Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791037 alkalommal)

0 Felhasználó és 39 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19650 Dátum: 2012.03.18 13:40:30 »
Dani!
Túl vagy az olajcserén. Kíváncsi vagyok milyen olaj jött le a motoröblítés után. Jó lett volna előtte is lefotózni a színét.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19651 Dátum: 2012.03.18 14:06:26 »
Ezt z alapjáratról hirtelen fordulatszám emelésre történő megtorpanást kifigyeltem más autójában is.
Két angolban vettem észre, meg egy japánt néztem, abban nem.
Kamikaze, véletlen lehet, vagy összefügghet olyannal, hogy pl. a japánban az előgyújtást manuálisan lehet állítani?

Levettem a MAP szenzorról a gumicsövet. A motor felől be kellett fogni, mert azonnal leállt. Megszívtam a csövet, és szabályzott, mert először megemelte kicsit a fordulatot, majd tovább szívva le is állt.
De felmerült bennem olyan, hogy ha ez valamilyen membrános mechanikai kütyü, akkor a membrán a 16 év alatt el is öregedhetett, amitől szabályoz ugyan, de pontatlanul. Lsd.: magasabb a fogyasztásom.

üdv
Nem membrános!
itt nézd:
http://www.youtube.com/watch?v=Z-ijCoacVYM

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19652 Dátum: 2012.03.18 14:39:16 »
üdv
Nem membrános!
itt nézd:
http://www.youtube.com/watch?v=Z-ijCoacVYM
Hát, nekem ebből nem egyértelmű, hogy nincs benne membrán. Miből az?
A gyűrűszettes kérdésemet láttad?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19653 Dátum: 2012.03.18 14:41:25 »
Most lehet, hogy bedumálom magamnak, de ma mintha nem az a kénes büdös szag jött volna a kipufogóból...ráadásul sokkal több korom van a kipufogónál a kasznin. Lehet, hogy jön ki belőle a trutyi? Mert az olaj a nívópálcán nem sötétebb igazán.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19654 Dátum: 2012.03.18 15:01:35 »
Oké, ha leveszem a hengerfejet, akkor onnan már nem nagy móka talán.
Szerinted hol lehet jó áron jó minőségű gyűrűket szerezni hozzá, ha már összeget is említettél?

(Az azonban gyanús, hogy csak egy hengerben lenne gond a gyűrűvel)

Bocs, efelett elsiklottam...  :wacko:
A kartert is le kell venni, hogy kivedd a dugókat, le kell oldani a hajtórudakat a főtengelyről. Ez sem nagy kaland, nyomatékkulcs kell.
Gyűrűket csak szettben fogsz kapni egyet nem tudsz cserélni (Te komolyan lecserélnéd egy dugón?  :wacko: :?:)
Mezőszilasi bandát kérdezd meg, ők jó dolgokat árulnak. Ha megyek ismerőshöz, aki most csinált egy ilyen Carinát, akkor megkérdem hol vette. (ha jól rémlik náluk)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19655 Dátum: 2012.03.18 15:36:47 »
Bocs, efelett elsiklottam...  :wacko:
A kartert is le kell venni, hogy kivedd a dugókat, le kell oldani a hajtórudakat a főtengelyről. Ez sem nagy kaland, nyomatékkulcs kell.
Gyűrűket csak szettben fogsz kapni egyet nem tudsz cserélni (Te komolyan lecserélnéd egy dugón?  :wacko: :?:)
Mezőszilasi bandát kérdezd meg, ők jó dolgokat árulnak. Ha megyek ismerőshöz, aki most csinált egy ilyen Carinát, akkor megkérdem hol vette. (ha jól rémlik náluk)
Köszi a választ.
A szerelés része nagyrészt világos, párszor átnéztem hozzá a dolgokat, nyomatékkulcs is megvan; sajnos egy spec kulcs kell a hengerfejcsavarokhoz, ha jól néztem, valami ilyesmi:
14-es kulcs Toyota hengerfejcsavarhoz
A jelek szerint nagyon rosszul kommunikálok  :cry: Annyit mondtam, hogy furcsa, hogy csak egy hengernél van gyűrűprobléma - vagyis azt gondolná az ember, hogy vagy mindnél van (persze nem azonos mértékben), ha már gond van, nem hogy csak egynek véres a torka, a többi meg köszöni, jól van.
Mi ez a mezőszilasi banda? Érdekel az infó  :yes:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19656 Dátum: 2012.03.18 15:46:48 »
No, amit linkeltél soknak tünt árban, de nyilván ne a legócskábbat válaszd!
Ezt találtam, arra figyelj majd, hogy más hosszúságú a kipufogó és a szivótengely felől a csavarok hossza!

http://shophunter.eu/hu/prod_det.php?product=KF2203/1614/lincos_10_lapos_dugokulcs_12

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19657 Dátum: 2012.03.18 15:52:02 »
No, amit linkeltél soknak tünt árban, de nyilván ne a legócskábbat válaszd!
Ezt találtam, arra figyelj majd, hogy más hosszúságú a kipufogó és a szivótengely felől a csavarok hossza!

http://shophunter.eu/hu/prod_det.php?product=KF2203/1614/lincos_10_lapos_dugokulcs_12
Hát ja, ha nem muszáj, ennyit nem adok érte  :no:
A Lincos-on még megnézem, mert elvileg nagy az, amit beraktál, hátha van 14-es is.
A csavarokat külön gonddal szoktam elhelyezni ilyenkor  :yes: Valamit ki is kell találjak, ha szét kell dobni, mert lesz csavar bőven.
De egyelőre hadd reménykedjek, hogy megúszom ezt a mutatványt  :flowers:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19658 Dátum: 2012.03.18 16:26:55 »
VD neked milyen méretű alufelnid van? (szélesség, ET, átmérő) Elég nagynak néz ki a kis képről.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Carina
« Válasz #19659 Dátum: 2012.03.18 17:22:21 »
Hát ja, ha nem muszáj, ennyit nem adok érte  :no:
A Lincos-on még megnézem, mert elvileg nagy az, amit beraktál, hátha van 14-es is.
A csavarokat külön gonddal szoktam elhelyezni ilyenkor  :yes: Valamit ki is kell találjak, ha szét kell dobni, mert lesz csavar bőven.
De egyelőre hadd reménykedjek, hogy megúszom ezt a mutatványt  :flowers:
Nem kellene kicserélni a hengerfejcsavarokat?  :otlet: Nem egy ökör összeg viszont nem nyúlnak akkorát mint a tizenévesek. Nincs annál nagyobb szívás mikor az utolsó nyomatékolásánál eldurran a csavar! :banging:
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19660 Dátum: 2012.03.18 17:29:47 »
VD neked milyen méretű alufelnid van? (szélesség, ET, átmérő) Elég nagynak néz ki a kis képről.
Ha jól emlékszem, 17''-os felnik voltak rajta, mert előző tulaj csinálta a képet a hirdetésre. Ez a felnigarnitúra nem járt a kocsihoz, sajnos nem tudom, mik az adatai. Tetszett ez a kép, azért használtam. 14''-os alufelniket adott hozzá. Nekem ezzel is tetszik, főleg, hogy nem peres gumikkal kell menni, amilyen utak erre vannak  :cry: meg olcsóbb is azt hiszem ez. Mi ez az ET?
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.18 17:39:17 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19661 Dátum: 2012.03.18 17:34:08 »
Nem kellene kicserélni a hengerfejcsavarokat?  :otlet: Nem egy ökör összeg viszont nem nyúlnak akkorát mint a tizenévesek. Nincs annál nagyobb szívás mikor az utolsó nyomatékolásánál eldurran a csavar! :banging:
Jogos, ott a pont, kell cserélni tudomásom szerint. OFF Marutin tavaly cseréltem hengerfejtömítést, meg becsiszoltam a szelepeket, nem cseréltem ki a csavarokat, semmi bajuk nem lett hála Istennek. Mondjuk ott olyan 60Nm az utolsó lépcső, itt meg ki tudja mennyi, mert 90fokra van megadva.
Anno Elring szettet néztem, olyan 6-8 ezer körüli árra emlékszem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #19662 Dátum: 2012.03.18 17:40:53 »
Ezt megerősítem: a hengerfejcsavarokat illik cserélni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19663 Dátum: 2012.03.18 18:50:26 »
Ha jól emlékszem, 17''-os felnik voltak rajta, mert előző tulaj csinálta a képet a hirdetésre. Ez a felnigarnitúra nem járt a kocsihoz, sajnos nem tudom, mik az adatai. Tetszett ez a kép, azért használtam. 14''-os alufelniket adott hozzá. Nekem ezzel is tetszik, főleg, hogy nem peres gumikkal kell menni, amilyen utak erre vannak  :cry: meg olcsóbb is azt hiszem ez. Mi ez az ET?

ET a kerékoffset. A felni középvonala és a kerékagy (ahova felfekszik) közötti távolság. Minél kisebb ez a szám annál jobban kilóg a felni oldalra. Én most azért tervezek alufelni váltást mert ha hátul is ülnek az autóban akkor egy nagyobb hullámzásnál a sárvédő széle beleér a gumi oldalába. 7 col széles ET35-ös 15" átmérőjű kerékről van szó, azért érdekes a dolog mert a Danee-nak is ilyen méretű a felnije bár 16-os, (de az most nem is számít, a peres gumival kompenzálta) viszont ő nem panaszkodott ilyen miatt. Az lehet még, hogy a lengéscsillapítók mivel 50%-osak, rugók se mai darabok (bár probléma nincs velük) jobban leengedik az autót.

Szerintem egyébként ez a méret akkor sem erre az autóra való, hiszen a gyári 6 col széles ET45-el.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19664 Dátum: 2012.03.18 19:42:01 »
Én most azért tervezek alufelni váltást mert ha hátul is ülnek az autóban akkor egy nagyobb hullámzásnál a sárvédő széle beleér a gumi oldalába. 7 col széles ET35-ös 15" átmérőjű kerékről van szó,

Szerintem egyébként ez a méret akkor sem erre az autóra való, hiszen a gyári 6 col széles ET45-el.

Hali!
Próbáld meg a 15 collos ET39-est. Az Ave 1-esek gyári mérete . Nekem ilyen Avensis felnijeim vannak (téli-nyári) fenn, és még a régi lógós lengéscsillapítókkal sem ért bele. Persze, ez így logikus, hiszen a Carina Gti-knek is ez volt a felnije.