Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6782274 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #15345 Dátum: 2010.12.17 22:10:14 »
A szegénykeverékesen máshol van a szonda. Jól mondom Melák? Csak nem vágom pontosan hogy melyik-melyik. Még mindig  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.18 09:21:33 írta kleingy »
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #15346 Dátum: 2010.12.17 22:27:09 »

A szegénykeverékesen máshol van a szonda. Jól mondom Melák? Csak nem vágom pontosan hogy melyik-melyik. Még mindig  [rohog]



Üdv!
Igazad lehet, az a kép, amit belinkeltem, az szegénykeverékes! Ezt nem is néztem...tehát az enyémnek valószínűleg nem itt van, hanem hátul. Na érik a megnézése  :)

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Carina
« Válasz #15347 Dátum: 2010.12.18 21:30:55 »
A szegénykeverékesen máshol van a szonda. Jól mondom Melák? Csak nem vágom pontosan hogy melyik-melyik. Még mindig  [rohog]

Bizony máshol van.Nagyon jól tudod! A szegénykeverékesé  felül van mint a képen is.

vd1234 ha a 11 és 12 jelölés közötti részen le nézel a motor mögé meg fogod látni a kip. csövet a moci alatt ahogy megy hátra na ott pont meg fogod látni a szondát is. szerintem
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #15348 Dátum: 2010.12.26 14:02:29 »
Sziasztok!

Az olajos topicban már kérdeztem, de sajna nem kaptam választ  :no:

Szóval Carina e 3SFE. Javasoltátok hozzá korábban az ENEOS 5W40-est. Abból csak full synt találtam. Ez jó? Csak ez van belőle? Különben az Autotékánál igen kedvezményes áron van. 6200 ft a 4 l.

Thanks

ui.: kellemes ünnepeket mindenkinek
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #15349 Dátum: 2010.12.26 14:40:01 »
A szegénykeverékesen máshol van a szonda. Jól mondom Melák? Csak nem vágom pontosan hogy melyik-melyik. Még mindig  [rohog]

Bizony máshol van.Nagyon jól tudod! A szegénykeverékesé  felül van mint a képen is.

vd1234 ha a 11 és 12 jelölés közötti részen le nézel a motor mögé meg fogod látni a kip. csövet a moci alatt ahogy megy hátra na ott pont meg fogod látni a szondát is. szerintem
Üdv!
Megnéztem, tényleg van benne, és ott, ahol mondtad: A motor mögött kell lenézni. Háromvezetékes lambdaszonda, ha jól láttam a sötétben  :) Köszi az infót hozzá!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10281
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #15350 Dátum: 2010.12.26 14:45:42 »
Sziasztok!

Az olajos topicban már kérdeztem, de sajna nem kaptam választ  :no:

Szóval Carina e 3SFE. Javasoltátok hozzá korábban az ENEOS 5W40-est. Abból csak full synt találtam. Ez jó? Csak ez van belőle? Különben az Autotékánál igen kedvezményes áron van. 6200 ft a 4 l.

Thanks

ui.: kellemes ünnepeket mindenkinek

Üdv!
Nem vagyok olyan szakértő, mint itt páran (azért is nem írtam a kérdésedre), de szerintem az alapján, amit leírtál jó lehet bele, az meg csak hab a tortán, ha full synt. Ezt a márkát sajnos nem is ismerem, de rákerestem hirtelen: az első másik boltban is 6200 a 4l. Én maradok a Q8 Formula Excel 5w40-nél (mert arról jó tapasztalatokat írtak a többiek, előző kocsiba meg jó volt a Q8 10w40), azt lehet kapni olyan 5200/4l áron is  ;) De a leírás alapján szerintem az Eneos jobb lehet, mert magasabb előírásokat is visz a leírás szerint, azért még nem ártana tapasztalat róla.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.26 14:55:34 írta vd1234 »

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #15351 Dátum: 2010.12.26 14:55:15 »
Sziasztok!

Autóvásárlást tervezek és szemezek a Carinákkal és a tanácsotokat szeretném kérni.

Kiváncsi lennék, hogy mik a tipushibái ezeknek az autónak, mire kell különösen figyelni vásárlásnál, milyen példányokat érdemes kerülni?


Erről mi a véleményetek? Valós lehet a 150E km?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-4285223

Illetve szervizköltségekre volnék kiváncsi.
Milyen az alkatrész ellátottság és annak az ára, milyen sűrűen kell javittatni?

Elöre is köszönöm a segitö válaszokat!

kamikaze555



Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #15352 Dátum: 2010.12.26 15:56:37 »
Sziasztok!

Autóvásárlást tervezek és szemezek a Carinákkal és a tanácsotokat szeretném kérni.
Illetve szervizköltségekre volnék kiváncsi.
Milyen az alkatrész ellátottság és annak az ára, milyen sűrűen kell javittatni?

Szia!

A képek és a leírás alapján nehéz  bármit is mondani a gépről. Élőben szakértővel, esetleg szervizben megvizsgálva lehetne bármit is mondani. A képek alapján a kerekei nagyobbak, ami nem baj, de ettől egy kissé nő a fogyija és jobban használódik a futóműve.
Alapvetően tényleg megbízható a típus ha rendesen szervízelik, de pl a ködlámpa, ABS jeladó hiba gyakrabban előfordul. Ennél az évjáratnál a kormány gumija kopásra hajlamos és a kárpitozás is fel szokott púposodni.
Alkatrész ellátottsága jó, vannak hozzá utánagyártott alkatrészek is. Áruk változó, de keresgélve sokat lehet spórolni. Az árak nem vészesek, kivéve a gyáriakat.
A szervíz ha Toyota szalonos akkor horror, amúgy átlagos. Különleges karbantartást nem igényel.
üdv
Bandi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15353 Dátum: 2010.12.26 17:30:19 »
Szóval Carina e 3SFE. Javasoltátok hozzá korábban az ENEOS 5W40-est. Abból csak full synt találtam. Ez jó? Csak ez van belőle? Különben az Autotékánál igen kedvezményes áron van. 6200 ft a 4 l.
Én a legnagyobb nyugalommal tenném bele.  :yes: Ha parázol, tegyél bele Castrol, Mobil1 vagy Liqui Molyt, persze az áruk nem ilyen baráti lesz. :)
         

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Carina
« Válasz #15354 Dátum: 2010.12.26 17:37:04 »
Nekem is Eneos 5W-40 van a motorban, kiváló olaj, nyugodtan rakd bele, nem rosszabb mint a Castrol és társai.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15355 Dátum: 2010.12.26 17:39:03 »
Kiváncsi lennék, hogy mik a tipushibái ezeknek az autónak, mire kell különösen figyelni vásárlásnál, milyen példányokat érdemes kerülni? Erről mi a véleményetek? Valós lehet a 150E km?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-4285223
Illetve szervizköltségekre volnék kiváncsi.
Milyen az alkatrész ellátottság és annak az ára, milyen sűrűen kell javittatni?
Képről nulla, ritka xarul fotózott jószág. Érdemes lenne valakivel átnézetni mielőtt elmennél érte, ill ha elmész megnézni, akkor egyeztess időpontot az ottani Toyota szervizzel, hogy átnézethesd (na meg a tulajjal). Sztem kizárt a 150 ezer benne már csak a kora miatt is, de semmi sincs lefotózva, amiből ki lehetne indulni (kormány, váltógomb, pedálok kopása), stb, szóval ez merő rosszindulat tőlem. Mindenesetre túl szépnek tűnik egy ekkora autónál a 13 év alatt mindössze 150 ezer km (persze nem lehetetlen). Ha nem tudja bizonyítani a km hitelességét, akkor ne hidd el, keress valami jelet, motortérben olaj/klímatöltés matricát, hátha rajta van a km írva, kopást.

Van 1-2 minimális típushiba, mind pl valami relét újra kell forrasztani és a gyújtásnál szokott gond lenni, vagy amit írtak, hogy feljön a burkolat a beltérben az ajtónál/könyöklőnél, de komoly hiba nem rémlik. Ha jó gazdája volt, rendkívül jó motor ez benne (mint a 4EFE is). Persze 13 éves autónál lassan egyre több minden gond adódhat, szóval azért készülni nem árt, 1-2 éven belül biztos, hogy kell már csak a kora miatt is rákölteni, érdemes keresgetni, olvasgatni a topicban, lassan jönnek elő hibák persze. Szóval ne várj olyan autót, amire 5 évig semmit se kell költeni az olajon kívül.

Srácok, a 4AFE-nél nem volt szintén olajfogyis gond?

Még annyi, hogy úgy nézz autót, hogy legyen plusz úgy egy 100-asod a papírmunkára és az első szervizére (ez minden ennyi idős autónál alap).
         

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Carina
« Válasz #15356 Dátum: 2010.12.26 17:48:24 »

Autóvásárlást tervezek és szemezek a Carinákkal és a tanácsotokat szeretném kérni.
Erről mi a véleményetek? Valós lehet a 150E km?
kamikaze555

Az enyém ugyan ilyen. Novemberben vettem. Még a színe is megegyezik. Szerintem vedd meg! Alkudd le 590-re. Az enyém 96-os és 500-ért vittem. 177.003km mutatott az óra. Szerintem a km számlálónak ne hidj! Nézd meg mennyire van lelakva (pedálog, üléshuzat, csomitartó, stb.)
Hallgasd meg a motort! Nézz alá! Menj vele egy kört! Kérdezgesd a tulajt, hátha elkottyint valamit! Győződj meg milyen gazdája volt! Nézd meg a pollenszűrőt (a radiátorok elkoszolódása jó alkualap lehet)! Nekem nem volt benne és úgy tapasztaltam, hogy sokan jártak így. Ha elkoszolódik nem könnyű kitisztítani. Nagy szívás volt és lesz kitisztítani. Vásárlás után át kell nézni a akkukábeleket! Nekem jól sikerült a vásárlás. Talán még áldomást is ittunk volna...  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.26 18:11:54 írta Zsolt68 »
A következő is Toyota lesz.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #15357 Dátum: 2010.12.27 10:32:09 »

Autóvásárlást tervezek és szemezek a Carinákkal és a tanácsotokat szeretném kérni.
Erről mi a véleményetek? Valós lehet a 150E km?
kamikaze555

Ez a KM mizéria ilyen. Szerintem simán elképzelhető a 150ezer km, ha magánszemélytől van. Ez majd olyan évi 10ezer km-t jelent kb átlagban. Én sem megyek többet egy év alatt. Persze minden akkor dől el mikor látod az autót. Nekem a motortér sokat elárul, ennél kicsit homályos a kép. Na meg persze a belsőtér. Nézz meg párat élőben.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re: Carina
« Válasz #15358 Dátum: 2010.12.27 12:44:17 »
Sziasztok!

Szabad itt hirdetni ebben a topicban csaladuk imadott  E-jet? Ha nem akkor csak buszkelkednek vele es megyek masikba:-)

http://kepfeltoltes.hu/101128/IMG_9908_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

koszi

toroksultan
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15359 Dátum: 2010.12.27 12:45:38 »
Mondjuk Carina adok-veszek?  :flowers:
Azért ott a képen kívül "picit" többet is írj róla.  ;)