Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796644 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #14670 Dátum: 2010.05.07 11:27:38 »
Tehát akkor:

Nipparts: OK
Jakoparts: OK
Genuine Toyota: OK
BOSCH: ?
MANN: ?
FILTRON: ?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14671 Dátum: 2010.05.07 12:50:48 »
Eddig azt hittem, csak nekem totál érthetetlen, de látom, hogy másnak se jött össze az értelmezés.  :D ;)

Gyerekek, teljesen érthető.  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14672 Dátum: 2010.05.07 12:52:58 »
Tehát akkor:

Nipparts: OK
Jakoparts: OK
Genuine Toyota: OK
BOSCH: ?
MANN: ?
FILTRON: ?


A Bosch és a MANN is jó, de a Filtronról én még nem hallottam.

De:
Filtron: (sic lengyel cég, komoly magyarnyelvű honlappal)
A WIX-FILTRON az autóiparban, gépekben és motorberendezésekben használatos szűrők gyártásával és forgalmazásával foglalkozik. Tevékenységünket 1982-ben kezdtük meg. Cégünk a nemzetközi AFFINIA Group autóipari konszern tagja – amely a New York-i székhelyű The Cypress Group amerikai tőkecsoporthoz tartozik.

Kereskedelmi ajánlatunk több mint 2000 típusú szűrőt tartalmaz, gyári beszerelési minőségben, szinte az összes típusú gépkocsikhoz. Vállalatunk jelenleg több mint 1000 személyt alkalmaz. 2009-ben 51 millió darab szűrőt értékesítettünk. A lengyel szűrőpiacban 43%-os részesedésünk van.

Termékeinknek több, mint a felét exportáljuk, többek között Németországba, Nagy-Britanniába, Franciaországba, Írországba, Svédországba, Svájcba, Oroszországba, Olaszországba, Bulgáriába, Csehországba, Ukrajnába, Magyarországra valamint Amerikába és Afrikába.



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Carina
« Válasz #14673 Dátum: 2010.05.13 11:56:00 »
Érdekes dolgot művel az üzemanyagszintjelzű mutató. Kedden tankoltam egyik OMV kútnál 15 litert, az üzemanyagszintjelző mutató szépen fel is kúszott idővel a 2. vonalig (negyed tank kb. rendben is van), viszont tegnap reggel azt veszem észre hogy lent van az E betűnél, elindultam az autóval egy pár perc múlva elkezdett visszafele mászni a negyedtank vonalkáig, de ma reggel ismét azt látom hogy lefele megy. Csak pár km-t mentem pedig.
Ez meg hogy lehet? :) Kíváncsi lennék, hogy működik a mutató vezérlése...
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Carina
« Válasz #14674 Dátum: 2010.05.13 16:47:01 »
Ez meg hogy lehet? :) Kíváncsi lennék, hogy működik a mutató vezérlése...
:)Ez engem is érdekelne!
99' Avensis 1.6 4A-FE

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14675 Dátum: 2010.05.13 20:56:58 »
A Carina benzinszintmutatója egy k.csög :D  :wacko: Mászkál az minden felé ki kell tapasztalni :D E legaljáig majdnem lemegy de mondjuk attol függ 4 személlyel megált. magamba még el tudtam menni a kutra

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #14676 Dátum: 2010.05.14 07:40:57 »
Nálam a minimális szint az E betű közepe volt eddig, ott már nem bírtam cérnával és megtankoltam.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Carina
« Válasz #14677 Dátum: 2010.05.14 17:31:47 »
Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem...
Carina E Sedanra jók-e a 14 col x 5,5 col ET 38-as felnik?
Agyátmérő 54mm.
Józsi vagyok :-)

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Carina
« Válasz #14678 Dátum: 2010.05.15 12:41:16 »
Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem...
Carina E Sedanra jók-e a 14 col x 5,5 col ET 38-as felnik?
Agyátmérő 54mm.
Nem, ET45-ös kell rá. :no:

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Carina
« Válasz #14679 Dátum: 2010.05.16 16:43:45 »
A kocsim teljesen elkészült a műszakira.Két hét múlva elérkezik a vizsga!Lenne egy kérdésem.Már kétszer volt műszakin a kocsikám mióta nálam van ez lesz a harmadik alkalom.Eddig minden alkalommal belekötöttek(jogosan vagy sem)a motorszám olvashatatlanságába!Szó ami szó kicsit korrodált ez tény.Így minden alkalommal csiszolóvászon,tisztítás.Most is elvégeztem viszont azt vettem észre,hogy az utolsó szám már alig alig látszik.Valószínűleg  eleve halványabban ütötték bele a gyárban.Kérdésem az,hogy ráüssek-e halvány karakterre,van hozzá ugyanolyan számbeütő?!Vagy hagyjam úgy,lesz ami lesz alapon!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14680 Dátum: 2010.05.16 18:04:56 »
Én véletlen se nyúlnék az alvázszámhoz, mert ha nem pont olyan lesz mint a többi, simán rádverhető a hamisítás.
         

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #14681 Dátum: 2010.05.16 18:22:36 »
Amikor én vettem a Carinámat és eredetiségvizsgára vittem, ott szóltak, hogy nehezen olvasható a motorszám, elküldtek a helyi Közlekedésfelügyelethez, ott kétezervalahányszáz forintért két perc alatt megállapították, hogy a motorszámból csak az 4A jelölés olvasható és ez is került be a forgalmiba. Ez azért is jó, mert ha ne adj' isten motorcserét kell csinálnom, azt mindenfajta hercehurca, hivatalos papírozgatás nélkül megtehetem, csak arra kell ügyelni, hogy a donor motoron is a 4A olvasható legyen! :yes: A szám átütésével én se próbálkoznék.
'93 Carina Xli 1.6

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14682 Dátum: 2010.05.16 19:29:45 »
A kocsim teljesen elkészült a műszakira.Két hét múlva elérkezik a vizsga!Lenne egy kérdésem.Már kétszer volt műszakin a kocsikám mióta nálam van ez lesz a harmadik alkalom.Eddig minden alkalommal belekötöttek(jogosan vagy sem)a motorszám olvashatatlanságába!Szó ami szó kicsit korrodált ez tény.Így minden alkalommal csiszolóvászon,tisztítás.Most is elvégeztem viszont azt vettem észre,hogy az utolsó szám már alig alig látszik.Valószínűleg  eleve halványabban ütötték bele a gyárban.Kérdésem az,hogy ráüssek-e halvány karakterre,van hozzá ugyanolyan számbeütő?!Vagy hagyjam úgy,lesz ami lesz alapon!
Figyelemmel arra, hogy a motorszámról van szó, és ez már nem tartozik a kötelezően felsorolandó adatnak a forgalmiban, ezért nem igen lehet vele probléma. Az alvázszámnak kell patyolatnak lennie, a táblán is, és a kocsi tűzfalán is.

Az átütéssel kapcsolatban: Ne tedd!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14683 Dátum: 2010.05.16 19:30:17 »
Én véletlen se nyúlnék az alvázszámhoz, mert ha nem pont olyan lesz mint a többi, simán rádverhető a hamisítás.

Szerintem motorszámról volt szó! Amúgy meg igazad van. :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #14684 Dátum: 2010.05.16 19:31:24 »
Amikor én vettem a Carinámat és eredetiségvizsgára vittem, ott szóltak, hogy nehezen olvasható a motorszám, elküldtek a helyi Közlekedésfelügyelethez, ott kétezervalahányszáz forintért két perc alatt megállapították, hogy a motorszámból csak az 4A jelölés olvasható és ez is került be a forgalmiba. Ez azért is jó, mert ha ne adj' isten motorcserét kell csinálnom, azt mindenfajta hercehurca, hivatalos papírozgatás nélkül megtehetem, csak arra kell ügyelni, hogy a donor motoron is a 4A olvasható legyen! :yes: A szám átütésével én se próbálkoznék.

EU-sítottak ebben is, így a motorszám nem nyilvántartott fődarabbá minősült "vissza".
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.