Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6769666 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

wadak4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Carina
« Válasz #15240 Dátum: 2010.11.15 13:27:17 »
Üdv!

Következő hibakód jött ki a masinából 12!
Mit jelenthet? Help
Ati
Toyota Carina E 1.6 Xli Liftback 1994
Toyota Yaris 1.4 D-4D 2010

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #15241 Dátum: 2010.11.15 17:09:28 »
Következő hibakód jött ki a masinából 12!
Fordulatszám jel

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #15242 Dátum: 2010.11.16 09:08:10 »
Üdv!

Következő hibakód jött ki a masinából 12!
Mit jelenthet? Help


Szia!

Itt megtalálod az összes hibakódot:
http://www.troublecodes.net/Toyota/

12-es az az RPM signal, a fordulatszám jele. Ha kiderült mi okozza/okozta oszd meg velünk!  :yes:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

bubgya

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Carina
« Válasz #15243 Dátum: 2010.11.16 11:43:10 »
szia mindenki
segítséget kérek, minden 5let érdekel!!!
kb 2 hónapja vettem carina e típusú gépet, amibe van egy 2l-es diesel erőmű, nincs is vele semmi más bajom, csak az mire neki áll fűteni megfagyok benne.
 kérek tippeket mit csináljak vele ennek a problémának megoldása érdekébe!!
UI: a gépet 1994-be dobták piacra

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15244 Dátum: 2010.11.16 13:01:06 »
szia mindenki
segítséget kérek, minden 5let érdekel!!!
kb 2 hónapja vettem carina e típusú gépet, amibe van egy 2l-es diesel erőmű, nincs is vele semmi más bajom, csak az mire neki áll fűteni megfagyok benne.
 kérek tippeket mit csináljak vele ennek a problémának megoldása érdekébe!!
UI: a gépet 1994-be dobták piacra
Akkor most diesel vagy turbo diesel? Mert 94ben a TD jelent meg Egyébként majdnem mindegy, ha hamarabb akarsz fűtést akkor benzinest kell venni, a dízel rossz egyben jó tulajdonsága is az, hogy kevés a hulladékhője.

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #15245 Dátum: 2010.11.16 13:32:27 »
szia mindenki
segítséget kérek, minden 5let érdekel!!!
kb 2 hónapja vettem carina e típusú gépet, amibe van egy 2l-es diesel erőmű, nincs is vele semmi más bajom, csak az mire neki áll fűteni megfagyok benne.
 kérek tippeket mit csináljak vele ennek a problémának megoldása érdekébe!!
UI: a gépet 1994-be dobták piacra

Szia!

Motorháztető alatt (és akár a tűzfalon) van hővédő/visszaverő cucc?  :?:
Ha nincs, és alacsony költségvetés áll rendelkezésre, megpróbálhatsz oda hőtükröt rögzíteni, így nem a motorháztetőt fűtöd.  :otlet:

http://forums.aaca.org/attachments/f137/27356d1235707267-wanted-hood-insulation-pad-trunk-carpet-34693.jpg

Üdv,
F
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.16 14:06:30 írta fulmonn »
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #15246 Dátum: 2010.11.16 14:03:09 »
szia mindenki
segítséget kérek, minden 5let érdekel!!!
kb 2 hónapja vettem carina e típusú gépet, amibe van egy 2l-es diesel erőmű, nincs is vele semmi más bajom, csak az mire neki áll fűteni megfagyok benne.
 kérek tippeket mit csináljak vele ennek a problémának megoldása érdekébe!!
UI: a gépet 1994-be dobták piacra

Nos, a thermosztát rendben van-e benne? Ha felmelegszik, nem hűl esetleg vissza?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15247 Dátum: 2010.11.16 14:03:30 »
Milyen távolságokra jársz a dízellel?
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #15248 Dátum: 2010.11.16 22:57:03 »
Akkor most diesel vagy turbo diesel? Mert 94ben a TD jelent meg...
Nekem úgy rémlik, hogy a TD csak a 96-os facelift során került bele... De most nem néztem külön utána.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #15249 Dátum: 2010.11.16 23:02:16 »
szia mindenki
segítséget kérek, minden 5let érdekel!!!
kb 2 hónapja vettem carina e típusú gépet, amibe van egy 2l-es diesel erőmű, nincs is vele semmi más bajom, csak az mire neki áll fűteni megfagyok benne.
 kérek tippeket mit csináljak vele ennek a problémának megoldása érdekébe!!
UI: a gépet 1994-be dobták piacra
Szia! Első körben azt kéne megállapítani, hogy a termosztát nem hibásodott-e meg? Ha egyfolytában nyitva van, az okozhat ilyet, hogy a motor csak nagyon lassan melegszik be, illetve hideg időben, hosszabb utakon, nagyobb sebességeknél akár vissza is hűl.

Indítsd be a hideg motort. Járasd egy helyben. Nyisd föl a motorháztetőt, és fogdosd a motort és a hűtőt összekötő két vastag vízcsövet. Az egyiknek előbb fel kell melegednie, mint a másiknak. Konkrétan már full melegnek kell lennie, míg a másik még kvázi hideg. Ha ezt tapasztalod, akkor jó a termosztátod. Ha ellenben azt veszed észre, hogy a két cső egyszerre melegszik, akkor a termosztát rossz, folyamatosan nyitva van, ki kell cserélni (pár ezer Ft).

Azt amúgy tudnod kell, hogy ezek a dízelek alapban lassabban melegszenek be, mint egy benzines autó. Ha a termosztátod jónak bizonyul, akkor két dolgot tudsz tenni: a drágább megoldás, hogy veszel egy elektromos motor-előmelegítőt, ez olyan 40 ezer körül van és hálózati áramról működik; az olcsóbb, hogy hideg időben vmi erre alkalmas dologgal, kartonlappal, ilyesmivel letakarod a hűtőt vagy legalábbis egy részét. Csak aztán ne felejtsd úgy, mert megfőzheted a motort.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Carina
« Válasz #15250 Dátum: 2010.11.17 09:56:56 »
szia mindenki
segítséget kérek, minden 5let érdekel!!!
kb 2 hónapja vettem carina e típusú gépet, amibe van egy 2l-es diesel erőmű, nincs is vele semmi más bajom, csak az mire neki áll fűteni megfagyok benne.
 kérek tippeket mit csináljak vele ennek a problémának megoldása érdekébe!!
UI: a gépet 1994-be dobták piacra

Gondolom, hogy ez az elso diesel motoros autod. Tudni kell roluk, hogy ezeknel a regebbi autoknal, melyekben meg nincsen futoszalas klima, azok varosi hasznalat soran (km<5) sokszor be sem melegednek. Ez teljesen normalis. Mitol is lenne meleg? Joval magasabb hatasfokkal mukodnek a diesel motorok, mint a benzinesek, ez a magyarazata a dolognak. Minden bizonnyal semmi baja az autonak, jobb ha megszokod, hogy rovidtavon nem lesz futes, csak max. egy pici langyos levego. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15251 Dátum: 2010.11.17 10:04:06 »
Az 1.6-os szívódízel Kadettem 5 km-ig jeges levegőt fújt, nagyjából 8-10 km után lett meleg belül. Nagyon lassan melegszenek fel. Ülésfűtést szerezz be. :D
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #15252 Dátum: 2010.11.17 18:58:10 »
De azért a termosztátot nem árt checkolni  :yes:

Bár ez tényleg így van. Egy ízben nagybátyámék meglátogattak minket Németországból, télvíz idején, jó mínuszos időben. Akkor még a '90-es 1.6 TD "malacorrú" Passatjuk volt. Az autó valami 5.5 litert kajált, pályán, legál tempóban  :sorcerer: ... Viszont majd' megfagytak benne, szinte semmi fűtés nem volt, épp hogy nem fagyott belülről a szélvédő! Na, mondom, ez tuti termosztátos lesz. Elvittem szerelőmhöz... Ott bőgettük álló helyben valami fél órát, mire hajlandó volt felmelegedni rendesen... És nem, nem volt semmi baja a termosztátjának  :sorcerer:

Mondjuk, nem mindegyik régi dízel volt ilyen... Az Audi 100 TD-nk pl. fűtött normálisan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Carina
« Válasz #15253 Dátum: 2010.11.17 19:11:26 »
Mondjuk, nem mindegyik régi dízel volt ilyen...

Nem mindegyik, de 99%-ban igen. Latatlanban fogadnek egy sorben, hogy koze nincs a termosztathoz, megnezetni csak onnyugasztalas. Meg kell szokni a langyosat vagy adott esetben a hideget.  :hug:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

chefbacsi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
  • Carina-e Xli Liftback 97' 4a-fe U.K.
Re: Carina
« Válasz #15254 Dátum: 2010.11.17 19:15:52 »
Hi.nekem 1.6 benzinesem van és eddig garázsban járatás, kiállás 3perc utánna 3-4 km város és csak akkor mozdult meg a höfokjelzö.6-8 km után volt élvezhető az utastér(0 -5c fok környezet) azt hittem normális dolog.mind addig még 1 x vizet cseréltem és a hideg blokkon csak ugy átfolyt a viz.akkor már gyanus lett a thermosztát.igy is volt.tegnap kicseréltem,ma reggel amíg kiálltam a garázsból addigra már langyosat fújt. :D