Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803759 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19770 Dátum: 2012.03.24 22:45:56 »
Ezt le is töltheted! Fenn van sok helyen.

Köszönöm az infót! Akkor nem veszem meg.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19771 Dátum: 2012.03.24 22:51:00 »
Ehhez mit szóltok?
T10 LED

Ezen elgondolkodtam, ha tényleg 340lm, akkor nappali menetfénynek is elmenne talán:
Durvább T10 LED
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.24 23:11:48 írta vd1234 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19772 Dátum: 2012.03.25 03:32:09 »
Valóban jól festenek ezek a hidegfehér cuccok, nekem most 5 ledes van benn, de igazából nem használom ki, mivel felkerült kb két hónapja a drl.

képek itt:
 http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115978005&t=9209399

Valôjában a nappali menetfény bonyolultabb annál, minthogy a helyzetjelzöben egy erös led viritson! Ha ezt képzeli valaki drlnek, az helyszini birságként min. 3e-ret fizethet.

vd1234!
Ha komolyabban érdekel a téma, megosztom az infoimat, esetleg tudom ajánlani az indexen a belinkelt forumot, ott napi szinten ki van vesézve a téma!

Amúgy személy szerint én a fogyasztás csökkentése miatt szereztem be elsösorban (tompitottal ~ 130W, drl-el ~ 20W a terhelés), másodszor a láthatóság, végül jôl néz ki!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19773 Dátum: 2012.03.25 08:39:16 »
Ismeri valaki ezt a könyvet? Érdemes megvenni?

Ha nem találod, feltöltöm pdf-ben

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19774 Dátum: 2012.03.25 08:43:06 »
Köszi az infót kamikaze!

Gondoltam, hogy bonyolultabb, viszont ha ez a cucc tényleg 340lm, akkor azt rendőr nem veszi észre, hogy ezzel gond lenne. Én inkább azt mondom, ez nem lesz 340lm. De amit anno raktunk bele T10 LED-eket, nem igazán látszik velük a rendszámtábla (pedig pucolgattam a búrákat), meg elöl sem olyan fényes, mint egy sima T10 izzó.
Ha esetleg meg belekerülne ez a két nagyobb erejű cucc, és mégsem elég fényes nappalra, na és? 3,5W állítólag, legfeljebb eggyel odébb kapcsolok ;)
De még gondolkodok rajta: ezekkel a külön felszerelhető menetfényekkel viszont nagyon nincs ingerenciám szórakozni  :no:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19775 Dátum: 2012.03.25 08:45:01 »
Ha nem találod, feltöltöm pdf-ben
Hová? Nekem is van pár cuccom: Haynes javítási 40 megás és 300 megás változatban (utóbbit használom, nem hiányoznak részek belőle, mint a kisebbikből), meg olyan 40 mega Celicás cucc, amiből sok jó a Carinához is.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19776 Dátum: 2012.03.25 08:47:55 »
Nekem ilyen van benn:
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/smd_25_led_t10_es_helyzetjelzo_izzo_2db_1562834414.html

1 éve remekül működik, a fényereje valójában csekély, bár a színe miatt feltűnőbb nappal is, mint akár normál 5 wattos helyzetjelző, de én is csak fogyasztáscsökkentés miatt váltottam le a régit, önmagában nem járok vele.
De vigyázat! Ez a durvább nem csak a fényereje miatt  legnagyobb. Én a rövidebb 25-öst is alig tudtam belepréselni...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19777 Dátum: 2012.03.25 08:53:28 »
Hová? Nekem is van pár cuccom: Haynes javítási 40 megás és 300 megás változatban (utóbbit használom, nem hiányoznak részek belőle, mint a kisebbikből), meg olyan 40 mega Celicás cucc, amiből sok jó a Carinához is.
Jó kérdés. Már gondolkodtam azon, hogy lehetne alakítani valami tárhelyféleséget (nem értek hozzá), ahova mindenki feltolhatná a megosztásra szánt doksijait. Nem lehetne itt kialakítani valami ilyent? A moderátorok a megmondhatói.
Nekem is a 300 megás van meg. A fórumról töltöttem anno.  :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19778 Dátum: 2012.03.25 09:03:15 »
Amúgy személy szerint én a fogyasztás csökkentése miatt szereztem be elsösorban
OFF: Ahogy nő a benzinár, úgy húnynak ki a városban nappal a fényszórók... Fél éve még mindenki használta a világítást, most jó, ha az autósok negyede.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19779 Dátum: 2012.03.25 11:22:19 »
Köszi az infót kamikaze!

Gondoltam, hogy bonyolultabb, viszont ha ez a cucc tényleg 340lm, akkor azt rendőr nem veszi észre, hogy ezzel gond lenne. Én inkább azt mondom, ez nem lesz 340lm. De amit anno raktunk bele T10 LED-eket, nem igazán látszik velük a rendszámtábla (pedig pucolgattam a búrákat), meg elöl sem olyan fényes, mint egy sima T10 izzó.
Ha esetleg meg belekerülne ez a két nagyobb erejű cucc, és mégsem elég fényes nappalra, na és? 3,5W állítólag, legfeljebb eggyel odébb kapcsolok ;)
De még gondolkodok rajta: ezekkel a külön felszerelhető menetfényekkel viszont nagyon nincs ingerenciám szórakozni  :no:
Nekem is ez volt az elgondolásom, akkor viszont várhatóan azért állitanak meg, merr xenongyanús, jah hogy nem xenon hanem led?  Helyszini birság vagy stb.. nem használtál tompitottat.
Hát ami tölem van T10, nincs akkora fényerejü, mint az odavaló izzó, viszont tizede áramot fogyaszt és szebb, mint a sárga.
Rendszámba nekem nagyon jól látszik, ha kell küldök képet.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19780 Dátum: 2012.03.25 12:52:44 »
...
1 éve remekül működik, a fényereje valójában csekély, bár a színe miatt feltűnőbb nappal is, mint akár normál 5 wattos helyzetjelző, de én is csak fogyasztáscsökkentés miatt váltottam le a régit, önmagában nem járok vele.
De vigyázat! Ez a durvább nem csak a fényereje miatt  legnagyobb. Én a rövidebb 25-öst is alig tudtam belepréselni...
Nem akarok önmagában járni vele, de ha van 340lm, akkor miért ne? A tapasztalat adja meg, mit tehetek.
Reggel néztem, szerintem a tompítottba befér a 4 centis is, de még lemérem.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19781 Dátum: 2012.03.25 12:57:14 »
Nekem is ez volt az elgondolásom, akkor viszont várhatóan azért állitanak meg, merr xenongyanús, jah hogy nem xenon hanem led?  Helyszini birság vagy stb.. nem használtál tompitottat.
Hát ami tölem van T10, nincs akkora fényerejü, mint az odavaló izzó, viszont tizede áramot fogyaszt és szebb, mint a sárga.
Rendszámba nekem nagyon jól látszik, ha kell küldök képet.
Nappal nem akkora gáz. Ahogy írtam, előtte megnézem, és ha gyanús, akkor nem használom önmagában. A rendőr is ember, ha nekem nem tűnik fel, neki sem fog. Aztán meg bizonyítsa be, hogy mit látott, ment-e a tompított nappal, vagy sem. Ha megveszem, és tényleg látszik messziről jól (amit nem hiszek nagyon egyelőre), simán ezzel fogok menni  :yes: (Nem kifejezetten áram- vagy benzintakarékosságból, hanem izzótakarékosságból.) Kis rossz szándékkal a nightbreaker-ek is xenon-gyanúsak  :D
Nálam a rendszámnál marad középen egy sötét sáv, az angol verziónál nem tudom. Mondjuk a rendőrnek ez sem tűnt fel múltkor (vagy nem szólt), de úgy tudom, ha nagyon belemegyünk, hogy még az is szabálytalan, hogy ott LED van  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.25 13:00:22 írta vd1234 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19782 Dátum: 2012.03.25 13:39:20 »
A Kresz fehér szint ir elö, hogy azt mivel valositod meg...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19783 Dátum: 2012.03.25 13:42:50 »
Ha nem találod, feltöltöm pdf-ben

Köszönöm, érdekel, de ha linket meg tudod adni, ahonnan te letöltötted (ha még megvan ott) az is jó.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19784 Dátum: 2012.03.25 13:44:23 »
Hová? Nekem is van pár cuccom: Haynes javítási 40 megás és 300 megás változatban (utóbbit használom, nem hiányoznak részek belőle, mint a kisebbikből), meg olyan 40 mega Celicás cucc, amiből sok jó a Carinához is.

Köszönöm. Celica könyv is érdekel :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...