Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6818587 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20025 Dátum: 2012.04.02 20:53:47 »
Milyen hosszú kell bele?
Ilyeneket találtam:
39mm
31mm
42mm

Kimentem a kocsihoz és kivettem. Csak 3 cm hosszú a gyári, de bele lehet feszegetni a 39 mm-est is, mert kipróbáltam új izzóval, ami szintén sokkal hosszabb, de nem lett erősebb a fénye.
Az enyémbe még sosem volt cserélve, Toshiba van benne A12V 10W. Pont a múlt hétvégén szedtem szét, kifújtam a 19 éves port belőle meg lemostam a műanyagot belülről, reménykedtem, hogy a kosz blokkolta a fényt, de nem lett sokkal jobb.
Kipróbálnám a led-est szívesen.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20026 Dátum: 2012.04.02 21:07:40 »
Kimentem a kocsihoz és kivettem.
A rest másokat fáraszt... :lol: Bocs, de momentán nincs kéznél a kocsi, bocsi - és köszi! :D
Én is pucoltam már (sőt, próbaként alufóliát is tettem az ízzó mögé  [rohog]), de halottnak a szenteltvíz  :no:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20027 Dátum: 2012.04.02 21:22:30 »
A rest másokat fáraszt... :lol: Bocs, de momentán nincs kéznél a kocsi, bocsi - és köszi! :D
Én is pucoltam már (sőt, próbaként alufóliát is tettem az ízzó mögé  [rohog]), de halottnak a szenteltvíz  :no:

Nem azért írtam, csak izgat a dolog, az a 24 darabos ledes ami "nappali fényt" ad, na olyan kell nekünk szerintem. Majd FLInt meginterjúvoljuk!
Amit belinkeltél, mondjuk ahhoz is ezt írják:
"a normál Sofita izzók ( 5W / 7W ) fényerejének többszörösével világít, a különbség lenyűgöző!"

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20028 Dátum: 2012.04.02 21:46:10 »
Érdekes, nekem a beltéri világítás nem sötét hála Istennek.
A legtöbb ledes 31mm-es, amit találtam vaterán:
31mm-es 16 ledes szofita
Persze nem csak a ledszám függvénye a fényerő...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20029 Dátum: 2012.04.02 21:48:19 »
Amit belinkeltél, mondjuk ahhoz is ezt írják:
"a normál Sofita izzók ( 5W / 7W ) fényerejének többszörösével világít, a különbség lenyűgöző!"
Lehet, hogy tényleg elég a 16-os is. A helyzetjelzőim 25-ös smd ledek, s elég meggyőzőek, ha ezek egy síkban vannak elhelyezve és nem körkörösen, az valóban brutális lehet. Nekem már vd 2x10-es rendszámvilágítása is nagyon tetszik.  :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20030 Dátum: 2012.04.02 21:54:32 »
Érdekes, nekem a beltéri világítás nem sötét hála Istennek.
Hali! Épp emlegettelek!
Nem lehet, hogy a mi ízzóink végelgyengülés felé járnak?  :?: A helyzetjelzőm és a rendszámvilágításom ízzóinak burái is kormosak (voltak), bár még pislákolt/nak. Próbálkoztam szúrófényű hagyományos leddel is, de ezek az smd-k más ligában vannak.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20031 Dátum: 2012.04.02 22:06:43 »
Nem lehet, hogy a mi ízzóink végelgyengülés felé járnak?

Esetemben nem, mert kipróbáltam vadi új sofitával is.
A végén még megfertőz engem is a ledesítés, csak azon filózok, hogy meddig működnek ezek a kínai cuccok. Tuti nem fognak világítani 19 év múlva, mint a Toshiba sofita.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #20032 Dátum: 2012.04.02 22:10:48 »
csak azon filózok, hogy meddig működnek ezek a kínai cuccok. Tuti nem fognak világítani 19 év múlva, mint a Toshiba sofita.

Látom, Te is hosszútávban gondolkodsz a kocsiddal!  :D
Az az egy év, amióta nálam elöl szolgálnak, az a belső világításnál szerintem több mint 20 lesz... ;)

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re:Carina
« Válasz #20033 Dátum: 2012.04.02 22:17:13 »
Sziasztok! Kérdés: sima carina 1.6 benzin motor gázelvételnél és motorféknél kopogó hangot hallat. Gázadásra és terheléskor semmi rendellenességet nem hallani. A kopogás alapjáraton is megvan csak sokkal kevésbé hallani. Nekem elsőre szelephangnak tűnt,de meg méregettem és ugy néz ki jó. 10w-40 olaj van benne időben van cserélgetve és sose ment minimum alá. A vezérműben az osztott fogaskerék is rendben van elő van feszítve. Mi lehet a gond? :helpsmilie:
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20034 Dátum: 2012.04.02 22:26:20 »
Sziasztok! Kérdés: sima carina 1.6 benzin motor gázelvételnél és motorféknél kopogó hangot hallat. Gázadásra és terheléskor semmi rendellenességet nem hallani. A kopogás alapjáraton is megvan csak sokkal kevésbé hallani. Nekem elsőre szelephangnak tűnt,de meg méregettem és ugy néz ki jó. 10w-40 olaj van benne időben van cserélgetve és sose ment minimum alá. A vezérműben az osztott fogaskerék is rendben van elő van feszítve. Mi lehet a gond? :helpsmilie:

A kopogás fordulatszámfüggő-e? Ha nem az, és elképzelhető, hogy független a motortól, akkor megnézném a motortartó bakokat, hátha az azt rögzítő csavar verődik terhelésváltáskor (Avensisünknél a jobb oldalival ez előfordult), vagy a kipufogó ér hozzá valamihez. Ezek lennének a könnyű esetek.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re:Carina
« Válasz #20035 Dátum: 2012.04.02 22:31:13 »
A kopogás fordulatszámfüggő-e? Ha nem az, és elképzelhető, hogy független a motortól, akkor megnézném a motortartó bakokat, hátha az azt rögzítő csavar verődik terhelésváltáskor (Avensisünknél a jobb oldalival ez előfordult), vagy a kipufogó ér hozzá valamihez. Ezek lennének a könnyű esetek.

sajnos ez nehéz eset lesz... minden ilyesmit megnézem megrángattam.Mind1 neki milyen fordulaton van ha elveszem a gázt ekezt kopogni mondom mintha nagy lenne a szelephézag (de az jo)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20036 Dátum: 2012.04.02 22:50:52 »
Hali! Épp emlegettelek!
Nem lehet, hogy a mi ízzóink végelgyengülés felé járnak?  :?: A helyzetjelzőm és a rendszámvilágításom ízzóinak burái is kormosak (voltak), bár még pislákolt/nak. Próbálkoztam szúrófényű hagyományos leddel is, de ezek az smd-k más ligában vannak.
Nekem ki volt égve az első két helyzetjelző, a rendszámtáblavilágítás, a H4-esek 1-1 szála, a beltéri világítás, mikor megvettem. Tehát nem tudom, hogy mennyire világított volna. Csere után nekem elég a beltéri, de sok A-vitamint szedek ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #20037 Dátum: 2012.04.02 22:51:56 »
sajnos ez nehéz eset lesz... minden ilyesmit megnézem megrángattam.Mind1 neki milyen fordulaton van ha elveszem a gázt ekezt kopogni mondom mintha nagy lenne a szelephézag (de az jo)
Szia!
Hát eszembe jutnak hirtelen a gyertyák, mikoriak benne?
Esetleg féltengengelyek?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20038 Dátum: 2012.04.02 22:53:55 »
sajnos ez nehéz eset lesz... minden ilyesmit megnézem megrángattam.Mind1 neki milyen fordulaton van ha elveszem a gázt ekezt kopogni mondom mintha nagy lenne a szelephézag (de az jo)

hát ha motor mindenképpen, akkor ha a vezérműtengely sem kopott extrém mértékben, akkor átforgatnám először levett szelepfedélnél, hallgatózva mi kopog, aztán csak bontással lehet tovább vizsgálódni. Hengerfej le, mennyit mozog oldalirányba a dugattyú kézzel nyomkodva? Kartel le (nem tudom Carinánál lejön-e vagy sem anélkül, hogy ki kéne a motort venni), hajtókar csapágyakat megnézni stb.
De mielőtt nekiesel szétszedni, mutasd meg még valakinek élőben.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #20039 Dátum: 2012.04.02 22:54:51 »
A beltér ledezéshez annyit fűznék, hogy nálam az angolban polaritást váltanak a sarkok, attól függően, hogy ajtónyitás vagy állandóan bekapcsolt állásra van téve.
Mindezt azért, mert ajtóállásban az ajtókapcsolókról kapja a negativot az egyik láb, ha átkapcsolok állandó "ON-ra", akkor megfordul a polaritás és a másik láb lesz negativ.
TEhát a LED mindkét állást nem tudja kiszolgálni, mert vagy egyik vagy  a másik állásban nem fog világitani.
Ok: a ledek polaritásfüggőek, egyik irányban vezetik csak az áramot a másikban lezárnak.