Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6795889 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19740 Dátum: 2012.03.23 09:45:02 »
A Denso európai honlapján fent vannak az egyes országok hivatalos importőrei. A magyar importőr az AUTONET. Őket hívtam fel.
...
Pécsen van Autonet "lerakat". Te melyikkel beszélted meg a dolgot? Csak hogy tudjak hivatkozni, ha nekiállnának szórakozni.
Nem tudom, hogy melyik gyártó hogy dolgozik. Szerintem elég nagy a szórás minőségben és pontosságban. Az angollal a legfőbb bajom az volt, hogy nem volt tartása. Túl puha volt az egész, attól féltem, hogy az első alkalommal eltépem, ha ki kell venni. Illetve nem tapasztaltam semmilyen javulást. Azt gondolom, hogy nem hiába drága a gyári vagy a jó minőségű kábel. Én olyan 35ezer körül vettem a márkaszervízben. Tehát nemsokkal drágább, mintha egy noname-et vettem volna egy autóalkatrész-kereskedődtől.
Értem ezt a dolgot, azért is kérdeztem a tapasztalatokat. Nekem hála Istennek a gyújtókábellel eddig minden rendben van a jelek szerint. Ahol hozzáér valamihez, oda kapott néhány menet szigetelőszalagot.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Carina
« Válasz #19741 Dátum: 2012.03.23 10:18:25 »
Idézetet írta: vd1234
Pécsen van Autonet "lerakat". Te melyikkel beszélted meg a dolgot? Csak hogy tudjak hivatkozni, ha nekiállnának szórakozni.
Szia!

Én a győriekkel beszéltem. De mont írtam, ők nem szolgálnak ki végfelhasználót, csak viszonteladót. Ill., ha rendelkezel vállakozói igazolvánnyal, akkor regisztrálhatsz náluk és akkor elég kedvezményesen hozzájuthatsz. Ha egyik sem játékos, akkor néhány alkatrészkereskedőnél kell érdeklődnöd, hogy ők partnerei-e az autonetnek.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Carina
« Válasz #19742 Dátum: 2012.03.23 10:21:41 »
kamikaze, lp,

köszi a válaszokat.
Azt hiszem, akkor beletetetem ezt a Dexron III-ast. Csak 1 litert vettem, elég lesz?

Más: fékfolyadékból mennyi kellhet összesen a fékbe és a kuplungba? 1L-1,5L?

köszi
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19743 Dátum: 2012.03.23 11:01:18 »
üdv!

Szervoba a legnagyobb igyekezettel sem fér több, mint 5-6 dl, ez már a csövek lekötésével értendő.

Kuplung ~4-5 dl, fék ~5-6dl teljes cserével, fékeknél is kipumpáltatva.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19744 Dátum: 2012.03.23 17:08:49 »
De te a benzinnel fogyasztottál 8,3-at pályán nem? Legalábbis azt írtad.
Benzinnel igen, ami neked 7,4, az nekem 8,3.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19745 Dátum: 2012.03.23 17:17:18 »
Sokszor gondot okoz nekem is az alkatrész gyártmánya és az ára. De az az igazság, mennél több "spórolt" alkatrész van bent annál inkább nem carina a carina.
Közeledik az átlagos autóhoz.
Most hátsó főtengely szimeringet kell cserélnem, az nem drága a toyotánál sem, eredeti megy bele.
És a hozzátartozó jókívánság: Tőrjön le a keze, aki kuplungolta és nem cserélte ki 1,5-2 évvel ezelőtt
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19746 Dátum: 2012.03.23 19:44:32 »
Sokszor gondot okoz nekem is az alkatrész gyártmánya és az ára. De az az igazság, mennél több "spórolt" alkatrész van bent annál inkább nem carina a carina.
Közeledik az átlagos autóhoz.
Ezt aláírom. A spórolás sem mindegy azért, ez okból kérdeztem, hátha valaki vett ilyet. Azt sem tudom, most milyen van benne mondjuk. Az előző tulaj osztotta, hogy ilyen meg olyan jó alkatrészek vannak benne, az első lengéscsillapító pl. SCT. Bár lehet, hogy csak nekem nem olyan hűdenagy név.

Most hátsó főtengely szimeringet kell cserélnem, az nem drága a toyotánál sem, eredeti megy bele.
És a hozzátartozó jókívánság: Tőrjön le a keze, aki kuplungolta és nem cserélte ki 1,5-2 évvel ezelőtt
Hát ha tényleg így volt, akkor ez a méreg, nem a cián - és elég nagy hiba is ezen spórolni, ha már úgyis szétvették.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19747 Dátum: 2012.03.23 19:45:35 »
Szia!

Én a győriekkel beszéltem. De mont írtam, ők nem szolgálnak ki végfelhasználót, csak viszonteladót. Ill., ha rendelkezel vállakozói igazolvánnyal, akkor regisztrálhatsz náluk és akkor elég kedvezményesen hozzájuthatsz. Ha egyik sem játékos, akkor néhány alkatrészkereskedőnél kell érdeklődnöd, hogy ők partnerei-e az autonetnek.
Köszi, megjegyeztem, ha sorra kerül, utánajárok!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19748 Dátum: 2012.03.23 20:38:28 »
Köszi, megjegyeztem, ha sorra kerül, utánajárok!
Dani, hogy állsz az olajcserével?
Nekem van még 2000 km, és félig van a pálcán az olaj, nincs több a 4 literből. Kb 2 hónap még nekem.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19749 Dátum: 2012.03.23 21:57:36 »
Dani, hogy állsz az olajcserével?
Nekem van még 2000 km, és félig van a pálcán az olaj, nincs több a 4 literből. Kb 2 hónap még nekem.
Az azért nagyon jó - persze viszonyítás kérdése, de nem olyan vészes az  :)
Most van benne a mosóval olyan 100km, még 100-200 km kellene azért szerintem, hogy menjen vele.
Még pár hét talán a cseréig.
Amúgy csökkent az olajfogyás, mert a kb. 1 literből,  ami maradt a csere után, szerintem meglesz 1500 km is, az eddigi max. 1000 helyett  :wacko: Ez is viszonyítás kérdése...remélem ez a kezelés csinál valamit.
Esetleg nem tudod, mekkora kartergáz lehet, ha leveszem az olajbeöntő sapkát? A xado videóknál úgy megszüntette a nagy kartergázt a cucc, hogy ihaj...meglátjuk, mekkora marketingfogás volt ez, vagy tényleg működik.
Gázos üzem hogyan szuperál?
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.23 22:09:40 írta vd1234 »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19750 Dátum: 2012.03.23 22:25:09 »
Ma megjártan Debrecent oda-vissza. 2x242km. 538 kilométert mentem 51.69 literre vagyis 9.6 litert fogyasztott a Carina átlagban.
10 alá mentem hurrá.  :clap:

Hogy lehet alulra kitenni, hogy 9,6 l/100 km mint ahogy pár fórumozónál láttam? Tanítsatok.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19751 Dátum: 2012.03.23 22:51:21 »
Ma megjártan Debrecent oda-vissza. 2x242km. 538 kilométert mentem 51.69 literre vagyis 9.6 litert fogyasztott a Carina átlagban.
10 alá mentem hurrá.  :clap:

Hogy lehet alulra kitenni, hogy 9,6 l/100 km mint ahogy pár fórumozónál láttam? Tanítsatok.
Mintha a spritmonitor.de lenne a dologban...
Rákerestem, érdekes:
Carinások a spritmonitoron
Esetleg taby-t érdemes megkérdezni róla :clap:

Milyen vezetési stílussal jön ki nálad ez a fogyasztás?
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.23 22:55:48 írta vd1234 »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19752 Dátum: 2012.03.23 23:36:49 »
Mintha a spritmonitor.de lenne a dologban...

Milyen vezetési stílussal jön ki nálad ez a fogyasztás?

Köszönöm!
Megkerestem az oldalt, regisztráltam, beírtam az adatokat, kicsit játszottam a fórum profil beállításommal, rájöttem hogyan kell beilleszteni és működik!

Hogy milyen vezetési stílussal jön ki? Részletekkel nem untatnálak. Meg a BigBrother-öket sem.
Hát tudod 1998-ban licences pályaversenyző voltam. A kis képemen a volt versenyautóm látszik, ami egy Corolla AE82 volt, 4A-GE motorral és mielőtt hozzám került megjárta a német ADAC Rally-t és volt a VB-n is azt hiszem az Akropolisz Rally-n. Kicsit nagyobb képen:

[a csatolmányt egy admin törölte]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19753 Dátum: 2012.03.24 09:19:21 »
Ilyen a favorit autója a japán Keiichi Tsuchiya-nak is, de az más  vagy csak nekem tűnik úgy ?


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19754 Dátum: 2012.03.24 11:31:05 »
más érdekesség:

A héten nézelődtem a motortérben, és megtaláltam a kopogásérzékelőt!  :yes:
Nem értem eddig hogy nem tűnt fel, de az angol verzióban (Bosch) ezek szerint van, méghozzá a szívósor alatt. A szervótartály irányából látni a csatlakozót (jól behajolva), tükörrel viszont hibátlanul odalátni.

formára ilyen: