Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804099 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20055 Dátum: 2012.04.03 17:18:20 »
Kezelési 1 litert ír, honnan ez a pontos mérés? :)
Nem jól értetted. Nem az alsó és a felső nívószint közöttire gondoltam, hanem be van rácsozva ez a szakasz. Arra a rácsközre gondoltam, az olyan 1,5-2 mm.
Prius 2 - a mosolygós autó.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Carina
« Válasz #20056 Dátum: 2012.04.03 18:03:59 »
Hajszálpontosan a 4A-FE motorban 0,77 dl egy rácsköz a pálcán.
Köszi.   :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #20057 Dátum: 2012.04.03 18:23:37 »
Nem jól értetted. Nem az alsó és a felső nívószint közöttire gondoltam, hanem be van rácsozva ez a szakasz. Arra a rácsközre gondoltam, az olyan 1,5-2 mm.

ja ok
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20058 Dátum: 2012.04.03 19:08:00 »
Nekem mindkét üzemmódban, ajtóról és fixre kapcsolva is egyformán világítanak a LED-ek, nincs probléma vele, egyszerűen csak beraktam a panelt és műxik. Amúgy ilyen LED panelt vettem: http://www.dealextreme.com/p/31-44mm-adjustable-4-5w-6500k-288-lumen-24-5050-smd-led-white-light-bulb-dc-12v-95405
Ez nagyon tutin néz ki. Innen rendelted?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20059 Dátum: 2012.04.03 20:22:19 »
Ez nagyon tutin néz ki. Innen rendelted?
Ajánlom figyelmedbe ezt:
smd led panel belső világításra

Van a srácnak más típus is, más árakban, de ez a legnagyobb  :D
Ha befér a lámpába, nagyot szólhat  :yes:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20060 Dátum: 2012.04.03 20:43:48 »
Kívánok mindenkinek nagyon jó kedvet!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20061 Dátum: 2012.04.03 21:05:09 »
Ajánlom figyelmedbe ezt:
smd led panel belső világításra

Van a srácnak más típus is, más árakban, de ez a legnagyobb  :D
Ha befér a lámpába, nagyot szólhat  :yes:

Ez kell nekem! Csak a gyerekeimnek majd napszemüvegben kell este is a kocsiba ülniük.
InfraLed nincs fűtés rásegítőnek? Vagy szoláriumot nem lehet készíteni a belső világításból?
 [rohog]
Viccen kívül, lefürdetem a gyereket, aztán lemérem befér-e a lámpatestbe.
 
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #20062 Dátum: 2012.04.03 21:13:34 »
Japán vagy angol a gép?
Angol a verda. A panelt a linkelt oldalról rendeltem, Profy cartársnak is jutott belőle. Nagyobb méretű panel nemigen fér be, mert a búra körben jócskán ráfekszik a lámpa házára. Nem tudom, hogy számít-e, de már régebb óta be van szerelve egy állítható kondi is a lámpához, hogy a fénye késleltetve, fokozatosan aludjon ki. Ez esetleg befolyásolhatja a polaritás kérdését a ledeknél?
Toyotáról csak jót vagy semmit...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20063 Dátum: 2012.04.03 21:28:00 »
Viccen kívül, lefürdetem a gyereket, aztán lemérem befér-e a lámpatestbe.
Ha mégse férne be, van kisebb, ugyanakkora fényerővel, magasabb színhőmérséklettel:
20db SMD Ledből álló szofita izzó
26mm x 34mm, 2db, 0.7 wattos!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20064 Dátum: 2012.04.03 21:40:01 »
Ahogy elnézem, már körvonalazódik a kilépőfény is  ;)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #20065 Dátum: 2012.04.03 22:46:25 »
lp kollégánknál party van ? :D
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20066 Dátum: 2012.04.03 22:53:12 »
üzemanyagszint visszajelzőm rosszalkodik szerintem. miután vettem a kocsit, már úgy kb. negyed állásnál ki-kigyulladt a lámpa, majd elaludt szép lassan, ahogy lögybölődik a benzin gondolom. aztán legutoljára többet tankoltam bele [rohog], és baromi lassan kúszott fel a mutató, kellett neki vagy negyed óra... azóta szép lassan megyeget lefelé a mutató, már fekszik nagyon az üres állásban, de még nem gyulladt ki a lámpa rajta... :S idegesít, hogy sosem tudom, mennyi benzin is van benne. megtett kilométer alapján már igencsak erősen világítania kéne a lámpácskának. bár volt közben egy gyújtásbeállítás, lehet az ennyit dobott a fogyasztáson? :D

Ez ilyen, meg kell szokni, nincsen baja!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20067 Dátum: 2012.04.04 10:17:45 »
Bocsánat, de ez annyira egymás után passzolt, nem tudom kihagyni: (tudom, hogy nem összefüggőek)

Kívánok mindenkinek nagyon jó kedvet!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

lp kollégánknál party van ? :D

Ez ilyen, meg kell szokni, nincsen baja!

 [rohog] :D :flowers: :hug:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20068 Dátum: 2012.04.04 10:38:38 »
vd1234!

 :?: nemértek a smájlikból...

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20069 Dátum: 2012.04.04 12:34:11 »
Ez ilyen, meg kell szokni, nincsen baja!

remélem... :) azért veszek egy műanyag kannát a biztonság kedvéért... :lol:

lp, mennyibe került a gyári motortartó? sajnos nekem is nagyon kéne...