Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6789881 alkalommal)

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20325 Dátum: 2012.04.18 23:33:56 »
Tudok ajánlani használt fogkefét a müvelethez, csodákra képes, illetve egy tükröt, hogy mindent láss! ;D
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.18 23:36:13 írta kamikaze »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20326 Dátum: 2012.04.18 23:51:28 »
Sziasztok Carinások!

Régebben volt arról szó, hogy gyorsulunk meg versenyzünk stb.
Már írtam, hogy április 22-én, most vasárnap autós nyílt nap van a Hungaroringen.
http://www.hungaroring.hu/?id=2&sub_id=5&lang=hu
Úgy néz ki, hogy ha nem fog esni az eső akkor kimegyek öcsémmel és az ilyen napokra épített low-cost BMW-jét fogjuk nyúzni, (a célunk bemenni egy kör alatt 2:20 alá) a Carinám csak mint készenléti mentőautó/hazahúzóautó lenne velem, de! Ha lenne közületek akit érdekel a program és nem csak nézőként, hanem még fel is merészkedne a Carinájával a pályára, akkor én is beneveznék a Carinával 1x20 percre és akár még egy jót fogócskázhatnánk is, természetesen maximálisan vigyázva egymásra. Cél a szórakozás és a vezetési képességünk javítása, nem az egymás leszorítása a pályáról.
Sajnos nem olcsó móka, morgok is nagyon azért, mert tavalyhoz képest majdnem háromszorosára emelték ennek az eseménynek az árát, de mégsem bírom kihagyni. Most tudtommal 1x20perc az bizony 8000.- forintba kerül, de ez a 20 perc is nagy élmény tud lenni és gyári kocsinak elég is ennyi. Ha valakinek van lassan cserére érett gumiszettje érdemes azt feltenni/fennhagyni, de nem fog leamortizálódni a jó gumi sem 20 perc alatt (teljesen), esetleg csak az első gumi oldaláról tűnik el a márkafelirat felső fele  [rohog]. Viccen kívül, tavaly 3x20 percet mentem öreg Pirelli utcai gumikkal és azzal adtam el az autót idén, mondta is az új tulaj milyen jó még rajta a minta, de tényleg. Ha valakit komolyan érdekel, én még szívesen untatom a részletekkel/tanácsokkal de olvassátok el a honlapon is a tudnivalókat.
Itt a fórumon is szervezik erre az eseményre a találkozót más topicban. Itt láthatjátok Toyotások kik jönnek eddig:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1120.msg468959#msg468959

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20327 Dátum: 2012.04.19 07:08:20 »
FUBA!
Jól nézem, hogy megy le a fogyasztásod?  ;)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20328 Dátum: 2012.04.19 11:05:37 »
FUBA!
Jól nézem, hogy megy le a fogyasztásod?  ;)

Igen, hogy kiszúrtad!  :D
Futottam egy 7,32-es átlagfogyasztást 710 km alatt, de hatalmas önuralomra volt hozzá szükségem. Ez vitte le az átlagom. Ha belegondolok abba, hogyan hoztok ki 5,xx átlagfogyasztást akkor a hideg is kiráz, de minden elismerésem a tietek.
De nem stimmel a tanksapkám, szüleim valamikor elhagyták és egy Nissan-ra valóval lett pótolva, a menet stimmel de úgy néz ki nem zár rendesen mert erős jobb kanyarokban folyik ki a benzin a beöntő nyílásnál megfestve a bal hátsó sárvédőt, tehát szükségem lesz egy gyárira, ha van valakinek akkor nem kíméljen. Szerintem álló helyzetben is párolog a benzin a tankból a sapka mellett valahogy, tehát nagyon nem az igazi...Dohányozni szigorúan tilos az autóm közelében!  :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20329 Dátum: 2012.04.19 15:49:38 »
Tudok ajánlani használt fogkefét a müvelethez, csodákra képes, illetve egy tükröt, hogy mindent láss! ;D
Ja, komolyan, egyébként gyűjtöm a kikerülő fogkeféket. Időnként a telómat is szétszedem és át kefélem. Műszerfal takarításra nagyon jó, a kis hajlatokba.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20330 Dátum: 2012.04.19 15:51:57 »
Na, megnéztem a kormány kitekerést. Nekem nem emelkedik az alapjárat, inkább visszaesik, és ha kemény idegrendszerrel úgyhagyom, akkor visszaállaz alapjáratot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20331 Dátum: 2012.04.19 15:54:38 »
Igen, hogy kiszúrtad!  :D
Futottam egy 7,32-es átlagfogyasztást 710 km alatt, de hatalmas önuralomra volt hozzá szükségem. Ez vitte le az átlagom. Ha belegondolok abba, hogyan hoztok ki 5,xx átlagfogyasztást akkor a hideg is kiráz, de minden elismerésem a tietek.
De nem stimmel a tanksapkám, szüleim valamikor elhagyták és egy Nissan-ra valóval lett pótolva, a menet stimmel de úgy néz ki nem zár rendesen mert erős jobb kanyarokban folyik ki a benzin a beöntő nyílásnál megfestve a bal hátsó sárvédőt, tehát szükségem lesz egy gyárira, ha van valakinek akkor nem kíméljen. Szerintem álló helyzetben is párolog a benzin a tankból a sapka mellett valahogy, tehát nagyon nem az igazi...Dohányozni szigorúan tilos az autóm közelében!  :lol:
1. Jön a meleg, ez csak rosszabb lesz.
2. Neked legalább nem pisszen, ha letekered.
3. Ha nyomod neki, ahogy szoktad, nem lesz vákum a tartályban.
4. Ott legalább, ahol kifolyik, fényes lesz a festésed. :D :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20332 Dátum: 2012.04.19 16:14:47 »
1. Jön a meleg, ez csak rosszabb lesz.
2. Neked legalább nem pisszen, ha letekered.
3. Ha nyomod neki, ahogy szoktad, nem lesz vákum a tartályban.
4. Ott legalább, ahol kifolyik, fényes lesz a festésed. :D :D

1. húha, eredeti tanksapkát nekem gyoooorsaaaan!
2. igen, csöndben van, neked pisszen?
3. pont próbálom nem úgy nyomni ahogy szoktam, de nem tudom meddig bírom (pedig muszály lesz, nézem az új bírságok mértékét, (hoztok majd narancsot nekem?))
4. igen de mivel a hátát rommátörték, most csúnya mattfeketével van lekenve, ennek már a benzin sem segít. (nehogy beírjátok, hogy benzin+gyufa segít, mert morci leszek!)  :D

 :D :lol: [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.19 16:16:20 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20333 Dátum: 2012.04.19 16:16:38 »
Ja, komolyan, egyébként gyűjtöm a kikerülő fogkeféket.
De jóóóóó! Már aszittem csak én őrültem meg... :lol:, egyébként pucoláshoz rakj félre fültisztító pálcikát is (még használat előtt :D)
Ja, és 12-esek a fojtószelepház csavarjai, most néztem.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20334 Dátum: 2012.04.19 16:20:05 »
4. igen de mivel a hátát rommátörték,  :D
 :D :lol: [rohog]
Az rendben van, hogy TE nyomod neki, de hogy más is?!?!!  ;) :no:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20335 Dátum: 2012.04.19 16:26:43 »
2. igen, csöndben van, neked pisszen?
Én néha nehezen tekerem le, olyan erős vákuum van már a tank vége felé, hosszabb távú menetnél azt vettem észre, hogy ahogy fogy a nafta, egyre jobban kell neki nyomnom, de ha ilyenkor félreállok, le/visszatekerem a sapkát (helyreáll a nyomás), ismét jobban gyorsul. Lehet, hogy a benzinpumpa kezdi feladni? :?: Nem kellene a tankszellőztetőnek megoldani ezt? :?: :?:
Pedig az működne, az anyósoldal felől hallatszik a percegése...Elkoszolódott, beragadt a szellőztető cső :?: :?: :?: Ötlet :?:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20336 Dátum: 2012.04.19 16:35:13 »
Régebben volt arról szó, hogy gyorsulunk meg versenyzünk stb.
Ne hidd, hogy megúszod... :devil:, de sajna júniusig nincs szabad hétvégém.  :no:
Naggggyon szeretném megtudni pedig, hogy mit érnek az új gátlóim, de leginkább azt, hogy mennyit számít a liftbekkes fészliftes +súlya...(no meg amivel én hízlaltam :D) - tudom, sokat, de mégis mennyit? Azért nem lakunk messze egymástól, kereshetünk altenatív, olcsóbb ötleteket.
Egyébként a kikormolás-projekt elindult hétvégén. Würthös beöntés után megzavartam 150-el a kislányt, de úgy látszik, a hanyagolástól visszafejlődött, átment gőzhajtásba: rendes kőszénfüst tört ki, masszív koromlerakódással a kipufon.  :lol:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20337 Dátum: 2012.04.19 16:39:35 »
Kamikaze belémültette a kíváncsiságot, hétvégén megpróbáltam leszedni a szívócső tetejét, de elnyírtam egy imbuszos csavart :cry:. Erőfogóval nem tudok hozzáférni, ötlet? :?:
De ne az ed csájna-féle kimelegítést írjátok! :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20338 Dátum: 2012.04.19 16:40:06 »
Ne hidd, hogy megúszod... :devil:, de sajna júniusig nincs szabad hétvégém.  :no:
Naggggyon szeretném megtudni pedig, hogy mit érnek az új gátlóim, de leginkább azt, hogy mennyit számít a liftbekkes fészliftes +súlya...(no meg amivel én hízlaltam :D) - tudom, sokat, de mégis mennyit? Azért nem lakunk messze egymástól, kereshetünk altenatív, olcsóbb ötleteket

Mókára mindig kapható vagyok. Én sem vagyok pillekönnyű (102kg). Szólj, majd ha ráérsz.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20339 Dátum: 2012.04.19 16:48:00 »
Mókára mindig kapható vagyok. Én sem vagyok pillekönnyű (102kg). Szólj, majd ha ráérsz.
Oké! Gyűjtöm az adatokat!
102~96 kiló,
185/15~195/15-ös gumi (hacsak nem váltod kisebbre ;))
könnyített hátsó festés~ +hangszigetelés :D
...