Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6809946 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18150 Dátum: 2011.11.01 09:37:03 »
Elakadt a pedál a szőnyegben vagy elfogyott az út? 200 körül mennie kéne a jutubos videjók alapján.
:no: Szőnyeg nem volt, út volt. Tartósan 5 percen keresztül nem emelkedett tovább a sebesség.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18151 Dátum: 2011.11.01 09:37:59 »
Terrrrmészetesen  :yes:
Most meg megyek szelepéket keresni  :cry: Nem tudod, hol lehet kapni ilyet, márkaszervízen kívül?

Ma elég necces, mert a többség nem a hirdetések hívásait várja.
racingbazár, duen, autoalkatrész.hu stb...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18152 Dátum: 2011.11.01 10:10:06 »
Jah lp!
Majd elfelejtettem, nekem mindkét oldalon van kopoltyú hátul a lökös alatt, 2 soros angol.  :D

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Re:Carina
« Válasz #18153 Dátum: 2011.11.01 12:02:52 »
A jármű:


[a csatolmányt egy admin törölte]

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #18154 Dátum: 2011.11.01 15:15:01 »
Ma elég necces, mert a többség nem a hirdetések hívásait várja.
racingbazár, duen, autoalkatrész.hu stb...
Azt kerestem, ami elpattant...de nem lett meg. Remélem, nem a motorba esett bele nekem. Most a 3-as hengernél 3 szimering kicserélve, a negyedik gyári hibás! Van egy kitüremkedés a tömítő élnél, pedig még Elring is, azt sajnálom, hogy nem néztem meg a boltban, amikor elhoztam anno. Holnap veszek 12 (+1) szimeringet és 6 db hézagoló alátétet, szelepfedéltömítést...Szelepéket lehet, hogy Daewoo Nexiáét teszem bele, ha jónak néz ki, ha nem, akkor vennem kell márkaszervízben, autósboltban, nem tudom hol, de kell az autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Carina
« Válasz #18155 Dátum: 2011.11.01 15:47:34 »
Terrrrmészetesen  :yes:
Most meg megyek szelepéket keresni  :cry: Nem tudod, hol lehet kapni ilyet, márkaszervízen kívül?

Mi baj a márkaszervízzel?
Xanyi

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18156 Dátum: 2011.11.01 17:38:25 »
Mi baj a márkaszervízzel?

Semmi, csak az ár....  :censored:
Én eddig egyszer hivtam fel, mondom egy kis darab lemez kell a szedán Carinára, hátul a lámpa alatti kis íves lemez.
1-2 perc adategyeztetés után készségesen mondta a raktáros, hogy 7000 Ft, egy oldalra, alapozva!
Le is tettem a telefont.
Aztán danee90 fórumtárs szerzett nekem 2db gyári Toyota-t, tehát mindkét oldalra lett, összesen 2000Ft-ért.
 :clap: Áldassék a neve!  :clap:  :D

Ennyit a márkaképviselet árairól...

Szelepéket szerintem szettben adnak csak, horror áron, úgyhogy vd1234, drukkolok, hogy találj máshol!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Carina
« Válasz #18157 Dátum: 2011.11.01 19:21:25 »
Direkt idéztem is, hogy látszódjék kinek szól a kérdés... Hiába  :D
Xanyi

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18158 Dátum: 2011.11.01 19:25:42 »
Miért, csak nekem számít manapság az ár?  :eek:
Nem úgy veszem észre...

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #18159 Dátum: 2011.11.01 20:52:30 »
csabicsucsu szép a gép, respect! :)

Köszönöm kamikaze, és még egyszer nincsmit! A kipuffra lehet egyszer már írtam, hogy dinamikusabb lett, a légkondi meg nem annyira fogja a szekeret. Amikor vittem a dobot felpattintani akkor pályán mentünk-jöttünk. Jobban reagált a gazadásokra, pörgött szépen, plusz hátulról kellemesebb duruzsolás jött a más kipufogóvég miatt :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Carina
« Válasz #18160 Dátum: 2011.11.01 22:34:59 »
Miért, csak nekem számít manapság az ár?  :eek:
Nem úgy veszem észre...

A márkaszervíz árait ne hasonlítsd kéz alol vett vagy bontott alkatrészek áraihoz. Sokminden drága, de sokminden csak ott kapható, és az tutira jó minőség, nem zsákbamacska. Felesleges előröl kezdeni, tudom én hogy sokmindent meglehet kapni olcsóbban, pl. egy fékbetét ugyanúgy jó utángyártottban is, de egy szelepék...
Utángyártottban szerintem nem lesz, ha lesz, akkor szettben, ahogy Te is írod. Vagy esetleg az autósboltban megnézik a Ladaét meg mittoménmiét hátha hasonlít, úgy lehet lesz. Vagy ha valakinek van bontva hengerfeje és külön odaad egy éket...
De ez mind vagy-vagy. Márkaszervízbe meg van darabra kb. 1000 Ft-ért. Tudom én hogy sok egy kis ékért, de másnapra van tutijó...
Xanyi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18161 Dátum: 2011.11.02 10:25:39 »
Ki kellett cserélni a BE lámpában az izzót. Hát, nem tudom mit csináltam volna, ha este a rendőr megállít, hogy nem mehetek tovább, csak ha kicserélem. 10-es kulcsot általában nem hordok magamnál. Zseblámpát sem. És aki rövidlátó, az az olvasó szemüvegét is kell használja.
Be kell dugni a fejünket az akkumulátor helyére, hogy lássuk hova kell vissza akasztani az égő beszorító rugót. Mert hogy az kiesik, nem csak kiakad.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18162 Dátum: 2011.11.02 10:26:49 »
Ma sikerült fényt deríteni a problémám okozójára(fogyasztás emelkedés, büdös kipuf gáz, kormos kipufcső). A lambda szondámat elérte a vég. Sajnos vagy nem sajnos, ez még japán, és nem a betekerős univ. lambda kell bele. Van vkinek jó ötlete, hol lehet a legolcsóbban beszerezni?
Hogy derült ki a hiba?
Prius 2 - a mosolygós autó.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re:Carina
« Válasz #18163 Dátum: 2011.11.02 15:58:51 »
Ki kellett cserélni a BE lámpában az izzót. Hát, nem tudom mit csináltam volna, ha este a rendőr megállít, hogy nem mehetek tovább, csak ha kicserélem. 10-es kulcsot általában nem hordok magamnál. Zseblámpát sem. És aki rövidlátó, az az olvasó szemüvegét is kell használja.
Be kell dugni a fejünket az akkumulátor helyére, hogy lássuk hova kell vissza akasztani az égő beszorító rugót. Mert hogy az kiesik, nem csak kiakad.
Én is most hétvégén cseréltem a BE izzót. Az akkut raktam áram lekötés nélkül annyira hátrább, amennyit lehet (kb 5-10 cm), ez elég volt, hogy odaférjen a kezem, és ki tudjam akasztani a szorító rugót. De nekem nem esett ki. Szépen nyílt, csak az új izzó felső pöcke nem akart a helyére menni, ott lett volna jó látni is, hogy mit is csinálok :)

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re:Carina
« Válasz #18164 Dátum: 2011.11.02 16:29:29 »
Hogy derült ki a hiba?
Egy kicsit megnőtt a fogyasztás, meg szagos lett a kipufgáz. Rámértünk multiméterrel, és borzasztó lassan szabályzott.
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!