Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787043 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14880 Dátum: 2010.07.24 18:02:16 »
Viszont nekem is kéne segítség. Most basszus a kilométerórám dobta be a törülközőt. 0-án áll. Délután jó volt, a következő indulásnál már nem. Erről már aztán fogalmam sincs, hogy hogy működik, mit kéne hozzá vennem, vagy hogy ellenőrizzem le, hogy mi ment tönkre. Remélem segít valaki. Előre is köszi!
Ha a km-számláló továbbra is megy, akkor maga a sebességmérő döglött be. Lehet javítani, vannak erre szakosodott műhelyek, keress rá. Vagy: csere, a bontottan a komplett  műszeregység 10-15 ezer körül van.

Szióka.

Nem, nem megy a kilóméter számláló sem. Az sem amit le tudok nullázni. Műszakin ettől átmegy? Hagyjam a fenébe? Vagy számol a computer ebből az adatból bármit is? Vagy ez csak egy visszajelző számomra, semmi más dolga nincs? Ha megállít a rendőr, mivel állni fog az autó nem veszi észre nyilván. De büntetést vonhat maga után?

Tomka

Az csak egy visszajelző, műszakin sem nézik, nem számol semmit sem a motorvezérlő ebből. Rendőr, NKH-s nem nézi. Büntetést nem kapsz érte, legalábbis közvetlenül. Ha gyorsan méssz, akkor igen.  :flowers: Addig használj GPS-t a sebességmérésre, hogy ne legyen gond.

Ajánlom a XIII. kerületben az Alig utcában a Haudek műhelyt, erre van specializálódva.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14881 Dátum: 2010.07.24 21:16:14 »
Nem, nem megy a kilóméter számláló sem. Az sem amit le tudok nullázni. Műszakin ettől átmegy? Hagyjam a fenébe? Vagy számol a computer ebből az adatból bármit is? Vagy ez csak egy visszajelző számomra, semmi más dolga nincs? Ha megállít a rendőr, mivel állni fog az autó nem veszi észre nyilván. De büntetést vonhat maga után?
A leírásod alapján sanszos, hogy nem maga a műszer, hanem a jeladó (asszem a sebváltón van), vagy a jeladó és a műszer közötti kapcsolat hibásodott meg (ami már elektromos ha jól tudom, tehát nem mechanikus "spirál" köti össze a jeladót és a műszert).

A többit Trotter Mester leírta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #14882 Dátum: 2010.07.27 17:43:44 »
Sziasztok.

Ma megvettem a jeladót bontottan 5.000 HUF volt. Újonnan 50.000-re mondták... Meg is mutatta hol helyezkedik el a jeladó a kispesti bontóban a srác, rendes volt. Holnap csere... remélem ez lesz a baja. Köszi nektek!

Tamás

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #14883 Dátum: 2010.07.30 08:25:39 »
Sziasztok.

Ma megvettem a jeladót bontottan 5.000 HUF volt. Újonnan 50.000-re mondták... Meg is mutatta hol helyezkedik el a jeladó a kispesti bontóban a srác, rendes volt. Holnap csere... remélem ez lesz a baja. Köszi nektek!

Tamás

Halihó.

A helyzet az, hogy amit kaptam jeladót, nem belevaló. Szerintem avensisé, vagy nem tudom. A felfogatási nyúlványa rövidebb. Sőt, az enyémet ki sem tudtuk venni, úgy benne van. Persze, ha olyan lett volna pont akkor akár kivéstük volna. Viszont, rádugtuk az el. csatlakozót, és úgy már mért mikor megforgattuk, tehát tuti ez a baja. Viszont a bontóban azt mondta a srác, hogy alkatrészt nem vesznek vissza. Ez rendben is van, de én nem ezért fizettem. Mindeddig nem találtak az enyémbe valót sem. Most akkor se pénz vissza, se alkatrészcsere? Mit tennétek ilyenkor? Mert nekem csöppet forr a vérem... Ha bemégy egy boltba, hogy kérsz egy kiló kenyeret, de kiflit ad helyette, s csak otthon veszed észre, nem mégy tán vissza a pénzedért? Dehogy nem. Arról nem is beszélve, hogy amit terveztem hogy egyszer beutazom kispestre ezért, már tuti kétszer kell mennem...ki fizeti ki nekem a plusz benzint? Mert nem az én hibámból kell újra visszamennem... Várom hozzászólásaitok.

Tomka

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #14884 Dátum: 2010.07.30 17:27:54 »
Sziasztok.

Ma megvettem a jeladót bontottan 5.000 HUF volt. Újonnan 50.000-re mondták... Meg is mutatta hol helyezkedik el a jeladó a kispesti bontóban a srác, rendes volt. Holnap csere... remélem ez lesz a baja. Köszi nektek!

Tamás

Halihó.

A helyzet az, hogy amit kaptam jeladót, nem belevaló. Szerintem avensisé, vagy nem tudom. A felfogatási nyúlványa rövidebb. Sőt, az enyémet ki sem tudtuk venni, úgy benne van. Persze, ha olyan lett volna pont akkor akár kivéstük volna. Viszont, rádugtuk az el. csatlakozót, és úgy már mért mikor megforgattuk, tehát tuti ez a baja. Viszont a bontóban azt mondta a srác, hogy alkatrészt nem vesznek vissza. Ez rendben is van, de én nem ezért fizettem. Mindeddig nem találtak az enyémbe valót sem. Most akkor se pénz vissza, se alkatrészcsere? Mit tennétek ilyenkor? Mert nekem csöppet forr a vérem... Ha bemégy egy boltba, hogy kérsz egy kiló kenyeret, de kiflit ad helyette, s csak otthon veszed észre, nem mégy tán vissza a pénzedért? Dehogy nem. Arról nem is beszélve, hogy amit terveztem hogy egyszer beutazom kispestre ezért, már tuti kétszer kell mennem...ki fizeti ki nekem a plusz benzint? Mert nem az én hibámból kell újra visszamennem... Várom hozzászólásaitok.

Tomka

A plusz benzint senki, de azért azt a bontót is fel kéne gyújtani... Mi az hogy nem veszi vissza mikor ő adott rosszatt?
Xanyi

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #14885 Dátum: 2010.08.02 09:34:36 »
Carinákban gyárilag rendes szabványos ISO autórádió csatlakozó van?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #14886 Dátum: 2010.08.02 15:47:12 »
Carinákban gyárilag rendes szabványos ISO autórádió csatlakozó van?
Nálam nem az volt, szerintem, ha nincs buherálva nincs is az bennük.
Be kell szerezned egy Toyota ISO csatit, 1500-2000 Ft. Nekem is így volt.

Józsi vagyok :-)

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #14887 Dátum: 2010.08.03 22:33:47 »
Carinákban gyárilag rendes szabványos ISO autórádió csatlakozó van?
Szia!

Nekem is kellett egy átalakító, ami 1000 Ft volt. Teljesen jól működik  ::)
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #14888 Dátum: 2010.08.04 12:58:47 »
Sajnos az első féktárcsám felszabályozás után kb 1000km-el ismét üt, :no: úgyhogy csere.
A kérdés Brembo(15k), Textar(16k), Japanparts(10k) vagy QH(10k). Nem szeretném néhány ezer km után cserélni.
Betétből Ate-ra gondoltam (13k)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14889 Dátum: 2010.08.04 13:01:28 »
Hmm, ettől én tudnék jobb ajánlatot, ha jó neked az Érd környéki átvétel. Írj privit.
         

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #14890 Dátum: 2010.08.04 23:16:02 »
Gyöngyi saját boltot nyitottál?  ;) Mit lehet még nálad venni?  :) Lassan közeledik a műszakivizsga, elkezdek majd bevásárolni...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14891 Dátum: 2010.08.05 08:00:15 »
Nem én, egyik régi ismerősöméknek van boltjuk és elég kedvezményes árakat szoktak mondani dolgokra. :szemez:
Érdemes mindig máshol is körülnézni árak szempontjából, mert nem mindenben vannak verhetetlen áraik, de sztem például a Carinára a Ferodo Premium fékbetét 8500-ért nem rossz. :)
Szal gyakorlatilag bármire tudok árajánlatot kérni, ami megtalálható a Bárdi/Unix/Láng, stb. helyeken, aztán vagy kell vagy nem.  :)
         

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Carina
« Válasz #14892 Dátum: 2010.08.06 21:58:30 »
Üdv mindenkinek !         
 Már egy jó ideje nem irtam, azóta sokminden változott. A mindennapi használatban levő munkásautóm végleg feladta a harcot ás emiatt a carinám került a helyébe :no: :no:.Ugy döntöttem h. maradok egy autóval ami munkás és egyben családi autó.Kapott egy 750 kg-os utánfutót amit szinte naponta rákötök. Még nem tudom hosszutávon mennyire terhelő a kuplungra féltengelyre vagy másegyébre, nem utolsosorban a fogyasztásra.Amúgy volna egy kérdés! Hányas oktánszámu benzin jár a carinámba(3S-FE) ? Eddig 95-t tankoltam amitől nagyon csilingelt a motor gázadáskor.Kipróbáltam a 100 ast azzal tökéletesen müködik de ***a drága. :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Carina
« Válasz #14893 Dátum: 2010.08.06 22:46:15 »
95-ös a minimum oktánszám. Szerintem nézesd meg, hogy az előgyújtásod jól van-e beállítva!

Hányas oktánszámu benzin jár a carinámba(3S-FE) ? Eddig 95-t tankoltam amitől nagyon csilingelt a motor gázadáskor.Kipróbáltam a 100 ast azzal tökéletesen müködik de ***a drága. :hmmmm:
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Xmodule

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
  • Toyota Carina II GLI 2.0
Re: Carina
« Válasz #14894 Dátum: 2010.08.09 19:40:22 »
Sziasztok. Elsö kérdésem lehet kicsit furan fog hangzani, de minap hallottam valamit és elgondolkoztam rajta. Szoval en mostanaban kicsit penz szukeben vagyok szoval sporolosan vezetek. Napi 40km ert teszek meg ebböl kb 30 hosszu szakasz vegig 70 többi 50 es varos. Ugy valtok, hogy 2000 nel mar elvaltok es 50 es tablanal is felrakom 5. be. Azert csinalom igy mert eddig azt gondoltam (meglehet teljesen hibasan) hogy ha keves az rpm akkor ugye a hengerek sem mennek annyit szoval kevesebb benzint eszik a kocsi. Namost azt mondtak nekem, hogy ez igy nem jo mert igy a benzin kifolyik a kipuffogon...? Szoval jobb ha olyan 3-4ezer korul valtok, szoval a kocsi lenduletböl menjen. Nem tudom. Ti mit tudtok erröl? Masik meg, hogy mostanaban olyat csinal a fordulatszam mérö ,hogy igy fel-fel ugrál aztan vissza. De csak a mutato, maga a motor nem pörög fel. Eleg erdekes. Mitöl lehet ez? Amugy egy 91 -es 2.0 CarinaII öm van. Akinek esetleg ilyen kocsija van mennyit fogyaszt? :)