Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6787055 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Carina
« Válasz #14850 Dátum: 2010.07.13 20:11:15 »
Klímát szeretnék "varázsolni" a (még) klíma nélküli "92-es Carina E-be, pénteken megyek a komplett bontott klímáért . Valaki csinált már ilyen "klímaátépítést"? Tapasztalat? Mire kell figyelnem a "varázslat során"?  :hmmmm:
 :helpsmilie:


A klíma beépítve, a rendszer levákuumozva, nyomás-próbázva, feltöltve olajjal, gázzal, a gáz megfestve!!! 65 e. huf-ból a klíma nélküli Carina E-ből klímás lett.  :clap:
Mindössze egy hűtő ventilátor kell még mert amiből ki lett bontva abban nem volt a klímának ventilátora  :?: ! Szóval ha van valakinek "kicsipézér" nyugodtan szóljon, tudok rá vevőt.
Köszi!!!

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #14851 Dátum: 2010.07.13 20:25:33 »
Klímát szeretnék "varázsolni" a (még) klíma nélküli "92-es Carina E-be, pénteken megyek a komplett bontott klímáért . Valaki csinált már ilyen "klímaátépítést"? Tapasztalat? Mire kell figyelnem a "varázslat során"?  :hmmmm:
 :helpsmilie:


A klíma beépítve, a rendszer levákuumozva, nyomás-próbázva, feltöltve olajjal, gázzal, a gáz megfestve!!! 65 e. huf-ból a klíma nélküli Carina E-ből klímás lett.  :clap:
Mindössze egy hűtő ventilátor kell még mert amiből ki lett bontva abban nem volt a klímának ventilátora  :?: ! Szóval ha van valakinek "kicsipézér" nyugodtan szóljon, tudok rá vevőt.
Köszi!!!
Ennyit nekem is megérne esetleg majd egyszer, főnök autójában van klíma, így az utazás nem para. (3 óra autóban oda vissza)
De ha 22-én nagyon meleg lesz és még többször megyüónk több autóval melózni, akkor erőteljesen meggondolom... :)
Józsi vagyok :-)

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14852 Dátum: 2010.07.13 20:29:08 »
Sziasztok,

gondolkozom azon hogy szereltettek be az autóba állófűtést.
Vkinek van tapasztalata Carina állófűtéssel kapcsolatban? Vki esetleg szereltetett be utólag már? Egyáltalán szerintetek van értelme Carina esetében? Érdemes ezért egy jól működő rendszert megbontani?

 

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Carina
« Válasz #14853 Dátum: 2010.07.13 23:14:33 »
Húúúúúúúú!!!
Erre már én is rég rájöttem csak nem jártam sikerrel, azért próbálkozom itt.
De kösz!

Unix  ;)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14854 Dátum: 2010.07.14 09:42:20 »
Sziasztok,

gondolkozom azon hogy szereltettek be az autóba állófűtést.
Vkinek van tapasztalata Carina állófűtéssel kapcsolatban? Vki esetleg szereltetett be utólag már? Egyáltalán szerintetek van értelme Carina esetében? Érdemes ezért egy jól működő rendszert megbontani?

 

Őszintén, hacsak télvíz idején is sokat ülsz egyhelyben a kocsival, akkor nem sok értelmét látom. Persze, ha Te a motor előmelegítésre gondoltál és nem a kabinfűtésre, akkor meggondolandó, ha sokat és kis távolságokra használod télen a kocsit. Ezzel a motorkopást előzöd meg. Persze ebben az esetben a villamos megoldás nem jöhet szóba, csak a benzines, mivel ez utóbbi nem függ a konnektortól. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kantulyg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 241
Re: Carina
« Válasz #14855 Dátum: 2010.07.14 10:24:37 »
Köszi a gyors válaszokat.Minden működik rajta tekeri is a motort de ezen kívül semmi.
Toyota Auris 1.4 D-4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14856 Dátum: 2010.07.14 12:15:24 »
Megnéztétek, hogy a rotor forog a főtengely mozgásakor?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kantulyg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 241
Re: Carina
« Válasz #14857 Dátum: 2010.07.14 13:02:31 »
Nem  :no:
Toyota Auris 1.4 D-4D

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14858 Dátum: 2010.07.14 18:26:23 »

Persze, ha Te a motor előmelegítésre gondoltál és nem a kabinfűtésre, akkor meggondolandó, ha sokat és kis távolságokra használod télen a kocsit.

Igen, a motor előmelegítésére gondoltam. Csak ugye az nem túl olcsó dolog. kb. 250.000 FT-tól kezdődik+ beszerelés  :ph34r:
Az autó értékéhez viszonyítva...  :eek: Ráadásul eléggé meg kell bontani a dolgokat.
Tehát elgondolkodtató, hogy megéri egyáltalán az egész... 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14859 Dátum: 2010.07.14 18:38:02 »
Nem  :no:

Nohát, akkor adva van a feladat. Ha nem pörög, ott a bibi, mert nincsen gyújtás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14860 Dátum: 2010.07.14 18:38:44 »

Persze, ha Te a motor előmelegítésre gondoltál és nem a kabinfűtésre, akkor meggondolandó, ha sokat és kis távolságokra használod télen a kocsit.

Igen, a motor előmelegítésére gondoltam. Csak ugye az nem túl olcsó dolog. kb. 250.000 FT-tól kezdődik+ beszerelés  :ph34r:
Az autó értékéhez viszonyítva...  :eek: Ráadásul eléggé meg kell bontani a dolgokat.
Tehát elgondolkodtató, hogy megéri egyáltalán az egész... 
Ehhez képest a villanyos, potom 20E környékén megáll. Nade ahhoz kell konnektor.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Carina
« Válasz #14861 Dátum: 2010.07.14 18:49:14 »
Nem tudom miért kerül annyival többe a kályhás megoldás.
Maga az ötlet nagyon jó, csak ne lenne olyan drága...
De ja jól tudom gyárilag is volt beépítve némelyik Carinába. De lehet csak a dízelekbe...
Azért még kutakodok a témában. Szeretném vhogy beépítetni

tomka1982

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 277
Re: Carina
« Válasz #14862 Dátum: 2010.07.15 07:41:54 »
Szép jó reggelt mindenkinek!

Megbetegedett a kislány. Jelenség: lassan gurulva a bal első kerék olykor nyikorog. A felnin fékpor látható, a másikon nem. Felemelve a kocsit a bal kerék szorul. Amennyire értek hozzá, a fék munkahenger megszorulhatott. Lehet-e, érdemes-e házilag szétkapni és valamit csinálni vele? A leengedő csavar még a múltkor beletört, mikor karbantartásképp fékolajat kívántam cserélni, de inkább lemondtam róla, miután 4-ből kettő beletört. Segíthet-e, ha a dugattyút szabaddá téve ki-be nyomogatjuk és wd40-el befújjuk? Válaszaitok előre is köszönöm!

Tamás

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14863 Dátum: 2010.07.15 08:45:39 »
Szép jó reggelt mindenkinek!

Megbetegedett a kislány. Jelenség: lassan gurulva a bal első kerék olykor nyikorog. A felnin fékpor látható, a másikon nem. Felemelve a kocsit a bal kerék szorul. Amennyire értek hozzá, a fék munkahenger megszorulhatott. Lehet-e, érdemes-e házilag szétkapni és valamit csinálni vele? A leengedő csavar még a múltkor beletört, mikor karbantartásképp fékolajat kívántam cserélni, de inkább lemondtam róla, miután 4-ből kettő beletört. Segíthet-e, ha a dugattyút szabaddá téve ki-be nyomogatjuk és wd40-el befújjuk? Válaszaitok előre is köszönöm!

Tamás
Ideig óráig biztosan megoldást jelenthet. De szvsz. a munkahenger dugói már be vannak maródva, szét kellene dönteni az egészet, és felújítószettel újra applikálni.
De a fékjavításhoz csak úgy nyúljál hozzá, ha már csináltad, mert ez a része nem játék.  A betört légtelenítőcsavarokar is pótolni kellene, enélkül, ha szétbontod nem lehet légteleníteni, ergo nem lehet a verdát haszálni, mert a fék vagy nem lesz, vagy orosz rulett. :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Carina
« Válasz #14864 Dátum: 2010.07.15 11:17:38 »
Szép jó reggelt mindenkinek!

Megbetegedett a kislány. Jelenség: lassan gurulva a bal első kerék olykor nyikorog. A felnin fékpor látható, a másikon nem. Felemelve a kocsit a bal kerék szorul. Amennyire értek hozzá, a fék munkahenger megszorulhatott. Lehet-e, érdemes-e házilag szétkapni és valamit csinálni vele? A leengedő csavar még a múltkor beletört, mikor karbantartásképp fékolajat kívántam cserélni, de inkább lemondtam róla, miután 4-ből kettő beletört. Segíthet-e, ha a dugattyút szabaddá téve ki-be nyomogatjuk és wd40-el befújjuk? Válaszaitok előre is köszönöm!

Tamás
Ezek szerint ez már lassan tipushiba :(. Nekem tavaly nyáron jött elő a jobb egyen. Utolsó fázis volt, már beleette magát a munkahenger a nyeregbe, csak a csere segített. A pénzárcának nem esett jól. Könnyű volt észrevenni, tűzforró volt a felni pár km után, meg indulásnál-megállásnál érezni lehetett, amikor beáll. Féktisztótóval addig fújkáltam, meg mozgattam, hogy a szerelőig kibírja.