Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6526845 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #195 Dátum: 2004.04.05 13:02:16 »
Idézetet írta: "FLInt"
Nekem a 3literrel maxig van a szint. Semmiképp ne menjen a szint a max jel fölé, mert a tul magas olajnyomás ártalmas a fötengely szimmeringeknek

A gondom az hogy 3 literrel nincs maxig. Valószínűleg elpocsolt valamennyit a szerelő mikor rakta fel a szűrőt. Ha viszont a tiéd maxon van 3 literrel akkor lehet hogy nekem is célszerű lenne felönteni. Te cserélt olajat az autódon vagy szervizben csinálták?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #196 Dátum: 2004.04.05 13:26:04 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "FLInt"
Nekem a 3literrel maxig van a szint. Semmiképp ne menjen a szint a max jel fölé, mert a tul magas olajnyomás ártalmas a fötengely szimmeringeknek

A gondom az hogy 3 literrel nincs maxig. Valószín?leg elpocsolt valamennyit a szerel? mikor rakta fel a sz?r?t. Ha viszont a tiéd maxon van 3 literrel akkor lehet hogy nekem is célszer? lenne felönteni. Te cserélt olajat az autódon vagy szervizben csinálták?

Nem szervizben csináltattam, hanem maszekban azzal a szerelövel aki a márkaszervizben dolgozik. Az olajat én vittem, a szüröt és a leeresztö csavar alatti alátétet a szerelö adta, ott voltam amikor a cserét végezte. Meg is jegyezte, hogy a leeresztett olaj nagyon dzsuva volt, pedig az olaj nem futott csak kb. 9eKm-t. Lehet hogy ahol az elözö olajat vettem, átb...tak valami pancsolt trutyival. (Castrol)
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #197 Dátum: 2004.04.05 14:53:32 »
Idézetet írta: "grastone"
4A-FE 1.6 Carinába 3 liter olajat szoktatok rakni? A szerelő szerint ő belerakta a 3 litert, de még tenne bele 0,2-t. Szerintem elég ami van benne. Tegnap megpálcáztam egy  hosszú állás után és kb ha a min-max távolság 100% akkor 80% volt a minimum fölött. Mivel ez volt az első olajcserém nem tudom hogy mekkora szokott lenni csere után a szint. Vagy lehet hogy nem 3 liter kell bele? Esetleg még nem folyt le rendesen mikor a szerelő nézte?


3.2 liter a gyári előírás , szűrővel együtt . Ez pontosan azzal jár , amit te is mondasz , hogy ha "csak" 3 litert töltesz bele , akkor kábé a min-max táv fölső háromnegyedénél lesz az olajszint . Ámde megnyugodhatsz : ez tökéletesen elegendő  :)  ! Az égvilágon semmi baja nem lesz tőle a motornak , ha nincs teljesen maxig töltve - sőt , a szaklapok , internetes szakoldalak stb. általában azt is szokták javasolni , hogy az olajszint ne legyen teljesen a maximumon , hanem valahol fél-háromnegyed körül  :idea:  ! Ergo teljesen fölösleges azért a 0.2 literért venned még egy flakon olajat . Mi is mindig 3 litert töltünk bele az olajcserék során .

A szerelőd valszeg azért kardoskodott a 0.2 liter betöltése mellett , mert abba a frakcióba tartozik , akik szerint az az üdvös , ha mindig maximumon van az olajszint . Csakhogy ez az álláspont helytelen  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #198 Dátum: 2004.04.05 15:16:00 »
Idézetet írta: "FLInt"
ott voltam amikor a cserét végezte. Meg is jegyezte, hogy a leeresztett olaj nagyon dzsuva volt, pedig az olaj nem futott csak kb. 9eKm-t. Lehet hogy ahol az elözö olajat vettem, átb...tak valami pancsolt trutyival. (Castrol)


Ezért feszegettem hogy mennyire 3 liter a mennyiség. Ha szervizben csinálják lehet hogy addig öntik amíg a maximumot el nem éri. Viszont így már nem értem a tiéd hogy lett maximumon 3 literrel. Más méretű a szűrő esetleg?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #199 Dátum: 2004.04.05 15:28:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az égvilágon semmi baja nem lesz tőle a motornak , ha nincs teljesen maxig töltve - sőt ,

Csak arra gondoltam hogy a 3 literhez viszonyítva a 0,2 hiány okozhatna elvileg nyomásbeli, vagy melegedési problémát. Ez persze csak elvi probléma, mert amíg nincs minimum alatt addig tartjuk a gyárilag elfogadható mennyiséget.

Idézetet írta: "Palaczk"
0.2 literért venned még egy flakon olajat . Mi is mindig 3 litert töltünk bele az olajcserék során .

Én is elgondolkodtam hogy 4200 foritos olajból dísznek nem kellene venni feltétlenül egy litert. Bár nem tudom mennyire fogja apasztani a gép a 0w-40 es anyagot. Majd kiderül. Ha megnő az étvágy akkor úgysem úszom meg.

Idézetet írta: "Palaczk"

abba a frakcióba tartozik , akik szerint az az üdvös , ha mindig maximumon van az olajszint .

Inkább alaposnak mondanám. Amikor kérdezte tőlem mennyit olajat vegyen mondtam hogy 3 liter, de fejből nem tudom pontosan. Mivel bennehagytam a kocsiba a gépkönyvet megnézte az értékeket szerintem. Különben nem pont 0,2-t hiányolt volna belőle amikor elhoztam az autót.

Szóval azt hiszem marad így ahogy van. De kicsit irigylem FLint-et....
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #200 Dátum: 2004.04.05 15:48:27 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "FLInt"
ott voltam amikor a cserét végezte. Meg is jegyezte, hogy a leeresztett olaj nagyon dzsuva volt, pedig az olaj nem futott csak kb. 9eKm-t. Lehet hogy ahol az elözö olajat vettem, átb...tak valami pancsolt trutyival. (Castrol)


Ezért feszegettem hogy mennyire 3 liter a mennyiség. Ha szervizben csinálják lehet hogy addig öntik amíg a maximumot el nem éri. Viszont így már nem értem a tiéd hogy lett maximumon 3 literrel. Más méret? a sz?r? esetleg?

Az elképzelhetö, hogy a szürö kisebb, mindenesetre nem látszik rajta semmi felirat, egyszinü fekete, de lehet pont lefelé néz azért nem látom. Esetleg nem csepegett ki jól, vagy olaj maradhatott valamelyik rejtett zugban? Az eléggé meglepett, hogy az olajcsere után, ahogy ellenöriztük a szintet, (akkor láttam, hogy maxon van) nem volt tiszta az olaj, hanem máris használtnak tünt.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #201 Dátum: 2004.04.05 17:49:11 »
Idézetet írta: "FLInt"
semmi felirat, egyszinü fekete, de lehet pont lefelé néz azért nem látom.


Ami nekem lejött az egyszínű fekete volt és eredeti toyota.

Idézetet írta: "FLInt"
Esetleg nem csepegett ki jól, vagy olaj maradhatott valamelyik rejtett zugban? Az eléggé meglepett, hogy az olajcsere után, ahogy ellenöriztük a szintet, (akkor láttam, hogy maxon van) nem volt tiszta az olaj, hanem máris használtnak tünt.

Ez furcsa. Én a csere óta ugyan csak néhány 100 kilometert mentem de teljesen világos színű az olaj. Vasárnap néztem. De amit beleraktál az milyen színű volt amikor öntötted? Mondjuk ami lejött az enyémből az is inkább csak sötétpiros vagy vörös színhez közelített.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #202 Dátum: 2004.04.05 17:56:27 »
Idézetet írta: "grastone"
Ezért feszegettem hogy mennyire 3 liter a mennyiség. Ha szervizben csinálják lehet hogy addig öntik amíg a maximumot el nem éri. Viszont így már nem értem a tiéd hogy lett maximumon 3 literrel. Más méretű a szűrő esetleg?


Szerintem ebben is léteznek különféle kivitelek . Láttam már olyan katalógust is , ahol csak 2.8 liter olajat írtak a 4A-FE motorhoz ; de olyat is , ahol 3.9-et !

Azt tudom , hogy a mi Carinánkba egy igen icike-picike méretű szűrő való , amibe ránézésre két decinél több olaj nem nagyon férhet .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #203 Dátum: 2004.04.05 18:01:05 »
Idézetet írta: "grastone"
Csak arra gondoltam hogy a 3 literhez viszonyítva a 0,2 hiány okozhatna elvileg nyomásbeli, vagy melegedési problémát. Ez persze csak elvi probléma, mert amíg nincs minimum alatt addig tartjuk a gyárilag elfogadható mennyiséget.


Nem okozhat :) . Elvben , ha az olajszint eléri a minimumot , a motornak tökéletesen kell működnie - de ez azért hosszú távon mégsem teljesen egészséges . Viszont a folyamatos maximum sem a legjobb megoldás , mert a hidegindításnál , főleg nagyon nagy hidegben , megnehezíti az olajpumpa feladatát , illetve hajlamosabbá teszi a motort arra , hogy az esetleg már gyengülőfélben lévő szimeringeknél , tömítéseknél elkezdje kinyomni az olajat . Ezért az optimum a maximum-szint kétharmada-háromnegyede  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #204 Dátum: 2004.04.05 18:04:47 »
Idézetet írta: "FLInt"
Az elképzelhetö, hogy a szürö kisebb, mindenesetre nem látszik rajta semmi felirat, egyszinü fekete, de lehet pont lefelé néz azért nem látom. Esetleg nem csepegett ki jól, vagy olaj maradhatott valamelyik rejtett zugban? Az eléggé meglepett, hogy az olajcsere után, ahogy ellenöriztük a szintet, (akkor láttam, hogy maxon van) nem volt tiszta az olaj, hanem máris használtnak tünt.


Ha rögtön a csere után feketés színű lett az olajad , akkor valamilyen okból akad némi olajsár a motorodban . A legvalószínűbb ok , hogy vmelyik előző tulaj kissé hanyagul kezelte az olajcsere-intervallumok kérdését , és/vagy vacak minőségű olajat használt . Mindenesetre megijedned nem kell : ha a motorod jól működik és nem fogyaszt olajat , akkor nem keletkezett benne semmi kár - néhány olajcserével pedig a fekete szutyi kimosódik , eltűnik a motorból . Mindenesetre talán indokolt lehet a soron következő két-három olajcserét a kelleténél kicsit hamarabb lebonyolítani  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #205 Dátum: 2004.04.06 11:36:13 »
Idézetet írta: "grastone"

 De amit beleraktál az milyen szín? volt amikor öntötted?

Amikor beleöntöttük teljesen tiszta sárga volt, mint amilyennek lennie kell. Remélem nem vágtak át megint az olajjal? Most egy kenöanyagokkal foglalkozó helyi kereskedésben vettem olajat (kagyló helix 10W40), mert ugy hallottam a benzinkutaknál manipulálják a flakonokat és a tartalmukat. Rosszul választottam olajat szerinted?
Toyotáról csak jót vagy semmit...

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #206 Dátum: 2004.04.06 11:48:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha rögtön a csere után feketés szín? lett az olajad , akkor valamilyen okból akad némi olajsár a motorodban . A legvalószín?bb ok , hogy vmelyik el?z? tulaj kissé hanyagul kezelte az olajcsere-intervallumok kérdését , és/vagy vacak min?ség? olajat használt . Mindenesetre megijedned nem kell : ha a motorod jól m?ködik és nem fogyaszt olajat , akkor nem keletkezett benne semmi kár - néhány olajcserével pedig a fekete szutyi kimosódik , elt?nik a motorból . Mindenesetre talán indokolt lehet a soron következ? két-három olajcserét a kelleténél kicsit hamarabb lebonyolítani  :!:

Azt el tudom képzelni, hogy valamelyik elözö tulaj hanyag volt és olajsár lett a következménye a dolognak. Szerinted érdemes lenne az olajsár eltávolitását meggyorsitandó, valami tisztitó adalékot beönteni a motorba közvetlenül az olajcsere elött  :?: A motor egyébként jól müxik, az olajat egyáltalán nem eszi.:-)
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #207 Dátum: 2004.04.06 11:59:07 »
Idézetet írta: "FLInt"
Azt el tudom képzelni, hogy valamelyik elözö tulaj hanyag volt és olajsár lett a következménye a dolognak. Szerinted érdemes lenne az olajsár eltávolitását meggyorsitandó, valami tisztitó adalékot beönteni a motorba közvetlenül az olajcsere elött  :?: A motor egyébként jól müxik, az olajat egyáltalán nem eszi.:-)


Vannak ún. mosóolajok - ezek pont erre a célra szolgálnak . Régi olaj leereszt , mosóolaj beönt , kicsit megy vele , majd leereszt , és jöhet az új olaj . Eléggé kimentek a divatból , de azért be lehet őket szerezni , és ilyen esetekben mérlegelendő , hogy érdemes-e felhasználni őket .

Mindazonáltal nem kockázatmentes a dolog : főleg sokat futott motorok esetében előfordulhat , hogy a mosóolaj használata után hirtelen megnő az olajfogyasztás - ugyanis öregebb motorokban gyakran már a különféle lerakódások játszanak egyfajta "tömítő" szerepet , márpedig ezeket a mosóolaj kíméletlenül eltávolítja mindenhonnan . Egyszóval én csak akkor ajánlanám , ha a motorod amúgy topfitt , és nem futott túl sokat . Tényleg : mennyit is futott ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Carina
« Válasz #208 Dátum: 2004.04.06 12:12:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyszóval én csak akkor ajánlanám , ha a motorod amúgy topfitt , és nem futott túl sokat . Tényleg : mennyit is futott ?

Az óra 42eKm-ig vissza volt tekerve amikor megvettem, de még a gyári Michelin gumik voltak a verdán,tehát elvileg nemigen mehetett többet a gép 80-90 eKm-nél. Azokkal még kb. 10 eKm-t mentem és cseréltem. Most 93eKm-t mutat az óra, úgyhogy nem sokat járok a géppel. Bár lehet az elözö tulaj visszarakatta a kopott eredeti gumikat. :(
Toyotáról csak jót vagy semmit...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Carina
« Válasz #209 Dátum: 2004.04.06 12:50:33 »
Az Indexes olaj forumon nem nagyon javasolták az mosóolajjal járatást. Inkább valami nem túl drága, de még megfelelő minőségü olajat javasoltak vagy sűrübb olajcserét.
Azért a mosóolajban nem sok adalék lehet, azzal biztos nem járatnám a motort. (Ami meg esetleg bent marad, az rontja az új olaj minőségét.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius