Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791347 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #14760 Dátum: 2010.06.09 21:56:04 »
(tovább pimpelem a japó drágaszágom: bekerült a pollent szürö alkalmatosság, a slusszkulcs megvilágítás, és jobb oldalra bekötöttem az ötödik ajtó nyitó kart + bowdent: másfél óra alatt megvolt az egész mutatvány, pedig "vaktában" álltam neki, és az ótó mindkét oldalát szét kellett bontani. A lényeg, hogy müködik, és hogy az egyetlen - görbe - slusszkulcsom ezáltal részben tehermentesítödik...)
ma megrendeltem a kipufogó tartó szilentet mert csak a tartóját veri a csonk, holnap lefújom / leföstöm az "új" felniket, és remélem hogy még a héten megkapja az új nyári papucsokat is.
böszme pijos degusztátorkám...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #14761 Dátum: 2010.06.10 09:20:17 »
Üdv. Carina tulajdonosok.
volna egy olyan problémám, hogy túl melegnek találom a motort és az egész hűtőrendszert mikor leállítom a gépet, ez egy kb. 6km-es táv volt legutóbb most.
Azt tudni kell hogy sajnos egyszer megkínoztam mikor a gyorsforgalmi úton beadta a kulcsot a vízpumpa és elengedte az összes vizet.
És akkor kiakadt a hőmérséklet mutató és a motorhibát jelző sárga jel is.
Azóta ki lett cserélve: a termosztát, kapott új hűtőt és áttelt öblítve a rendszer.
A hűtő ventilátor működik.
Nem lehet-e esetleg az a baj hogy a hőgomba károsodott volna és a hőfok visszajelző is és  későn észleli, vagy nem pontosan észleli a hőmérsékletet.
Ez azért is fura nekem mert normálisan beáll a mutató a közép állástól kicsit lejjebb, és mégis forrónak tűnik az egész rendszer. És mintha lomhább is lenne ilyenkor.
Ha esetleg tudna valaki ebben tanácsot adni.
Pontosan egy Carina 1.6 XLI. szedán 1997-es 6.-havi.
Előre is köszönet.

Szerintem megfőzted a hengerfejed tömítését...

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Carina
« Válasz #14762 Dátum: 2010.06.10 15:28:36 »
Nem tudom, attól lenne forró?
A hűtővizem normális színű.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14763 Dátum: 2010.06.10 18:37:21 »
Nem tudom, attól lenne forró?
A hűtővizem normális színű.

Már csak az a kérdés, hogy mi a forró. A hűtővíz uszkve 90 fokos. Márpedig ez igen forró, ha kézzel nyúlsz hozzá, még akkor is, ha gumicső, vagy fém választ el a folyadéktól.

A hűtővíz színe a hővezetés és átadást szempontjából irrelaváns. :flowers: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Carina
« Válasz #14764 Dátum: 2010.06.11 10:52:27 »
Nem tudom, attól lenne forró?
A hűtővizem normális színű.

Már csak az a kérdés, hogy mi a forró. A hűtővíz uszkve 90 fokos. Márpedig ez igen forró, ha kézzel nyúlsz hozzá, még akkor is, ha gumicső, vagy fém választ el a folyadéktól.

A hűtővíz színe a hővezetés és átadást szempontjából irrelaváns. :flowers: :D

Lehet, arra gondolt, hogy nem olajfoltos

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Carina
« Válasz #14765 Dátum: 2010.06.11 15:10:56 »
Köszönet az infókért .
Megkérdeztem az autó szerelő haverom és ö is azt mondta, hogy ez teljesen normális hőmérsékletű.
Kösz mindenkinek.

RGábor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Carina
« Válasz #14766 Dátum: 2010.06.13 22:28:56 »
Hali mindenkinek!Segitség kellene mert a fordulatszámméröm menet közben le föl járkál(0 és föl 0 és föl) van mikor  csak lent van nulán.Mi a teendö ilyen esetben?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #14767 Dátum: 2010.06.14 10:07:16 »
Nekem is iszonyat forró a motor (egy másodpercre nem tudom a kezem rajta tartani) mostanság, de szerintem közrejátszik ez a nagy kánikula is, azért nem mindegy hogy menet közben hűs levegő hűti a motort vagy pedig 35 fokos levegő.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14768 Dátum: 2010.06.14 16:48:59 »
Sziasztok...

Aki még emlékszik egy héttel ezelőtt írtam hogy leállt két henger....meglett a bűnös...a tömítés a két henger között kiégett így a két henger egymásba dolgozott....
Viszont mondta a szerelőm hogy mivel az olajat is eszi (1l/1000km) ezért cseréljük ki az olajlehúzó gyűrűket....mivel nagyon idegesített hogy állandóan ellenörizni kell az olajszintet...rábólintottam...
Csak egy problémám van...megnéztem az unixnál és bárdiau.nál de nincs nekik gyűrűjük...a szerelőm mondta hogy ő is eddig csak egy helyről kapott de az túl drága lenne50ehuf...
Ha tudtok esetleg egy helyet ahol jó minőségüt lehet kapni jó (nekem jó :D :lol:) áron szóljon!

előre is kösz!!
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14769 Dátum: 2010.06.15 23:13:20 »
Nekem is iszonyat forró a motor (egy másodpercre nem tudom a kezem rajta tartani) mostanság, de szerintem közrejátszik ez a nagy kánikula is, azért nem mindegy hogy menet közben hűs levegő hűti a motort vagy pedig 35 fokos levegő.
hogy erted hogy forro a motor?  1 perc alapjarat utan mar  ra sem mernem tenni a kezem a motorra, meg telen sem.  8]
Lehettem volna halasz ...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #14770 Dátum: 2010.06.16 09:50:56 »
Nekem is iszonyat forró a motor (egy másodpercre nem tudom a kezem rajta tartani) mostanság, de szerintem közrejátszik ez a nagy kánikula is, azért nem mindegy hogy menet közben hűs levegő hűti a motort vagy pedig 35 fokos levegő.
hogy erted hogy forro a motor?  1 perc alapjarat utan mar  ra sem mernem tenni a kezem a motorra, meg telen sem.  8]

Igen igazad van nem jól fogalamztam, a lényeg, hogy múlt héten volt ez a nagy kánikula és észrevettem, hogy néha bekapcsol a hűtőventillátor, a hűtővíz hőfokával nincs semmi probléma, nem ment feljebb a mutató. Amire utalni akartam, hogy azért 35 fokos dögmelegben a motor is kicsit magasabb hőmérsékleten üzemel. Persze ez nem jelent abnormális működést.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Carina
« Válasz #14771 Dátum: 2010.06.16 10:30:13 »
Sziasztok...

Aki még emlékszik egy héttel ezelőtt írtam hogy leállt két henger....meglett a bűnös...a tömítés a két henger között kiégett így a két henger egymásba dolgozott....
Viszont mondta a szerelőm hogy mivel az olajat is eszi (1l/1000km) ezért cseréljük ki az olajlehúzó gyűrűket....mivel nagyon idegesített hogy állandóan ellenörizni kell az olajszintet...rábólintottam...
Csak egy problémám van...megnéztem az unixnál és bárdiau.nál de nincs nekik gyűrűjük...a szerelőm mondta hogy ő is eddig csak egy helyről kapott de az túl drága lenne50ehuf...
Ha tudtok esetleg egy helyet ahol jó minőségüt lehet kapni jó (nekem jó :D :lol:) áron szóljon!

előre is kösz!!

Szia!
Gyári, kb 45e magasságában a komplett garnitúra  - ez az összes gyűrűt tartalmazza... én mondjuk vennék hozzá szintén gyári szelepszárszimmering garnutúrát is, ha már szét lesz szedve.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14772 Dátum: 2010.06.16 19:07:48 »
Lehettem volna halasz ...

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Carina
« Válasz #14773 Dátum: 2010.06.16 19:45:55 »
Sziasztok!Három hét múlva nyaralni megyek Horvátországba a Carinával (4A-FE 1.6 116 Le).Az útiköltséget szeretném csökkenteni bio-etanollal.Mekkora arányban lehet keverni egy teli tanknál.Ha valaki próbálta ,mi a tapasztalat?!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #14774 Dátum: 2010.06.16 19:48:57 »
Sziasztok,

KÉrdezném, hogy van-e valami biztonságos, jó megoldás Carina E (5 ajtós) hátsó középső ülését hárompontosítani. Mondjuk 3 gyerekülés úgy is csak variálva férne bele, de talán megoldható volna.
HA jól láttam, AVE I-ben már hárompontos öv van az 5. helyen, nem tudom mennyiben más annak a résznek a kialakítása...

Valakinek valami ötlet?

Kösz!