Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6820925 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #17640 Dátum: 2011.08.31 12:39:43 »
Olaj fronton, továbbra is 5w30at használok és teljes örö é bódottá, 10ekm alatt ugyan megcsipkedi a végére de még nem mondanám számottevőnek a fogyiját, kb 4-5 deci fogy el a 10ekm-re ez is főleg 6-7 ekm-től most éppen edge ment bele a hétvégén. A Taf-x utód váltóolajjal egyetemben.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17641 Dátum: 2011.08.31 12:47:12 »
10w40 - 5w40 ilyenkor nyáron full ugyanaz, hiszen üzemmelegen mindkét olaj 40-es, nem értem minek a megkülönböztetés.
Nézd meg egy 10W-40 és egy 5W-40 adatlapját, hasonlítsd össze az értékeket és csodálkozz el a különbségeken!

Nyári klímára értettem, hogy ugyanaz, de egyéb iránt megnéztem a datasheet-eket:

Castrol magnatec 10w40  40fokon 100 mm2/s   /  100fokon 14.4 mm2/s    viszkoz. index 149   dermedpont.: -33fok
Castrol edge 5w40           40fokon 85  mm2/s   /  100fokon 14    mm2/s    viszkoz. index 171   dermedpont.: -45fok

Persze látom én is a különbséget, nagy hidegben ill. hidegindításnál 5w40 jobban teljesít, jobb a viszkozitási index is, hamutartalomban is jobb, üzem melegen a viszkozitás ugyanott van. Ezek az adott tények. Nem is vitatkozok veletek, biztosan jobb minőségű egy full szintetikus olaj, de pontosan ugysem tudja senki, lehet a 4AFE motor simán elvan a 10w40-essel is gond nélkül és olcsóbb. A kezelésiben is többféle viszkozitás szerepel, igazából nem is nagyon értem, mintha azt sugallná, hogy annyira nem érzékeny ez a motor az olajra vagy csak egy általános ábrát szúrtak be, nem tudom. Én magnatec 10w40-et töltöttem bele már másodjára is, és legutóbbi észrevételem, hogy 5000km-en evett 1 litert belőle, de az olajfogyasztás leginkább fizikai dolog miatt van, tömítéseket kell majd cserélni nyílván. Ami nagyon számíthat az az olaj minősége, értem ezalatt eredetisége, hogy ne legyen hamis.

Legközelebb kipróbálom az 5W40-et, mostmár nagyon kíváncsi vagyok rá, sokan preferálják.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17642 Dátum: 2011.08.31 12:49:56 »
Tévedtem, hogy jövőhéten lesz kész, ma nem volt meló és neki álltam beleoperálni a pohártartót. Íme a végredmény:

Zsír, gratula! Ja és a fejegységed is cool! Nekem is Pio van  :wub:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #17643 Dátum: 2011.08.31 14:00:39 »
10w40 - 5w40 ilyenkor nyáron full ugyanaz, hiszen üzemmelegen mindkét olaj 40-es, nem értem minek a megkülönböztetés.
Nézd meg egy 10W-40 és egy 5W-40 adatlapját, hasonlítsd össze az értékeket és csodálkozz el a különbségeken!

Nyári klímára értettem, hogy ugyanaz, de egyéb iránt megnéztem a datasheet-eket:

Castrol magnatec 10w40  40fokon 100 mm2/s   /  100fokon 14.4 mm2/s    viszkoz. index 149   dermedpont.: -33fok
Castrol edge 5w40           40fokon 85  mm2/s   /  100fokon 14    mm2/s    viszkoz. index 171   dermedpont.: -45fok

Persze látom én is a különbséget, nagy hidegben ill. hidegindításnál 5w40 jobban teljesít, jobb a viszkozitási index is, hamutartalomban is jobb, üzem melegen a viszkozitás ugyanott van. Ezek az adott tények. Nem is vitatkozok veletek, biztosan jobb minőségű egy full szintetikus olaj, de pontosan ugysem tudja senki, lehet a 4AFE motor simán elvan a 10w40-essel is gond nélkül és olcsóbb. A kezelésiben is többféle viszkozitás szerepel, igazából nem is nagyon értem, mintha azt sugallná, hogy annyira nem érzékeny ez a motor az olajra vagy csak egy általános ábrát szúrtak be, nem tudom. Én magnatec 10w40-et töltöttem bele már másodjára is, és legutóbbi észrevételem, hogy 5000km-en evett 1 litert belőle, de az olajfogyasztás leginkább fizikai dolog miatt van, tömítéseket kell majd cserélni nyílván. Ami nagyon számíthat az az olaj minősége, értem ezalatt eredetisége, hogy ne legyen hamis.

Legközelebb kipróbálom az 5W40-et, mostmár nagyon kíváncsi vagyok rá, sokan preferálják.
Az, hogy az autó könyve mit ír, Ebben az értelemben - legalábbis számomra - nem mérvadó, hogy őszinte legyek: hülyeség. Egyszerűen maga a könyv olajokra utaló része nem tartja a haladást a korral.
Egy szimpla eset, nem egy autóval megtörtént: Bizonyára tudsz Te is az E11 Corollák kezdeti vvt-i motorjainak olajfogyasztó képességéről. Az én autóm könyvében is erre a mérsékelt éghajlatra a 10W-40 viszkozitású olajakat javasolja. Az érdekesség a dologban az, hogy amelyik autóba a kezdetektől fogva ezt az olajat tették, az olajfogyasztós is lett akár már 60.000km(!!) után, amelyiket, viszont a kezdetektől fogva az 5W-30-as full szint olajjal szervizelték, azok még 150.000km felett sem eszik az olajat szinte semmilyen mértékben. Ez ugyan nem bizonyított tény, de elég, ha csak ezen a fórumon több példát fel tudok Neked sorolni mindkét táborra.

Ha Neked már 5000km-en elfogy a 10W-sből 1 Liter, akkor nem biztos, hogy érdemes a hígabb "vékonyabb" olajra váltanod, mert abból sanszos, hogy még többet fogyaszt majd. Ellenben, ha megtartod az autót hosszabb időre, akkor egy esetleges dugattyú-gyűrű-szimering cserét követően erősen ajánlott az 5W-s olaj használata a továbbiakban. Jelentős minőségi ugrás van a sima ásványi olajok, és a HC-s olajok között, majdnem ekkora az ugrás a további full szint. olajok felé... Jellemzően egy Edge 5W40 és egy Magnatec 10W-40 között lehet maximum 2000Ft különbség, ami 10.000km-re vetítve elhanyagolható, gondolj csak bele.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #17644 Dátum: 2011.08.31 19:18:33 »
Tévedtem, hogy jövőhéten lesz kész, ma nem volt meló és neki álltam beleoperálni a pohártartót. Íme a végredmény:

Zsír, gratula! Ja és a fejegységed is cool! Nekem is Pio van  :wub:

Köszi :) Neked milyen Pio van? Nekem lassan meg van 3 éve és csak használni kell sose volt vele bajom :D Neked is jó tapasztalatod van vele? :)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17645 Dátum: 2011.08.31 19:43:01 »
Én Egyet tudok. Ha autóban a japán a király akkor fejegységben a Nakamichi. Hangzásban nem nagyon van párja. És tudja is a gyártó. Abból is a régebbiek, amik még nem tudnak mp3-at.
Prius 2 - a mosolygós autó.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17646 Dátum: 2011.08.31 20:41:44 »
Köszi :) Neked milyen Pio van? Nekem lassan meg van 3 éve és csak használni kell sose volt vele bajom :D Neked is jó tapasztalatod van vele? :)

Nekem a deh2320ub változat van, tavaly ősszel vettem, eddig nincs vele baj. Ha cd/dvd-ről van szó akkor csak pioneer-t veszek, egy japán autóba meg főként :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #17647 Dátum: 2011.09.01 08:23:35 »
Én Egyet tudok. Ha autóban a japán a király akkor fejegységben a Nakamichi. Hangzásban nem nagyon van párja. És tudja is a gyártó. Abból is a régebbiek, amik még nem tudnak mp3-at.
Amúgy vicc - nekem azonban pont ez tetszik benne -, ahogy kinéz egy Nakamichi. egyszerűen gáz az egész cucc, de, amikor megszólal, leesik az ember álla. Jöhet mellé bármilyen JVC, vagy Pio, Clarion, stb, a Naka lazán kiröhögi minőségben...  :yes: ...ahogy mondod, a '90-es évekből egy sima Naka CD-s lejátszó és PONT.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17648 Dátum: 2011.09.01 11:19:25 »
Ma fő trend az mp3 és a könnyű kezelhetőség. A zeneiség akkor veszett el amikor kitalálták a digitalizálást. A nakamichin meg hallgat az ember egy rádióműsort, ott a kottázható külön minden hangszer. Utána bármi mást hallgat az ember, egy zagyvalagnak tűnik. Nekem Beckerem van, sajnos csak alulról súrolja a nakát. Tény, hogy kényelemből én is hallgatok mp3-at, de lassan betelik a pohár és vissza a sima CD játszóhoz. Sok rendszeren persze nem jön ki a különbség, egy kétutas olcsó hangszóró rossz keresztje éppúgy elrontja mint egy rossz vevőegység. Most offoltam?!  :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17649 Dátum: 2011.09.01 12:08:31 »
Ma fő trend az mp3 és a könnyű kezelhetőség. A zeneiség akkor veszett el amikor kitalálták a digitalizálást. A nakamichin meg hallgat az ember egy rádióműsort, ott a kottázható külön minden hangszer. Utána bármi mást hallgat az ember, egy zagyvalagnak tűnik. Nekem Beckerem van, sajnos csak alulról súrolja a nakát. Tény, hogy kényelemből én is hallgatok mp3-at, de lassan betelik a pohár és vissza a sima CD játszóhoz. Sok rendszeren persze nem jön ki a különbség, egy kétutas olcsó hangszóró rossz keresztje éppúgy elrontja mint egy rossz vevőegység. Most offoltam?!  :)

Ez azért van mert igénytelenül kódolják az mp3-at, ha rendes műsoros CD-t megfelelően bekódolsz mp3-ba és megfelelő minőségű CD-re kiírod gyakorlatilag nem veszel észre semmi különbséget. Csak ugye össze vissza forrásból gyártják a kódolt fájlokat ez az átka az egésznek. A kódolás során csak azok a hangok tűnnek el amiket amúgy sem hall meg az emberi fül.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #17650 Dátum: 2011.09.01 13:20:55 »
OFF és bocsi, de nem tudom magamban tartani: Én épp a héten töltöttem le 5db Diana Krall cd-t, illetve Phil Collins (Face Value 2010 Audio Fidelity 24kt Gold) albumot 1981-ből gyári tömörítetlen verzióban, egészen elképesztő élmény a mai sok gagyi között, elsősorban hangzásra. Olyan VALÓDI minőségben szólnak, hogy feleségem sem rinyál már, ha a Diana-féle finom jazz muzsikát indítom el otthon. Ez pedig nagyon nagy szó Tőle, örülök neki, hogy Ő sem süket...  :clap:

ON és bocs még egyszer!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17651 Dátum: 2011.09.01 13:36:28 »
OFF. Akik komolyan hifiznek azok nagyon jól tudják, hogy nem hogy azt meg lehet különböztetni, hogy gyári a cd vagy másolt, de azt is hogy melyik egyszeresen vagy többszörösen írt. vagy két külön íróval írt cs-t is meglehet különböztetni. Erre akármelyil vérbeli hifis bármikor vállalkozik vak tesztben. Az okát nem tudjuk, hisz számítástechnikailag 0 és 1 van a cd-n. De mégis

A bakelitről nem is beszélve. A minap hallgattam meg Sally Oldfield egyik lp-jét. Az a hangszerek gyönyörűsége A legdrágább CD sem fogja soha visszaadni. Tény, hogy számszerűsített paraméterekben a CD jobb. Én így jártam a SACD-vel. A zeneiség eltűnt. ON.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17652 Dátum: 2011.09.01 13:37:38 »
Diana Crall finom.... A zenéje is. :yes: Azt jobban ismerem. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17653 Dátum: 2011.09.01 13:40:08 »
Megnőtt az autóm fogyasztása. Most már 8,0 körül járok. Igaz nem hímestojásként vezetek, de eddig sem.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17654 Dátum: 2011.09.01 13:41:19 »
V. Dani! Nagyon csendben vagy.
Prius 2 - a mosolygós autó.