Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6673161 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Carina
« Válasz #15090 Dátum: 2010.10.12 07:39:26 »
Üdvözlök mindenkit!
Carina tulajdonos lettem. Az autóm 1.6, 1996, 4 ajtós, sötét kék vagy zöld (nem tudtuk eldönteni). Előtte egy VW Ventóm volt. Gyakorlatilag folyamatosan szereltem az 5 év alatt. Gyűlölöm azt a típust, ha meglátok egyet az utcán még mindíg szét akarom verni. Az egy hét alatt amíg bütyköltem a Toyotát, jobb tapasztalataim voltak, vannak. Mivel használt a gép és nem minden működik rajta, lenne néhány kérdésem. Még visszalapozok a fórumon hátha megtalálom a válaszaimat, de azért felteszem. Valaki talán tud segíteni?
1. Nem működik a hátsóablakfűtés. A kapcsoló működik, hallom is a relét a kormány alatt a műszerfalban. Hol lehett hátul rámérni?
2. Múltkor használtuk a fűtést, maximumon. Nem döglöttünk meg a melegtől. Mi lesz télen. Kivettem a ventilátort. Kissé piszkos volt. Falevelet is találtam benne. Megtisztítottam. Lehet hogy, ez volt a baja? Ma próbálom ki menet közben. Hogy került bele falevél?
3. Végezetül, van -e valakinek Dél-budapest környékén eladó ezekből?
-sebváltó gob
-ködfény nyomógomb
-ablakfűtés nyomógomb
-belső világítás
-ködlámpa
-utaskapaszkodó
-4 acélfelni

Köszönöm  előre is.
A következő is Toyota lesz.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #15091 Dátum: 2010.10.12 09:00:45 »
Köszi a válaszokat, esetleg nincs valakinek kezelési könyv elektronikus formátumban?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #15092 Dátum: 2010.10.12 10:58:07 »
Üdv a Fórumon!
1.) A hátsó ablakfűtést legkönnyebben magán az ablakon lévő fűtőszálak csatlakozójónál éredmes megmérni, ott megvan-e a feszültség.
Bár jó eséllyel nem az történhetett, hogy az összes fűtőszál megsérült. Biztosítékot nézted már?

2.) Az angol Carinakon már elhagyták az első szélévdő alatti rács alól a finom szövésű dróthálót, így könnyebben bejutnak a ventillátor-házba a nagyobb dolgok (falevelek, stb.);
illetőleg a pollenszűrő (ha van benne és nem spórolták ki a cseréjét) előtt is szépen össze tud gyűlni.
Javaslatom: a gázpedál jobb oldalán a két kis ablakot levenni, így tudsz hozzáférni a pollenszűrőhöz. Onnan kiporszívózni a faleveleket / egyéb dzsuvát, ezt követően pedig egy új pollenszűrőt betenni.
Sajnos, ha nem volt pollenszűrő az utóbbi években a kocsiban, akkor a radiátor is elszennyeződhetett, emiatt is rossz lehet a fűtés hatásfoka.
Azt nem tudom, hogy az angol gyártmányú Carina-ban volt-e még fűtéscsap (a japánnál volt), de azt is érdemes lenne megnézni, hogy teljesen nyitja-e a bowden.
Legrosszabb esetben pedig az történhetett, hogy levízkövesedett a fűtőradiátorod és eldugult.

3.) Alkatrészek: ködlámpán és kapcsolóján kívül tudok adni mindent; írtam privát üzenetet.

1. Nem működik a hátsóablakfűtés. A kapcsoló működik, hallom is a relét a kormány alatt a műszerfalban. Hol lehett hátul rámérni?
2. Múltkor használtuk a fűtést, maximumon. Nem döglöttünk meg a melegtől. Mi lesz télen. Kivettem a ventilátort. Kissé piszkos volt. Falevelet is találtam benne. Megtisztítottam. Lehet hogy, ez volt a baja? Ma próbálom ki menet közben. Hogy került bele falevél?
3. Végezetül, van -e valakinek Dél-budapest környékén eladó ezekből?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

mystery

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Carina
« Válasz #15093 Dátum: 2010.10.12 11:16:41 »
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem...
Carinán szeretnék gumit cserélni, és van nekem 205/55R16-os készletem,
ehhez milyen felni kell? sima lemezfelnit szeretnék, nem alut,
tud nekem ebben segíteni valaki?
köszönöm!
Rita

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Carina
« Válasz #15094 Dátum: 2010.10.12 12:58:19 »
Üdvözlök mindenkit!
Carina tulajdonos lettem. Az autóm 1.6, 1996, 4 ajtós, sötét kék vagy zöld (nem tudtuk eldönteni). Előtte egy VW Ventóm volt. Gyakorlatilag folyamatosan szereltem az 5 év alatt. Gyűlölöm azt a típust, ha meglátok egyet az utcán még mindíg szét akarom verni. Az egy hét alatt amíg bütyköltem a Toyotát, jobb tapasztalataim voltak, vannak. Mivel használt a gép és nem minden működik rajta, lenne néhány kérdésem. Még visszalapozok a fórumon hátha megtalálom a válaszaimat, de azért felteszem. Valaki talán tud segíteni?
1. Nem működik a hátsóablakfűtés. A kapcsoló működik, hallom is a relét a kormány alatt a műszerfalban. Hol lehett hátul rámérni?
2. Múltkor használtuk a fűtést, maximumon. Nem döglöttünk meg a melegtől. Mi lesz télen. Kivettem a ventilátort. Kissé piszkos volt. Falevelet is találtam benne. Megtisztítottam. Lehet hogy, ez volt a baja? Ma próbálom ki menet közben. Hogy került bele falevél?
3. Végezetül, van -e valakinek Dél-budapest környékén eladó ezekből?
-sebváltó gob
-ködfény nyomógomb
-ablakfűtés nyomógomb
-belső világítás
-ködlámpa
-utaskapaszkodó
-4 acélfelni

Köszönöm  előre is.
Nekem is gyengélkedett a fűtésem régebben.A pollen szűrő cseréje sokat segített.Ami még lehet a gond, az a termosztát.Nekem is ugyanez a modellem van.Gyakori hiba, hogy a termosztát nyitva marad egy kicsit.Én miután kicseréltem sokkal jobb fűtést tapasztaltam.Ha jól emlékszem 3000 ft volt az új Jakoparts termosztát.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #15095 Dátum: 2010.10.12 14:21:17 »
Lenne egy gondom...
Rángat az autó tegnap este óta...
Eleinte csak 4000-es fordulat felett nem ment, most meg már teljesen mindegy.
Tiszta Subaru hangja van, ingadozik az alapjáratom is, beleremeg a kaszni is, csak nem megy egyáltalán.
Gyertyákra tippelek, emellé Molnál tankoltam, amit még sose tettem, lehet beköpte a gyertyát?
Józsi vagyok :-)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Carina
« Válasz #15096 Dátum: 2010.10.12 14:23:38 »
Lenne egy gondom...
Rángat az autó tegnap este óta...
Eleinte csak 4000-es fordulat felett nem ment, most meg már teljesen mindegy.
Tiszta Subaru hangja van, ingadozik az alapjáratom is, beleremeg a kaszni is, csak nem megy egyáltalán.
Gyertyákra tippelek, emellé Molnál tankoltam, amit még sose tettem, lehet beköpte a gyertyát?

tuti 1 henger nem megy,
nézd meg a gyertyákat, kábeleket stb.....
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #15097 Dátum: 2010.10.12 15:06:26 »
Lenne egy gondom...
Rángat az autó tegnap este óta...
Eleinte csak 4000-es fordulat felett nem ment, most meg már teljesen mindegy.
Tiszta Subaru hangja van, ingadozik az alapjáratom is, beleremeg a kaszni is, csak nem megy egyáltalán.
Gyertyákra tippelek, emellé Molnál tankoltam, amit még sose tettem, lehet beköpte a gyertyát?

tuti 1 henger nem megy,
nézd meg a gyertyákat, kábeleket stb.....
Na még ez a másik amire gondoltam, ez is Carina betegség, vagy mi...injektorsor szokott galibázni még.
Kezdésnek veszek 4 gyertyát bele.
Denso K20RU / NGK BKR6EYA.
Ezek közül melyik jobb?
Józsi vagyok :-)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Carina
« Válasz #15098 Dátum: 2010.10.12 15:13:42 »
elöször a csatlakozok nézd meg, helyén van e mind.......
ez hengerenkénti injektoros? ha igen lehet valamelyik csati elmozdult, esetleg kontakt hiba.......
nézd át mind, addig ne vegyél semit ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #15099 Dátum: 2010.10.12 15:17:48 »
elöször a csatlakozok nézd meg, helyén van e mind.......
ez hengerenkénti injektoros? ha igen lehet valamelyik csati elmozdult, esetleg kontakt hiba.......
nézd át mind, addig ne vegyél semit ;)
Gyertyacsere érett már a gépnek...azzal nem bukok semmit, hisz 10 litert eszik....7-8 helyett...
Kösz a helpet, megnézem :)
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #15100 Dátum: 2010.10.12 20:35:39 »
Gyertyacsere megvolt, az autó hibátlan lett :)
Kíváncsian várom a fogyasztását... :)
Józsi vagyok :-)

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re: Carina
« Válasz #15101 Dátum: 2010.10.12 21:23:22 »
Köszönöm a segítséget Balázs és Farkaszo! Holnap megpróbálom kitisztítani, megjavítani, stb. Akik privát írtak, azokat felhívom telefonon.
Nekem is kellene egy elektronikus felhasználói könyv (pdf), amiben pl. benne van a gyertya típus, guminyomás, stb. Egy párat már letöltöttem, de vagy lengyelül volt, vagy szerelőknek készült (260 oldalas)  nem felhasználóknak. Egy linket megköszönnék.
A következő is Toyota lesz.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #15102 Dátum: 2010.10.12 22:49:56 »

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Carina
« Válasz #15103 Dátum: 2010.10.12 23:46:02 »
Zsolt68!
A hátsó szélvédőm fűtésével már nekem is volt gondom!
Ha a biztosíték is jó, próbáld ki a következőt:az utastérben a hátsó szélvédő jobb oldalon kapja meg a +12 voltot. Kapcsold be a fűtést , egy 12 volt/5 watt-os hagyományos izzó forrasztott végét (óvatosan) érintsd hozzá egy  jobb oldalról induló fűtőszál  tövéhez, és az izzót egy vezetéken keresztül testeld le! Ha az izzó világít, a bal oldalon nem kapja meg a testet az ablak.
Ha nem világít, akkor a +12 voltot nem kapja meg. Természetesen multiméterrel is lehet méricskélni.
5 éve amikor megvettem a kocsit a bal oldalon a testelés levált az üvegről, ezt pillanatforrasztóval visszaforrasztottam.
Most ősszel vettem észre hogy ismét rossz, a jobb oldalon az ablakra hosszan, függőlegesen felragasztott vékony lemezcsík vált el az üvegtől. Az Unixban vettem egy fűtőszál hibajavítót, és azt bekentem a két felület közé.
Az utóbbi években ez volt a legnagyobb gondom a géppel.
Remélem érthetően írtam, és tudtam segíteni!
Üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Carina
« Válasz #15104 Dátum: 2010.10.12 23:54:50 »
Gabe 254.