Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791467 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Carina
« Válasz #14730 Dátum: 2010.05.31 21:22:34 »
Sziasztok...

Megint szükségem lenne a segítségetekre...mostanába sajnos elég gyakran...
Megpróbálok mindent részletesen leírni...azzal kezdődött hogy a "drágaság" ette az olajat (1000km/0.5l) az utolsó hónapba felment 500km/0,5l-re sajnos azért nem tudtam tovább mérni mert leállt az egyik hengerem (bal szélső)... elvittem szerelőhöz ... ő egyből a gyertyákra gyanakodott...mint kiderült az is rossz volt...vettem gyertyákat kicseréltük...sajna az a fránya henger nem indult be...ugyan olyan .ar hangja volt mint azelőtt...kompressziót mértünk a hengerekbe, a rossz hengerben 5bar, a mellette lévőben 5bar, és a két jobboldalin meg 10,5bar mértünk. Gázadásnál csörömpölő hangot adott a motor...
Utánna a szerelőm már nem mosolygott...sajna elvette az én kedvemet is... mondta hogy ez több dologra is utalhat...ő az olajlehúzó gyűrükre gyanakszik, de biztosat csak akkor tud mondani ha már szétszedte...de mondta ha a hengert fel kell újítani akkor az kb max 60e/hengerre jön ki...és mivel 2 henger rossz...az már 120e. Hát valahogy nem szivesen adnék ki érte ennyit... de tudom hogy olcsóbban nagyon nem úszhatom meg...
Még megemlítette hogy ha tényleg nagy gondok vannak akkor érdemes lenne motort cserélni  :?: :nonono: :hmmmm: :wacko: :cry:  :no:...
Hát igen, gondolom az is hasonló árfekvésbe van... de lehet hogy tényleg jobban járnék vele...arra gyanakszom hogy az előző gazdi nem nézegette olyan gyakran az olajat mint én...és lehet hogy egy ideig olaj nélkül ment vele, jah a kilóméterórába már nem volt meg az olajat jelző izzó....azt még én raktam bele...
Érdeklődnék hogy szerintetek mennyiért érné meg felújítani a motrot...ill mennyibe kerülhet egy használt (jobb állapotban lévő :D) motor... ill ha motort akarok cserélni akkor pl műszakisztatni kell újra a kocsit?- egyszóval minden érdekel...
Válaszotokat előre is köszönöm!!
Én mindenesetre mielöbb szétkapnám azt a motort hogy lássam mi az amit cserélni kellene és árban mindez mit jelent. :yes:Az is meglehet h. xará van kopva mer ok nélkül nem vették ki azt az égőt a müszerfalból. :hmmmm:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #14731 Dátum: 2010.06.01 15:27:57 »
Sziasztok...

Megint szükségem lenne a segítségetekre...mostanába sajnos elég gyakran...
Megpróbálok mindent részletesen leírni...azzal kezdődött hogy a "drágaság" ette az olajat (1000km/0.5l) az utolsó hónapba felment 500km/0,5l-re sajnos azért nem tudtam tovább mérni mert leállt az egyik hengerem (bal szélső)... elvittem szerelőhöz ... ő egyből a gyertyákra gyanakodott...mint kiderült az is rossz volt...vettem gyertyákat kicseréltük...sajna az a fránya henger nem indult be...ugyan olyan .ar hangja volt mint azelőtt...kompressziót mértünk a hengerekbe, a rossz hengerben 5bar, a mellette lévőben 5bar, és a két jobboldalin meg 10,5bar mértünk. Gázadásnál csörömpölő hangot adott a motor...
Utánna a szerelőm már nem mosolygott...sajna elvette az én kedvemet is... mondta hogy ez több dologra is utalhat...ő az olajlehúzó gyűrükre gyanakszik, de biztosat csak akkor tud mondani ha már szétszedte...de mondta ha a hengert fel kell újítani akkor az kb max 60e/hengerre jön ki...és mivel 2 henger rossz...az már 120e. Hát valahogy nem szivesen adnék ki érte ennyit... de tudom hogy olcsóbban nagyon nem úszhatom meg...
Még megemlítette hogy ha tényleg nagy gondok vannak akkor érdemes lenne motort cserélni  :?: :nonono: :hmmmm: :wacko: :cry:  :no:...
Hát igen, gondolom az is hasonló árfekvésbe van... de lehet hogy tényleg jobban járnék vele...arra gyanakszom hogy az előző gazdi nem nézegette olyan gyakran az olajat mint én...és lehet hogy egy ideig olaj nélkül ment vele, jah a kilóméterórába már nem volt meg az olajat jelző izzó....azt még én raktam bele...
Érdeklődnék hogy szerintetek mennyiért érné meg felújítani a motrot...ill mennyibe kerülhet egy használt (jobb állapotban lévő :D) motor... ill ha motort akarok cserélni akkor pl műszakisztatni kell újra a kocsit?- egyszóval minden érdekel...
Válaszotokat előre is köszönöm!!
Szia!
Szerintem próbálj törött, vagy jobb kormányos kocsiból motort szerezni. Talán találsz is itt a fórumban.
üdv
Bandi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

GMIKI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Carina
« Válasz #14732 Dátum: 2010.06.02 20:03:53 »
szia! Én már csináltam egy ilyen műveletet, mivel a henger nem igazán szokott el kopni, sokszor elég csak a gyűrűket cserélni. 2 éve csináltam egy barátom carináján, 14ezer Ft volt, összetettük a motort, és azóta sem eszi az olajat. Az enyémmel sajnos nem ez a helyzet, nekem 1L/1000Km az olaj fogyim, majd lassan megcsinálom az enyémen is, bár ezt már 2 éve szeretném, mert már azóta ennyi az olaj fogyasztásom. De... legalább van kenése...:D

GMIKI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Carina
« Válasz #14733 Dátum: 2010.06.02 20:07:56 »
Nekem meg felfort ma a vízem a carinában, és kinyomta a hengerfej tömítést, és a tűzfalig spriccel a víz. Holnap hengerfej le...:(

GMIKI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Carina
« Válasz #14734 Dátum: 2010.06.02 20:18:24 »
bakker sehol sem találom a hengerfej lehúzási nyomatékot, pedig régen meg volt. a lehúzási sorrendet megtaláltam, de meg köszönném ha valaki tudná a nyomatékot.

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14735 Dátum: 2010.06.02 21:03:40 »
szia! Én már csináltam egy ilyen műveletet, mivel a henger nem igazán szokott el kopni, sokszor elég csak a gyűrűket cserélni. 2 éve csináltam egy barátom carináján, 14ezer Ft volt, összetettük a motort, és azóta sem eszi az olajat. Az enyémmel sajnos nem ez a helyzet, nekem 1L/1000Km az olaj fogyim, majd lassan megcsinálom az enyémen is, bár ezt már 2 éve szeretném, mert már azóta ennyi az olaj fogyasztásom. De... legalább van kenése...:D
Akkor már szépen pöföghetsz  :D
Lámpánál nem maradnak le mögüled...indokolatlanul nagy távolságra [rohog] :D :lol:?
Ma vittem amúgy szerelőhöz, mert én még annyira nem merek hozzányúlni...úgyhogy majd kiderül milyen mókát kell rajta csinálni... amúgy én is reménykedem hogy csak simán gyűrűt kell cserélni...csak a csörömpölést nem értem...
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #14736 Dátum: 2010.06.02 22:55:58 »
szia! Én már csináltam egy ilyen műveletet, mivel a henger nem igazán szokott el kopni, sokszor elég csak a gyűrűket cserélni. 2 éve csináltam egy barátom carináján, 14ezer Ft volt, összetettük a motort, és azóta sem eszi az olajat. Az enyémmel sajnos nem ez a helyzet, nekem 1L/1000Km az olaj fogyim, majd lassan megcsinálom az enyémen is, bár ezt már 2 éve szeretném, mert már azóta ennyi az olaj fogyasztásom. De... legalább van kenése...:D
Hol vettétek az alkatrészt ennyiért?
Nem kell hengerfejtömítéstől a gyűrűkön át minden hóbelevanc? :D
Józsi vagyok :-)

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Carina
« Válasz #14737 Dátum: 2010.06.06 11:33:22 »
szia! Én már csináltam egy ilyen műveletet, mivel a henger nem igazán szokott el kopni, sokszor elég csak a gyűrűket cserélni. 2 éve csináltam egy barátom carináján, 14ezer Ft volt, összetettük a motort, és azóta sem eszi az olajat. Az enyémmel sajnos nem ez a helyzet, nekem 1L/1000Km az olaj fogyim, majd lassan megcsinálom az enyémen is, bár ezt már 2 éve szeretném, mert már azóta ennyi az olaj fogyasztásom. De... legalább van kenése...:D
Hol vettétek az alkatrészt ennyiért?
Nem kell hengerfejtömítéstől a gyűrűkön át minden hóbelevanc? :D

Én kb 1,5 éve csináltattam. Gyári alkatrészekkel volt 90 pénz csak az anyag. (gyűrűgarnitúra, tömítések, sz.szárszimmeringek, stb)
Ehhez sajnos pluszba jöttek főtengelycsapágyak és köszörülés. A hengert nem kellett "fúrni", mert annak semmi baja nem volt.
A munkadíjat nem szívesen írnám le... viszont azóta szintetikus olajjal járok szinte nem mérhető olajfogyasztással (értsd kevesebb, mint 0,5L/10000), előtte a 10-40 -es olajból fogyott 1L 1000 km-en.

« Utoljára szerkesztve: 2010.06.06 11:35:04 írta kavarc »
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Carina
« Válasz #14738 Dátum: 2010.06.06 11:40:00 »
Más. Olajcsere előtt állok lassan. Jelenleg Castrol 5W-40-est használok, viszont  szeretnék váltani.
Sok jót hallottam az ENEOS olajokról; szívesen megpróbálnám. Viszont nem nagyon tudom, hogy melyik lenne a legjobb, az 5W-40 -es, vagy 5w-30 -as, esetleg más viszkozitású? Sokat autópályázom, szal ennek függvényében várnám a kedves cartársak ajánlását... ;)
köszi előre is!
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14739 Dátum: 2010.06.06 11:41:21 »
Sztem a fentieket írd le az olajos topicban, ott hamarabb kapsz javaslatot. ;)
         

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14740 Dátum: 2010.06.06 13:33:11 »
Más. Olajcsere előtt állok lassan. Jelenleg Castrol 5W-40-est használok, viszont  szeretnék váltani.
Sok jót hallottam az ENEOS olajokról; szívesen megpróbálnám. Viszont nem nagyon tudom, hogy melyik lenne a legjobb, az 5W-40 -es, vagy 5w-30 -as, esetleg más viszkozitású? Sokat autópályázom, szal ennek függvényében várnám a kedves cartársak ajánlását... ;)
köszi előre is!

Szerintem a hasonló korosztályú autóknál már 10w-40 est kéne használj...a szerelőm mondta hogy akár a 15w -et is rakhatnék bele...de maradtam a 10wnél..
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14741 Dátum: 2010.06.06 13:40:40 »
Kizárt. Szinte teljesen új a motorja. 5W való bele! :yes:
         

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re: Carina
« Válasz #14742 Dátum: 2010.06.06 15:13:19 »
Kizárt. Szinte teljesen új a motorja. 5W való bele! :yes:
bocs nem olvastam az előzményeket :)
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re: Carina
« Válasz #14743 Dátum: 2010.06.06 15:24:02 »
Kizárt. Szinte teljesen új a motorja. 5W való bele! :yes:

Nos, azért nem teljesen új... márcsak azért sem, mert a másfél év alatt mentem 40000 km-t. ;)
Persze, mivel most nem eszik olajat, nem szívesen tennék bele "kocsikenőcs"-öt, ahogy egyik cartársam korábban fogalmazott... :D
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14744 Dátum: 2010.06.06 15:27:14 »
Ugyan már! Szinte még bejáratós. Nekem az 5W kérdéses sem lenne - csak az menne bele nálam -, a 30 vagy 40 között kell dönteni. Ennyi.  ;)