Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6529329 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Carina
« Válasz #165 Dátum: 2004.03.31 09:07:35 »
Keletkezett egy kb tenyérnyi nagyságú kb öklömnyi mélységű ronda horpadás a Carina E-m bal hátsó sarkában pontosan. A bal hátsó lámpa fölött van éppen egy centivel és a csomagtartóba éppen nem lóg bele. Tahát azon az elemen van, ami végül is a kocsi egész oldalát és tetejét adja. (remélem, érthetően írom le).


Körülbelül mennyibe kerül ezt kikalapáltatni és lefényeztetni? Ugye ilyenkor nem az egész elemet akarják fényezni (mert az majdnem az egész autó lenne) (a kocsin metál fényezés van)?


Esetleg tud-e valaki olyan helyet ajánlani, ami Budapesten de inkább Budán van és elsősorban szépen másodsorban olcsón de semmiképpen nem aranyárban dolgoznak?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #166 Dátum: 2004.03.31 10:38:27 »
Uuupsz ... Apám nem szokta reggel elvinni a kocsit , de most megtette :?  ... Úgyhogy sorry , csereintervallum-táblázat scannnelésre még várni kell egy kicsit  :oops:  ... Ma este , remélem , össze tudom hozni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #167 Dátum: 2004.03.31 10:46:49 »
Idézetet írta: "squiddy"
Érdekel valakit a háttérvilágítási projktem? Csak mert feleslegesen nem akarnék annyi dolgot leírni ha nem olyan égetően szükséges, :) de természetesen bárkinek szívesen segítek, ha ilyesmin töri a fejét.
Sajnos 2 izzóhoz még mindig nem tudtam hozzáférni: az ablakemelő AUTO izzójához, illetve a fényszóró magasság állító izzóhoz.


Engem konkrétan a középkonzol mindenképpen érdekelne , a már említett okból (nem ég a hátsóablak-fűtés és a hőfokszabályzó izzója) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #168 Dátum: 2004.03.31 10:51:31 »
Idézetet írta: "raki"
Keletkezett egy kb tenyérnyi nagyságú kb öklömnyi mélységű ronda horpadás a Carina E-m bal hátsó sarkában pontosan. A bal hátsó lámpa fölött van éppen egy centivel és a csomagtartóba éppen nem lóg bele. Tahát azon az elemen van, ami végül is a kocsi egész oldalát és tetejét adja. (remélem, érthetően írom le).


Körülbelül mennyibe kerül ezt kikalapáltatni és lefényeztetni? Ugye ilyenkor nem az egész elemet akarják fényezni (mert az majdnem az egész autó lenne) (a kocsin metál fényezés van)?


Esetleg tud-e valaki olyan helyet ajánlani, ami Budapesten de inkább Budán van és elsősorban szépen másodsorban olcsón de semmiképpen nem aranyárban dolgoznak?


A leírásod alapján , alighanem a bal hátsó sárvédőre gondolsz  :)  ...

Ha a fényezés nem sérült meg , csak behorpadt a lemez , és a horpadás pereme sem éles , tehát nem törött meg a fém csak benyomódott , akkor esetleg van rá esély , hogy (szinte) tökéletesen el tudják tüntetni a horpit , anélkül hogy a fényezéshez hozzá kéne nyúlni .

Ha viszont nem ez a helyzet , akkor ezt részleges (tehát csak a javítás helyére és annak környékére kiterjedő) fényezéssel szépen megoldani nem lehet - látszani fog a javított rész , pontosabban a széle . Az igényes megoldás sajnos csak az adott elem (a hátsó sárvédő) komplett újrafényezése , amiben természetesen benne van a C-oszlop is , nagyjából az ajtók tetejének vonaláig . Ez szerintem saccperkábé olyan 15 ezer körül jön ki - mármint csak a fényezés , jó minőségű anyagból , de persze nem márkaszervízben .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Carina
« Válasz #169 Dátum: 2004.03.31 11:27:45 »
Fényezés sérült ( természetesen ). A kocsi legsarkáról van szó a Carina hátsó lámpája fölött.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #170 Dátum: 2004.03.31 12:15:45 »
Idézetet írta: "raki"
Fényezés sérült ( természetesen ). A kocsi legsarkáról van szó a Carina hátsó lámpája fölött.


Értem én : a hátsó sárvédő sarka , a csomagtartó-fedéltől balra , a hátsó lámpatest fölött .

Vidd el egy fényezőhöz - talán meg tudják oldani a komplett elem fényezése nélkül úgy , hogy ne látszodjon - legalábbis ne nagyon  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #171 Dátum: 2004.03.31 22:26:23 »
Emberek , készen van a Carina szervíz-intervallum táblázat bescannelése , de képtelen vagyok feltölteni a netre , mert a tar.hu szaraxik . Akinek kell , kérem jelezze , és elküldöm emilben !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #172 Dátum: 2004.04.01 10:01:45 »
Palaczk:
Mail ment az általad kért műveletről.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #173 Dátum: 2004.04.01 10:06:50 »
raki:
Mivel nekem is lassan aktuális a lakatos és fényező munka így utánajártam az áraknak. Nekem egy enyhe horpadásra (a festék sincs lepattogva) lakatos munkára 2-3000 Ftot mondtak, míg az ezüstmetál fújásra 15000 Ft-ot itt Szombathelyen.  Állítólag minden elemet ennyiért fújnak, kivéve a tetőt, mert az 20 ropi.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #174 Dátum: 2004.04.01 13:01:06 »
raki:

Ma amikor ebédelni mentem láttam egy sarkán sérült Carinát a Terra parkban az a te autód? Ha igen akkor az nem gyenge...
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #175 Dátum: 2004.04.01 15:01:49 »
Megvolt a nagyszervizem + műszaki + zöldkártya.  Nem volt ócsó...

Papírok, olajcsere (valvoline 0w-40), olaj-, lég- és pollenszűrő (a szerelőm sajnos picit lusta volt és mivel a beszállítói nem tudtak neki adni ezért megvette szalonban a pollenszűrőt :(   ) csere, teljes szíjcsere (gates), görgők (SKF), a bal hátsó ajtóm minimális kopácsolása hogy a formája jobban közelítsen egy egészséges ajtóhoz. Ez mindösszesen 117.000 forint.
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #176 Dátum: 2004.04.01 15:04:24 »
Idézetet írta: "grastone"
Megvolt a nagyszervizem + műszaki + zöldkártya.  Nem volt ócsó...

Papírok, olajcsere (valvoline 0w-40), olaj-, lég- és pollenszűrő (a szerelőm sajnos picit lusta volt és mivel a beszállítói nem tudtak neki adni ezért megvette szalonban a pollenszűrőt :(   ) csere, teljes szíjcsere (gates), görgők (SKF), a bal hátsó ajtóm minimális kopácsolása hogy a formája jobban közelítsen egy egészséges ajtóhoz. Ez mindösszesen 117.000 forint.


Hát nem volt olcsó, de legalább megvan, és egy darabig nem kell áldozni rá, és Te is nyugodtan alszol, hogy megadtál neki mindent...

Mellesleg az enyém is szervízben van, gumizzák, meg motortestingelik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

grastone

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
Carina
« Válasz #177 Dátum: 2004.04.01 15:20:25 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Mellesleg az enyém is szervízben van, gumizzák, meg motortestingelik.


A motorteszt hibakeresést jelent vagy szervizellenőrzést?
Grastone  Carina Є 1.6 Sedan

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Carina
« Válasz #178 Dátum: 2004.04.01 15:47:57 »
Idézetet írta: "grastone"
Idézetet írta: "Trotter66"

Mellesleg az enyém is szervízben van, gumizzák, meg motortestingelik.


A motorteszt hibakeresést jelent vagy szervizellenőrzést?


Szaraxik az alapjárat, nevezetesen időnként leejti, és amikor visszaszabályozná, akkor alkalmasint lefullad. De nem mindíg, semmi konstans dologhoz nem köthető, sem benzinhez (csak egy kúthoz járok), sem időjáráshoz, sem vezetési stílushoz. Egy computer-kiolvasás nem árthat, ha van hibakód, akkor van megoldás is...
Tulajdonképpen csak zavar, vezethetőségben, fogyasztásban nem jelentkezik.
Ezekbe a modern autókba még az alapjáratot se nagyon lehet az egyszerű usernek állítgatnia. Legalábbis ha jót akar.
Mondjuk az olajcserét, meg az ilyeneket magam csinálom...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Válasz #179 Dátum: 2004.04.01 16:35:12 »
Kedves Trotter66!!
Olvastam az autódról és egy kicsit rossz hírrel, kell, hogy szolgáljak.
Nekünk is és az egyik barátomnak is volt ilyen Nissanja, mint ami neked is van.
Ugyanez volt a probléma, hogy menet közben lefullad az autó.
A barátomék megúszták 10 ezerből, mert jó fej volt a szervizes csákó és gariba kicserélte, amit elvileg nem szabadott volna.
Ha jól emlékszem, akkor a lambdaszóndát (remélem, jól írom) kellett nekünk is cseréltetni.
Ez szerintem típushiba. De remélem a Te autódnak nem ez a baja, mert ez nem olcsó mulatság.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI