Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6781704 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Carina
« Válasz #19410 Dátum: 2012.03.05 10:43:04 »
Uff! Ez hogy is volt? Memória frissítést kérek!

Pont ma egy hete van bent. Eddig a következőket mértem: országúton 200 km távlatban 8,3 l/100 km. Max 110-es sebesség, de néhol kevesebb a települések miatt.
Tegnap voltam Pesten, óra szerint 140-nel odafelé (ez nekem GPS szerint 125) pont 10 liter/100 km. Én sokallom. A hazafele út egyenletes óraszerinti 120. délután megyek tankolni, akkor lesz eredményem. Meg összenézem a tavalyi benzines ilyen időszakos pályázást.
Amúgy nekem úgy tűnik jobban megy gázzal, egyenletesebb a járása a motornak és csendesebb egy picit. Viszont sokallom a fogyit.

ZBalázs küldött egyszer valami alkatrészt rajtad keresztül ha jól emlékszem. Én mentem érte hozzád egy fehér Carinával.
Nekem a legegyszerűbb, nem injektoros gáz van az autóban. A pillangószelep előtt megy be egy csövön a reduktorból és kész. Kicsit én is sokalltam a 10% város 90% országút vegyesben a 10 liter fogyit, dehát gyengécske volt a régi motor... (Meg országúton néha becsúszik a 120 is...) De az igazság az, hogy azzal vígasztalom magam, hogy 10l gáz árából kb 5 liter benzint adnak.

Ma teletankolom és ha kifogyott mondok pontosabbat.
Gázzal nekem is egyenletesebb, pláne, hogy most nincs lambda szonda az autóban :)

eagleeye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
vízhőfok óra probléma, műszerfal
« Válasz #19411 Dátum: 2012.03.05 12:50:39 »
Kedves Kamikaze!

A műszerfal probléma egyelőre tárgytalan, kivettem újra az órát és megpucoltam hátul a fólia alatt szépen.Visszaszerelés után látszólag semmi sem javult, ugyanúgy falsot mutatott a vízhőfok, de helyére koppintottam, azóta már többször mentem vele, és úgy néz ki okés.Párás volt a fólia alatt hátul az óra, megtakarítottam a kosztól is, az asszony arcvattájával  ::), kis benzinnel (azt találtam), úgy látszik segített.Szerintem kellett neki kis idő, mire teljesen kiszáradt hátul a takarítás után, azóta jó. ;)

Kamikaze, remélem nem haragszol, egyelőre így tárgytalan a dolog, de nagyon köszönöm a segítséged/segítőkészséged!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19412 Dátum: 2012.03.05 13:26:33 »
Örülök, hogy jó lett!  :clap:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19413 Dátum: 2012.03.05 13:46:22 »
ZBalázs küldött egyszer valami alkatrészt rajtad keresztül ha jól emlékszem. Én mentem érte hozzád egy fehér Carinával.
Nekem a legegyszerűbb, nem injektoros gáz van az autóban. A pillangószelep előtt megy be egy csövön a reduktorból és kész. Kicsit én is sokalltam a 10% város 90% országút vegyesben a 10 liter fogyit, dehát gyengécske volt a régi motor... (Meg országúton néha becsúszik a 120 is...) De az igazság az, hogy azzal vígasztalom magam, hogy 10l gáz árából kb 5 liter benzint adnak.

Ma teletankolom és ha kifogyott mondok pontosabbat.
Gázzal nekem is egyenletesebb, pláne, hogy most nincs lambda szonda az autóban :)
Abban az időben 3 Carinásnak hoztam cuccot, abból ketten fehérrel jöttek érte. De miután most árultatok egy másik autót arra tippelek, hogy Te laksz Nánáson.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19414 Dátum: 2012.03.05 13:52:35 »
Pestről vissza felé 120 as óra szerinti tempóval 8,4 lett a gázfogyasztás.
És ami meglepett!

A kipufogóm eddig kormos volt. Most mielőtt indultam tisztára töröltem. És mire hazaértem, (cca:500 km) tiszta volt.
Szóval nem az olaj miatt kormos, hanem a benzin miatt.
Ebből arra következtettem, hogy vagy nem jó a katalizátor, vagy a keverékképzés.

Másik tapasztalat, hogy alapjáratról emelve a fordulatot, megtorpan egy pillanatra mielőtt megindulna felfelé. (Bepi81 olvasod?)
Na, a gázzal is csinálja.
És az időnkénti alapjárat ejtést is.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19415 Dátum: 2012.03.05 14:05:12 »
....- ez azonban a hűtő felét takaró kartonlapon is múlt).

És a termosztátod jó? Vagy annak ellenére is használt a kartonlap?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19416 Dátum: 2012.03.05 14:12:57 »
Én Xado olajat használok, ami adalékolt, kompressziót mértem, majd jövőre beszámolok!
Így értetted: XADO olaj + XADO adalék?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19417 Dátum: 2012.03.05 14:14:52 »
NDA Ecorubber a neve, tk. vulkanizát gumiőrlemény.
A SOUDABAND-ról mit hallottál? Biztos utána jártál annak idején és valami miatt a gumis mellett döntöttél?
Prius 2 - a mosolygós autó.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Carina
« Válasz #19418 Dátum: 2012.03.05 15:08:59 »
Sziasztok!

Kicsit tovább kutakodtam lambdaszonda ügyben.
A DENSO európai oldala hozott egy magyar céget: AUTONET IMPORT MAGYARORSZÁG KFT.
Felhívtam őket és tudják hozni a belevaló szondát. Egy bibi van csak, hogy ők nagyker és engem mint végfelhasználót nem szolgálnak ki. A srác azt mondta, hogy 40% kedvezménnyle tudják adni a cumót, ami kb 18-19ezer magyar Ft-ot jelent. Szereintem ennyiért nagyon baráti egy "belevaló" Denso szonda. :D
Szóval, ha valaki vállakozó és regisztrál náluk, akkor itt be tudja szereni a keresett alkatrészt. Ha esetleg valaki erre vetemedik, akkor legyen kedves nekem is rendeljen egyet. :)
thx
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Carina
« Válasz #19419 Dátum: 2012.03.05 15:31:11 »
Még mindig alkatrész :)

Szóval bújom a webshopokat... most a féktárcsa a soros. Azt szeretném kérdezni -főleg attól, aki már vásárolt tárcsát-, hogy az árak párra, vagy darabra érdendők?
Pl a Unixnál minimális mennyiségnek mindenhol 2 van megadva és pl a Jurid és az ATE katalógusban is 2 db szerepel, ugyanígy a toyodiy-en is 2db-os a tárcsa.
Viszont, ha ezek csak 1db-os árak, akkor veszek inkább gyárit, mert még az is olcsóbb.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.05 15:37:12 írta kavarc »
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #19420 Dátum: 2012.03.05 16:11:30 »
Sziasztok!

Kicsit tovább kutakodtam lambdaszonda ügyben.
A DENSO európai oldala hozott egy magyar céget: AUTONET IMPORT MAGYARORSZÁG KFT.
Felhívtam őket és tudják hozni a belevaló szondát. Egy bibi van csak, hogy ők nagyker és engem mint végfelhasználót nem szolgálnak ki. A srác azt mondta, hogy 40% kedvezménnyle tudják adni a cumót, ami kb 18-19ezer magyar Ft-ot jelent. Szereintem ennyiért nagyon baráti egy "belevaló" Denso szonda. :D
Szóval, ha valaki vállakozó és regisztrál náluk, akkor itt be tudja szereni a keresett alkatrészt. Ha esetleg valaki erre vetemedik, akkor legyen kedves nekem is rendeljen egyet. :)
thx

Én a helyedben megkeresném TZolit...  :sorcerer: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #19421 Dátum: 2012.03.05 16:13:26 »
Még mindig alkatrész :)

Szóval bújom a webshopokat... most a féktárcsa a soros. Azt szeretném kérdezni -főleg attól, aki már vásárolt tárcsát-, hogy az árak párra, vagy darabra érdendők?
Pl a Unixnál minimális mennyiségnek mindenhol 2 van megadva és pl a Jurid és az ATE katalógusban is 2 db szerepel, ugyanígy a toyodiy-en is 2db-os a tárcsa.
Viszont, ha ezek csak 1db-os árak, akkor veszek inkább gyárit, mert még az is olcsóbb.

Neked is megírom: ha az Unixnál akarsz vásárolni és előtte elküldöd nekem a cikkszámot, tudok egy volumenében elég jelentős kedvezményt adni.
Egyébként, én amikor utoljára vettem egy darab volt beárazva a féktárcsáknál. Így nagyságrendileg 18-20E/db, de ez ugye típusfüggő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19422 Dátum: 2012.03.05 16:16:39 »
Na ez érdekelne engemet  :yes: Jobbára a téli kihűlések csökkentésére, de zajvédelem miatt sem lenne mellékes!
Ezt az ecorubbert a merevítők közé szabtad be és befedted az egészet a polifoam lemezzel? Az alu oldal a motor felé néz gondolom. Kép lenne róla esetleg?
OFF Marutira sem lenne rossz  :whistling:

Talált, süllyedt! :yes: Arra azért készülj fel, hogy kétkezes lesz a motorháztető nyitás...Majdnem egy 100X120-as tábla belemegy...A lemezek zörgését csak a súly növelésével lehet elérni, ez az anyag pedig rugalmas is, és hőálló. Majd egy évig csak ez volt rajta (sajna képet nem csináltam), aztán fedtem be a polifoammal, a légrezgések csökkentésére, de ennek érzésre már nincs sok hatása. Most fényképeztem le, a horpadások a klímatöltő szelepek miatt vannak - erre azért vigyázni kell. Nyáron semmi galibát nem okoz, a palmatex jól tart, télen inkább arra jó, hogy ha pl. egy órát áll a kocsi, a következő indulásnál nem kihűlt motorral indulsz. Azért a hó leolvad róla, de sokkal lassabban. Kb. ugyanaz, mint a tetőkárpit fölötti hőtükrös polifoam szigetelés: télen tartja a meleget, nyáron nem süti a fejedet :D

[a csatolmányt egy admin törölte]

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Carina
« Válasz #19423 Dátum: 2012.03.05 16:37:13 »
Abban az időben 3 Carinásnak hoztam cuccot, abból ketten fehérrel jöttek érte. De miután most árultatok egy másik autót arra tippelek, hogy Te laksz Nánáson.

Pontosan, Nánáson lakok és Debrecenbe ingázok...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #19424 Dátum: 2012.03.05 16:43:05 »
És a termosztátod jó? Vagy annak ellenére is használt a kartonlap?

Igen, teljesen jó, amikor megvettem, télen is nagyon gyorsan bemelegedett, de 2010 tavaszán bekerült a xado, és amikor tavaly télen rendszeresen 25 km-ről jártam munkába, csak addigra melegedett be, mire beértem. (Sógorom a Corollával ugyanezzel szívott) Sőt, olyan is volt, amikor 200 km-re mentem, hogy út közben rendesen visszahűlt a a víz az alsó negyedbe...volt vacogás, meg 10 literes fogyi  :eek:
Apám javallatára a wartburgos technológiát követtem (ami a precíz németeknek jó, az itt is elmegy :D), betettem egy kartont a klímahűtő és a hűtő közé, félig eltakarva azt (így kívülről semmi nem látszik). Tapasztalat szerint 0 fok alatt nagyon hamar bemelegszik, és tartja az üzemi hőfokot (lásd idei téli fogyasztást), ventilátor nélkül.
Ha belegondoltok, logikus: a fűtés hulladékhővel működik, ha hideg a motor, a termosztát nem nyit ki (a fűtés a nagy körön van....), és a xadó simább futást eredményezett (ahogy az adott sebességhez tartozó fordulatszám csökkenése mutatja is), alacsonyabb hőfokon jár a motor. Sógorkám nem fogadta meg a tanácsot, inkább szívott (vacogott) is...
Pedig, amelyik hűtésrendszer bírja a +40-et, az -10 fokban már feleslegesen sok...Lásd pl. új Focus automata szellőzőrostélyait.