Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6767073 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #19200 Dátum: 2012.02.20 19:23:47 »
Sikerült leszednem a levegőszűrő fedelet,nem egyszerű.
Azt vettem még észre,hogy kormány mozgatásra,szervó nélkül,álló motornál  valami kattog a fotóműnél,a kerék nem mozdul azonnal,csak már amikor a kormány elmozdult pár centit,de lehet csak képzelődök.Ki lehet kopva valamelyik szilent?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19201 Dátum: 2012.02.20 19:35:04 »
Sikerült leszednem a levegőszűrő fedelet,nem egyszerű.
Azt vettem még észre,hogy kormány mozgatásra,szervó nélkül,álló motornál  valami kattog a fotóműnél,a kerék nem mozdul azonnal,csak már amikor a kormány elmozdult pár centit,de lehet csak képzelődök.Ki lehet kopva valamelyik szilent?
Amikor valaki mozgatja neked a kormányt, lessél be a futóműhöz és figyeld ki ki, hogy mozog-e a kormányműből kijövő rudazat, vagy nem. Ha az mozog akkor valamelyik csukló lötyög, de szerintem azt menet közben hallani lehetne. Szerintem az lesz mint nekem, hogy belül a kormányműben van kottyanása.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #19202 Dátum: 2012.02.20 19:48:12 »
Akkuból egy Banner Unibull 69Ah-s lett a vége Lestiakkutól. Hétvégén félszemű lett a gép, de már be volt tárazva a Silverstar. Büszke voltam magamra, hogy az akku megmozdítása nélkül sikerült kicserélni a bal elsőt :). A kivett izzó érdekesen nézett ki, lett rajta valami kinövés:


Hát, ez elcseppent, nem vitás.  Ilyet még nem láttam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #19203 Dátum: 2012.02.20 19:51:54 »
Hát több klímás carina e van mint ABS-es. Legalábbis a hahu-n mindenképpen. Szerintem azokban az időkben a klíma jobban kellett mint az ABS. Én ma fordítva vagyok vele.
1996-ban volt ráncfelvarrás. akkor változott a hátsó lámpa.
Azután egy kicsivel jobbak lettek a Carinák. :devil:

Hát, ez azért nem ilyen egyszerű, mert volt ugyan facelift, de előtte volt japán gyártású, majd közösen angol, aztán csak angol és utána a facelift. Az angol a sárga indexes fenekű.  A faceliftnél a motorháztetőre költözött a Toyota jel a grillről.

Aztán van japó légzsák nélküli, meg légzsákos....  Meg van xLi, és Gli,  van kombi és szedán, meg hacsi...   Szóval nem olyan egyszerű ez. Egyébként a fórumban alaposan ki van vesézve a dolog, rá kell keresni.

És akkor még nem is beszéltünk a szegénykeverékes és a sima motorvariánsról. (szintén fent van a képsorozat, hogy hogyan lehet megkülönböztetni őket)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #19204 Dátum: 2012.02.20 19:56:48 »
Majd megnézem,de mintha lentről a keréktől jönne a hang.

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #19205 Dátum: 2012.02.20 20:35:15 »
Meg is néztem,ahol jön ki a kormányrúd az utastérből,ott van egy gömbcsukló vagy mi,és az kattog,ki van kopva.Ezt lehet cserélni,vagy ne foglalkozzak vele?Amelyik be van karikázva a fotón,az lenne az.

Carina ll 1.6 XLi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Carina
« Válasz #19206 Dátum: 2012.02.20 20:37:07 »
Meg is néztem,ahol jön ki a kormányrúd az utastérből,ott van egy gömbcsukló vagy mi,és az kattog,ki van kopva.Ezt lehet cserélni,vagy ne foglalkozzak vele?Amelyik be van karikázva a fotón,az lenne az.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Carina
« Válasz #19207 Dátum: 2012.02.20 21:24:31 »
Sziasztok
A Carina-ekben mennyire volt alap az ABS? Extra volt,vagy motor függő,esetleg felszereltség függő?
Meg ha jól emlékszem kétféle hátsó lámpával is láttam őket... Mikor változott,és mi változott a Carinákon?

Köszi
Szia
Én még nem láttam ABS nélküli Carina e-t. Még a régiek közül sem. A kaszni változatokat és az ezzel kapcsolatos lámpa változatokat Trotter mester kimerítette.  :hug:
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

ktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Carina
« Válasz #19208 Dátum: 2012.02.20 21:43:22 »
Meg sztem a gti carina is említést érdemel ha a variánsokról beszélünk! Múlt héten mintha danee-t láttam volna monoron elmenni a körforgóban :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.20 21:45:06 írta ktamas »

ktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Carina
« Válasz #19209 Dátum: 2012.02.20 22:16:48 »
Megtudná vki mondani, hogy ez: http://archiv.toyotaclub.hu/imgput.php?fname=tali041009/kepek/115.jpg kinek a carinája? :) Eszeveszettül jól néz ki!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19210 Dátum: 2012.02.20 22:47:23 »
Sikerült leszednem a levegőszűrő fedelet,nem egyszerű.
Azt vettem még észre,hogy kormány mozgatásra,szervó nélkül,álló motornál  valami kattog a fotóműnél,a kerék nem mozdul azonnal,csak már amikor a kormány elmozdult pár centit,de lehet csak képzelődök.Ki lehet kopva valamelyik szilent?

üdv!
Át kellene azért rángatni a futóműved aknából! A kis csuklót biztos ki lehet cserélni.

hankoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Carina
« Válasz #19211 Dátum: 2012.02.21 12:38:31 »
Szia
Én még nem láttam ABS nélküli Carina e-t. Még a régiek közül sem. A kaszni változatokat és az ezzel kapcsolatos lámpa változatokat Trotter mester kimerítette.  :hug:

Hello
Hát ,nem tudom... A hirdetők csak nem tévednek ekkorát... Vagy nem is tudják mi van a kocsijukban...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #19212 Dátum: 2012.02.21 13:59:23 »
Hello
Hát ,nem tudom... A hirdetők csak nem tévednek ekkorát... Vagy nem is tudják mi van a kocsijukban...

De, tévednek, nemcsak akkorát, még nagyobbat is.

Aki egy 2004-es Corollába hangsúlyozottan 10W-40-es olajat cserél, és büszke is erre, attól bármi kitelik.

Láttam, olyan hirdetést, amiben írva volt, hogy klímás, elmentem, megnéztem és kiderült, hogy a papa azt hitte, hogy klímás, mert hideget is tudott fújni, nemcsak meleget.

Másik eset, amikor az ABS kockát injektornak hívta következetesen az eladó, holott az autón egy jófajta Mikumi kettőstorkú porlasztó volt.  [rohog]

Szóval a hirdetésekben szereplő infókat csak csínjával kezeljük.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re:Carina
« Válasz #19213 Dátum: 2012.02.21 14:24:29 »
Szia
Én még nem láttam ABS nélküli Carina e-t. Még a régiek közül sem. A kaszni változatokat és az ezzel kapcsolatos lámpa változatokat Trotter mester kimerítette.  :hug:
Nekem 97-es XLi a gép, és nincs benne ABS. Se világítós gyújtáskapcsoló, se elektromos tükör, se box a nem plüss ülés alatt. Jah, és nem kapcsolható külön az első és a hátső ködlámpa. És mégis elégedett vagyok vele.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19214 Dátum: 2012.02.21 15:55:02 »
Hát, ez azért nem ilyen egyszerű, mert volt ugyan facelift, de előtte volt japán gyártású, majd közösen angol, aztán csak angol és utána a facelift. Az angol a sárga indexes fenekű.  A faceliftnél a motorháztetőre költözött a Toyota jel a grillről.

Aztán van japó légzsák nélküli, meg légzsákos....  Meg van xLi, és Gli,  van kombi és szedán, meg hacsi...   Szóval nem olyan egyszerű ez. Egyébként a fórumban alaposan ki van vesézve a dolog, rá kell keresni.

És akkor még nem is beszéltünk a szegénykeverékes és a sima motorvariánsról. (szintén fent van a képsorozat, hogy hogyan lehet megkülönböztetni őket)
Akkor a fehér indexes fenekű, Toyota emblémás grillrácsos változatban volt japó, japó-angol és angol, míg FL-ben csak angol?
Prius 2 - a mosolygós autó.