Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803730 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19785 Dátum: 2012.03.25 13:46:03 »
Jó kérdés. Már gondolkodtam azon, hogy lehetne alakítani valami tárhelyféleséget (nem értek hozzá), ahova mindenki feltolhatná a megosztásra szánt doksijait. Nem lehetne itt kialakítani valami ilyent? A moderátorok a megmondhatói.

Nagyon jó ötlet!  :otlet: Carina adatbázist a népnek!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #19786 Dátum: 2012.03.25 14:14:54 »
A fórumon nem lehet ilyet megosztani, mert ránkszállnak a kiadók... Ezt vegyétek figyelembe pls (viszont létezik csoportos privátüzenet-küldés ;) ).
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19787 Dátum: 2012.03.25 14:33:14 »
A fórumon nem lehet ilyet megosztani, mert ránkszállnak a kiadók... Ezt vegyétek figyelembe pls (viszont létezik csoportos privátüzenet-küldés ;) ).
Sajnos. Egyébként én is mindent simán netről töltögettem le.
Próbálkoztak segítő szándékú fórumtársak (pl. rokafiu77), de valami egyszerű és nagyszerű megoldás még nem jött össze  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.25 14:46:29 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19788 Dátum: 2012.03.25 14:34:43 »
Mérésem szerint simán befér az első lámpatestbe a 68 ledes t10.
Megrendeltem. Ha meglesz, beszámolok róla.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19789 Dátum: 2012.03.25 15:04:47 »
A fórumon nem lehet ilyet megosztani, mert ránkszállnak a kiadók... Ezt vegyétek figyelembe pls (viszont létezik csoportos privátüzenet-küldés ;) ).
Bocs,..és köszi az infót! Azt még nem találtam meg, hogyan lehet privátban csatolni vmit.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19790 Dátum: 2012.03.25 15:06:37 »
Mérésem szerint simán befér az első lámpatestbe a 68 ledes t10.
Megrendeltem. Ha meglesz, beszámolok róla.

Fényképes beszámolót kérünk!  :yes:
Ha jól emlékszem, a vezeték rövid nálam, ezért volt nehéz becsavarni, persze, meg is toldhattam volna..

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19791 Dátum: 2012.03.25 16:46:21 »
Fényképes beszámolót kérünk!  :yes:
Ha jól emlékszem, a vezeték rövid nálam, ezért volt nehéz becsavarni, persze, meg is toldhattam volna..
Nem tudom, ilyen problémát nem tudok elképzelni ennél a résznél. Most néztem meg, szerintem a vezeték hosszával itt nem lehet gond.
De mindegy is, ha benne lesz, fényképezek is  :yes:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19792 Dátum: 2012.03.25 20:21:59 »
vd1234!
Valoban rövid lehet a vezeték, viszont szét lehet huzni a stekkert pár cm-rel arrébb.

más:
Megvan a legfrissebb fogyasztási adat. Ebben benne van a soroksári út is, 2x-i pesti eltévedéssel kombinálva..  :censored: :wacko:
5.9 l /100km (25 l / 419km)

Volt ma egy vicces eset, van egy útszakasz, ahol újabban leállitom a motort, igy üresben 3km -t tudok gurulni! Nem szeretem, ha elöttem akadályoz valaki a lejtön fékezget stb.. ma majdnem ez történt, már le volt állitva a motor, mire vészesen közeledtem egy Seat felé, mondom el már nem inditom, max fékezek mögötte, de akkora lett a lendület, hogy álló motorral 100  km /h környékén gurultam el mellette!   :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19793 Dátum: 2012.03.25 21:37:38 »
vd1234!
Valoban rövid lehet a vezeték, viszont szét lehet huzni a stekkert pár cm-rel arrébb.
Ok, megjön a cucc, utána referálok erről is  :yes:
más:
Megvan a legfrissebb fogyasztási adat. Ebben benne van a soroksári út is, 2x-i pesti eltévedéssel kombinálva..  :censored: :wacko:
5.9 l /100km (25 l / 419km)
Ez nagyon jó! Milyen vezetési stílussal? Vékonyhéjú tojás, stb.?  ;)
Volt ma egy vicces eset, van egy útszakasz, ahol újabban leállitom a motort, igy üresben 3km -t tudok gurulni! Nem szeretem, ha elöttem akadályoz valaki a lejtön fékezget stb.. ma majdnem ez történt, már le volt állitva a motor, mire vészesen közeledtem egy Seat felé, mondom el már nem inditom, max fékezek mögötte, de akkora lett a lendület, hogy álló motorral 100  km /h környékén gurultam el mellette!   :D
Itt már tojás sem kell , ahogy nézem  :eek: :D

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19794 Dátum: 2012.03.25 22:05:07 »
Volt ma egy vicces eset, van egy útszakasz, ahol újabban leállitom a motort, igy üresben 3km -t tudok gurulni! Nem szeretem, ha elöttem akadályoz valaki a lejtön fékezget stb.. ma majdnem ez történt, már le volt állitva a motor, mire vészesen közeledtem egy Seat felé, mondom el már nem inditom, max fékezek mögötte, de akkora lett a lendület, hogy álló motorral 100  km /h környékén gurultam el mellette!   :D

kamikaze, az milyen vicces először megtapasztalni amikor álló motorral gurulva két fékezés után elfogy a szervófékből a vákum...
Vagy, ha úgy állítja le valaki a motort, hogy a kulcsot teljesen balra tekeri és a kanyar közben beakad a kormányzár.
Láttam egy videót erről amikor húztak egy autót, egyenesben még nem is volt gond... :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19795 Dátum: 2012.03.25 22:14:30 »
Akkor már a szervorol ne is beszéljünk...
A kulcsot ACC állásig veszem vissza, majd gyujtásra, hogy pörögjön az ôra, féket nem pumpálgatom, ha kettöig eljutok, ugyis "beugrasztom " a motort, nem kockáztatok.

vd1234!
Kisvárosban élünk, ez nagyban hozzájárul a jó városi átlaghoz, a többit itt a Toyota forumon szedtem össze, persze kompromisszumokkal.
Mottom: utálok megállni és fáj, ha fékezni kell.

Most tervezek még valamit a fogyasztás optimalizására, kisebb összeget beáldoznék, több dolgon gondolkodom.
Egyik a villamos motorelömelegitö, ezellen egyenlöre az szól, hogy picit meg kellene bolygatnom a vizkört.
A másik, a mostani 185/60 R15 gumikat 175/55 - 60 R14 vagy 15-re cserélném.
Az a gáz, hogy tavaly vettünk zsir ujan négy nyári Dunlopot, 2-3 ezer km van bennük, ha ezt el tudnám passzolni akár felnivel együtt, vennék 175- öket.
Most jöhetne az hogy tul keskeny, de a téliekkel sem volt semmi gondom, az is ilyen széles.
Kérdés, amire várok véleményeket, mennyit számitana az egy mérettel kisebb gumi, megéri-e beruházni??
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.25 22:26:57 írta kamikaze »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19796 Dátum: 2012.03.25 22:29:40 »
Akkor már a szervorol ne is beszéljünk...
A kulcsot ACC állásig veszem vissza, majd gyujtásra, hogy pörögjön az ôra, féket nem pumpálgatom, ha kettöig eljutok, ugyis "beugrasztom " a motort, nem kockáztatok.

Ha számít rá az ember akkor nem lesz gond, csak elsőre igen meglepő tud lenni.
Húztam már autót így 150 kilométert és engem is húztak álló motor mellett, hát megerősödik az ember közben az biztos. Érdemes kipróbálni másoknak biztonságos körülmények között, hogy túl legyünk az első meglepetésen.

Kérdés, amire várok véleményeket, mennyit számitana az egy mérettel kisebb gumi, megéri-e beruházni??

Nekem ugyan azon az Astrán volt 145cm széles gumigarnitúra is meg 205cm-es is. A 145össel mintha kevesebbet fogyasztott volna...  :?:
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.25 22:40:05 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19797 Dátum: 2012.03.25 22:36:16 »
...
Kérdés, amire várok véleményeket, mennyit számitana az egy mérettel kisebb gumi, megéri-e beruházni??
Én meg eddig abban a hitben voltam, hogy a kisebb gumival többet fogyaszt.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19798 Dátum: 2012.03.25 22:43:26 »
Én meg eddig abban a hitben voltam, hogy a kisebb gumival többet fogyaszt.

nem, mert keskenyebb guminak azonos kerület mellett kisebb a tapadási súrlódása és a gördülési ellenállása.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19799 Dátum: 2012.03.25 22:47:53 »
nem, mert keskenyebb guminak azonos kerület mellett kisebb a tapadási súrlódása és a gördülési ellenállása.
Ez oké, de:
...
Most tervezek még valamit a fogyasztás optimalizására, kisebb összeget beáldoznék, több dolgon gondolkodom.
Egyik a villamos motorelömelegitö, ezellen egyenlöre az szól, hogy picit meg kellene bolygatnom a vizkört.
A másik, a mostani 185/60 R15 gumikat 175/55 - 60 R14 vagy 15-re cserélném.
...
A 185/60 R15 kerülete nagyobb az összes többinél (amire cserélné ezt kamikaze). Én úgy tudom/tapasztalom, hogy ilyen esetben több a fogyasztás, de tévedhetek is. Tehát az előző hsz-emben a kisebb kerék emlegetésekor a kisebb kerületre gondoltam - nem voltam egyértelmű, bocs.
Mondjuk most így a 175/70 R15 tűnik a "váltóméretének", bár nem számoltam utána.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.25 22:50:56 írta vd1234 »