Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6789956 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

ewing03

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Carina
« Válasz #14055 Dátum: 2009.12.27 19:58:34 »
Hát akkor rögtön az első  :helpsmilie: a héten sajnos egy néni lezúzta az autóm elejét (index, lámpa, lökös), lámpát már szereztem, de olcsó indexem még nincs. A lököst sztem műanyagosnál megcsináltatom, hacsak valaki nem ajánl egy szép teszkógazdaságosat zöld szinben.

Melyik oldali index szükséges?

Egy balos jól esne :)

Zbello

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Carina
« Válasz #14056 Dátum: 2009.12.28 09:30:28 »
Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi, szerintetek mennyit ér egy garázsban álldogáló 50e km-t futott 1993-as 1.6 benzin carina-e sedan?
Klíma, légzsák nincs, csak elektromos ablakok. A kocsi egy 70 éves öreg bácsié aki kiment külföldre kb 10 éve és most jöttek vissza.
Az autó porosan áll a garázsban, beülve szalonállapot érzése van az embernek, persze tudom a carina csalóka mert sokat bír. A kocsi alulról is nagyon rendben van, csak a hátsó kipufogódob alja rozsdás, illetve a bácsi elmondása szerint volt egy koccanása a hátulján amit természetesen javítottak de ennek nincs látható nyoma. Egy zavaró dolog van, hogy a csomagtérajtó mellett a kasznin egy 1,5cm hosszan felpöndörödött a fényezés, eléggé szokatlan én még ilyet nem is láttam. Ez a gyenge fényezés jellemző erre az évjáratra? Hasonló jelenséget láttam az egyik carinán a használtautó.hu-n:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_e_liftback-3346361
Itt ha megnézitek a hátsó ablaktörlő mellett mintha ugyanez lenne a jelenség, persze lehet csak egy falevél  ::)
A probléma az hogy a bácsi nagyon szereti a kocsit, de esetleg megválna tőle, szóval alkudni nem nagyon lehet...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14057 Dátum: 2009.12.28 09:59:37 »
A véleményetekre lennék kíváncsi, szerintetek mennyit ér egy garázsban álldogáló 50e km-t futott 1993-as 1.6 benzin carina-e sedan?
Klíma, légzsák nincs, csak elektromos ablakok. A kocsi egy 70 éves öreg bácsié...
Úgy érted, ő az első tulaj? Ha ez stimmel, és tényleg 50 ezer van az autóban, akkor szvsz 600-at érdemes lehet adni érte. Ez nagyon magas ár egy 93-as Carináért, de ha valóban csak ennyit futott, akkor megérhet ennyit, hisz akkor ez kvázi egy új autó futástartalékaival rendelkezik.

Viszont a fényezést mindenképpen checkolni kéne vastagság-mérővel, mert ez a felhámlás, amit említesz, utalhat arra is, hogy talán nem is volt olyan kicsi az a sérülés hátul. Ami, ha másnak nem, hát alkualapnak biztosan jó  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14058 Dátum: 2009.12.28 10:15:07 »
És 10 éve beindítatlanul áll a kocsi? Vagy néha használták is?
         

Zbello

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Carina
« Válasz #14059 Dátum: 2009.12.28 10:29:10 »
És 10 éve beindítatlanul áll a kocsi? Vagy néha használták is?

Erre így nem kérdeztem rá, de volt ott egy kis automata váltós yaris, gondolom azt használták bevásárolni, de a carinán állt a por ebből gondolom hogy egy ideje nem ment. Az igazság az hogy 700ra tartják a kocsit ezért egyenlőre otthagytam és gondoltam még körbenézek mik a lehetőségek illetve kíváncsi voltam a véleményetekre.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #14060 Dátum: 2009.12.28 10:38:10 »
Jó lenne azért tudni, mert ha 10 éve ott porosodik, valszeg nem merném beindítani csak úgy.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14061 Dátum: 2009.12.28 10:45:26 »
Jó lenne azért tudni, mert ha 10 éve ott porosodik, valszeg nem merném beindítani csak úgy.  :)
Indítás előtt olajat-olajszűrőt kell cserélni. Aztán kitekerni a gyertyákat, és minden hengerbe fecskendővel bejuttatni pár köbcenti motorolajat. Utána pár percet várni, majd a motort önindítóval néhányszor átforgatni (közben a gyertya-furatokat ronggyal vagy papírral lefedni, mert kifröcsköl rajtuk az olaj. Ezután vissza lehet szerelni a gyertyákat, és indítani a motort. Indítás után a motort nem pörgetni, amíg (álló helyzetben) be nem melegedett. Közben figyelni, hogy minden OK-e, nem folyik-e sehol a víz, nyit-e a termosztát stb. Ha minden rendben, akkor az autó használható; de az egyéb folyadékokat (az összeset) is nagyon rövid időn belül ki kell cserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14062 Dátum: 2009.12.28 10:48:57 »
Az igazság az hogy 700ra tartják a kocsit ezért egyenlőre otthagytam és gondoltam még körbenézek mik a lehetőségek illetve kíváncsi voltam a véleményetekre.
A 700, mint irányár, nem irreális elképzelés, ha csakugyan 50 ezer van az autóban és egyébként is minden rendben van rajta. Persze 700-ért találsz négy évvel fiatalabb Carinát is, de hogy legalább négyszer ennyi kilométerrel, az is biztos; és még ehhez is mázli kell. Márpedig nem a kor a döntő, az nem akkora jelentőségű, hogy egy autó 13 vagy 17 éves; a futás számít, szinte az összes meghibásodás esélyét az határozza meg döntően.

Próbálj alkudni belőle, keményen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zbello

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Carina
« Válasz #14063 Dátum: 2009.12.28 10:56:38 »
Az igazság az hogy 700ra tartják a kocsit ezért egyenlőre otthagytam és gondoltam még körbenézek mik a lehetőségek illetve kíváncsi voltam a véleményetekre.
A 700, mint irányár, nem irreális elképzelés, ha csakugyan 50 ezer van az autóban és egyébként is minden rendben van rajta. Persze 700-ért találsz négy évvel fiatalabb Carinát is, de hogy legalább négyszer ennyi kilométerrel, az is biztos; és még ehhez is mázli kell. Márpedig nem a kor a döntő, az nem akkora jelentőségű, hogy egy autó 13 vagy 17 éves; a futás számít, szinte az összes meghibásodás esélyét az határozza meg döntően.

Próbálj alkudni belőle, keményen.

Hát igen, csak először 900-at mondott telefonba, aztán mikor elmentünk körbenéztük és rákérdeztünk mennyi a vége akkor mondott 700at.
S mivel nincs rászorulva arra a pénzre kétlem hogy akár 650-ért el lehetne hozni... :cry:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14064 Dátum: 2009.12.28 11:02:03 »
Hát igen, csak először 900-at mondott telefonba, aztán mikor elmentünk körbenéztük és rákérdeztünk mennyi a vége akkor mondott 700at.
S mivel nincs rászorulva arra a pénzre kétlem hogy akár 650-ért el lehetne hozni... :cry:
Ahhoz viszonyíts, hogy mit kapnál ugyanezért a pénzért. Mondom még egyszer, az 50 ezres futás óriási érv! Más kérdés, hogy a klíma hiánya azért nem akkora poén  ::) ... Mondd meg az öregnek, hogy adsz érte 600-at, és hagyd "főni" egy darabig. Egyhamar nem fogja eladni, az biztos, mert az emberek hatalmas többsége (valahol érthető módon) az évjárat vs. ár viszonyt nézi - és persze a többségük elhiszi a visszapörgetett számlálók adatait, márpedig óra szerint lehet találni 700-ért viszonylag keveset (ha nem is 50-et) futott Carinákat is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14065 Dátum: 2009.12.28 11:20:21 »
Így néz ki a magyar Carina-realitás, ennyi pénzért  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14066 Dátum: 2009.12.28 15:49:31 »
kicsit lekoppantottam az auto aljat, ugy lattam nem lett kulonosebb baj de az alvazvedelem kicsit megserult.
ugyan talaltam alvazvedo spray-t es festeket is de mielott barmire is koltenek, kivancsi lennek hogy ti mit jasvasoltok. esetleg vigyem inkabb szervizbe?
Lehettem volna halasz ...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #14067 Dátum: 2009.12.28 15:51:28 »
Dehogyis. Emiatt? Tisztítsd meg az érintett részt, és kend le/fújd be alvázvédővel. Legalább két rétegben. Oszt slussz  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Re: Carina
« Válasz #14068 Dátum: 2009.12.28 16:06:06 »
Dehogyis. Emiatt? Tisztítsd meg az érintett részt, és kend le/fújd be alvázvédővel. Legalább két rétegben. Oszt slussz  :)
oke, koszi,  ezt fogom tenni.  8]
Lehettem volna halasz ...

kantulyg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 241
Re: Carina
« Válasz #14069 Dátum: 2009.12.30 18:39:08 »
sziasztok. rég nem jártam erre, légyszives aki tudja küldje el nekem a nyírpazonyi Huncsik Mihály telefonszámát, mert szeretném hozzá elvinni a kis szikrámat. előre is köszönöm.
Ja és ha van gyujtásbeállító stroboszkópom akkor be tudom állítani a gyújtást magamnak? mármint arra gondolok, hogy mennyire bonyolult? azt láttam régen, hogy a TE és a TE1 es csatlakozókat össze kell kötni, csak azt nem tudom, hogy mit kell nézni a pisztollyal.
remélem tudtok segiteni.
köszi
Toyota Auris 1.4 D-4D