Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786674 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #19500 Dátum: 2012.03.09 13:27:04 »
Hát azt nem tudom,hogy szegénykeverékes e.

Köszönöm az infot!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19501 Dátum: 2012.03.09 18:08:11 »
Én csak az utólagos hungarocelles szigetelésedre gondoltam...
Ha jól értettem a gumilapot pálmatex-szel ragasztottad fel. Mennyire vastag ez a lap?
És a belsőkasztnira ha raktál, nem tartja ki a szőnyeget?
Tűzfal kívül-belül?
Ajtó külső lemez belső oldal, vagy a belső lemez belső oldala is?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Blacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #19502 Dátum: 2012.03.10 18:39:34 »
Üdv mindenkinek!

Ma voltam megnézni egy ígéretes autót. Egy 96-os kétezres sedan. Mire kell figyelni a 2,0 változatnál?
Elsőre nem találtam az olajhűtőt,kell benne lennie?

Laci

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Carina
« Válasz #19503 Dátum: 2012.03.10 19:40:45 »
Valaki  jön a déli megyékből? (Bács-kiskun, Csongrád, stb) Ha igen akkor meg kellene beszélni, ki mikor indul és egy kisebb csoportban menni a találkozóra :)
Bundi voltál kint megnézni azt a füves területet amit említettél vagy majd a találkozó alkalmával elmegyünk ellenőrizni? :) Azt ha megfelelő máris megvan egy carinás konvojos vonulás :D
Hali, én csongrádból megyek, ki kellene találni, hogy pályázunk, vagy a régi 5-ön domborítunk.
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19504 Dátum: 2012.03.10 20:22:39 »
japán-angol lámpa együtt.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Prius 2 - a mosolygós autó.

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Carina
« Válasz #19505 Dátum: 2012.03.10 21:02:00 »
japán-angol lámpa együtt.
Kicsit fura, de nem rossz
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #19506 Dátum: 2012.03.10 23:49:31 »
japán-angol lámpa együtt.

Hát nekem annyira nem szimpi :/ de ha nincs más így is kiválóan ellátja a funkcióját :)

Hali, én csongrádból megyek, ki kellene találni, hogy pályázunk, vagy a régi 5-ön domborítunk.



Szia! Általában pályázok, meg szerintem onnan könnyebb is megközelíteni a soroksári auchan-t, mint a régi 5-ös felől. Ha benne vagy a pályázásban akkor már csak azt kellene kitalálni, hogy melyik pihenőnél fussunk össze.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19507 Dátum: 2012.03.11 06:31:47 »
Üdv mindenkinek!

Ma voltam megnézni egy ígéretes autót. Egy 96-os kétezres sedan. Mire kell figyelni a 2,0 változatnál?
Elsőre nem találtam az olajhűtőt,kell benne lennie?

Laci

Szia!

Itt nézd meg:
3s-gte olajhűtő

Ahogy én látom, van benne, az olajszűrő alatt van. Annyi, hogy ezt a hűtővíz hűti (adott esetben melegíti), tehát jóval kisebb az 1.6-os olajhűtőjénél.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Carina
« Válasz #19508 Dátum: 2012.03.11 08:35:10 »
kamikaze

Te az M7-M0 útvonalon fogsz jönni ugye?
Az M0-on tudunk találkozni, ha gondolod.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19509 Dátum: 2012.03.11 10:10:58 »
Üdv!

Légterelők feltéve hála Istennek. Az egyik hátsót sikerült elpattintanom, de azért úgy néz ki, hogy jó lesz.
Most fóliát nézek. Rakott valaki árnyékoló fóliát Carinára? Több dologban bizonytalan vagyok.
1. Kell valami tanúsítvány a fólián legyen? Van valami jellemző, hogy ha nem teljesíti, nem rakhatom fel?
2. Milyen sötétet tehetek fel? Csak a hátsó részre szeretném, tehát két hátsó ajtó, maximum a hátsó szélvédő (arra lehet?).
3. A hátsó ablakoknál beakad valahová, ha lehúzom az ablakot?
4. Egyéb olyan dolog, amit figyelembe kell venni...?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19510 Dátum: 2012.03.11 10:23:00 »
Ha jól értettem a gumilapot pálmatex-szel ragasztottad fel. Mennyire vastag ez a lap?
És a belsőkasztnira ha raktál, nem tartja ki a szőnyeget?
Tűzfal kívül-belül?
Ajtó külső lemez belső oldal, vagy a belső lemez belső oldala is?

Röviden: Palmatex; kb. 1.5 mm; nem tartja ki (hőlégfúvóval kell rámelegíteni, mert merev); tűzfal kívül-belül; csak a külső lemez belső oldala, illetve az ajtókárpit belső részére vékony polifoam ragasztva, ez csillapítja a nekitámaszkodó belső lemezt. Utánaszámoltam, az első ajtókra 40X80 cm kellett, hátsókra ennek a fele, első lábtérbe 50X100 cm-es hátra 50X50 cm-es kellett. Összesen kb. 20 kilót szedett fel a kicsike. De van, aki így szereti  ;)

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Carina
« Válasz #19511 Dátum: 2012.03.11 15:06:55 »
Üdv!

Légterelők feltéve hála Istennek. Az egyik hátsót sikerült elpattintanom, de azért úgy néz ki, hogy jó lesz.
Most fóliát nézek. Rakott valaki árnyékoló fóliát Carinára? Több dologban bizonytalan vagyok.
1. Kell valami tanúsítvány a fólián legyen? Van valami jellemző, hogy ha nem teljesíti, nem rakhatom fel?
2. Milyen sötétet tehetek fel? Csak a hátsó részre szeretném, tehát két hátsó ajtó, maximum a hátsó szélvédő (arra lehet?).
3. A hátsó ablakoknál beakad valahová, ha lehúzom az ablakot?
4. Egyéb olyan dolog, amit figyelembe kell venni...?
Én dekoroztam (reklámfelírat) de nem kezdenék bele az ajtókba. A hátsó ablak még nem gáz. Azt tudni kell hogy alá kell vizezni mosószeres, TISZTA vízzel. Ha alatta marad hajszál, kosz az örökre ott marad és csúnya. A széleket nem kapja fel ha egy miliméterrel beljebb vágod  és hagyod megszáradni.
Szerintem, vidd el szakemberhez, mer ő ad műbizonylatot is, amit a vizsgánál lehet hogy kérnek. Kivéve ha olyan... vizsga. Nagyon sötétet nem érdemes, meg szerintem nem is raknak fel.
A következő is Toyota lesz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #19512 Dátum: 2012.03.11 15:08:27 »
Üdv!

Légterelők feltéve hála Istennek. Az egyik hátsót sikerült elpattintanom, de azért úgy néz ki, hogy jó lesz.
Most fóliát nézek. Rakott valaki árnyékoló fóliát Carinára? Több dologban bizonytalan vagyok.
1. Kell valami tanúsítvány a fólián legyen? Van valami jellemző, hogy ha nem teljesíti, nem rakhatom fel?
2. Milyen sötétet tehetek fel? Csak a hátsó részre szeretném, tehát két hátsó ajtó, maximum a hátsó szélvédő (arra lehet?).
3. A hátsó ablakoknál beakad valahová, ha lehúzom az ablakot?
4. Egyéb olyan dolog, amit figyelembe kell venni...?
Tehát simán fóliáztatni szeretnéd? Nekem tavaly a Cori 30 ezer volt hivatalos helyen, műbizonylatot adtak (kötelező, mert a rend éber őrei piszkálnak majd miatta, ha nincs), B oszloptól hátra meg akár be is téglázhatod a kocsit.  :yes: A Fóliázás topicban találsz részletesebb infokat is.  :flowers:
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19513 Dátum: 2012.03.11 15:22:38 »
Köszi a tippet, megnézem a fóliás topikban is!
Természetesen csak a B oszloptól hátrafelé csinálom.
Akkor jól értem, hogy ahhoz nem kell műbizonylat, igaz?
Azt hiszem, én teszem fel, mert már csináltam épületablakon, nem egy nagy mutatvány ott, itt meg a szabás kellene viszonylag pontos legyen.
Majd pontosabban utánakeresek, de nem túl drágán is be lehet szerezni fóliát, le is lehet szedni, ha arra volna szükség, nekem csak a hőség miatt kell, a kislány nem nagyon bírja a nagy meleget. Légterelők megvannak, ezzel együtt talán már pár fokot lehet nyerni nyáron klíma nélkül is.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #19514 Dátum: 2012.03.11 15:34:52 »
Köszi a tippet, megnézem a fóliás topikban is!
Természetesen csak a B oszloptól hátrafelé csinálom.
Akkor jól értem, hogy ahhoz nem kell műbizonylat, igaz?
Azt hiszem, én teszem fel, mert már csináltam épületablakon, nem egy nagy mutatvány ott, itt meg a szabás kellene viszonylag pontos legyen.
Hát én kaptam rá műbizonylatot, ami a vizsgán be is vasaltak meg a közúti igazoltatás során is... :whistling:
Amúgy én sem hittem volna, hogy tényleg ennyit fog a melegen a fólia! Nagyon jó! :eek: :wub: