Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6803803 alkalommal)

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17535 Dátum: 2011.08.23 16:23:42 »
A kuplung is pont ilyen dolog, de egy csak félig jó példaként említhetem a féktárcsa/betét cseréjét is. Én most ez előtt állok éppen és pl. tárcsábó és betétből is Ferodo-t fogok venni, mert én abban hiszek, hogy két azonos márkájú egység fog teljesen jól együtt dolgozni, Ferodo tárcsához nem vennék pl. Textar betétet és fordítva... No, de ilyen "hülyeségei" sztem mindenkinek vannak, EZ az enyém.  :D :hug:

Ez csak pszichés dolog, így képzeled el, az, hogy a valóság mi lesz majd látod, de lehetnek meglepetések :) Egyik kollégámnak nemrégiben vett új Brembo féktárcsája eltört!!! ennyi, nem feltétlen az a jó ami 2-szer annyiba kerül.

Az a röhej, hogy a Brembo nem is drága....

Vegyetek ATE tárcsát ATE betéttel. Én most ezt tettem, hátul már ezek üzemelnek két napja.  :yes: :D

Szia!
Mondenki dobálja a rég volt nagy márkaneveket, közben biztosat senki nem tud és nem is tudhat!
Különböző márkák esetén a világon mindenhova ki van helyezve már a gyártás, és valljuk be, nem minden nemzetnek azonos a mentalitása, precizitása, ami kihat az alkatrészek minőségére is.
Pl, hogy messze ne menjünk, itt magyarban nettó 60E-ért milyen hozzáállást várnak a szalagmunkástól, ennyiért nem fogja kitenni a lelkét, és sajnos ha avégén a minőségellenőr is hasonló felfogású, bérezésű, akkor ki fog kerülni a gyárból a cucc, amin ez tükröződik majd.   :yes:

Ate -> csak ma 1-2 ezer féknyereg átment a kezem alatt, különböző márkákhoz (Renault, TRW, Mercedes, Toyota stb-stb...) (sajnos nem külföldön dolgozom...), persze nem azt akarom, mondani, hogy ettől mindenki szart csinál, csak megvan az esély rá!
VDO -> eddig azt hittem elit márka, huh meg minden, mire dolgoztam olyan gyárban, ahol én gyártottam a fék elektronikákhoz a potmétereket (elejétől a végéig) alkatrésztől -> végellenőrzésig, csomagolás, majd ment az autógyárba és én  plecsniztem fel a VDO feliratot minden darabra külön  :D. Igyekeztem lelkiismerettel kiszűrni a selejtet és nem gyarapítani a rossz magyar hírnevet.  ;)


bepi!

Ferodohoz Ferodo? Viszont akkor a fékfolyadék is Ferodo lesz remélem!  [rohog]
Jah bocs, a múltok kitárgyaltuk, az csak gyári Tojota lehet!
Jó csak hülyülök!  :winkiss: ;) :lol: [rohog] :D



Azt minden bizonnyal biztosra meg tudja mondani a beszerzési forrásod, hogy egy helyről (országból)  származik a szett vagy éppen nem...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17536 Dátum: 2011.08.23 17:09:43 »
Dani, azért kérdeztem, hogy száraz-e a kipufogód vége (és nem a kondenzvízre gondoltam, attól úgyis kiszárad hosszabb távon), hanem hogy olajosan kormos vagy száraz koromfüst van rajta?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #17537 Dátum: 2011.08.23 17:16:40 »
Nézegettem ma  az utcán az autók kipufogóját. Láttam egy carinát is egy parkolóban. 150000 km volt benne óra szerint. Jó, ezeknél még meg lehet nézni. A kormányon még látszott a gyári ragyásítás, kicsit a sebváltón is. A pedálok gumijai viszonylag épek voltak. Nyilván ez nem minden, de talán igaz is lehet a 150000 km. Na, és a kipufja fekete kormos volt. száraz kormos. Olyan füstszerűen, nem kis rögökkel. Mellette egy régi skoda favorit. Na annak csak rozsda volt a kipufogóján, korom semennyi. És egész új autókat is láttam K-s és L-es rendszámúakat kormos kipufogóval.

A lényeg a mondókámnak, hogy a kormos (enyhén) kipufogó lehet, hogy nem egyértelműen az olajfogyasztásra és a motor állapotára utal? Nem lehet a rossz keverékképzés vagy üzemanyag égetés miatt?
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #17538 Dátum: 2011.08.23 17:45:17 »
.... a kormos (enyhén) kipufogó lehet, hogy nem egyértelműen az olajfogyasztásra és a motor állapotára utal? Nem lehet a rossz keverékképzés vagy üzemanyag égetés miatt?
De igen!  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #17539 Dátum: 2011.08.23 18:11:44 »
Most néztem, milyen jó kis eszmecsere jött ki a témából  :yes:
Tanulságos. Nyilván megadtak egy határértéket, mekkora lötyögése lehet a dugónak a hengerben. Ha ezen belül van, én nem fogom cserélni, az biztos. Egyébként minden hengeremben 13 körül van a kompresszió, 1 bar-on belüli különbségekkel. A harmadik hengernél picit tovább tart, amíg eléri, de ez is a tropa. A többi meg majdnem vegytiszta hála Istennek, a gyertyák majdnem olyan tiszták, mint amikor beraktam őket, kivéve a harmadikat, ami tiszta trutyi. Szívem szerint csak a harmadik dugót fűzném ki, de ha már szét van kapva, akkor le lehetne cserélni az összesen a gyűrűket, ki tudja, mikor mondja be egy másik az unalmast? De lehet, hogy csak az olajlehúzónál van gond. Szétszedni, megnézni, kiderül. De ha szerelő nem kér horror összeget, meggondolom, hogy vele csináltatom.

kavarc:
Köszi a leírást, meg fogom kérdezni márkaszervizben, mennyi a cucc.
Egyébként leírva sokkal bonyolultabb az előgyújtás-állítás, mint csinálva  :)

Az olajosságról:
Hát az enyém annyira olajos-kormos, hogy jobban meghajtom és a kocsi feneke tele lesz koromdarabokkal, amik azért tudnak ráragadni, mert olajosak. Egyébként szerelőnek adok igazat, hogy ha a motor rossz lenne (gyújtás, keverékképzés, stb., amiktől tényleg lehetne még kormolás), akkor nem tudnék ilyen fogyasztást csinálni (pályán 130-nál is 6,7/100 kb. 300km-es átlagban), egyébként bőven 6 alá lehet vinni hála Istennek. Szóval eszi az olajat, olajos-kormos a kipufogó, a harmadik henger tiszta olaj gyertyástól mindenestől, nekem ez egyértelmű...

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.23 18:34:22 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #17540 Dátum: 2011.08.23 18:41:45 »
De szerintem megkérdezem azt is, Ákos mire gondol korrekt utángyártott dugós cég alatt. Mondjuk egy utángyártó céggel már sz*vtam.
Na...itt a másik gyertya:


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.23 18:45:09 írta vd1234 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #17541 Dátum: 2011.08.23 20:27:12 »
Az a röhej, hogy a Brembo nem is drága....
Vegyetek ATE tárcsát ATE betéttel. Én most ezt tettem, hátul már ezek üzemelnek két napja.  :yes: :D
Szia!
Mondenki dobálja a rég volt nagy márkaneveket, közben biztosat senki nem tud és nem is tudhat!

No, ezt azért egy kicsit elhamarkodtad. Nem ismersz, és közben - ha áttételesen is - kinyilvánítod, hogy gőzöm sincsen a tárgyalt dolgokról.
Ugyanakkor Te képben vagy mindennel.

Nem vonom kétségbe,amit leírtál, de fogalmazhatnál árnyaltabban, mert hidd el, rajtad kívül is látott már többünk fékbetétet, tárcsát miegyebet, és uram bocsá' még az is előfordulhat, hogy előbb szedett szét motort, mint Te.  :flowers:

Tehát nem mindegyikünk hótt balfék az autózáshoz.

Részemről itt és ezzel befejeztem, egyebekben meg peace.




Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #17542 Dátum: 2011.08.23 20:44:25 »
Na keresgéltem kicsit, csak egy köztes eredményt írok le, mivel még folytatom.
NPR gyűrűszett
Persze Carina eleve nincs, de Corolla már van, és "véletlenül" abban is van 4A-FE...ezen a vonalon érdemes keresgélni. 15000 nem egy horror ár, csak még szállítás meg vám esetleg...ötlet esetleg? Van londoni kapcsolatom talán  :whistling:

Na, ez érdekes, ez azt írja, hogy dugattyú gyűrűvel (komplett szett). Csak Corolla 4AFE-re kellett keresni ebay-en:

Szett

85 dollár + 45 dollár a szállítás, 130 dollár, kb. 25000 Ft. Hihető??  :eek:

Van különbség az 1993-1997-es Corolla 4A-FE és a Carina 4A-FE között? Szerintem nincsen, épeszű gyártó azonosat pakolna bele, dehát...
Tudom, hogy van ebay topic, de izé...paypal meg ilyesmi macerás?
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.23 21:14:33 írta vd1234 »

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #17543 Dátum: 2011.08.23 21:24:39 »
Na keresgéltem kicsit, csak egy köztes eredményt írok le, mivel még folytatom.
NPR gyűrűszett
Persze Carina eleve nincs, de Corolla már van, és "véletlenül" abban is van 4A-FE...ezen a vonalon érdemes keresgélni. 15000 nem egy horror ár, csak még szállítás meg vám esetleg...ötlet esetleg? Van londoni kapcsolatom talán  :whistling:

Na, ez érdekes, ez azt írja, hogy dugattyú gyűrűvel (komplett szett). Csak Corolla 4AFE-re kellett keresni ebay-en:

Szett

85 dollár + 45 dollár a szállítás, 130 dollár, kb. 25000 Ft. Hihető??  :eek:

Van különbség az 1993-1997-es Corolla 4A-FE és a Carina 4A-FE között? Szerintem nincsen, épeszű gyártó azonosat pakolna bele, dehát...
Tudom, hogy van ebay topic, de izé...paypal meg ilyesmi macerás?

Paypal egyáltalán nem :) csak kell lennie egy olyan bankszámlád/bankártyádnak amivel lehet online fizetésre használni (mastercard visa stb) regisztráció ebay ingyenes, paypal meg vagy egy euro vagy 1 usd. Miután kiválasztottad a terméket majd mész a fizetéshez ott kell újra beírni az ebay account cuccait majd a paypal-est majd a bankártyának  a kódjait, utána többször is kifogja írni h mi a termék mennyibe kerül szállítása eladó vevő információk és vagy 2-3 alkalommal kell a továbbra kattintani míg megtörténik a tranzakció és mailban értesítenek h sikerült a vásárlás. A bank meg röngtön sms-ben küldi a dolgokat stb szóval elég gyors csak az első eset kicsit bizonytalan :) Angliából rendeltem kiváncsi vagyok mennyi idő alatt érhet ide a csomag :)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17544 Dátum: 2011.08.23 22:00:22 »
PayPal accountra utalni is lehet pénzt! Volt ebből a 4AFE motorból 2 generáció is, gondolom a corolla-ban is ez van, itt látható, hogy hasonló:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_16v_xli-4989346
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #17545 Dátum: 2011.08.23 22:39:17 »
... Angliából rendeltem kiváncsi vagyok mennyi idő alatt érhet ide a csomag :)
Állítólag ide szokott érni, de vámot nem pakolnak rá?

PayPal accountra utalni is lehet pénzt! Volt ebből a 4AFE motorból 2 generáció is, gondolom a corolla-ban is ez van, itt látható, hogy hasonló:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_16v_xli-4989346
Amit belinkeltem, 1.6-os motorhoz van, a dugó átmérője is stimmel  :yes:

Még találtam két érdekességet:
Dugó-gyűrű-hajtókarcsapágy-készlet
Komplett motorfelújító készlet
Az utóbbi 93-ig, de eléggé hasonlít a megfelelőre...
Mondjuk az alsót ha nézem, az árhoz hozzájön 10% valamilyen adó, olyan 150 USD szállítási költség. De akkor is itt lehet 380 USD-ből, ami mondjuk 75000 Ft. Hinnye. Csak milyen minőség?
De 30000 HUF körül itt a dugó-gyűrűszett...
Próbált ilyet valaki? Elrémisztő tapasztalat esetleg?
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.23 23:13:42 írta vd1234 »

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #17546 Dátum: 2011.08.24 00:21:14 »
ebay-en a termékleírásban az volt, hogy ha az EU-n belül vásárolom meg a terméket akkor nem kell vámot/adót fizetnem utána

Tud valaki jó megoldást italos flakon tartóra?

lp itt van a megoldás a pohártartóra: http://viewitem.eim.ebay.hu/Car-Interior-Cup-holder-CoinStorage-box-Drink-holder-/110431467135/item és bocsi, hogy csak most linkelem be, teljesen kiment a fejemből hogy te hoztad fel bennem ezt a pohártartós ötletet, remélem megjönnek a cuccok a carinás találkozó előtt és akkor megnézheted hátha neked is faja hasznos lenne :)

rupalaszlo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re: Carina
« Válasz #17547 Dátum: 2011.08.24 06:35:38 »
Carinához nem tudja valaki hol lehet kapni ilyen szivargyűjtő töltőn keresztül üzemeltethető hűtőládát? Olyan láda, ami hűti a flakonokat, poharakat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Carina
« Válasz #17548 Dátum: 2011.08.24 08:47:36 »
Dani, egy aktuális jótanács:
Kiss_András ex-Corollás fórumtársunk Londonban dolgozik most, és 2-3héten belül jön haza, Ő éppen tegnap ajánlotta fel, hogy - ahogy már mással is tette itt a fórumon - szívesen hazahozza az angliából vásárolt cuccot bárkinek, aki kéri. Nézd meg az ebay topicot és vedd fel vele a kapcsolatot. Jó fej, és korrekt srác, én is bíznék benne.  ;)

Kamikaze, nem, nem Ferodo folyadékot fogok a fékekhez társítani, hanem az idei gyári Toyota folyadék marad benne. Jól gondolod...  :D (Tudod, nálam folyadékokból CSAK gyári!)

Ahogy Trotter is írta, minden gyártmánynál előfordulhatnak hibás darabok, de ennek a kockázata egy ismertebb (elismertebb) márka esetében kisebb. A Ferodo cuccokkal saját tapasztalatom nincsen, de itt a fórumon többeknek van, és az Ők ajánlására döntöttem emellett.  ;)

Átgondoltam a motorfelújításos dolgot kicsit jobban és arra jutottam, hogy igazad van abban, hogy szétszedésnél jól be kell mérni a kopásokat és annak fényében kell dönteni a dugók cseréje mellett. Valóban ez az ésszerűbb hozzáállás... Bár, ha ebayen találnék egy szett dugót tényleg nagyon jó áron, akkor inkább kicsikarnék magamból még 30-40.000-et és kicseréltetném azt is, hiszen a munkadíjon ez semmit nem dob, ha már szét van kapva a motor, akkor csak az a 40.000Ft híjja van a dolognak. Nem tudom, mi lenne a tényleg jó megoldás, ezen biztosan vacilálnék, de maradéktalanul akkor lennék nyugodt, ha a dugók is ki lennének cserélve. Ez biztos. De, ha a Toyotában azt mondják, hogy a mérések közel gyári értékeket mutatnak a hengerben és a dugattyúkon sincsenek lerakódások, sem a furatokban, akkor valószínűleg nem cseréltetnék dugattyút.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #17549 Dátum: 2011.08.24 08:55:42 »

PayPal accountra utalni is lehet pénzt! Volt ebből a 4AFE motorból 2 generáció is, gondolom a corolla-ban is ez van, itt látható, hogy hasonló:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_16v_xli-4989346
Amit belinkeltem, 1.6-os motorhoz van, a dugó átmérője is stimmel  :yes:


Ejjj benéztem 1.3-ast linkeltem, ne de azért is, itt egy 1.6-os :) Szemből ezek a corollák majdnem Carinák, pöpec autók ezek is.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_coupe_1.6_si_16v._klima-3339282
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -