Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6769750 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #15255 Dátum: 2010.11.17 19:24:55 »
Nem mindegyik, de 99%-ban igen.
Állítólag a "békebeli" régi Merci dízelek, á la 200 D, egész jól fűtöttek  :hmmmm: ... Mondjuk ezt csak olvastam, nem próbáltam. Illetve A. mesélte, hogy a 244-es dízel Volvojuk (amiben a hathengeres VW dízel motor volt az LT-ből) is remekül fűtött.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #15256 Dátum: 2010.11.17 19:27:09 »
Hi.nekem 1.6 benzinesem van és eddig garázsban járatás, kiállás 3perc utánna 3-4 km város és csak akkor mozdult meg a höfokjelzö.6-8 km után volt élvezhető az utastér(0 -5c fok környezet) azt hittem normális dolog.mind addig még 1 x vizet cseréltem és a hideg blokkon csak ugy átfolyt a viz.akkor már gyanus lett a thermosztát.igy is volt.tegnap kicseréltem,ma reggel amíg kiálltam a garázsból addigra már langyosat fújt. :D
Na ja, a benzinesnek ennél jóval hamarabb be kell melegednie. A mi Carinánk is garázsban lakott, és 1 km után már indult is felfelé a mutatója, 2 km után már javában meleget fújt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Carina
« Válasz #15257 Dátum: 2010.11.17 20:29:59 »
Csak azt nem értem h. a gyártók miért nem korrigálták ezt a fütés külömbséget? :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #15258 Dátum: 2010.11.17 20:40:35 »
Később korrigálták... Elektromos kiegészítő fűtés beszerelésével.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Carina
« Válasz #15259 Dátum: 2010.11.17 22:14:15 »
Alapvetően mi sem vagyunk teljes mértékben elégedettek a fűtéssel, de már megszoktuk. Termosztát jó, mutató  3-4 km után beáll a jól megszokott helyére.
Többnyire nagyon alacsony fordulaton dolgoztatjuk a motort, de azt vettem észre hogy 2500-3000 fordulat fölött tartva szinte magához tér a fűtés.
Ha majd nagyon unatkozok a télen lehet hogy megpróbálom egy 88 cfokos termosztáttal (most 82-es van benne)
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Carina
« Válasz #15260 Dátum: 2010.11.18 10:56:57 »
Állítólag a "békebeli" régi Merci dízelek, á la 200 D, egész jól fűtöttek  :hmmmm: ... Mondjuk ezt csak olvastam, nem próbáltam.

A 123-as dízel Mercedesek is nehezebben melegedtek be, utána viszont nagyom meleget tudtak csinálni.

Isti2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re: Carina
« Válasz #15261 Dátum: 2010.11.18 13:39:01 »
Üdv.! Nem tudom tudna e nekem valaki segíteni... Carina E hez lenne szükségem gyári japán jobb első irányjelzőre. Amennyiben van valakinek kérem jelezze! Előre is köszi!

kis ördög

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Carina
« Válasz #15262 Dátum: 2010.11.18 18:59:45 »
Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy a Toyota Carina e '94-es 1.6i szedánban merre találom a kopogás szenzort?
Voltam az Emily Frei-nél ki olvasták a hiba kódot azt mondták,hogy a knok senszor van meg halva vagy nem ad jelet és ezért villágit a motor engie lámpám,de én nem teljesen hiszem mivel van olyan,hogy elmegyek 2-3km is ,de nem villágit majd igen.Adjatok valami ötletett vagy infot mi lehett?

Köszi. kis ördög

ewing03

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #15263 Dátum: 2010.11.21 09:48:09 »
Az 1.6-os szívódízel Kadettem 5 km-ig jeges levegőt fújt, nagyjából 8-10 km után lett meleg belül. Nagyon lassan melegszenek fel. Ülésfűtést szerezz be. :D

Nézz szét a www.ulesfutes.com oldalon, 30% topikkedvezményt tudok adni az ottani árból. Természetesen ez mindenkinek szól. Svéd termék, 5 év garancia!!!

ewing03

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #15264 Dátum: 2010.11.22 20:35:06 »
Adódott egy jó vétel és vettem egy Carina kombi belsőt (ülések+ajtókárpit). Egy dolog azonban hiányzik: bal oldali könyöklő az ajtókárpit takarására (sima patentos, szürke, műbőr bevonattal).  Amennyiben valakinek van egy elfekvő, vevő lennék rá.

ewing03

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #15265 Dátum: 2010.11.22 20:54:03 »
Még egy problémát megosztanék:
97-es Carinám van (1,6 szegénykeverék, kombi). Vidékről jöttünk hazafelé és kb. 140 km-es sebességnél kidobta az 5. sebességből. 200 kilométer alatt ezt összesen 4 alkalommal csinálta. Azóta több mint 2 000 km-et mentem gyakorlatilag szinte csak városban, de csak egyszer dobta ki, mikor a ismét 140 fölé hajtottam a gépet. Ezt megelőzően kezdte azt csinálni, hogy gázadásnál és gáz elvételnél előre és hátra mozog a váltókar (csak 5. sebességben!!!!). Nos, eddig csak váltócsere lehetőségét vetítették előtérbe, kivéve Sintár Urat, aki tudna külön az 5.-hez alkatrészt.
Guruk: nektek valami egyéb diagnózis?

Színes betűkkel csak a Főnök és a modik írnak ezen a fórumon! Kérlek, Te is vedd ezt figyelembe!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.22 21:18:02 írta musspici »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15266 Dátum: 2010.11.22 22:02:53 »
Még egy problémát megosztanék:
97-es Carinám van (1,6 szegénykeverék, kombi). Vidékről jöttünk hazafelé és kb. 140 km-es sebességnél kidobta az 5. sebességből. 200 kilométer alatt ezt összesen 4 alkalommal csinálta. Azóta több mint 2 000 km-et mentem gyakorlatilag szinte csak városban, de csak egyszer dobta ki, mikor a ismét 140 fölé hajtottam a gépet. Ezt megelőzően kezdte azt csinálni, hogy gázadásnál és gáz elvételnél előre és hátra mozog a váltókar (csak 5. sebességben!!!!). Nos, eddig csak váltócsere lehetőségét vetítették előtérbe, kivéve Sintár Urat, aki tudna külön az 5.-hez alkatrészt.
Guruk: nektek valami egyéb diagnózis?

Színes betűkkel csak a Főnök és a modik írnak ezen a fórumon! Kérlek, Te is vedd ezt figyelembe!  ;)
Szinkrongyűrű problémával küzdöttünk anno a Korando-val ami ugyanilyen jelenséget produkált, szar váltóolaj lenne?

ewing03

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #15267 Dátum: 2010.11.22 22:17:11 »
Még egy problémát megosztanék:
97-es Carinám van (1,6 szegénykeverék, kombi). Vidékről jöttünk hazafelé és kb. 140 km-es sebességnél kidobta az 5. sebességből. 200 kilométer alatt ezt összesen 4 alkalommal csinálta. Azóta több mint 2 000 km-et mentem gyakorlatilag szinte csak városban, de csak egyszer dobta ki, mikor a ismét 140 fölé hajtottam a gépet. Ezt megelőzően kezdte azt csinálni, hogy gázadásnál és gáz elvételnél előre és hátra mozog a váltókar (csak 5. sebességben!!!!). Nos, eddig csak váltócsere lehetőségét vetítették előtérbe, kivéve Sintár Urat, aki tudna külön az 5.-hez alkatrészt.
Guruk: nektek valami egyéb diagnózis?

Színes betűkkel csak a Főnök és a modik írnak ezen a fórumon! Kérlek, Te is vedd ezt figyelembe!  ;)
Szinkrongyűrű problémával küzdöttünk anno a Korando-val ami ugyanilyen jelenséget produkált, szar váltóolaj lenne?

A színes dolgot nem vágtam, értettem, köszi, hogy szóltál. Mondjuk a földi halandónak letilthatnák ezt az opciót...  :innocent:

Váltóolaj: 75/90 Delphi
Az érdekesség, hogy csak 5. sebességben mozog a váltókar és csak 130-140 felett dobja ki.

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Carina
« Válasz #15268 Dátum: 2010.11.23 19:07:22 »
Még egy problémát megosztanék:
97-es Carinám van (1,6 szegénykeverék, kombi). Vidékről jöttünk hazafelé és kb. 140 km-es sebességnél kidobta az 5. sebességből. 200 kilométer alatt ezt összesen 4 alkalommal csinálta. Azóta több mint 2 000 km-et mentem gyakorlatilag szinte csak városban, de csak egyszer dobta ki, mikor a ismét 140 fölé hajtottam a gépet. Ezt megelőzően kezdte azt csinálni, hogy gázadásnál és gáz elvételnél előre és hátra mozog a váltókar (csak 5. sebességben!!!!). Nos, eddig csak váltócsere lehetőségét vetítették előtérbe, kivéve Sintár Urat, aki tudna külön az 5.-hez alkatrészt.
Guruk: nektek valami egyéb diagnózis?

Színes betűkkel csak a Főnök és a modik írnak ezen a fórumon! Kérlek, Te is vedd ezt figyelembe!  ;)

jó vicc hogy csak 1ben váltócserével orvosolható  :eek: :lol:
még szép hogy lehet külön az 5diket cserélni csak sok sarki szervíz nem mer belenyulni a váltóba (jobb is) :tt2:
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

ewing03

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #15269 Dátum: 2010.11.24 07:24:13 »
Még egy problémát megosztanék:
97-es Carinám van (1,6 szegénykeverék, kombi). Vidékről jöttünk hazafelé és kb. 140 km-es sebességnél kidobta az 5. sebességből. 200 kilométer alatt ezt összesen 4 alkalommal csinálta. Azóta több mint 2 000 km-et mentem gyakorlatilag szinte csak városban, de csak egyszer dobta ki, mikor a ismét 140 fölé hajtottam a gépet. Ezt megelőzően kezdte azt csinálni, hogy gázadásnál és gáz elvételnél előre és hátra mozog a váltókar (csak 5. sebességben!!!!). Nos, eddig csak váltócsere lehetőségét vetítették előtérbe, kivéve Sintár Urat, aki tudna külön az 5.-hez alkatrészt.
Guruk: nektek valami egyéb diagnózis?

Színes betűkkel csak a Főnök és a modik írnak ezen a fórumon! Kérlek, Te is vedd ezt figyelembe!  ;)

jó vicc hogy csak 1ben váltócserével orvosolható  :eek: :lol:
még szép hogy lehet külön az 5diket cserélni csak sok sarki szervíz nem mer belenyulni a váltóba (jobb is) :tt2:

Egy használt váltó olcsóbb, mint az új alkatrész az 5.-hez, ezért javasolták a komplett váltócserét. Sintár Úr tud egyedül használt alkatrészt az 5.-hez.