Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6758588 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14220 Dátum: 2010.02.01 01:20:28 »
nem ismerem ezt a lenkey cuccot, de ha a rallysok ezt hasznaljak tenyleg jo lehet, valoszinu hogy nem jarsz vele rosszul. magam reszerol en a japant valasztanam, en ugyanis szeretnem megorizni az autom japansagat vagy toyotasagat, ahogy tetszik.  8]
Lehettem volna halasz ...

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: Carina
« Válasz #14221 Dátum: 2010.02.02 19:47:36 »
Igen. Szerintem is hangos. Nekem is valami kerepeles szeru hang, de mar megszoktam. Jo ez, megy ez... :)



Köszi!!
Akkor nem állok neki szelephézagot állítani :cool2:

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #14222 Dátum: 2010.02.02 20:36:43 »
Mélyről húz ez akár a vízhordólány  :ph34r: :clap: :eek:

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #14223 Dátum: 2010.02.03 15:16:39 »
Mélyről húz ez akár a vízhordólány  :ph34r: :clap: :eek:
:hmmmm: Ezt hogy és mire is érted...?
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Mechanikus légzsák: szállítható biztonságosan?
« Válasz #14224 Dátum: 2010.02.03 16:32:05 »
Valaki esetleg szedett-e már le mechanikus kioldású légzsákot Carina-ról ('96 előtti, jellemzően japán gyártású Carinák)?
Azért kérdem, mert postáztatni szeretnék egy ilyen kormánykereket; kérdés, hogy megérkezik-e úgy, hogy nem aktiválódik véletlenül?
Esetleg valamilyen reteszelő (inaktiváló) szerkezet van-e rajtuk?

[a csatolmányt egy admin törölte]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Mechanikus légzsák: szállítható biztonságosan?
« Válasz #14225 Dátum: 2010.02.03 22:35:26 »
Valaki esetleg szedett-e már le mechanikus kioldású légzsákot Carina-ról ('96 előtti, jellemzően japán gyártású Carinák)?
Azért kérdem, mert postáztatni szeretnék egy ilyen kormánykereket; kérdés, hogy megérkezik-e úgy, hogy nem aktiválódik véletlenül?
Esetleg valamilyen reteszelő (inaktiváló) szerkezet van-e rajtuk?

A kérdést passzolom - de szerintem ha egy nagyobb méretű dobozba rakják, és körbetömik gyűrött újsággal (sokkal!), az eléggé csillapít. Főleg, ha a dobozt még tovább csomagolják egy nagyobba, szintén gyűrt újságos kitöméssel.

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Carina
« Válasz #14226 Dátum: 2010.02.04 10:22:50 »
Sziasztok!
Ma reggel az autóban se kép-se hang. Valószínűleg tisztára lemerült az akksi. Péntek éjszaka használtam utoljára, akkor még jó volt, utána betakata a hó. Az a gyanúm, hogy a beltéri világítást bekapcsolva felejtettem, egyébként hogy merült volna le koppra? A hó miatt meg észre se vettem, hogy világít. Megpróbálok tölteni rajta, de a későbbiekre gondolva inkább veszek egy másikat Azt sikerült a fórumokból kiolvasnom, hogy 55Ah-s aksi megfelelő, de a neten keresgetve rájöttem, hogy a külső mérete sem mindegy. Mekkora kell a Carinába?
Szerk: És ha ránézek a saruk felől, merről van a "+", és a "-" oldala?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.04 10:25:45 írta boznor »

carina e 2.0

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #14227 Dátum: 2010.02.04 11:29:00 »
Sziasztok!
Ma reggel az autóban se kép-se hang. Valószínűleg tisztára lemerült az akksi. Péntek éjszaka használtam utoljára, akkor még jó volt, utána betakata a hó. Az a gyanúm, hogy a beltéri világítást bekapcsolva felejtettem, egyébként hogy merült volna le koppra? A hó miatt meg észre se vettem, hogy világít. Megpróbálok tölteni rajta, de a későbbiekre gondolva inkább veszek egy másikat Azt sikerült a fórumokból kiolvasnom, hogy 55Ah-s aksi megfelelő, de a neten keresgetve rájöttem, hogy a külső mérete sem mindegy. Mekkora kell a Carinába?
Szerk: És ha ránézek a saruk felől, merről van a "+", és a "-" oldala?
Szia.
Az én Carinámban átlagos szabvány aksi van, de a polusok nem minndegy merről vannak.
Ha beteszed az aksit a helyére a polusok a kormány felőli oldalán legyenek és a "+" legyen a motor felől.
Más autokban ez forditva van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14228 Dátum: 2010.02.04 11:52:58 »
A kocsit a Mázsa u. ban csinálták. Már a második kocsim vittem oda. Szerintem korrekt és jó hely. Különben ismered a helyet?
Ott csináltattam a Starletet is :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14229 Dátum: 2010.02.04 12:05:57 »
A helyét azt tudom holvan. A nevét nemtudom annak a karosszéria elemnek. Az esőcsatorna alatt található talán "falra" van felrögzítve a karosszériára. motor mögött tehát
A tűzfalon van. És xopás kicserélni; szerintem vidd el szerelőhöz, megfelelő rutinnal & eszközökkel nem tart sokáig a művelet. És ha nem gyárit veszel, jó eséllyel szivárogni fog utána a csőcsatlakozásoknál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14230 Dátum: 2010.02.04 12:08:26 »
Aminek az állapota meg lutri.  :ph34r:
Igen lutri, de a mostani motor állapota is lutri 400e futás után.
Ha tudnék szerezni egy 150-200ekm-t futott japán motort az volna a szép.
Közben írtam motor felújítós cégnek menniért csinálnák a felújítását a mostaninak.
200-300 között van egy tisztességes felújítás, attól függően, hogy mi mindent kell cserélni. Motorcserével olcsóbban megúszható a dolog, de nagy kérdés, hogy nem lesz-e az "új" motorban is mondjuk 350 ezer km.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14231 Dátum: 2010.02.04 12:10:38 »
Olyan kérdésem lenne, hogy kicsit hangosnak találom  a kicsikét. Amik már felmelegedett a motor akkor tisztán csak kerepel a gép.
Most, hogy hangosnak találom én az egy dolog.
Kinek mi a tapasztalata? mennyire kerepelnek a szelepek? Mondjuk 1.6 95-ös japán. természetesen benyás
Üzemmeleg motornál csak az injektorok halk ketyegése lenne szabad hallatszodjon, ez is csak nyitott motorháztető mellett; amúgy nem kéne legyen semmilyen "járulékos" hangja. Persze az ilyesmit messziről mindig nehéz megítélni; lehet, hogy ezt nevezed te "szelep-kerepelésnek".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14232 Dátum: 2010.02.04 12:16:24 »
-hátsó hosszkitámasztó rúd-
Új 40.000!!!, 5.000/db bontott. (ez is érdekes, amíg én jártam a boltokat, azt mondták nincs külön szilent, csak egybe a rúddal. megkérdezte a szerelőm, neki azt mondták hoznak bele!!!  :hmmmm: ) Illetve felmerülhet az a lehetőség is, hogy "vulkanizáltatok" bele szilentet kb 3-4.000. Ill. most felmerült egy olyan lehetőség hogy 5.000FTért hoznak bele JAPÁN utángyártott szilentet.
Mit javasoltok? Vulkanizáljon bele egyet a mester, a saját maga esze szerint, aki erre szakosodott, ezeket gyártja, vagy préseltessem ki az én szerelőmmel a régit és belerakja a japó utángyártott gumit? A bontó csak végszükség esetére.
Ha a szerelő ki tudja cserélni a szilentet, akkor hajrá. Ha nem, akkor tényleg fel lehet újíttatni, "belesütik" az újat - ez is járható út. (Közben rájöttem, hogy valszeg erről az alkatrészről beszéltünk pár hete musspicivel, Avensis kapcsán - csak ő stabilizátor-akárminek nevezte, én meg lengőkarnak...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14233 Dátum: 2010.02.04 12:21:35 »
Mélyről húz ez akár a vízhordólány  :ph34r: :clap: :eek:
[rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14234 Dátum: 2010.02.04 12:25:51 »
Sziasztok!
Ma reggel az autóban se kép-se hang. Valószínűleg tisztára lemerült az akksi. Péntek éjszaka használtam utoljára, akkor még jó volt, utána betakata a hó. Az a gyanúm, hogy a beltéri világítást bekapcsolva felejtettem, egyébként hogy merült volna le koppra? A hó miatt meg észre se vettem, hogy világít. Megpróbálok tölteni rajta, de a későbbiekre gondolva inkább veszek egy másikat Azt sikerült a fórumokból kiolvasnom, hogy 55Ah-s aksi megfelelő, de a neten keresgetve rájöttem, hogy a külső mérete sem mindegy. Mekkora kell a Carinába?
Szerk: És ha ránézek a saruk felől, merről van a "+", és a "-" oldala?
Szemből, a saruk felől nézve jobboldalt van a plusz.

De ennyi miatt még nem szükséges kicserélni az akksit  :excl: Az enyém legalább hétszer-nyolcszor csontra lemerült az elmúlt két év alatt, és egyelőre kutya baja. Fel kell rendesen tölteni és kész, újra használható lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )