Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6781716 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19185 Dátum: 2012.02.18 22:53:56 »
Én GMB-t vettem, az japán. De miután ki lett cserélve, onnan hallok valami kis perregő hangot, ami eddig nem volt. Olyan mint ha valamelyik excentrikus lenne és berezonál a fordulaton. Nekem nem lett feszítő görgő cserélve, nem tudom nem az ad-e hangot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Carina
« Válasz #19186 Dátum: 2012.02.18 23:42:51 »
Itt a levegőszűrő ház,ez is patentos,de a fedél egybe van a csővel és nem akar mozdulni a bilincsek fellazítása után,eltörni meg nem szeretném.
Pedig, ha valamit le kell szedni akkor le kell szedni! Amikor meleg a motor, akkor próbáld. Jobban hajlik a műanyag.  :yes:
A következő is Toyota lesz.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19187 Dátum: 2012.02.19 07:37:39 »
Itt a levegőszűrő ház,ez is patentos,de a fedél egybe van a csővel és nem akar mozdulni a bilincsek fellazítása után,eltörni meg nem szeretném.
Hát nekem sem mozdult könnyen, de annyira fel tudtam emelni, hogy kiférjen a légszűrő.
Próbáld meg esetleg, amit Zsolt68 mond, mert lehet, hogy már néhány kör óta cserélni kellett volna.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19188 Dátum: 2012.02.19 12:04:03 »
Itt a levegőszűrő ház,ez is patentos,de a fedél egybe van a csővel és nem akar mozdulni a bilincsek fellazítása után,eltörni meg nem szeretném.

Nem fog eltörni, ha a patentok lenn vannak (4db) akkor simán fel lehet annyira hajtani, hogy ki tudd venni! Ha nagyon nem engedi, a gumicsövet húzd le a házról, csavarhúzóval körbe lesegíted!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19189 Dátum: 2012.02.19 12:07:33 »
Én GMB-t vettem, az japán. De miután ki lett cserélve, onnan hallok valami kis perregő hangot, ami eddig nem volt. Olyan mint ha valamelyik excentrikus lenne és berezonál a fordulaton. Nekem nem lett feszítő görgő cserélve, nem tudom nem az ad-e hangot.
Ha excentrikus volna már régen szétverte volna... Neked mint irtam külön van a vízpumpa, de amúgy is elvileg ha szakad a vezérlés, nem látják kárát a szelepek!
Valószínűleg a szíjat kellene szilikonnal megfújni járó motornál és el fog hallgatni!

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re:Carina
« Válasz #19190 Dátum: 2012.02.19 13:40:12 »
Ez a hideg idő engem is ráébresztett, hogy időszerű az akksi csere. Elég nehezen forgatja a főtengelyt. 3 éve van meg az autó, és nem tudom, hogy mikor lett a mostani akku belerakva (már akkor is meg volt kopva a matrica). Akasztófás játék (néhány betű meg volt adva :)) eredményeként egy Banner Uni Bull 69Ah-ra tippelek (amit neten megnéztem, 241*175*190mm). Jó lehet a megfejtésem, belefér egy ekkora akksi? Másik kérdésem, hogy a hasonló teljesítményű (gondozásmentes, zárt rendszerű) Perion, vagy Jász-akku jópár ezressel olcsóbb, szerintetek minőségben/élettartamban is ugyanott vannak?

Hát tegnap nekem is elkezdett gyengülni az akksi, meg is néztem a papirját 55Ah Jászakku van benne és 2 hét múlva lesz 8 éves. :)
Inditó árama pedig 350A alatt van, asszem eleégedett lehetek hogy eddig birta. Délután megint rendesen indult, de elkezdem nézegetni az utódját. Lestiakkunál tudtok olcsóbb beszerzési helyet? Olyan 14-17e között gondoltam költeni rá.
 

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re:Carina
« Válasz #19191 Dátum: 2012.02.19 14:34:46 »
Inditó árama pedig 350A alatt van, asszem eleégedett lehetek hogy eddig birta. Délután megint rendesen indult, de elkezdem nézegetni az utódját. Lestiakkunál tudtok olcsóbb beszerzési helyet? Olyan 14-17e között gondoltam költeni rá.

Közben megnéztem az akksira 475A EN van, csak a papiron elírták a 347A-t.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19192 Dátum: 2012.02.19 15:44:30 »
üdv!
Vigyázni kell mert ezt az adatot 4 féle szabvány szerint adják meg (DIN, SAE, EN, IEC).

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Carina
« Válasz #19193 Dátum: 2012.02.19 17:26:20 »
Köszi Kamikaze, vízpumpa ügyben a kimerítő válasz és a képeket, csak azért érdeklődtem mert egy márkatárs tegnap mellém állt az utcán az eggyik lámpánál az 1.6-os gépével és átszolt hogy nem-e érdekel féláron egy vízpumpa mert neki kettőt "szereztek" :devil: a a cseréhez és azt mondták neki hogy nem számít hogy 1.6-os vagy 2.0 /mint az enyém/ a verda, különben nekem még nem volt vele gond de az ördög sosem alszik.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19194 Dátum: 2012.02.19 17:31:40 »
Ismerted a márkatársat vagy csak melléd állt? Ha nem ismerted elég furcsán jöhetett ki, hogy csak úgy átkiabált!  [rohog] [rohog]
Az ilyen kéz alóli alkatrész vétellel, főleg egy vezérlés (de említhetnék itt: fék, futómű, ABS, légzsák stb-t) úgy van az ember, ha elszáll, kihez fordulsz?

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Carina
« Válasz #19195 Dátum: 2012.02.19 17:51:04 »
Ismerted a márkatársat vagy csak melléd állt? Ha nem ismerted elég furcsán jöhetett ki, hogy csak úgy átkiabált!  [rohog] [rohog]
Az ilyen kéz alóli alkatrész vétellel, főleg egy vezérlés (de említhetnék itt: fék, futómű, ABS, légzsák stb-t) úgy van az ember, ha elszáll, kihez fordulsz?
Nem ismertem, és tényleg érdekesen jött ki a dolog mert én értem utól és kezdtem meózni a gépet magamban mert elég érdekesen meg volt emelve a hátulja :hmmmm: sedan voltához képest. Persze amikor átszolt egyből azt kérdeztem hogy fórumtárs-e de nem, így csak tel számot adott és állítólag nem soká eladó lessz a gép egy 1.6-os japán bordó sedán Hajdú-bihar-ból a motorház elejére egy ocsmány fekete védő csík ragasztva. Lehet már fent is van használt auton.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re:Carina
« Válasz #19196 Dátum: 2012.02.20 12:57:31 »
Akkuból egy Banner Unibull 69Ah-s lett a vége Lestiakkutól. Hétvégén félszemű lett a gép, de már be volt tárazva a Silverstar. Büszke voltam magamra, hogy az akku megmozdítása nélkül sikerült kicserélni a bal elsőt :). A kivett izzó érdekesen nézett ki, lett rajta valami kinövés:


hankoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Carina
« Válasz #19197 Dátum: 2012.02.20 17:39:01 »
Sziasztok
A Carina-ekben mennyire volt alap az ABS? Extra volt,vagy motor függő,esetleg felszereltség függő?
Meg ha jól emlékszem kétféle hátsó lámpával is láttam őket... Mikor változott,és mi változott a Carinákon?

Köszi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19198 Dátum: 2012.02.20 18:24:32 »
Sziasztok
A Carina-ekben mennyire volt alap az ABS? Extra volt,vagy motor függő,esetleg felszereltség függő?
Meg ha jól emlékszem kétféle hátsó lámpával is láttam őket... Mikor változott,és mi változott a Carinákon?

Köszi

Hát több klímás carina e van mint ABS-es. Legalábbis a hahu-n mindenképpen. Szerintem azokban az időkben a klíma jobban kellett mint az ABS. Én ma fordítva vagyok vele.
1996-ban volt ráncfelvarrás. akkor változott a hátsó lámpa.
Azután egy kicsivel jobbak lettek a Carinák. :devil:
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19199 Dátum: 2012.02.20 18:30:15 »
Le kellett szedjem az első ajtók ablakairól a fóliát, mert megy vizsgázni a gép.
Az üvegem alapból 78% fényt enged át. Arra már gyakorlatilag semmilyen fóliát nem lehet rátenni.
Ja és be kell szerezni a pesti fóliás cégtől a műbizonylatot.
Prius 2 - a mosolygós autó.