Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786676 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Karinás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #19560 Dátum: 2012.03.13 21:09:28 »
Köszi a válaszokat! Kamikaze, jól esett a "Miért nem látunk Benneteket soha?" Talán azért, mert nem értek eléggé az autókhoz, bár imádom őket. Hozzászólni ritkán tudnék, de elmondom, hogy a fórumot az utolsó pár oldal kivételével végig olvastam, sőt ki is jegyzeteltem. Igazából a lényeg, hogy az autószerelők ne nézzenek teljesen hülyének, és erre a szintre el is jutottam.
Ahogy írtam, 96-os (januári) japán XLi-m van, 1.6-os, klímás, ködfényszóró van, ABS nincs. Légyzsák egy van. 264.000 km-t ment óra szerint, gyanítom, hogy túl van a 300-on. Nálam két és fél éve van, és 38.000-et mentem vele. A fogyasztása nyáron 6,5 az én takarékos stílusomban, télen vegyesben 7,2 az utóbbi pár 1000 km átlagában. Kétszer hagyott cserben, az első durvább volt, szerencsére lakó- pihenő övezetben gurultam 30-cal, mikor 1 kiskutya elém futott, satufék, a fékcsövem eldurrant, a fékfolyadék azonnal elfolyt, lámpa a műszerfalon kivillan, pedál beesik teljesen. A kiskutyának kutya baja :) pedig az autó csak gurult, semmi fékhatás nem volt, pedig a fékfolyadék fele a tartályban maradt. Ha ez a kétkörös fékrendszer, akkor sem érünk vele sokat, mert tényleg semmi fékhatás nem volt. A mázli, h lassan mentem, és nem volt előttem senki. Azért azóta is eszembe jut minden fékezésnél. A másik lerobbanás a gyári hűtő repedése volt (élt 15 és fél évet) a felső műanyag részen keresztben kb 5-10 cm hosszan (hasonlót asszem 1 fórumtársunk is leírt). Annyi még, hogy természetesen eszi az olajat (Aral Bluetronic, Mol, Eneos, most épp Total Quartz 10W40, kb 2500 km/lit. Egyelőre ennyit, mielőtt rámuntok.

És, Kamikaze, ha tudnám, hogy más drágább alkatrészeket nem tesz tönkre ez a magas alapjárat, akkor nem is izgatna annyira :)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19561 Dátum: 2012.03.13 21:29:39 »
Ha szombaton ráértek, gyertek el a találkára, ha nem akartok autózni, nálam van még szabad hely, hátha utbaestek! :p Honnét vagytok?

Elég drága alkatrész megy tönkre a magas alapjárattal, a benzinen keresztül a pénztárcád kopik..

manderous!

5w-40 böven elég bele.
Ha eszi, mindegy mit teszel bele, mechanikus oka van.
Sufnituninggal csak rontanál a helyzeten, valami nem kerek ott még.

manderous

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #19562 Dátum: 2012.03.13 21:36:55 »
Köszi a válaszokat! Kamikaze, jól esett a "Miért nem látunk Benneteket soha?" Talán azért, mert nem értek eléggé az autókhoz, bár imádom őket. Hozzászólni ritkán tudnék, de elmondom, hogy a fórumot az utolsó pár oldal kivételével végig olvastam, sőt ki is jegyzeteltem. Igazából a lényeg, hogy az autószerelők ne nézzenek teljesen hülyének, és erre a szintre el is jutottam.
Ahogy írtam, 96-os (januári) japán XLi-m van, 1.6-os, klímás, ködfényszóró van, ABS nincs. Légyzsák egy van. 264.000 km-t ment óra szerint, gyanítom, hogy túl van a 300-on. Nálam két és fél éve van, és 38.000-et mentem vele. A fogyasztása nyáron 6,5 az én takarékos stílusomban, télen vegyesben 7,2 az utóbbi pár 1000 km átlagában. Kétszer hagyott cserben, az első durvább volt, szerencsére lakó- pihenő övezetben gurultam 30-cal, mikor 1 kiskutya elém futott, satufék, a fékcsövem eldurrant, a fékfolyadék azonnal elfolyt, lámpa a műszerfalon kivillan, pedál beesik teljesen. A kiskutyának kutya baja :) pedig az autó csak gurult, semmi fékhatás nem volt, pedig a fékfolyadék fele a tartályban maradt. Ha ez a kétkörös fékrendszer, akkor sem érünk vele sokat, mert tényleg semmi fékhatás nem volt. A mázli, h lassan mentem, és nem volt előttem senki. Azért azóta is eszembe jut minden fékezésnél. A másik lerobbanás a gyári hűtő repedése volt (élt 15 és fél évet) a felső műanyag részen keresztben kb 5-10 cm hosszan (hasonlót asszem 1 fórumtársunk is leírt). Annyi még, hogy természetesen eszi az olajat (Aral Bluetronic, Mol, Eneos, most épp Total Quartz 10W40, kb 2500 km/lit. Egyelőre ennyit, mielőtt rámuntok.

És, Kamikaze, ha tudnám, hogy más drágább alkatrészeket nem tesz tönkre ez a magas alapjárat, akkor nem is izgatna annyira :)


az idézőjelbe tett dolog nekem is jól esett, az előző carinám 3 évig volt meg anyagi gondok miatt meg kellett tőle válni amiért nagyon szomorú voltam :cry: mert sosem volt vele semmi baj, lehet ezért is nem találtam erre a fórumra :D
a mostani már kicsit betegesebb, úgyhogy idetaláltam  :) a mostanin a hűtő nekem is repedt volt, a fékem meg ha sokat használom szorul kicsit legalábbis nyikorog anélkül h nyomnám, lehet testvérek az autóink!  [rohog]

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #19563 Dátum: 2012.03.13 21:44:34 »
Legyen 9:30 Mizse Shell-kút!

95%, hogy én is csatlakozom a konvojhoz.  :1eye:

manderous

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #19564 Dátum: 2012.03.13 21:47:13 »
Ha szombaton ráértek, gyertek el a találkára, ha nem akartok autózni, nálam van még szabad hely, hátha utbaestek! :p Honnét vagytok?

Elég drága alkatrész megy tönkre a magas alapjárattal, a benzinen keresztül a pénztárcád kopik..

manderous!

5w-40 böven elég bele.
Ha eszi, mindegy mit teszel bele, mechanikus oka van.
Sufnituninggal csak rontanál a helyzeten, valami nem kerek ott még.

Nekem olajat egy cseppet sem fogyaszt most lett gyűrűzve meg hengerfej is teljesen fel lett újitva, azért nem fenyeget az olajfogyás veszélye, így probálkoznék vékonyabb olajjal, azt hallottam, hogy a vékonyabb kevésbé fogja vissza a motort,és nekem az erő hiányzik belőle
Lehetséges hogy sok papás használattól letaknyolódik a kipufogó rendszer? 4 hónapja van nálam nem tudom előző gazdájánál mióta ette az olajat mert azért volt a felujitás, 1.1l/1000km-t evett generál előtt de mint kiderült gyűrűzni kárvolt a szelepszár szimmering volt gyári 307000km-es... az meg 10000km-en is 11l olaj elégését jelenti ami nem kevés szennyeződés lehet :D

Kecskeméti vagyok de BP-en lakok ha lesz lehetőségem megjelenek!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19565 Dátum: 2012.03.13 22:01:23 »
Én egyértelműen a pénz miatt nem megyek most a találkozóra.
De abban benne lennék, hogy költségmegosztásos alapon felmenni innen hajdú-Biharból.
Ha hárman összejönnénk elég barátságos lenne a költség.
Hajdú-Bihariak?
Szabolcsiak? Benne lennétek?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #19566 Dátum: 2012.03.13 22:11:47 »
95%, hogy én is csatlakozom a konvojhoz.  :1eye:

Nah az fajin lenne! csak csoky78-nak nem jó az autópálya és a régi 5-ön megyünk, de még egyeztetek vele telón. Neked melyik lenne a jobb?

Jah és majd elfelejtettem mondani, hogy újra fent vannak a 16-os felnik! :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.13 22:14:34 írta danee90 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19567 Dátum: 2012.03.13 22:12:52 »
Jól látom, szombaton lesz?

Igen!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #19568 Dátum: 2012.03.13 22:16:43 »
Nah az fajin lenne! csak csoky78-nak nem jó az autópálya és a régi 5-ön megyünk, de még egyeztetek vele telón. Neked melyik lenne a jobb?
hát én is ma hoztam el szerelőtől a kocsit, volt "némi" ráfordítás így vásárlás után, szóval én se ragaszkodom feltétlen a pályamatrica megvásárlásához :D de végülis nekem mindegy, nem probléma az sem. (legalább kipróbálom már pályán is a kocsit.) szóval nekem mindegy, na.

Karinás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #19569 Dátum: 2012.03.14 00:47:55 »
Kicsit off, ezért bocsi.

A hétvégén volt szerencsém egy Auris 1.4 D-4D-ben (90 LE) utazni 300 km-t. Fantasztikus, hogy milyen sima járásúak a mai dízelek (bár a Focus 1.6 TDCi alapjáraton kicsit traktoros, menet közben az is kisimul). Elég csendes is, 150 körül sem hallani a motort, csak némi szél- és gördülési zajt. És olyan könnyedén viszi! Tényleg fura a sokat kritizált A oszlopa, és tágas a beltér, de az ergonómia olyan, hogy nem érezzük annak. A tulaj megerősítette, hogy nagyon megbízható, de a fogyasztását soknak tartja: 140-nél 7 liter. Pedig a váltója 6 sebességes. A kormánya egy mestermű, szép és sportos, alul nem lekerekített.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #19570 Dátum: 2012.03.14 05:38:02 »
Akár még azt is lehet. Gondolom az én kis Corim úgyse tarthat túl nagy érdeklődésre igényt egy Carina talin.  :lol: Egyeztessünk indulásnál! :szemez:

Én mindenképpen, megsimogatnám....  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Carina
« Válasz #19571 Dátum: 2012.03.14 13:27:42 »
Én mindenképpen, megsimogatnám....  :flowers:
Én mindenképpen meg is fogom!  :yes:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Kipufogó rögzítés
« Válasz #19572 Dátum: 2012.03.14 18:32:01 »
Sziasztok!

Angol gyártású, 97-es Carina, 1.8-as, ferdehátú. Két kérdésem volna:

1, Hány helyen van rögzítve a kipufogórendszer az autó aljához? A földön állva egyelőre csak egyet látok, a hátsó dob mögött, de feltételezem, hogy máshol is van. Csak most nem tudok alámászni.

2. Az autó jobb eleje 2-3 centivel mélyebben van, mint a bal. Nem hiszem, hogy ez normális. Vagy mégis?

SZia!

1. A hátsó dob rögzítéseit itt megnézheted:
http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/motorikus_alkatresz/kipufogo_katalizator/tolyota_carina_gyari_hatso_kipufogo_dob_1554660575.html

A dobon hátul van 2, előre, a cső felé egy néz - ezt, ha benézel a jobb hátsó keréknél, láthatod.

2. én is így vettem az enyémet: elfosta magát a jobb első lengéscsillapító. Csere óta vízszint van.

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Carina
« Válasz #19573 Dátum: 2012.03.14 20:56:36 »
bsh! Te honnan jössz?
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #19574 Dátum: 2012.03.14 21:45:56 »
bsh kecskemétről csatlakozik hozzánk