Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6820803 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17610 Dátum: 2011.08.29 08:56:43 »
Akiknek eddig mindegyik időpont jó volt azoktól egy kis türelmet kérek: Nyilván van egy határ ameddig lehet képlékeny, hogy mikor legyen, ennyit rászánhatunk társainkra.
Mindenkinek érdeke, hogy minél többen legyünk.

Úgyhogy szeptember 18. Senki többet.... puff.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17611 Dátum: 2011.08.29 08:59:40 »
Megnéztem végre a kormánymű kotyogását. Ez úgy néz ki, hogy 5% lehet az összekötőkben, szilentekben, a 95% abban a csuklóban ami a kormányrúd végén van közvetlen a tűzfal után ahogy kijön. Azon belül is kotyog maga a csukló is, de a legnagyobb mozgás ott vész el belül, ahogy bemegy a kormányműbe.
Prius 2 - a mosolygós autó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #17612 Dátum: 2011.08.29 09:52:27 »
üdv,

véleményeket szívesen olvasnék a Tesco-ban újdonságként bevezetett Hunoil motorolajokról. Nem sokat tudni róla, a honlapon is inkább általános olajinfók vannak. A név magyar terméket sejtet. A dobozon a gyártás helye: EU, a forgalmazó egy kecskeméti cég. Sebestyén Balázs és Michelisz Norbi is reklámozza. A fórumokon máris szélsőséges vélemények születtek. A kérdés, lehet-e minőségi olajat kapni 5 litert 3.500-ért (10W40) vagy 5.000-ért  5 liter fullszint 5W40-est? Akkor essünk mi is egymásnak! Ki az, aki beletöltené a Carinájába?
Én ugyan nem Carina tulaj vagyok, de van egy bizonyos árszínvonal, ami alatt még csak nem is kísérleteznék "noname" olajokkal, ennyi erővel megvehetnénk a Tesco-s nemtom-hogyhívjákot is, hiszen 5W-40 Full synth. van ráírva és csak 4500Ft...
Az egy dolog, hogy a feliratokon mit hazudnak a gyártók!  :excl: Különösen az 5W-40-es viszkozitás az, ami - egyébként már viszonylag jó minőségű olajat sejtet -, de konkrétan NEM full szintetikus! Maximum HC (hidro-krakkolt) olaj, ami ásványi olaj bázisú, de már nagyon jó minőségű szintetikus adalékkal ellátott. Ezt a témát B.S. fórumtársunk az általános/olajok, adalékok topicban hozzáértőként kivesézte párszor. Szinte azt lehet mondani, hogy VALÓJÁBAN nincs olyan 5W-40 viszkozitású olaj manapság, ami tényleg teljesen szintetikus lenne (kérdéses az ENEOS 5W-40, illetve, ha jól emlékszem, akkor a Liqui Moly, Ezekről nem volt konkrét infója). Ez azért nem baj, mert már a HC-s olajak is nagyon jó minőségűek, bőven vállalhatók, de tulajdonságaikban még mindig elmaradnak a teljesen szintetikus olajokétól (jellemzően ezek már 5W-30, vagy 0W-30, 0W-20 viszkozitásúak).

Lényeg a lényeg: Az ENEOS 5W-40 olaj ismerten kiváló minőségű olaj, amiből 4 liter 6000Ft körüli összegbe kerül. Kérdés, hogy bárkinek megéri-e az az 1500Ft-os különbség azt a kockázatot, hogy esetleg egy gyenge minőségű olajat a motorba töltve AZ károsodást szenvedjen, nőjön az olajfogyasztása, majd aztán lehessen gyűrűzni, dugózni idő előtt... Mivel a Carinák esetében is 10-15.000km a csereperiódus, ami használattól függően durván 1 év, ezért - szerintem - INDOKOLATLAN SPÓROLÁS egy ilyen kérdéses minőségű olajat tölteni a motorba. Hiszen 1 év alatt 1500Ft-ot ugyan megspórol az ember, de a motor állapotán többszörösen kifizetheti majd...

lp-nek igaza van, mindenki saját pénztárcájának megfelelően döntsön ebben a témában, de vegye figyelembe a döntése esetleges következményeit is és állítsa ezek mellé az 1500Ft-os "spórolást", hogy megéri-e?
(A magam részéről határozott NEM a válasz)

Ésszerűbbnek tartom a spórolás azon formáját, amikor fogyasztásorientáltan használjuk az autót, sőt, amennyiben pl. biciklivel, vagy gyalog is kezelhető időn belül megközelíthető az úticélunk, akkor inkább mozogjunk, mint, hogy elővegyük az autót.
A Toyoták egyetlen dologra érzékenyek, és az a kopó alkatrészek minősége cserekor, beleértve az olajat, ami konkrétan olyan, mint az emberi szervezetben a vér... Ha nem megfelelő vért kap az ember, akkor kihatással van a "továbbiakra"...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #17613 Dátum: 2011.08.29 13:18:43 »
Akkor most 100 hogy 18 lesz? Mert akkor én is úgy készülök mert arra a hétvégére már van programom de még alakítható. Szóval ha 18-a fix akkor én ott leszek. Más: megjött a pohártartóm, márcsak a középkonzolt várom :) remélem a hétvége előtt az is befut.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #17614 Dátum: 2011.08.29 14:33:17 »
Nekem a Szept. 18 is jónak tünik. Amugy ha ilyen nehezen megy az időpont kitalálás, lehetne szavazni róla pl itt.

A talival kapcsolatban az meg eszembe jutott, hogyha valakit erdekelnek a Toyota klubbal kapcsolatos dolgok (klub belépés, klubbos poló). Akkor lehetne szólni a főnöknek is, hogy ugorjon ki pár percre, ugysem lakik messze onnan.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.29 14:34:56 írta Thomasino »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17615 Dátum: 2011.08.29 14:39:07 »
Amugy ha ilyen nehezen megy az időpont kitalálás, lehetne szavazni róla pl itt.

Na ez zsír, nem is tudtam , hogy ilyen is van a neten. :)

Idézet
A talival kapcsolatban az meg eszembe jutott, hogyha valakit erdekelnek a Toyota klubbal kapcsolatos dolgok (klub belépés, klubbos poló). Akkor lehetne szólni a főnöknek is, hogy ugorjon ki pár percre, ugysem lakik messze onnan.

Jó ötlet!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17616 Dátum: 2011.08.29 15:13:24 »
NA KÉREM EZ AZ IGAZI:
.....Ésszerűbbnek tartom a spórolás azon formáját, amikor fogyasztásorientáltan használjuk az autót, sőt, amennyiben pl. biciklivel, vagy gyalog is kezelhető időn belül megközelíthető az úticélunk, akkor inkább mozogjunk, mint, hogy elővegyük az autót.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17617 Dátum: 2011.08.29 15:16:12 »
Én gyakorlatilag a városban (étrd Debrecen belterülete) alig használom az autót. Bicikli télen nyáron, 35 °C-ban, nagy hóban.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #17618 Dátum: 2011.08.29 15:28:37 »
Mivel nekem alsó hangon 30 kilométer a melóhely és az otthon közötti távolság, ezért nekem a bicikli a garázsban marad felakasztva, immáron 13 éve.  :devil:

Naponta 80-100 km-et megyek átlagosan.  Tekerjen ennyit az aki akar, télen-nyáron hóban-sárban, országúton, hegynek fel, dombnak le, usw.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #17619 Dátum: 2011.08.29 15:31:43 »
Mivel nekem alsó hangon 30 kilométer a melóhely és az otthon közötti távolság, ezért nekem a bicikli a garázsban marad felakasztva, immáron 13 éve.  :devil:

Naponta 80-100 km-et megyek átlagosan.  Tekerjen ennyit az aki akar, télen-nyáron hóban-sárban, országúton, hegynek fel, dombnak le, usw.
...ezért írtam oda azt is, hogy "kezelhető időn belül megközelíthető..."  :surrender: :flowers: Elsősorban a városi használatot értettem ez alatt, kivéve, ha nagybevásárlást kell eszközölni... Arra én is előveszem a kocsit...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17620 Dátum: 2011.08.29 16:58:58 »
Nyilván az én helyzetem egészen más. Debrecen nagyságrendileg kisebb. Bármit amit intézni kellhet és ahol lehet, az 6 km sugarú körön belül van, és sík a terep. De komolyan, valami előnye legyen Debrecennek is. Mást nem sokat tudnék felsorolni. Hegyek, kirándulási lehetőségek, tavak folyók messze vannak. A legközelebbi település átlagosan 27 km-re van.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #17621 Dátum: 2011.08.29 19:29:40 »
...ezért írtam oda azt is, hogy "kezelhető időn belül megközelíthető..."  :surrender: :flowers: Elsősorban a városi használatot értettem ez alatt, kivéve, ha nagybevásárlást kell eszközölni... Arra én is előveszem a kocsit...  ;)

OK, világos, kicsit érzékeny vagyok erre a cangás dologra. Mindenáron azt sulykolják belém akarva akaratlanul, hogy járjak vonat+canga megoldással, mert az olyan europééer.

Ja az, csak a vonat nem europééer.  Másrészről időben több mint a duplája lenne, reggel-este. (30 perc vs. 1 óra 15 perc) Hónaljszagú bukéval.  Naneeeeeeee. Kerekezzen a .....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17622 Dátum: 2011.08.29 19:38:44 »
A témához:  :whistling:

Épp most a hétvégén szereztünk be nekem egy melós monten bájkot, mert a hobbi országútit (lásd köznyelvben: "verseny") sajnálom erre.  :clap:

Mindenkinek ajánlom, mert nagyon jó érzés! Ha többen választanák ezt a formáját a közlekedésnek, még sok kormot sem kellene szívni az autók után...   :censored:

 :clap: Tehát, nyeregre fel!  :clap:


lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17623 Dátum: 2011.08.29 21:15:20 »
Éreztem némi villámot Trottter beszólásában, de talán érthető. Most úgy gondoljuk, hogy nem lehet ezt a bicajozást minden esetben megtenni. Az én esetem spéci, mert bicajjal hamarabb mint autóval. Nyilván dugóban oda-vissza 6 km nem sok, és parkolni sem gond. Pesten talán én sem vállalnám. Bár vannak akik megteszik.

De nem erőlteti senki. Csak ébresztő azoknak akik sosem gondolkodtak még el rajta mert nyomják gépiesen a mindennapit.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.29 21:18:35 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17624 Dátum: 2011.08.29 21:17:44 »
25 év után találkkoztam hétvégén egy nagyon kedves gyerekkori pajtásommal. Akkor felmentett volt tesiből. Ma triatlonozik. Egy másik középiskolai osztálytársam ironmenezik jó helyezésekkel.
Prius 2 - a mosolygós autó.