Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6789842 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20385 Dátum: 2012.04.24 22:30:56 »
jó estét!
múltkor olyat vettem észre, hogy fékezéskor, a megállás pillanata előtt közvetlenül, valami roppanás-szerű hang jön, én úgy hallom az első futóműből (ami most lett felújítva, mellesleg a hátsó is). ez mondjuk épp egy kocsimosás után volt. el is mentem vele a szerelőmhöz azonnal, ő is hallotta, de pár fékezés után elmúlt. látni nem látott semmi rendelleneset. azóta sem jött vissza. azt mondta, talán valami piszok volt a fékbetétben vagy ilyesmi. nem abs, mert az máshogy kattog, az is működik.
most megint egy mosás után elkezdte csinálni, és ma is csinálta az esőben. nem tudom mi lehet ez, de úgy néz ki, a nedvességhez van köze. (vagy csak véletlen egybeesés?)
holnap viszem és megnézzük, de amilyen a formám, addigra megint elmúlik...
nincs valami ötlet, mi lehet ez?
olyat mondott szerelő, hogy akár lehet törött rugó is a lengéscsillapítónál, nézzem meg nem áll-e ferdén a kocsi... (nem)
toronycsapágy esetleg? az nem olcsó... :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.24 22:34:04 írta bsh »

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #20386 Dátum: 2012.04.25 11:03:01 »
Én is hallottam már ezt a zajt, azt hittem, hogy a féktől jön a hang, de nekem pl. a stab rúd gumi szilentjei ropognak-nyikorognak ha hideg van, vagy ha víz éri őket.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20387 Dátum: 2012.04.25 14:43:30 »
Én is hallottam már ezt a zajt, azt hittem, hogy a féktől jön a hang, de nekem pl. a stab rúd gumi szilentjei ropognak-nyikorognak ha hideg van, vagy ha víz éri őket.
akkor ez valamiféle "típushiba" lenne, ha nálad is jelentkezik? és nem okoz problémát? aggodalomra ad-e okot?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20388 Dátum: 2012.04.25 14:51:21 »
üdv!

Mig nem tudod mi a hiba, aggodalomra ad okot...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20389 Dátum: 2012.04.25 15:17:45 »
üdv!

Mig nem tudod mi a hiba, aggodalomra ad okot...

úgy értettem, hogy ha valóban a szilentek nyikorognak/ropognak nedvesség hatására, az ad-e okot aggodalomra?
illetve mi más okozhatja a hangot?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20390 Dátum: 2012.04.25 16:36:11 »
Ha szilent, stabilizátor van oda  értelemszerüen  instabilabb  lehet a kocsi.
Hang bárhonnan jöhet, ezt élöben kell meghallgatni!
Futómüvet át kell rángatni és hamar fényderülhet rá.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #20391 Dátum: 2012.04.25 16:44:51 »
Hang bárhonnan jöhet, ezt élöben kell meghallgatni!
Futómüvet át kell rángatni és hamar fényderülhet rá.
Nehéz a hangot reprodukálni, mert csak erősebb fékezéskor jelentkezik, és akkor is csak speciális körülmények között (hideg idő, vízhatás).
Toyotáról csak jót vagy semmit...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20392 Dátum: 2012.04.25 19:12:48 »
Ha szilent, stabilizátor van oda  értelemszerüen  instabilabb  lehet a kocsi.
Hang bárhonnan jöhet, ezt élöben kell meghallgatni!
Futómüvet át kell rángatni és hamar fényderülhet rá.

1 hónapja lett teljesen felújítva minden. összes szilent, gumibigyó, stabrudak, összekötők, elől-hátul. féktárcsa-fékbetét új elől, hátsó féket most fogom felújíttatni. most viszem mindjárt vissza a szerelőhöz, nézze meg honnan jön a hang. (remélem jönni fog.)

Nehéz a hangot reprodukálni, mert csak erősebb fékezéskor jelentkezik, és akkor is csak speciális körülmények között (hideg idő, vízhatás).

így van, bár hidegben nem tudom, csinálja-e, mert még nem volt hideg mióta megvan az autó :lol: de erősebb fékezéskor csinálja, ahogy mondod, a megállás pillanatában. múltkor mikor csinálta, egyből vittem szerelőnek, de mire odaértem és ő is beült, már megszűnt a hang és nem bírtuk előidézni. most kezdte megint az esőben.
na megyek is, aztán megnézzük.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20393 Dátum: 2012.04.25 20:30:36 »
Szivesen kipróbálnék egy korabeli BTCC Carinát..

Érdemes rákeresni yutubon Will Hoy nevére, többekközt ö ment az angol túraautó bajnokságban Carina ll majd Carina E- vel is.
Kegyetlenül tudott vezetni!!

 

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20394 Dátum: 2012.04.25 21:23:07 »
múltkor mikor csinálta, egyből vittem szerelőnek, de mire odaértem és ő is beült, már megszűnt a hang és nem bírtuk előidézni. most kezdte megint az esőben.
na megyek is, aztán megnézzük.
Ahogy nagyanyám mondaná, akkor menj fiam, a szerelőhöz, ha jól esik.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20395 Dátum: 2012.04.25 21:53:18 »
Szivesen kipróbálnék egy korabeli BTCC Carinát..

Érdemes rákeresni yutubon Will Hoy nevére, többekközt ö ment az angol túraautó bajnokságban Carina ll majd Carina E- vel is.
Kegyetlenül tudott vezetni!!

 


Én is, én is...Teljes mértékben egyetértek veled!
Ma kaptam meg a jegyem a Hungaroringen megrendezett WTCC-re, legalább nézhetek egy kis versenyt, ha már versenyautóba nem ülhetek...
Szuperek ezek a videók, szerintem az a korszak volt a túraautózás aranykora.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20396 Dátum: 2012.04.25 21:53:59 »
Ahogy nagyanyám mondaná, akkor menj fiam, a szerelőhöz, ha jól esik.

 [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20397 Dátum: 2012.04.25 22:19:31 »
Szivesen kipróbálnék egy korabeli BTCC Carinát..

Érdemes rákeresni yutubon Will Hoy nevére, többekközt ö ment az angol túraautó bajnokságban Carina ll majd Carina E- vel is.
Kegyetlenül tudott vezetni!!

 

Belenéztem, egész jó  :D
Az első három (félig néztem meg) Toyota-Nissan-Toyota, aztán bíemdábljú  :tt2:
Ezek a Carinák a hűtőrács alapján japánok?  ;)

Ja! Ina vezérléskészletben állítólag Gates vagy Contitech szíj van, 16 rugó kedvezmény nélkül.
A Bosch szettben (56000Ft) elvileg a Koyo-s feszítő van, mivel a szíj külön 8000, ezért az 48000  :eek: Itt a kép róla:

Mintha úgy emlékeznék, hogy lehet külön csapágyat cserélni a feszítőben...akkor megérné felhajtani egy Koyo csapágyat bele (ami jó is oda persze).
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.25 22:23:03 írta vd1234 »

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Carina
« Válasz #20398 Dátum: 2012.04.26 11:47:37 »
Szia!
Enyémben még nem volt cserélve. Ki ne cseréld a tuti japán gyárit ha nincs semmi baja valami utángyártottra!  :D

Én most cseréltettem, mert kicsit könnyezett. A tuti japánt 'tuti' japánra. AISIN-t hoztak cseredarabnak (gyári), amin még a gyári szám is rajta volt. Nem hiszitek el, de nem volt jó bele. Az már csak mellékes, hogy rohadt egy meló kicserélni.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Carina
« Válasz #20399 Dátum: 2012.04.26 11:51:02 »
Nekem Gates van benne, korábban a fórumon többen ajánlották, mondjuk ez sem olcsó: 29.695,- Ft.
Én SKF csapágyat (feszítőgörgő) és Gates szíjat tetettem bele 3 hete. Olyan 20ból megvolt.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI