Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6744355 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14235 Dátum: 2010.02.04 16:41:35 »
Ha ugyhagytad a beltéri pilácsot az meglátszik kivulről is :D Középen egy folton leolvad a cucc a hő miatt :D

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #14236 Dátum: 2010.02.04 16:47:04 »
Idézet
Ma reggel az autóban se kép-se hang. Valószínűleg tisztára lemerült az akksi. Péntek éjszaka használtam utoljára, akkor még jó volt, utána betakata a hó. Az a gyanúm, hogy a beltéri világítást bekapcsolva felejtettem, egyébként hogy merült volna le koppra?
A héten én is így jártam, ajtó nyitva maradt, a beltéri világítás meg égve, másnapra kakukk az aksinak. Felraktam töltőre, azóta sincs probléma vele. Szerintem se vegyél ezért újat.
'93 Carina Xli 1.6

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14237 Dátum: 2010.02.04 21:05:49 »
ilyen nekem is volt a napokban, a rosszul becsukott ajto miatt vilagitott a belteri izzo egesz nap. de a 74ah-s aksinak megsem kottyant, hala ezert az elozo tulajnak.  8]
Lehettem volna halasz ...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14238 Dátum: 2010.02.04 21:55:38 »
Tényleg a hátsó kapcsolóim nem működnek megfelelően. Marmint ami az ajtoban van. Hogy lehet ezt orvosolni?  :ph34r:

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #14239 Dátum: 2010.02.04 22:16:16 »
Tényleg a hátsó kapcsolóim nem működnek megfelelően. Marmint ami az ajtoban van. Hogy lehet ezt orvosolni?  :ph34r:
Szia!
Nekem az angol Carinám van. Ezen a hátsó ajtókhoz tartozó kapcsolókat csavarok rögzítik a kasznihoz. A kapcsolók gumi védő alatt vannak, amiket könnyű lehúzni róluk. Kiszerelés után jól befújtam kontakt tisztítóval megjárattam és működött.  :yes:

Esssetleg rá mérhetsz műszerrel vagy próbalámpával.

üdv
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14240 Dátum: 2010.02.04 23:06:13 »
Kontakthiba lesz a biztos mert ha megmozgatom jó. Akkor már csak kontaktspréét kell beszerezni :D

Köszi szépen

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Carina
« Válasz #14241 Dátum: 2010.02.05 10:10:00 »
Ha ugyhagytad a beltéri pilácsot az meglátszik kivulről is :D Középen egy folton leolvad a cucc a hő miatt :D
Tapasztalat? :D Kiolvadt középen, de nem figyeltem csak 6 nap után...

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Carina
« Válasz #14242 Dátum: 2010.02.05 17:13:31 »
Olyan kérdésem lenne, hogy kicsit hangosnak találom  a kicsikét. Amik már felmelegedett a motor akkor tisztán csak kerepel a gép.
Most, hogy hangosnak találom én az egy dolog.
Kinek mi a tapasztalata? mennyire kerepelnek a szelepek? Mondjuk 1.6 95-ös japán. természetesen benyás
Üzemmeleg motornál csak az injektorok halk ketyegése lenne szabad hallatszodjon, ez is csak nyitott motorháztető mellett; amúgy nem kéne legyen semmilyen "járulékos" hangja. Persze az ilyesmit messziről mindig nehéz megítélni; lehet, hogy ezt nevezed te "szelep-kerepelésnek".

Hát ha az injektorokat hallom akkor halk ketyegésnek nem mondanám. A kocsiban ülve is hallom. Lehet, hogy a vezérműtengelyek foghézaga? vagy egy foggal elvan rakva? vagy szelephézag?
Az injektor lehet valamilyen hiba miatt hangosabb??? Amugy fogyasztás- teljesitmény szerintem rendben.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14243 Dátum: 2010.02.05 18:26:16 »
Ha ugyhagytad a beltéri pilácsot az meglátszik kivulről is :D Középen egy folton leolvad a cucc a hő miatt :D
Tapasztalat? :D Kiolvadt középen, de nem figyeltem csak 6 nap után...
Az.. Mjuk nekem nem szivta le az akksit :D Meg nem 40centi hó volt fölötte

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Carina
« Válasz #14244 Dátum: 2010.02.05 22:20:26 »
Olyan kérdésem lenne, hogy kicsit hangosnak találom  a kicsikét. Amik már felmelegedett a motor akkor tisztán csak kerepel a gép.
Most, hogy hangosnak találom én az egy dolog.
Kinek mi a tapasztalata? mennyire kerepelnek a szelepek? Mondjuk 1.6 95-ös japán. természetesen benyás
Üzemmeleg motornál csak az injektorok halk ketyegése lenne szabad hallatszodjon, ez is csak nyitott motorháztető mellett; amúgy nem kéne legyen semmilyen "járulékos" hangja. Persze az ilyesmit messziről mindig nehéz megítélni; lehet, hogy ezt nevezed te "szelep-kerepelésnek".

Hát ha az injektorokat hallom akkor halk ketyegésnek nem mondanám. A kocsiban ülve is hallom. Lehet, hogy a vezérműtengelyek foghézaga? vagy egy foggal elvan rakva? vagy szelephézag?
Az injektor lehet valamilyen hiba miatt hangosabb??? Amugy fogyasztás- teljesitmény szerintem rendben.
Az enyém is csúnyán szól.Gázadásra csilingel,gázelvételre kopog,zörög.Aki hallotta,azt mondta,hajtókarcsapágy.Szétszedettem Kecskeméten,nem találtak semmit:-(

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Carina
« Válasz #14245 Dátum: 2010.02.06 11:28:55 »
Hát az enyém nem szól csúnyán se gázadásra se elvételre csak kerepel. A csilingelés nem lehet a flexicső?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 16:46:36 írta kleingy »

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Carina
« Válasz #14246 Dátum: 2010.02.06 15:51:37 »
Nincs az Avénál (legalábbis én nem találtam) flexicső, fix elemekből van összerakva a kipufogórendszer.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 16:46:56 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14247 Dátum: 2010.02.06 21:18:28 »
Hát ha az injektorokat hallom akkor halk ketyegésnek nem mondanám. A kocsiban ülve is hallom. Lehet, hogy a vezérműtengelyek foghézaga? vagy egy foggal elvan rakva? vagy szelephézag?
Az injektor lehet valamilyen hiba miatt hangosabb??? Amugy fogyasztás- teljesitmény szerintem rendben.
Ha már az utastérben is hallod, az nem jó. Akkor tényleg nem az injektorok okozzák. Vezérműtengely nem jellemző, hogy ilyen hangot adna (persze ez most jó vicc, hisz nem is tudom pontosan, milyen hangról beszélünk). Szelepek már inkább. Rosszabb esetben csapágyak (főtengely, hajtókar)  ::) ... Bár azok inkább emelt (nem alapjárati) fordulaton szoktak kopogni. Próbáltad már a motorhoz hajolva, fülelve kideríteni, hogy kb. honnan jön a hang? Szerelőknek szoktak lenni ilyen kis egyszerű sztetoszkópjaik is, ami segít a hang forrását lokalizálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14248 Dátum: 2010.02.06 21:19:40 »
Nincs az Avénál (legalábbis én nem találtam) flexicső, fix elemekből van összerakva a kipufogórendszer.
Valami kell hogy legyen, nem lehet merev... De nem feltétlenül a "szokásos" flexicsövet kell elképzelni - Carinákon pl. a gyári flexibilis rész egy ilyen kis rövid, gömböcszerű cucc.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14249 Dátum: 2010.02.07 16:52:46 »
Skacok.. A GTi Carina hátsó spoilere az ilyen átszerelhető cucc? A GTi kipuff szebben szól?