Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6767379 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #15000 Dátum: 2010.09.11 23:41:16 »
Megvolt pénteken a műszaki vizsga, és hatósági NKH vizsgaállomáson kapta meg újabb 2 évre a legalitását a járgányom!
Azért szerintem nem sok 16,5 éves kocsit visznek a NKH-hoz vizsgázni!

Mindezt csak azért írom, mert korábban kérdeztem itt, hogy várhatóan milyen matricák kap majd, ami a környezetvédelmi besorolást illeti.
Maradt a 2-esben, így piros matricát kaptt.
Próbáltam utána nézni a neten, hogy ez EURO-II -es motor-e már, de nem sikerült 100%-ra megbizonyosodnom róla.
Az NKH-nál meg azt mondták, hogy csak a 1996 után forgalomba helyezettek kaphatnak 2-esnél jobb besorolást...
Mindegy, nem valószínű, hogy szmogriadó esetén halaszhatatlan dolgom lenne Bp belvárosában...
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15001 Dátum: 2010.09.12 07:08:41 »
Megvolt pénteken a műszaki vizsga, és hatósági NKH vizsgaállomáson kapta meg újabb 2 évre a legalitását a járgányom!
Azért szerintem nem sok 16,5 éves kocsit visznek a NKH-hoz vizsgázni!

Mindezt csak azért írom, mert korábban kérdeztem itt, hogy várhatóan milyen matricák kap majd, ami a környezetvédelmi besorolást illeti.
Maradt a 2-esben, így piros matricát kaptt.
Próbáltam utána nézni a neten, hogy ez EURO-II -es motor-e már, de nem sikerült 100%-ra megbizonyosodnom róla.
Az NKH-nál meg azt mondták, hogy csak a 1996 után forgalomba helyezettek kaphatnak 2-esnél jobb besorolást...
Mindegy, nem valószínű, hogy szmogriadó esetén halaszhatatlan dolgom lenne Bp belvárosában...
Nem szabályozott keverékképzésű katalizátoros a 3sfe?

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #15002 Dátum: 2010.09.12 08:27:06 »
Dehogynem! Természetesen az + EGR rendszer is van rajta.
De '96 előtti,szab. kev. képzésű katalizásoros történet a 2-es környezetvédelmi osztály.

Nem szabályozott keverékképzésű katalizátoros a 3sfe?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #15003 Dátum: 2010.09.13 13:46:11 »
Dehogynem! Természetesen az + EGR rendszer is van rajta.
De '96 előtti,szab. kev. képzésű katalizásoros történet a 2-es környezetvédelmi osztály.

Nem szabályozott keverékképzésű katalizátoros a 3sfe?
Mikor a mútkorában kérdeztem autószerelőm(hamarosan már műszaki vizsgáztatni is fog saját műhelyében, már a vizsgabiztosi vizsgát letette) erről, mert ugye érintett vagyok azt mondta no para vizsgakor majd készül az átminősítő lap és átsorolódik 4es kategóriába.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #15004 Dátum: 2010.09.13 21:36:32 »
Musspici és kleingy mondta hogy írjak ide: SOS autóvillamossági vagy komolyabban hozzáértő személy kellene pest környékén, ha valamelyikőtök ért hozzá várnék egy számot privátban és hívom!! SOS  :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Carina
« Válasz #15005 Dátum: 2010.09.15 09:37:14 »
Ha nem folyik a víz akkor nem azt mondom hogy esélytelen eljárni vele, de a ventillátor ha el akar indulni ott lehet szétrepül valami, és nagyobb kárt csinál. Új ventillátort pedig erre a görbe hűtőre feltenni... Hááát...

Ertem, tehat a leg es legfontosabb tenyezo, hogy gyakorlatilag nem folyik a huto - en is erre tippeltem. Mellesleg, valoban nem olyan gorbe az, mint amennyire talan annak latszik. A hatso huto pl. szinte erintetlen, csak az elso gorbult be es ahogy kiakadt a foglalatabol (kezzel visszaemeltem azonnal), nyomhatta meg a ventit (gondolom en).

Udv,
axl

Sziasztok,

Kozben megnezte egy autoszereleo haverom is a Carinat.
O nekem azt mondta, hogy az elso huto, az a klima hutoje. Az szinte 100% (nem kerdes), hogy csere. Olyan szinten serult es a gaz is valoszinuleg elillant belole. De! A mogotte levo huto, a motor feloli, az a motor vizhutoje es az nem serult - pont, hogy hozzaert a ranyomott klimahuto ... a venti pedig olyan, mintha mar evek ota nem forogna ... nagy valoszinuseggel nem is most ment tonkre, hanem mar joval korabban (csak nekem soha nem tunt fel, mert volt, hogy hallottam hutoventillator zajt, de az a masiktol johetett(csak) es nem tunt fel, hogy csak egyiknek a zajat hallom.)
Mellesleg - es errol is mi a velemenyetek? - alapvetoen (kiveve a -15 fokos teleket), a muszerfalon a cager mindig felkuszott a kozepeig (min.), de nyaron, egy pesti dugoban, ha ment a klima is, nagyon nagyon elkezdett meredeken felkuszni a cager es konrketan ki kellett kapcsolnom a klimat, ha nem akartam, hogy felforrjon a vizem(!). Ebbol is gondolom, hogy valoszinuleg nem ment mar akkor sem az egyik venti.
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15006 Dátum: 2010.09.15 09:48:03 »
Engem is törtek már meg elölről, és igen, az első a klímahűtő, az enyémet is rányomta a rendes hűtőre. Viszont az nem tűnt fel a kárszakértőnek, hogy beleállt a klímahűtő egyik csavarja és folyik a hűtővíz belőle. Megjavították, 4-5 rongyom bánta.
         

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Carina
« Válasz #15007 Dátum: 2010.09.15 10:00:14 »
Engem is törtek már meg elölről, és igen, az első a klímahűtő, az enyémet is rányomta a rendes hűtőre. Viszont az nem tűnt fel a kárszakértőnek, hogy beleállt a klímahűtő egyik csavarja és folyik a hűtővíz belőle. Megjavították, 4-5 rongyom bánta.

4-5 rongy? Az nagyon kevesnek tunik ... klimahutot gondolom nem csereltek, mert szerintem a bontott is tobbe kerul (habar, fogalmam sincs egyelore).
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15008 Dátum: 2010.09.15 10:14:36 »
Nem voltam egyértelmű ezek szerint. Szóval a klímahűtőm tökéletes, csak benyomta az egyik hátraálló csavarját a sima hűtőmre, így csak az sérült. Hűtő kiszed, hűtőshöz elvisz, 10 perc múlva kész is volt. Jó óradíj.  :D
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #15009 Dátum: 2010.09.15 18:13:41 »
Igen az első a klímahűtő. Mázli, hogy nem sérült a vízhűtőd.

Ha klímával melegedett, az arra utal, hogy az egyik ventillátorod valóban nem működött már akkor se...
Xanyi

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Carina
« Válasz #15010 Dátum: 2010.09.15 18:22:57 »
Igen az első a klímahűtő. Mázli, hogy nem sérült a vízhűtőd.

Ha klímával melegedett, az arra utal, hogy az egyik ventillátorod valóban nem működött már akkor se...

Igen, igen! Az (iden) nyari melegekben (is) vagy akar a hataron a sorban araszolva, ha ment a klima, kb. 15p alatt kepes volt olyan szinten felmelegedni a viz, hogy ki kellett kapcsolnom, mert feltem, hogy felforr.
Ez valamelyest megnyugtato, mert - habar nem fogom igy hagyni - de egyelore elautozhatok vele, amig ki nem cserelem. Igen, valoban mazli, de betudom annak, hogy alig gurultunk 15-tel talan. Viszont egy klimahuto+toltes ... hatttt, ... bele sem merek gondolni. Valoszinu fajni fog. Szerintetek (akar bontottan is) mennyi lehet?

Koszi!
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #15011 Dátum: 2010.09.15 19:47:18 »
Igen az első a klímahűtő. Mázli, hogy nem sérült a vízhűtőd.

Ha klímával melegedett, az arra utal, hogy az egyik ventillátorod valóban nem működött már akkor se...

Igen, igen! Az (iden) nyari melegekben (is) vagy akar a hataron a sorban araszolva, ha ment a klima, kb. 15p alatt kepes volt olyan szinten felmelegedni a viz, hogy ki kellett kapcsolnom, mert feltem, hogy felforr.
Ez valamelyest megnyugtato, mert - habar nem fogom igy hagyni - de egyelore elautozhatok vele, amig ki nem cserelem. Igen, valoban mazli, de betudom annak, hogy alig gurultunk 15-tel talan. Viszont egy klimahuto+toltes ... hatttt, ... bele sem merek gondolni. Valoszinu fajni fog. Szerintetek (akar bontottan is) mennyi lehet?

Koszi!

Utángyártott a Bárdinál 33 ezer körül van. Szerintem bontottat ennél jóval olcsóbban is lehet, csak találni kell...
A feltöltést majd a többiek megírják, részemről passz...
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #15012 Dátum: 2010.09.15 20:00:08 »
Nekem most volt klímatöltésem nyáron, úgyhogy várostól függően 7-12 ezer között számíthatsz rá.  :)
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #15013 Dátum: 2010.09.16 20:01:12 »
Igen az első a klímahűtő. Mázli, hogy nem sérült a vízhűtőd.

Ha klímával melegedett, az arra utal, hogy az egyik ventillátorod valóban nem működött már akkor se...

Igen, igen! Az (iden) nyari melegekben (is) vagy akar a hataron a sorban araszolva, ha ment a klima, kb. 15p alatt kepes volt olyan szinten felmelegedni a viz, hogy ki kellett kapcsolnom, mert feltem, hogy felforr.
Ez valamelyest megnyugtato, mert - habar nem fogom igy hagyni - de egyelore elautozhatok vele, amig ki nem cserelem. Igen, valoban mazli, de betudom annak, hogy alig gurultunk 15-tel talan. Viszont egy klimahuto+toltes ... hatttt, ... bele sem merek gondolni. Valoszinu fajni fog. Szerintetek (akar bontottan is) mennyi lehet?

Koszi!

Utángyártott a Bárdinál 33 ezer körül van. Szerintem bontottat ennél jóval olcsóbban is lehet, csak találni kell...
A feltöltést majd a többiek megírják, részemről passz...

Lángnál 35 minusz kedvezmény.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Carina
« Válasz #15014 Dátum: 2010.09.20 10:05:38 »
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú