Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804093 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20085 Dátum: 2012.04.05 17:44:28 »
A kerülete 189 cm az eredeti 187 cm-vel szemben. Én ennél nagyobbat használok. Ez nyugodtan váltóméret, de jobban fog kinézni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

manderous

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #20086 Dátum: 2012.04.05 18:33:10 »
Valaki tudna nekem segíteni abban a témában, hogy miben különbözik a szegény/normál keverékes? (alkatrészek szempontjából)
A régebben belinkelt képek szerint az enyém nem szegénykeverékes, mégsem megy közel sem úgy mint az előző Carinám.
95ös japán gyártású liftback 79Kw

Gyertyát is írtátok hogy a szegénykeverékesbe való a drágább fajta, nekem az olcsóbb
a 85kw-osnak a 79kw a szegénykeverékes változata?
a 73kw-osnak meg a 69kw-os?
vagy teljesítmény nem függ össze a keverékképzéssel?

79kw-os autóból lehet 85kwost csinálni?

Valaki rakjon tisztába  :cry:





« Utoljára szerkesztve: 2012.04.05 18:50:21 írta manderous »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #20087 Dátum: 2012.04.05 19:47:50 »
A HJR nem Keriéké? :hmmmm:

A helyszín stimmelhet, a rendszámot nem vágom fejből.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20088 Dátum: 2012.04.05 20:21:09 »
Idézetet írta: manderous link=topic=16.msg466988#msg466988
Valaki rakjon tisztába  :cry:


Nem kell úgy elkenődni...Erős a gyanúm, hogy elhanyagolt lehet a gép  :hmmmm:
A 79 Kw csak elírás a forgalmiban (gyakori eset). Számos oka lehet, hogy elerőtlenedett a gép:  az üzemanyagrendszertől a gyújtáson át a szelepek kokszosodásán keresztül a katalizátor/kipufogó eltömődéséig...hengerfal/dugattyú kopásig.
Az enyém is igen vérszegény volt, ezért végigjátszottam a fentieket. Többségük nem drága, és otthon is kivitelezhető. Épp negyed órája fejeztük be egy barátom fojtószelep/szívósor/alapjárati szelep pucolását. Szerintem érdemes ezzel kezdened. Aztán meg lehet pucoválni az elosztófedelet. Gyertyákat nézted már? A légszűrőt nem kérdem. De az eldugult üzemanyagszűrő (sokan soha nem cserélik) is lassít. A katalizátort, kipufogót is lehet pucolni (de erre jó az 1/3 etanol is). S bárki bármit mond, vél, gondol erről (vessetek a mókusok elé!!!  :D), nekem segített a Xado is...  ;) Szóval ha végigjátszod a fentieket, legalább kipipálhatod a listádról  :)

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Carina
« Válasz #20089 Dátum: 2012.04.05 20:28:38 »
Levizsgázott a gép az NKH-nál. Hát nem nagy vaszisztdasz ez a vizsga. Ott voltam végig vele, mint az asszonynál mikor szült.
De lehet kellett hozzá a toyota :D
Az üveget elöl szemmel nézte meg van-e rajta fólia. A hátsót nem mérte meg, és a műbizonylatot sem kérte.
:clap:
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20090 Dátum: 2012.04.05 20:34:18 »
vagy teljesítmény nem függ össze a keverékképzéssel?
De, összefügg, de ha a te géped ilyen, (az alsó), akkor 85 Kw-os. A fenti kép az 1.8-asé, de a lényeg az injektorok elhelyezésének különbsége

[a csatolmányt egy admin törölte]

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20091 Dátum: 2012.04.05 20:52:00 »
Szerintem vegyél kisebbet, ne kockáztass. Már ha nem akarsz faragni rajta.
De most is mondom, nálam egész jó a bele való, azt hiszem 9 vagy 10W-os izzó. Annak ellenére, hogy leddel biztos fényesebb lenne  :yes:

ok, nem akarok faragni, bár azt gondoltam, ha nem megy bele, akkor megy csomagtartó világításnak...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20092 Dátum: 2012.04.05 20:54:16 »
Használ(t) valaki 185/60 R15 gumit Carinán? Vélemény?

Nekem most 185/65R15 van fent, a /60 az inkább váltóméret, tehát szerintem nyugodtan megveheted.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20093 Dátum: 2012.04.05 21:35:18 »
Nekem most 185/65R15 van fent, a /60 az inkább váltóméret, tehát szerintem nyugodtan megveheted.
igen, az tökéletesen megfelel a 175/70R14-nek, ami a gyári méret. a téli gumim is ilyen méretű.
elmondom miért kérdeztem, csak hogy röhögjetek: reggel mentem gumishoz (nem egy kis sufnicéghez!) felrakatni a nyári gumikat. szedjük ki a csomagtartóból, erre jön a "főnök", nézi, majd azt mondja: ezt a gumit nem tudjuk felrakni. nézek, hogy mivan? :eek: mi az, hogy nem? azt nem én döntöm el? azt mondja, ez kicsi erre az autóra.  :eek: kérdezem, hogy hogy teccik mondani? mi kicsi? az átmérője. mondom neki, hogy ember, ez 100%-ban gyári méretű, miről hadovál itt? azt mondja, nem, ez kicsi erre az autóra, nem rakjuk fel. és elmegy... :eek: még a saját alkalmazottja is kiröhögte, és még szegény melós kért elnézést tőlem. mondom nekik, hogy akkor a céges flottát sem fogjuk a továbbiakban ide hordani... :cry:
na, ez folyik itt Gyöngyösön, izé, Kecskeméten. [rohog]
átmentem másik gumishoz és elmeséltem neki, fogta a fejét az is, hogy ilyet meg hogy lehet? :lol:
szánalom...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20094 Dátum: 2012.04.05 21:44:22 »
igen, az tökéletesen megfelel a 175/70R14-nek, ami a gyári méret. a téli gumim is ilyen méretű.
elmondom miért kérdeztem, csak hogy röhögjetek: reggel mentem gumishoz (nem egy kis sufnicéghez!) felrakatni a nyári gumikat. szedjük ki a csomagtartóból, erre jön a "főnök", nézi, majd azt mondja: ezt a gumit nem tudjuk felrakni. nézek, hogy mivan? :eek: mi az, hogy nem? azt nem én döntöm el? azt mondja, ez kicsi erre az autóra.  :eek: kérdezem, hogy hogy teccik mondani? mi kicsi? az átmérője. mondom neki, hogy ember, ez 100%-ban gyári méretű, miről hadovál itt? azt mondja, nem, ez kicsi erre az autóra, nem rakjuk fel. és elmegy... :eek: még a saját alkalmazottja is kiröhögte, és még szegény melós kért elnézést tőlem. mondom nekik, hogy akkor a céges flottát sem fogjuk a továbbiakban ide hordani... :cry:
na, ez folyik itt Gyöngyösön, izé, Kecskeméten. [rohog]
átmentem másik gumishoz és elmeséltem neki, fogta a fejét az is, hogy ilyet meg hogy lehet? :lol:
szánalom...

Nem Te vagy az első aki ilyen esetet leír. Nem tudom már melyik fórumban olvastam itt a toyota berkein belül, de van ilyen.
Aki hülye az az is marad. Csak egyet lehet tenni, messze elkerülni az ilyet.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20095 Dátum: 2012.04.05 21:48:42 »
Nem Te vagy az első aki ilyen esetet leír. Nem tudom már melyik fórumban olvastam itt a toyota berkein belül, de van ilyen.
Aki hülye az az is marad. Csak egyet lehet tenni, messze elkerülni az ilyet.
Nekem a 195/65 R15-össel közelít a sebesség mérőm a GPS-hez, mert 5 km/h az eltérés. Szerintem ez lenne a normális a 15 km/h az nagyon sok. Nyomom a gázt, pörög a motor, és nem haladok.
Viszont ezzel a kerékkel erősen lomha lett a gép.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20096 Dátum: 2012.04.05 22:00:39 »
reggel mentem gumishoz (nem egy kis sufnicéghez!) felrakatni a nyári gumikat. szedjük ki a csomagtartóból, erre jön a "főnök", nézi, majd azt mondja: ezt a gumit nem tudjuk felrakni. nézek, hogy mivan? :eek: mi az, hogy nem? azt nem én döntöm el? azt mondja, ez kicsi erre az autóra.  :eek: kérdezem, hogy hogy teccik mondani? mi kicsi? az átmérője. mondom neki, hogy ember, ez 100%-ban gyári méretű, miről hadovál itt? azt mondja, nem, ez kicsi erre az autóra, nem rakjuk fel. és elmegy... :eek: még a saját alkalmazottja is kiröhögte, és még szegény melós kért elnézést tőlem. mondom nekik, hogy akkor a céges flottát sem fogjuk a továbbiakban ide hordani... :cry:

Nem csodálkozok! Vagy három gumissal vesztem össze (ordításig). Mikor ennyire félnek felrakni gumit a mi érdekünkben, akkor meg szoktam kérdezni, hogy amit ő ajánl, ha az felrakatom vele, akkor ad nekem írásos igazolást arról, hogy felelősséget vállal a gumiért és az elvégzett munkáért? Erre még sosem volt "Igen" a válasz. Akkor meg miről beszélünk? Én megmondom mit tegyen fel és úgyis az enyém a felelősség.
Tisztelet a kivételnek, de van egy kettőnek valami "defektje" egy idő után...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

manderous

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #20097 Dátum: 2012.04.05 22:36:23 »

Nem kell úgy elkenődni...Erős a gyanúm, hogy elhanyagolt lehet a gép  :hmmmm:
A 79 Kw csak elírás a forgalmiban (gyakori eset). Számos oka lehet, hogy elerőtlenedett a gép:  az üzemanyagrendszertől a gyújtáson át a szelepek kokszosodásán keresztül a katalizátor/kipufogó eltömődéséig...hengerfal/dugattyú kopásig.
Az enyém is igen vérszegény volt, ezért végigjátszottam a fentieket. Többségük nem drága, és otthon is kivitelezhető. Épp negyed órája fejeztük be egy barátom fojtószelep/szívósor/alapjárati szelep pucolását. Szerintem érdemes ezzel kezdened. Aztán meg lehet pucoválni az elosztófedelet. Gyertyákat nézted már? A légszűrőt nem kérdem. De az eldugult üzemanyagszűrő (sokan soha nem cserélik) is lassít. A katalizátort, kipufogót is lehet pucolni (de erre jó az 1/3 etanol is). S bárki bármit mond, vél, gondol erről (vessetek a mókusok elé!!!  :D), nekem segített a Xado is...  ;) Szóval ha végigjátszod a fentieket, legalább kipipálhatod a listádról  :)


úgy néz ki ha a hengerfejtől való távolságát kell nézni, meg azt a vákumcsöves valamit a szélén :)
csak az bizonytalanitott el, hogy 79kw-oshoz való alkatrészek mentek bele.(hengerfejtömités olsjszürö stb és minden passzolt.)
7évig volt egy elég papásan vezető úriembernél értsd: 5.ben 50km/h-nál.
és 1l/1000km volt az olajfogyasztása, vezérműszíjcserénél kiderült hogy egy foggal el volt rakva az is, ezek okozhatnak dugulást kipufogo rendszerben?
gyűrűk újak, és egy teljes hengerfej felújításon esett át. pár dolog ezzel kipipálva
folytoszelep, alapjárati motor, szivosor, gyertyák kipipálva,
még benzinszűrő és adalékokkal takaritás maradt hátra remélem összejön!

most 5w30 castrol edge longlife III olajat raktam bele valamit az is segített!
bocs a regényért köszönöm a segítséget!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20098 Dátum: 2012.04.05 22:41:11 »
Használ(t) valaki 185/60 R15 gumit Carinán? Vélemény?
üdv!
Mi most lesz egy éve, hogy 185 /60 R15- ös gumikkal futkozunk, de jó.
Sebességmérö 50 km/h környékén 3-4- et csal felfelé,  93-nál már 100-at mutat a müszerfal.
Viszont a gyári 175/70 R 14 mérettel is ugyanez a helyzet!

Milyen papucsokat teszel rá?

Az idiota gumishoz annyit füznék, hogy én dolgoztam ilyennél.
Telefonál benn az irodában, ügyfelet beirányitottuk hozzá, erre orditva kiküldi, hogy mit képzel, nem látja hogy telefonál???!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.05 22:45:58 írta kamikaze »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20099 Dátum: 2012.04.05 22:56:13 »
vezérműszíjcserénél kiderült hogy egy foggal el volt rakva az is, ezek okozhatnak dugulást kipufogo rendszerben?

Dugulást nem okoz, de csoda, hogy beindult. Lehet, hogy eltekerték a gyújtást hozzá.
Néztétek az előgyújtást? A gyári azt hiszem 10 fok. Ha sokkal kevesebben, pl. 5 fokon van az is tud gyengébb motorerőt okozni.

Ezektől függetlenül, ahogy kalapos is írja, érdemes megütögetni a katalizátort is alulról, meg a kipufogódobokat, hogy "csörögnek"-e, mert ha a kerámia eltörik a katalizátorban, vagy a dobokban a lamellák törnek le, akkor eltömíthetik a gáz útját megfojtva a motort.

CO-t, CO2-t, lamda értéket néztetek-e már? Lamdaszonda is lehet halott, az is okozhat gyenge motort. Benzinpumpa is múlhat ki szépen lassan, tovább szegényítve a keveréket, pláne ha szegénykeverékes, de ez a lamdaértékből szintén kiderülne, ha jó a szonda  :D.

Kompressziót mértetek-e már a gyűrűzés óta? Stb. Lehetne még folytatni...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...