Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786611 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19080 Dátum: 2012.02.10 11:35:39 »
hy!
Biztos lehet csináltatni hozzá távirányítót, ha ragaszkodsz a régihez!
Majd utánanézek, hátha találok neked megoldást!

Amúgy az izzók élettartamát nagyban brfolyásolja, mennyit van fel-le kapcsolgatva. Ha fel van kapcsolva, hadd menjen, ne legyen mondjuk átutazóban lakott területre beérve lekapcsolva utána megint fel.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19081 Dátum: 2012.02.10 11:58:02 »
Illetve érdemes inkább indítózás után felkapcsolni a világítást.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19082 Dátum: 2012.02.10 12:38:26 »
Azt gondoltam, ez egyértelmű  :D, azért nem irtam.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Carina
« Válasz #19083 Dátum: 2012.02.10 12:51:51 »
Hát igen... a gagyik vannak olcsóért, de azzal tuti a büntetés.
Arra figyelj, hogy ha veszel csak szabályosat! Küldök infokat ha érdekel!
Ok
 A gagyikat már néztem, de eleve nem tetszenek. Továbbá tényleg tök gagyik.
köszönöm.
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #19084 Dátum: 2012.02.10 14:39:18 »
Izzónak tudnám ajánlani,aTungsram Megalight,+60-as,vagy +90-es izzókat.A tapasztalatom,hogy 30-40000km-t,simán kibirnak.Sokkal erősebb,fehérebb a fénycsóvája!Sokat járok sötétben,látványos a különbség a hagyományos izzóhoz.Csak egyszer vegyek észre,csak öt méterrel hamarabb valamit amit amúgy nem látnék,máris minden pénzt megér!Egy régebbi autós újságban,volt hivatalos teszt,és csak ez, az osram,és valamilyen Philips tudta amit igér,a gagyik csúnyán elvéreztek,rosszabbak voltak mint a hagyományos izzók.

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Carina
« Válasz #19085 Dátum: 2012.02.10 16:10:54 »
Kérdésem lenne hozzátok!Olajcsere előtt vagyok,és az olajshop.hu oldalon olvastam a Xado olajokról.Mivel kicsit csipkedi az olajat(10-40 Castrol:kb1.5l,10000km-n)kipróbálnám ezzel az olajjal.VAN VALAKINEK TAPASZTALATA,EZEKKEL AZ OLAJOKKAL,ADALÉKOKKAL KAPCSOLATBAN?KÖSZ!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19086 Dátum: 2012.02.10 16:23:23 »
Kérdésem lenne hozzátok!Olajcsere előtt vagyok,és az olajshop.hu oldalon olvastam a Xado olajokról.Mivel kicsit csipkedi az olajat(10-40 Castrol:kb1.5l,10000km-n)kipróbálnám ezzel az olajjal.VAN VALAKINEK TAPASZTALATA,EZEKKEL AZ OLAJOKKAL,ADALÉKOKKAL KAPCSOLATBAN?KÖSZ!
Kamikaze ezt használja.
Öcsém viszont rakott a Nexiájába xado regeneráló adalékot. Egyáltalán ne eszik kevesebb olajat, pedig rendesen alkalmazta. Kompressziója jó, és tiszta jól is megy.
Nekem is eszi még valamelyest, de Trotter66 tapasztalatai alapján nagyon elképzelhető, hogy a következő olajcsere alkalmával LM motoröblítőt kap, és utána a friss olajat. Ha leragadt kissé az olajlehúzó, meg a furatok is koszosabbak, talán segít rajta.
Örülnék, ha ennyit enne az enyém, nem problémáznék vele: egy normális 5w40 olaj, aztán hadd menjen  :yes: Persze egy öblítés talán szintén nem ártana előtte.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19087 Dátum: 2012.02.10 16:30:26 »
Kamikaze ezt használja.
Öcsém viszont rakott a Nexiájába xado regeneráló adalékot. Egyáltalán ne eszik kevesebb olajat, pedig rendesen alkalmazta. Kompressziója jó, és tiszta jól is megy.
Nekem is eszi még valamelyest, de Trotter66 tapasztalatai alapján nagyon elképzelhető, hogy a következő olajcsere alkalmával LM motoröblítőt kap, és utána a friss olajat. Ha leragadt kissé az olajlehúzó, meg a furatok is koszosabbak, talán segít rajta.
Örülnék, ha ennyit enne az enyém, nem problémáznék vele: egy normális 5w40 olaj, aztán hadd menjen  :yes: Persze egy öblítés talán szintén nem ártana előtte.
Dani, Te mennyit mentél már az eneossal? És mennyiről mennyire csökkent az olajfogyid a szimeringezés után?
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19088 Dátum: 2012.02.10 16:48:09 »
Hát pontosan még nem tudom, de kevesebbnek nézem. Sajnos még nem mentem 1000 km-t sem a csere óta. Az a terv, hogy ahogy elfogy a kanna olaj (mármint ami maradt olajcsere után a kannában, olyan 1 liter - az a biztató, hogy még nem fogyott el), megnézem a km állást és kiszámolom. Szóval ahogy pontosan megtudom, tudatom  :yes:
Viszont ahogy utólag gondolkozok, olyan 5000 km alatt több, mint 5 litert evett meg a szimeringezés előtt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.10 16:52:08 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19089 Dátum: 2012.02.10 17:29:32 »
Hát pontosan még nem tudom, de kevesebbnek nézem. Sajnos még nem mentem 1000 km-t sem a csere óta. Az a terv, hogy ahogy elfogy a kanna olaj (mármint ami maradt olajcsere után a kannában, olyan 1 liter - az a biztató, hogy még nem fogyott el), megnézem a km állást és kiszámolom. Szóval ahogy pontosan megtudom, tudatom  :yes:
Viszont ahogy utólag gondolkozok, olyan 5000 km alatt több, mint 5 litert evett meg a szimeringezés előtt.
Nekem is hasonló a tervem, ha elfogyott az 1 liter olaj a mi maradt az eneosból, akkor lecserélem az olajat. Túl sokat eszik belőle. Egyszer már utána öntöttem vagy 3 decit, most megint elérte a felét a pálcán, talán kissé lentebb is van. Ilyenkor már utána töltök az a biztos. Az LM motoröblítőt én is kipróbálom.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19090 Dátum: 2012.02.10 17:38:51 »
Nekem is hasonló a tervem, ha elfogyott az 1 liter olaj a mi maradt az eneosból, akkor lecserélem az olajat. Túl sokat eszik belőle. Egyszer már utána öntöttem vagy 3 decit, most megint elérte a felét a pálcán, talán kissé lentebb is van. Ilyenkor már utána töltök az a biztos. Az LM motoröblítőt én is kipróbálom.
Nekem még van egy plusz kanna, őszig nem tervezem cserélni, addig még rágódok rajta, milyen kerüljön bele, mármint ha kell következő márka. Addig meg még sokminden kiderülhet, nem kapkodok inkább.
Te milyet akarsz beletenni?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19091 Dátum: 2012.02.10 18:28:01 »
Nekem még van egy plusz kanna, őszig nem tervezem cserélni, addig még rágódok rajta, milyen kerüljön bele, mármint ha kell következő márka. Addig meg még sokminden kiderülhet, nem kapkodok inkább.
Te milyet akarsz beletenni?
Én nem maradnék az ENEOS-nál mert zavar, hogy ilyen sok fogy belőle. Pszihésen rosszabbnak érzem a gépem, amikor utána kell töltögetni.
Nincs még választott másik márkám.
Láttam az olajos topikban mindenki az 5w-st javasolja. Ilyen hidegben nem jobb a 0w. A másik autómban, az egy yaris, 0w40 aral supertronic van. Abban 150ezer van, még most nem eszi az olajat.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19092 Dátum: 2012.02.10 18:38:17 »
Dani! Neked javasoltak olajakat. Milyeneket is?
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #19093 Dátum: 2012.02.10 19:05:50 »
Dani! Neked javasoltak olajakat. Milyeneket is?
Hát elég sokfélét. Nem minddel értek egyet egyelőre.
Elég fafejű tudok lenni, szeretek agyalni, és meggyőződni dolgokról...közös nevező volt pédául a Fuchs Titan Supersyn Plus 5w40.
Egy BME-s jegyzet letöltése és átnézése során ugyanis arra jutottam, hogy egyelőre elfogadom, hogy az olajfogyás összefüggésben áll pl. a lobbanásponttal, mégpedig fordított arányban van a két ismérv. Vagyis magasabb lobbanáspont, kevesebb olajfogyás (nyilván ceteris paribus).
A Fuchs-nak 254 fok a lobbanáspontja, Eneosnak 226. Annyira nem is drága, picivel az Eneostól olcsóbb is.
Többen esküsznek az LM-re, de próbálkozni nem túl olcsó...
Nekem még szimpatikus a Total Quartz 9000 5w40 (nem az energy) is.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19094 Dátum: 2012.02.10 19:25:40 »
Azért vegyétek figyelembe, hogy a 4AFE motort nem ma tervezték, és akkor még közel sem voltak ilyen jó olajak. Ma kapható olajok mindegyike túlteljesíti a gyár ajánlását.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -