Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803738 alkalommal)

0 Felhasználó és 30 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #17550 Dátum: 2011.08.24 11:01:37 »
Carinához nem tudja valaki hol lehet kapni ilyen szivargyűjtő töltőn keresztül üzemeltethető hűtőládát? Olyan láda, ami hűti a flakonokat, poharakat.

Ha jól tudom, akkor nincsen, vagy csak nagyon szűk körben van tipizált hűtőbox autókhoz.
Én vettem egy univerzálisat 4 évvel ezelőtt, azóta megjártam vele Görögországot, Erdélyt, Bulgáriát, teszi a dolgát, igaz csak hűt, de azt jól teszi. Egy alkalommal a szivargyújtó-csatlakozót kicseréltrem egy komolyabb, kapcsolósra, mert csak sima bedugós volt. Média Markt-ban vettem annó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17551 Dátum: 2011.08.24 15:23:28 »
Carinához nem tudja valaki hol lehet kapni ilyen szivargyűjtő töltőn keresztül üzemeltethető hűtőládát? Olyan láda, ami hűti a flakonokat, poharakat.

Ha jól tudom, akkor nincsen, vagy csak nagyon szűk körben van tipizált hűtőbox autókhoz.
Én vettem egy univerzálisat 4 évvel ezelőtt, azóta megjártam vele Görögországot, Erdélyt, Bulgáriát, teszi a dolgát, igaz csak hűt, de azt jól teszi. Egy alkalommal a szivargyújtó-csatlakozót kicseréltrem egy komolyabb, kapcsolósra, mert csak sima bedugós volt. Média Markt-ban vettem annó.

üdv!
Mennyi áramot vesz fel egy ilyen cumó? Az univerzális dobozra gondolok!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #17552 Dátum: 2011.08.24 15:27:57 »
Ha jól tudom, akkor nincsen, vagy csak nagyon szűk körben van tipizált hűtőbox autókhoz.
Én vettem egy univerzálisat 4 évvel ezelőtt, azóta megjártam vele Görögországot, Erdélyt, Bulgáriát, teszi a dolgát, igaz csak hűt, de azt jól teszi. Egy alkalommal a szivargyújtó-csatlakozót kicseréltrem egy komolyabb, kapcsolósra, mert csak sima bedugós volt. Média Markt-ban vettem annó.
üdv!
Mennyi áramot vesz fel egy ilyen cumó? Az univerzális dobozra gondolok!
Jó kérdés, fogalmam sincsen, ha hazamegyek, akkor megnézem, hogy mi van a címkéjén, habár azon szvsz. csak a teljesítménye lesz rajta, ha rajta lesz egyáltalán.

Sic: kicsit utánanézten, ezek a thermoelektromos kütyük 35-45 W-osak, de csak a környzeti hőmérséklet mínusz 20 fokot tudnak névlegesen.

Nekem amikor odaértünk görögbe, az italom hideg volt a dobozban.

« Utoljára szerkesztve: 2011.08.24 15:34:18 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rupalaszlo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re: Carina
« Válasz #17553 Dátum: 2011.08.24 19:07:26 »
Carinához nem tudja valaki hol lehet kapni ilyen szivargyűjtő töltőn keresztül üzemeltethető hűtőládát? Olyan láda, ami hűti a flakonokat, poharakat.

Ha jól tudom, akkor nincsen, vagy csak nagyon szűk körben van tipizált hűtőbox autókhoz.
Én vettem egy univerzálisat 4 évvel ezelőtt, azóta megjártam vele Görögországot, Erdélyt, Bulgáriát, teszi a dolgát, igaz csak hűt, de azt jól teszi. Egy alkalommal a szivargyújtó-csatlakozót kicseréltrem egy komolyabb, kapcsolósra, mert csak sima bedugós volt. Média Markt-ban vettem annó.

üdv!
Mennyi áramot vesz fel egy ilyen cumó? Az univerzális dobozra gondolok!

kamikaze 555, az árára már nem emlékszel?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #17554 Dátum: 2011.08.24 19:16:55 »
Kami, az enyém Ardess "N"osztályú és a névleges teljesítménye 45W.
15E körül kapható manapság is.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17555 Dátum: 2011.08.24 19:37:25 »
köszi!
Egy forró nyaraláson nagyon jól jön, pl egynapos strandolásnál is.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17556 Dátum: 2011.08.24 20:24:00 »
Hát amilyen meleg volt ma, fel kell kötnie a gatyát a hűtőnek. Be kell rakni előre a lábtérbe, nyomni rá a klímát.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17557 Dátum: 2011.08.24 20:39:46 »
A jó időre ennyit: Ma is volt szerencsém 690-700°C-os aluminiumfürdő közelében tölteni az időm.  :whistling:

----

Találtam egy két finomságot!








napi idiotizmus:

« Utoljára szerkesztve: 2011.08.24 20:47:53 írta kamikaze555 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17558 Dátum: 2011.08.25 09:11:05 »
http://www.vezess.hu/ha_tanacsado/atveres_helyett_hasznalt_auto_egymilliobol/27862/

Hogy fényezik a Dacia-t (még a kommentekben is) :D LOL pedig már rohad az alja pár évesen. Grat, akkor járjanak vele, én inkább járok jó állapotú Carinával :devil: Nem tudom, de minden ilyen cikk viszonylag lelakottab autókat mutat be, miért nem keresnek valami szép megkímélt állapotút? Nem tudom kinek kell olyan, amelyiknek a motortere full gány, szerintem az árulkodik többek között a legjobban a karbantartás és használat színvonaláról.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

csabicsucsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Toyota Carina E 97'
Re: Carina
« Válasz #17559 Dátum: 2011.08.25 10:23:22 »
Nekem Campingaz hűtőládám van.A vezetéke és a sziv.csatlakozója picit megmelegszik,de vészesen.Nekünk bevált.

Karinás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Carina
« Válasz #17560 Dátum: 2011.08.25 16:41:31 »
üdv,

véleményeket szívesen olvasnék a Tesco-ban újdonságként bevezetett Hunoil motorolajokról. Nem sokat tudni róla, a honlapon is inkább általános olajinfók vannak. A név magyar terméket sejtet. A dobozon a gyártás helye: EU, a forgalmazó egy kecskeméti cég. Sebestyén Balázs és Michelisz Norbi is reklámozza. A fórumokon máris szélsőséges vélemények születtek. A kérdés, lehet-e minőségi olajat kapni 5 litert 3.500-ért (10W40) vagy 5.000-ért  5 liter fullszint 5W40-est? Akkor essünk mi is egymásnak! Ki az, aki beletöltené a Carinájába?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17561 Dátum: 2011.08.25 17:06:01 »
Az ajtózsanér olajozására esetleg !  :nono:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17562 Dátum: 2011.08.25 17:40:47 »
üdv,

véleményeket szívesen olvasnék a Tesco-ban újdonságként bevezetett Hunoil motorolajokról. Nem sokat tudni róla, a honlapon is inkább általános olajinfók vannak. A név magyar terméket sejtet. A dobozon a gyártás helye: EU, a forgalmazó egy kecskeméti cég. Sebestyén Balázs és Michelisz Norbi is reklámozza. A fórumokon máris szélsőséges vélemények születtek. A kérdés, lehet-e minőségi olajat kapni 5 litert 3.500-ért (10W40) vagy 5.000-ért  5 liter fullszint 5W40-est? Akkor essünk mi is egymásnak! Ki az, aki beletöltené a Carinájába?

Nekem az a véleményem, hogy mindenki maga tudja milyen  a hozzáállása a kocsijához és a pénztárcájához. Egy alig ismert vagy ismeretlen olajról van szó, ami akár lehet jó is és rossz is.
Mindenképpen sok 1000 liter eladott olaj után fog kiderülni. Addig mindenki kísérletezés képpen fogja használni. Neked kell eldönteni, hogy bevállalod-e a kísérletezéssel járó esetleges negatív eredményt az olcsóbb olajért. Ezt most kell eldönteni az elején, és ezek után eszerint cselekedni. Ha úgy érzed MOST, hogy rohadtul szarul éreznéd magad 1 év múlva, hogy bánja a géped az olajat, akkor hagyd a kísérletezést másra. Mindig vannak akik bevállalják, olyan úttörő típusok.
Mindenki más csak olyan tanácsot tud adni, amilyen az Ő hozzáállása a saját kocsijához és a pénztárcájához.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.25 17:43:42 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17563 Dátum: 2011.08.25 20:26:47 »
Nem igazán van képben a kommentár :)

"egy kis korrózió - nem csoda hiszen ez már egy idősebb toyota"  :cry:

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

csazsu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • Toyota Carina E 1.6xli '92
Re: Carina
« Válasz #17564 Dátum: 2011.08.26 01:47:22 »
Na keresgéltem kicsit, csak egy köztes eredményt írok le, mivel még folytatom.
NPR gyűrűszett
Persze Carina eleve nincs, de Corolla már van, és "véletlenül" abban is van 4A-FE...ezen a vonalon érdemes keresgélni. 15000 nem egy horror ár, csak még szállítás meg vám esetleg...ötlet esetleg? Van londoni kapcsolatom talán  :whistling:

Na, ez érdekes, ez azt írja, hogy dugattyú gyűrűvel (komplett szett). Csak Corolla 4AFE-re kellett keresni ebay-en:

Szett

85 dollár + 45 dollár a szállítás, 130 dollár, kb. 25000 Ft. Hihető??  :eek:

Van különbség az 1993-1997-es Corolla 4A-FE és a Carina 4A-FE között? Szerintem nincsen, épeszű gyártó azonosat pakolna bele, dehát...
Tudom, hogy van ebay topic, de izé...paypal meg ilyesmi macerás?

Nem kell félni az ebay-től és a PayPal-tól sem, egy kis angol tudással elboldogulsz vele, és a vásárló számára mindkettő ingyenes. PayPal a regisztrációkor kér 2$-t, de az első vásárlásodkor jóváírja. Én rendszeresen rendelek Hong Kong-ból cuccokat, de rendeltem már az USA-ból is. Eddig minden rendben ment, és 2-3 hét alatt ideért a csomag. Csak profi eladótól vásárolj, ő biztosan ajándékként (gift) adja postára és akkor kb. 80$-ig nincs vám. Ha amit veszel többe kerül, akkor le kell levelezni az eladóval, hogy értéknek mennyit írjon rá. :yes: