenül lehet trafóhiba.

Gyertyákat is mérted ELLENÁLLÁSRA? néhány kOhm-nál ne legyen több, illetve ha csereérett azzal kezdenék!

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #20437 Dátum: 2012.05.01 00:57:58 »
Szódát esetleg whisky-vel,nem trafóval,ugyhogy csere.A gyertyák amúgy 9000km-t futott NGK-k,egyformán szürkés-barnásra égve.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20438 Dátum: 2012.05.01 08:17:55 »
Na talán megtaláltam az ördögöt :devil: ami bujkál az autómban!A hibaüzenet,ami a fordulatszám jeladót jelezte,a jeladó hézagállitása után eltünt,de a hiba nem.Kimértem a trafómat,és a primér áramkörnél,a megadott 1.1-1.7ohm helyett 2.6-ot mértem,a szekunder kör az jó.Elméletileg a megnövekedett ellenállás,szakadásra utal.Úgyhogy szerdán trafócsere,aztán meglátjuk!Bár még melegen,még egyszer rámérek,mert találtam letölthető,Haynes Carina repair Manualt,és abban vannak megadva értékek meleg motorra is.Ha működni fog a biztonság kedvéért kap 4új gyertyát.Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem!Találtam elfogadható árban Beru 4pólusu gyertyát(B1-UKF79).Egy régebbi autómban(Opel Kadett) volt,és észrevehetően jobban működött vele.Nektek valami tapasztalat ilyen,vagy hasonló gyertyával?
Abból a 2,6 Ohm-ból levontad a műszered saját belső ellenállását?  Az én multiméterem olyan 0,8-0,9 Ohm-ját ha levonja az ember mondjuk a 2,6-ból, akkor marad 1,7 Ohm, ami jó. Tehát ellenállást tekintve nem biztos, hogy rossz a trafó, ez persze nem jelenti azt, hogy nagyfeszültségen nem üt át valahol.
A Haynes-ben a Bosch gyújtás van benne, ebben elvileg a Denso:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/engine/ig.pdf
Ezt a Beru-t nem ismerem, de a cég Isolator 260-as (Simson) gyertyája nagyon nem volt jó anno...
Az NGK-val meg soha nem volt baj hála Istennek, a full olajtocsogós hengeremben is megy, egy szót sem szólhatok!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20439 Dátum: 2012.05.02 17:48:27 »
Dani, mennyit mentél már a xado öblítővel. Neked nagyon szennyezett volt?
És melyiket vetted a 250 ml-est, vagy a tasakos 20 ml-est?
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.02 18:12:56 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20440 Dátum: 2012.05.03 09:11:48 »
Dani, mennyit mentél már a xado öblítővel. Neked nagyon szennyezett volt?
És melyiket vetted a 250 ml-est, vagy a tasakos 20 ml-est?
Még csak olyan 2-300km-t, most nem tudom pontosan. A motor nálam elég koszos. Most már az olaj is  ;)
Öcsém valami 900km-t ment az övével, de mikor szétszedte,  így is a 4 olajlehúzó gyűrűből 3 le volt ragadva neki. Meg egy csomót kitakarított belőle manuálisan a blokkból, ahogy levette az olajteknőt  :censored: A hengerfejet helyből cserélte.
A 250-est vettem. Nem mondom, hogy nem pucol, de agyonkokszolt motornál nem tesz csodát  :no: Marutinál valamelyest tisztább a kép, amikor benézek a szelepfedélnél.  Kisebb zagy esetén tehát jó lehet, meg akkor is, ha olajat vált az ember.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.03 09:13:29 írta vd1234 »

bazsar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:Carina
« Válasz #20441 Dátum: 2012.05.03 09:21:00 »
Helló mindenkinek!
Sürgős segitség kellene!Szaggat, rángat a gép melegen!Ha felmelegszik üzemi hőfokra,csak nagyon kis fordulaton működik.Gázadásra betorpan,szaggat,kihagynak a hengerek.Hidegen működik!Eddig nem világitott,a motorelektronika visszajelzés a műszerfalon,de most bevillant,töbször is!Kiolvastam,12-es hibakód van,ami a leirás szerint:RPM(fordulatszám) szignál vagy áramkör!Ha van a 4A-FE motorban fordulatszám jeladó akkor meg tudnátok mondani hogy hol?Esetleg valaki,tudna gyári számot?Vagy ha nem jeladó akkor mit jelenthet ez a hibaüzenet?Előre is kösz! :helpsmilie:
Nekem volt olyan, hogy melegen az egyik henger kihagyott. A befecskendező szelepekről a csatlakozókat sorba lehúzva ki lehetett sakkozni, hogy melyik henger hagy ki. Az volt a gond, hogy ez a szelep melegen szorult, cserélve lett, és azóta nem jött elő ez a probléma. Egy darabig hibásan jártam vele, volt nálam egy porlasztós locsoló, és vizet fecskendezve lehűtöttem, és akkor megjavult. :)
Amúgy a szelep gyári ára valami horror volt, nem emlékszem már pontosan, de 40 ezer körül volt. Én bontottat tettem bele 10-ért. Azóta hallottam, hogy elég lehet csak megtisztítani a szelepet.
'97 Toyota Carina E GLi Liftback

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20442 Dátum: 2012.05.03 13:09:44 »
Üdv!

Engem is elért az elsősegély-csomag vásárlás, de nem az aktuális hírek, hanem az vezetett rá, hogy ne kelljen átpakolni az egy csomagomat  :whistling:
A lényeg a kép, nem tudom, hogy szerezte Öcsém  :D  :clap:


[a csatolmányt egy admin törölte]

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20443 Dátum: 2012.05.03 13:16:39 »
Nekem 2014ig érvényes, csak a dobozt kinyitva a matricát feltépte a kedves szomszéd...
Nyomtatok rá másikat...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20444 Dátum: 2012.05.03 17:43:33 »
Még csak olyan 2-300km-t, most nem tudom pontosan. A motor nálam elég koszos. Most már az olaj is  ;)
Öcsém valami 900km-t ment az övével, de mikor szétszedte,  így is a 4 olajlehúzó gyűrűből 3 le volt ragadva neki. Meg egy csomót kitakarított belőle manuálisan a blokkból, ahogy levette az olajteknőt  :censored: A hengerfejet helyből cserélte.
A 250-est vettem. Nem mondom, hogy nem pucol, de agyonkokszolt motornál nem tesz csodát  :no: Marutinál valamelyest tisztább a kép, amikor benézek a szelepfedélnél.  Kisebb zagy esetén tehát jó lehet, meg akkor is, ha olajat vált az ember.
Igazából nem tudtam eldönteni, hogy LM vagy XADO öblítő.
Prius 2 - a mosolygós autó.