Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6786994 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14865 Dátum: 2010.07.15 11:19:12 »
Nem kellene típushibának tekinteni. Sok-sok tízezer kilóméter van bennük.  :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #14866 Dátum: 2010.07.15 22:13:37 »
Nem kellene típushibának tekinteni. Sok-sok tízezer kilóméter van bennük.  :excl:
Ez igaz, de ettől  mindenkinek ez a baja...nekem a bal1-en ragadt meg, a belső betét 0-ára kopott, a külsőm meg hozzá se ért...hol volt fékem hosszabb távon, hol nem... Bp-Esztergom-Bp-nél a végén már csak pumpálás, majd próba, müxik akkor jó volt, ha nem motorfék és úgy elfordul, nem volt jó buli...
Józsi vagyok :-)

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #14867 Dátum: 2010.07.15 23:13:40 »
Halihó!

Mindenek előtt felhívtam a XIX. ker-i bontót. 10e-ért komplett féknyerget ajánlott a csóka. 6e-ért első fékbetétszett, 6e-ért hátsó fékbetétszettet ajánlott. A hátsót lehet valóban cserélnem kéne, csak 165.000 kilométer van benne.... Honnan tudom, hogy mikor kellene cserélni a hátsót, anélkül hogy szétszedném? Az elsők még kövérek voltak, pedig 60k-t elgurultam vele már...

Nos, szétkaptuk a féket. A szakszerű megnevezéseket nem tudom sajnos, így a logikátokra s a fantáziátokra bízom :) Van az a patkó alakú öntvény, amibe a betéteket rakjuk. Ez, a féktuskóhoz két tengelyen keresztül csatlakozik. Ez volt beállva. Finoman nem ment, előkerült a kalapács, így már a vákuum engedett, lejött. Zsír volt alatta meg minden, 3 éve már ezt megcsináltam mikor megvettem. De, mégis szorult. Tisztít zsíroz összerak, majd a másik oldalt is megcsináltuk, nehogy ne egyformán fogjon. Örülök, mert egyrészt olcsón megúsztam, másrészt ilyenkor fizetődik ki, hogy figyeljük az autó zajait, sóhajait.

kantulyg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 241
Re: Carina
« Válasz #14868 Dátum: 2010.07.16 17:00:44 »
Halihó  :D
Megvan a hiba oka,a szerelő azt mondta hogy a motorvezérlőtől nem jön a feszültség de nem találta sehol a biztosítékot a kapcsolási rajzon ott van de nem találja így behúzott egy másik szálat és arra kötött egy biztosítékot és így már megy.
Toyota Auris 1.4 D-4D

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Carina
« Válasz #14869 Dátum: 2010.07.18 08:30:01 »
Tegnap tértem haza a horvátországi Pakostanéból.Oda felé lemértem a fogyasztásomat.Két fő tele csomagtartó,200 km főútvonal,90-100-as tempó, 450km autópálya 120-140 tempó,klíma használat kb. 400km-en keresztül a végeredmény 7.2 liter,átlag.Szerintem nem rossz!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #14870 Dátum: 2010.07.19 10:40:51 »
Nektek nem ér hozzá a hátső sárvédő a gumikhoz ha mondjuk olyan 90km/h körül huppanó van az útban? Nálam előfordul mikor hátul 3-an is ülnek, ilyenkor álló helyzetben is látszik, hogy eléggé leül az autó hátulja. Persze hozzá kell tenni, hogy R15-ös kerekek vannak 195/60 gumikkal.

Ez a Carinák jellegzetessége lenne, vagy esetleg a rugó gyengülhetett meg? Ezért is kérdezlek titeket, hogy mással is előfurdult e.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Carina
« Válasz #14871 Dátum: 2010.07.19 16:11:18 »
Hali
Találtam egy érdekességet akit érdekel az nézze meg.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.19 18:48:16 írta kleingy »

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #14872 Dátum: 2010.07.19 16:26:46 »
Elég komolyan néz ki.  :D

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Carina
« Válasz #14873 Dátum: 2010.07.19 20:22:19 »
Nektek nem ér hozzá a hátső sárvédő a gumikhoz ha mondjuk olyan 90km/h körül huppanó van az útban? Nálam előfordul mikor hátul 3-an is ülnek, ilyenkor álló helyzetben is látszik, hogy eléggé leül az autó hátulja. Persze hozzá kell tenni, hogy R15-ös kerekek vannak 195/60 gumikkal.

Ez a Carinák jellegzetessége lenne, vagy esetleg a rugó gyengülhetett meg? Ezért is kérdezlek titeket, hogy mással is előfurdult e.
Idén ugyan csak két személlyel,de az elmúlt években négy fő,teli csomagtartóval voltam nyaralni és nem tapasztaltam ilyet.Nekem is 195/60/15 gumik vannak rajta.

diegho

  • Vendég
Re: Carina
« Válasz #14874 Dátum: 2010.07.22 18:59:28 »
4A-FE motorba milyen gyertyákat ajánlotok? Eladás előtt áll az autó ugyan, de már csak pár száz van a cseréig.

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #14875 Dátum: 2010.07.22 20:57:41 »
4A-FE motorba milyen gyertyákat ajánlotok? Eladás előtt áll az autó ugyan, de már csak pár száz van a cseréig.

Szia,

Nem vagyok szakértő, de leírom nálam hogy volt. 106.000-el vettem az autót, 90.000-nél volt utoljára márkaszervizben. Biztos vagyok benne, hogy gyertyát benne soha nem cseréltek, ugyanis a hosszhordásszíjak is gyáriak voltak még. Ergo, most 165.000 van benne, de gyertya még mindig nem lett cserélve. Amíg a hangján nem hallom, hogy valami gond lenne, nem is fogom, mert 5-6000 Ft ez a platinagyertya, tehát majd 30k lecserélni négy darabot. Sőt, bármihez hozzányúltam karbantartásilag, csak gondot okoztam magamnak is meg az autónak is.

Viszont nekem is kéne segítség. Most basszus a kilométerórám dobta be a törülközőt. 0-án áll. Délután jó volt, a következő indulásnál már nem. Erről már aztán fogalmam sincs, hogy hogy működik, mit kéne hozzá vennem, vagy hogy ellenőrizzem le, hogy mi ment tönkre. Remélem segít valaki. Előre is köszi!

Tomka

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14876 Dátum: 2010.07.22 22:16:10 »
4A-FE motorba milyen gyertyákat ajánlotok? Eladás előtt áll az autó ugyan, de már csak pár száz van a cseréig.
attol fugg hogy szegenykeverekes vagy nem.
ha nem akkor talan ezek:
Denso K20RU, hezag 0,8mm
NGK BKR6EYA, hezag 0,8mm

ha igen akkor nem tudom, de akkor platina kell.
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14877 Dátum: 2010.07.24 06:52:53 »
Viszont nekem is kéne segítség. Most basszus a kilométerórám dobta be a törülközőt. 0-án áll. Délután jó volt, a következő indulásnál már nem. Erről már aztán fogalmam sincs, hogy hogy működik, mit kéne hozzá vennem, vagy hogy ellenőrizzem le, hogy mi ment tönkre. Remélem segít valaki. Előre is köszi!
Ha a km-számláló továbbra is megy, akkor maga a sebességmérő döglött be. Lehet javítani, vannak erre szakosodott műhelyek, keress rá. Vagy: csere, a bontottan a komplett  műszeregység 10-15 ezer körül van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #14878 Dátum: 2010.07.24 08:03:04 »
Viszont nekem is kéne segítség. Most basszus a kilométerórám dobta be a törülközőt. 0-án áll. Délután jó volt, a következő indulásnál már nem. Erről már aztán fogalmam sincs, hogy hogy működik, mit kéne hozzá vennem, vagy hogy ellenőrizzem le, hogy mi ment tönkre. Remélem segít valaki. Előre is köszi!
Ha a km-számláló továbbra is megy, akkor maga a sebességmérő döglött be. Lehet javítani, vannak erre szakosodott műhelyek, keress rá. Vagy: csere, a bontottan a komplett  műszeregység 10-15 ezer körül van.

Szióka.

Nem, nem megy a kilóméter számláló sem. Az sem amit le tudok nullázni. Műszakin ettől átmegy? Hagyjam a fenébe? Vagy számol a computer ebből az adatból bármit is? Vagy ez csak egy visszajelző számomra, semmi más dolga nincs? Ha megállít a rendőr, mivel állni fog az autó nem veszi észre nyilván. De büntetést vonhat maga után?

Tomka

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14879 Dátum: 2010.07.24 17:27:28 »
Viszont nekem is kéne segítség. Most basszus a kilométerórám dobta be a törülközőt. 0-án áll. Délután jó volt, a következő indulásnál már nem. Erről már aztán fogalmam sincs, hogy hogy működik, mit kéne hozzá vennem, vagy hogy ellenőrizzem le, hogy mi ment tönkre. Remélem segít valaki. Előre is köszi!
Ha a km-számláló továbbra is megy, akkor maga a sebességmérő döglött be. Lehet javítani, vannak erre szakosodott műhelyek, keress rá. Vagy: csere, a bontottan a komplett  műszeregység 10-15 ezer körül van.
Szióka.

Nem, nem megy a kilóméter számláló sem. Az sem amit le tudok nullázni. Műszakin ettől átmegy? Hagyjam a fenébe? Vagy számol a computer ebből az adatból bármit is? Vagy ez csak egy visszajelző számomra, semmi más dolga nincs? Ha megállít a rendőr, mivel állni fog az autó nem veszi észre nyilván. De büntetést vonhat maga után?

Tomka
az en autom mostanaban muszakizott, ott voltam es ahogy lattam nem neztek a km orat.
Lehettem volna halasz ...