Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791326 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Carina
« Válasz #14745 Dátum: 2010.06.06 16:38:25 »
Kizárt. Szinte teljesen új a motorja. 5W való bele! :yes:

Nos, azért nem teljesen új... márcsak azért sem, mert a másfél év alatt mentem 40000 km-t. ;)
Persze, mivel most nem eszik olajat, nem szívesen tennék bele "kocsikenőcs"-öt, ahogy egyik cartársam korábban fogalmazott... :D
Szerintem azt rakj bele, amit jónak látsz.Ha arra figyelsz, hogy a fórumon mit mondanak, bele fogsz hülyülni.Ahány ember, kétszer annyi vélemény.
99' Avensis 1.6 4A-FE

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Carina
« Válasz #14746 Dátum: 2010.06.06 17:50:28 »
Az olaj kérdés már szinte vallási kérdéssé fajult:) Nincs megállapodás benne h melyik a legjobb, csak abban hogy a jo minöségű olajok közül szinte akármelyiket választhatod... Vallási nézeted szerint:)

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Carina
« Válasz #14747 Dátum: 2010.06.08 15:10:02 »
Sziasztok!Pár hete írtam,hogy műszakira viszem a Carinámat,de gond van a motorszám utolsó karakterével(alig olvasható).Ma megvolt a műszaki,élből belekötöttek a motorszámba.Reagáltam az itt olvasottak alapján,hogy Eusodtunk és már másodlagos azonosítóvá vált.Azt mondták rosszul tudom,a szabályok ezzel kapcsolatban a változatlanok.A vizsga mindenesetre sikerült,végül szemet hunytak a motorszám felett.A vizsga helye,mert gondolom valaki biztos megkérdezi, Autoklub Győr

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #14748 Dátum: 2010.06.08 22:02:54 »
Halisztok!

Ha valaki tavaly ilyenkor azt mondja, hogy "lázasan" fogom a Toyotám pimpelni, körberöhörögöm a félkopasz szörös fejemet:)
Erre meg:
- hirtelen kapott plüss üléseket
- új benya filtert (oké, ez nem pimp, csak pump: mert nemrég kezdtem el 1/3 etanollal "kínozni")
- beszereztem hozzá 4 db echte toyotás 14-es alufelnit, ma meg is volt a felületük simára csiszolása vizes finom dörzspépörrel.
- ma megjöttek a Kléber 185/65-s nyári gummák (tudom, alja kategória, de nem érzem veszélyben miatta a kocsi úttartását)
- ma meg... hát lásd fotó. Ez egy ex Celica kormány mekanikus érbeggel. Fincsi, teccik, szinte még új...

Viszont elakadtam a pollen szürö beiktatásánál (egy marék falevél volt a helyén). Hogyé is kell ezt illeszteni? Két db-ból áll, és az a két db is két felé van osztva. Még mielött megeröszakolok ott a középkonzol mögött pol lenn...

[a csatolmányt egy admin törölte]
böszme pijos degusztátorkám...

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14749 Dátum: 2010.06.08 22:19:38 »
Szerintem a hasonló korosztályú autóknál már 10w-40 est kéne használj...a szerelőm mondta hogy akár a 15w -et is rakhatnék bele...de maradtam a 10wnél..

regebben mar linkeltem ezeket az olajos temakat, hasznos olvasmany:
Olajinfo.hu
Olajfogyasztás: tények és tévhitek 1. rész
Olajfogyasztás: tények és tévhitek 2. rész

ugy gondolom a repsolnal jobban vagjak a temat, ugyhogy en is szintetikust hasznalok.  8]
Lehettem volna halasz ...

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #14750 Dátum: 2010.06.09 11:13:46 »
Más. Olajcsere előtt állok lassan. Jelenleg Castrol 5W-40-est használok, viszont  szeretnék váltani.
Sok jót hallottam az ENEOS olajokról; szívesen megpróbálnám. Viszont nem nagyon tudom, hogy melyik lenne a legjobb, az 5W-40 -es, vagy 5w-30 -as, esetleg más viszkozitású? Sokat autópályázom, szal ennek függvényében várnám a kedves cartársak ajánlását... ;)
köszi előre is!
Hello. Én márciusban cseréltem olajat a 96-os,2.0 benzines carinámban, és én is a márka társaktol kértem tanácsot és így a LIQUI MOLY 5W-40 szintetikus olaj mellett döntöttem, és nem bántam meg azota kb:4000km mentem és talán 1dl fogyott mondjuk előtte sem ette az olajat a kicsike.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #14751 Dátum: 2010.06.09 11:22:37 »

Viszont elakadtam a pollen szürö beiktatásánál (egy marék falevél volt a helyén). Hogyé is kell ezt illeszteni? Két db-ból áll, és az a két db is két felé van osztva. Még mielött megeröszakolok ott a középkonzol mögött pol lenn...
Mint klímás autó tulaja elmondhatom, kárpit kicsit le/elhajt,pollenszűrő takarólemez kivesz, majd a pollenszűrő alsó felének fülét elkapod és húzod kifele, majd a pollenszűrő résének tetején lévő kis pöcköt lehúzod és aztán ki. gázpedált célszerű benyomva tartani, úgy könnyebben férsz hozzá ja és készülj fel ujjadon esetlegesen bekövetkező bőrfolytonossági hibák kialakulásának lehetőségére.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14752 Dátum: 2010.06.09 11:23:30 »
Javítsatok ki, de nem azt kérdezte, hogy hogy kell BErakni?  :)
         

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #14753 Dátum: 2010.06.09 11:53:10 »
Gond egy szál se, tájszólással kommunikálok...
(pedig gondoltam ha beírom hogy "egy marék falevél volt a helyén" - és ezért nem tudom hogy melyik elemnek hol és milyen irányba fordítva van a pozíciója), csak egyértelmü lesz.
Nem baj, annyi már világos, hogy egymás fölé kell rakni a két szüröt, valamit majdcsak kiokoskodok...
böszme pijos degusztátorkám...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14754 Dátum: 2010.06.09 11:55:07 »
Basszus, pedig mintha lett volna erről egy kép is pár hete (hónapja...).  :surrender: De hogy ki rakta fel... :helpsmilie:
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #14755 Dátum: 2010.06.09 13:29:28 »
Javítsatok ki, de nem azt kérdezte, hogy hogy kell BErakni?  :)
Visszafele forított sorrendben értendő !!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.09 13:32:24 írta taby »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14756 Dátum: 2010.06.09 14:29:29 »
Oké, de ha a légszűrő két részből áll és az is így-úgy hajlik, akkor mi a is megfelelő sorrend akármelyik irányba?  :D :devil:
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #14757 Dátum: 2010.06.09 14:39:00 »
Oké, de ha a légszűrő két részből áll és az is így-úgy hajlik, akkor mi a is megfelelő sorrend akármelyik irányba?  :D :devil:
A felső darabnak  szemből nézve a bal alsó sarkában van a kis fülecskéje, a másiknak ami alulra megy annak a bal közepén. :P

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #14758 Dátum: 2010.06.09 17:46:28 »
Köszi az input, így már sikerált is... Monnyuk nem egy zsír meló, de volt már sokkal cifrábbhoz is közöm:)
böszme pijos degusztátorkám...

Johny2220

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Carina
« Válasz #14759 Dátum: 2010.06.09 21:48:54 »
Üdv. Carina tulajdonosok.
volna egy olyan problémám, hogy túl melegnek találom a motort és az egész hűtőrendszert mikor leállítom a gépet, ez egy kb. 6km-es táv volt legutóbb most.
Azt tudni kell hogy sajnos egyszer megkínoztam mikor a gyorsforgalmi úton beadta a kulcsot a vízpumpa és elengedte az összes vizet.
És akkor kiakadt a hőmérséklet mutató és a motorhibát jelző sárga jel is.
Azóta ki lett cserélve: a termosztát, kapott új hűtőt és áttelt öblítve a rendszer.
A hűtő ventilátor működik.
Nem lehet-e esetleg az a baj hogy a hőgomba károsodott volna és a hőfok visszajelző is és  későn észleli, vagy nem pontosan észleli a hőmérsékletet.
Ez azért is fura nekem mert normálisan beáll a mutató a közép állástól kicsit lejjebb, és mégis forrónak tűnik az egész rendszer. És mintha lomhább is lenne ilyenkor.
Ha esetleg tudna valaki ebben tanácsot adni.
Pontosan egy Carina 1.6 XLI. szedán 1997-es 6.-havi.
Előre is köszönet.